Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Ostrov v Dalmácii, oblázkové pláže

Autor Adult 
Ostrov v Dalmácii, oblázkové pláže
12. 06. 2019 10:21
Ahoj, chtěla bych poprosit o radu.

Sháním místo na dovolenou na příští rok. Hledám ostrov někde cca od Zadaru dolů, kde by byly pozvolné oblázkové pláže , ne jen kousíček, ale dlouhé, a nemuselo se na ně dojíždět. Nemusí jít vůbec o rušné letovisko. Napadl mě Hvar, ale cesta na Hvar mi připadá už moc dlouhá.

Známe Bol a Pag. Pag je super, ale známí z naší party chtějí změnu. Bol je zase na ně příliš drahý. Ale pláž v Bolu, na kterou rádi chodíme (východní část města) je fakt nádherná. Hledám vlastně něco podobného,pláž klidně někde bokem (ale na docházkovou vzdálenost) a klid. Zalidnění nevadí, to je vChorvatsku všude :-) )

Severněji se bojím jet, že nebude počasí. A na Pagu nás dost trápil vítr, ten bych si také odpustila.

Tak nevím, třeba Sukošan, Vis, Murter, nabízely by něco takového?

Já osobně jsem měla vybrané Živogošče, ale manžel chce prostě ostrov. Ze na ostrovech je trochu mene lidí a méně bordelu
Re: Ostrov v Dalmácii, oblázkové pláže
12. 06. 2019 12:41
Pak je tu Cres a Rab
avatar
mdr
Re: Ostrov v Dalmácii, oblázkové pláže
12. 06. 2019 12:50
Nebo třeba Dugi otok a okolní menší ostrovy.
Re: Ostrov v Dalmácii, oblázkové pláže
12. 06. 2019 13:49
Dá se předpokládat, že paní hledá konkrétní místo, ne seznam ostrovů.
Re: Ostrov v Dalmácii, oblázkové pláže
12. 06. 2019 13:52
Tak dlouhé pláže jako v Bolu budete jinde na dalmátských ostrovech obtížně hledat.

Podle vašich požadavků mne napadá Sutivan na Brači, nebo vedlejší Mirca (ale tam je problém večer někde posedět).
Na dopravu je to relativně blízko, trajekt ze Splitu nestojí ranec, severní strana Brače je cenově přístupnější a v okolí Sutivanu se dá slušná pláž najít.
Re: Ostrov v Dalmácii, oblázkové pláže
13. 06. 2019 07:23
Je pravda, že v Mirce na Brači večer zdechl pes (s vyjímkou baru Mary-Lu), ale je to odtud 10 minut do Supetaru a tam to žije celou noc.
Re: Ostrov v Dalmácii, oblázkové pláže
13. 06. 2019 15:48
Fakt je problém něco takového jinde najít? Tak to jde manžel smutný :-)

Jinak ano, hledám konkrétní ostrov, kde takové hezké pláže jsou, prostě pruh dlouhý alespoň 100 metrů. A aby tam takových pruhu bylo víc (ať není celé město na jedné pláži :-) ) Ubytování netřeba, to už pak bude v pohodě.

Večerní vyžití nepotřebujeme vůbec. Bodla by jedná dobrá Konoha a to stačí.
Re: Ostrov v Dalmácii, oblázkové pláže
13. 06. 2019 17:12
Vodice, Srima...., tam sú také..
na Brač nechoďte ak vás je veľa..smiling bouncing smiley
Re: Ostrov v Dalmácii, oblázkové pláže
13. 06. 2019 17:15
Zkus nažhavit google a kouknout sem - oblázková pláž se táhne mezi Mircou a Supetarem ca. v délce jednoho kilometru,
nejlepší místo je asi uprostřed, koncem srpna (2016) jsme tam bývali skoro sami, maximálně jedno dvě auta domácích nebo hosté z domu na pláži.
V Mirce je jedna menší restaurace hned u místní pláže a potom konoba Kotal nahoře ve vsi (asi 1km), ale tam je (tehdy byla) potřeba rezervace předem a podle informací na netu dost draho. Nemohu posoudit, za dobu pobytu jsme se tam nedostali, raději jsme večer chodili do Supetaru nebo Sutivanu
Re: Ostrov v Dalmácii, oblázkové pláže
13. 06. 2019 17:41
Pěkná je pláž Likva u Sutivanu, hned vedle je příjemná restaurace Modrulj, docela dobře tam vaří.
Re: Ostrov v Dalmácii, oblázkové pláže
13. 06. 2019 20:26
tak dobre teda...
áno Likva u Sutivanu je super a tá pečená ryba alebo čevapi na rožnu nemá chybu, akurát tam býva rok čo rok viac ľudí...
osobne tam dochádzam až zo Supetru..
avatar Re: Ostrov v Dalmácii, oblázkové pláže
14. 06. 2019 09:25
Ostrov Korčula, oblast Lumbarda, tam sice nejsou oblázkové pláže ale najdeš tam písečné pláže a hodně dlouhé a pozvolné. Akorát tam je dost lidí.
Re: Ostrov v Dalmácii, oblázkové pláže
14. 06. 2019 18:09
Možná jsem špatně podala dotaz. Nemusí to být Brač, jen jsem psala, že na Brač jezdime , ale rádi poznáme jiný ostrov :-) a když bude severněji (Pag a níže), tak bude i kratší cesta.

Korčula už musí být fakt štreka... To už bych asi volila Hvar a nějakou zátoku tam na jihu.
avatar Re: Ostrov v Dalmácii, oblázkové pláže
14. 06. 2019 20:13
Na Korčulu štreka oproti Bolu?
1 - ze Splitu (myšleno dálniční exit Split) je to po pevnině na Pelješac do Orebiče 3 hodiny jízdy
2 - ze Splitu plave na Korčulu do Vela Luky trajekt

Suma sumárum na takové velké vzdálenosti z CZ až do Splitu už jsou 3 hodiny jízdy navíc včetně zastávek již zanedbatelné.
Re: Ostrov v Dalmácii, oblázkové pláže
09. 08. 2019 12:54
Když už byla na začátku řeč o Sukošanu, má někdo k němu nějaké info? Díky.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 88
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.