Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jaká část Makarské riviéry se Vám nejvíce zamlouvá a proč?

Autor gandalf 
Jaká část Makarské riviéry se Vám nejvíce zamlouvá a proč?
16. 11. 2018 15:03
Dobrý den,

asi jako většina z Vás i já se už částečně poohlížím po nové destinaci v HR, kam příští rok vyrazíme. Chtěl bych se Vás tímto zeptat, která část Makarské riviéry se Vám nejvíce líbila z hlediska kulturního vyžití, možností navštívit dobré restaurace a kavárny, ale rovněž třeba mít možnost si najít volnější místo pro odpočinek (klid) na pláži.

Byl jsem několikrát v Makarské, částečně viděl i okolní města a hledám podobné město právě jako je Makarská (volnější pláže směrem ke Krvavici, volnější mini pláže směrem k FKK), výborné restaurace, možnost se najíst třeba i na lodi v přístavu, vystoupení na náměstí. To, že musí člověk chodit mi (nám) nevadí. Makarská se mi hodně líbí, ale osazenstvu se tam již moc nechce :-). Chtějí poznat něco nové.

Taky mě zajímá cena ubytování, je odlišná od Makarské? Dá se najít něco přímo na místě (obdoba benzínky na Makarské, kde "většinou" někdo čeká).

Tento rok jsme byli i na výletě v Brele a ta se mi nějak nezalíbila. Nevím, jestli to bylo místem, kde jsme se pohybovali (https://goo.gl/maps/ozBcA6yvG2y), ale přišlo mi, že je tam vše stísněné (úzké uličky apod.).

Napište své pro a proti na jednotlivá místa.

Předem děkuju.

2006 - Makarska, 2008 - Baška (Krk), 2009 - Makarska, 2010 - Fažana, 2011 - Makarska, 2012 - Makarska, 2013 - Makarska, 2014 - Štinjan (Puntižela), 2015 - Primošten, 2016 - Primošten, 2017 - Primošten, 2018 - Primošten + Makarska, 2019 - Makarska, 2020 - Makarska, 2021 - 2xMakarska, 2022 - Makarska, 2023 - Primošten + Podgora, 2024 - Podgora
avatar Re: Jaká část Makarské riviéry se Vám nejvíce zamlouvá a proč?
16. 11. 2018 15:57
No těžké něco doporučovat. Dáváš dost požadavků najednou. Samozřejmě jsou oprávněné, ale ne vždy všechny najednou splnitelné.
Městečko Makarska je největší na Makarské riviéře, takže splňuje téměř vše, co požaduješ. Ostatní destinace jsou menší, nemají tedy tolik možností a nabídek. Když jsou prázdné pláže, chybí např. kavárny, obchůdky, lodě aj. Příklad bych uvedl Baško Polje.
A pro změnu hned vedle Baška Voda a Promajna. "Kultura" tam je, ale pláže v sezoně narvané. To stejné v Podgoře, Tučepích, Gradacu.
No zkrátka, risk je zisk a vybrat si musíš sám.
Nám se líbilo mimo sezonu v Tučepích, ale je to nejspíš tím, že jsme ubytování s veškerým komfortem v hotelu Neptun (popř. Maslinik) a vše co potřebujeme je tam k dispozici. No a když cítíme potřebu "něco změnit" je to 3 km do Makarské nebo 3 km do Podgory. A na trase jsou krásné pláže, pláže FKK. I to občerstvení hlavně cestou do Podgory tam je.
Takže já doporučuji Tučepi.
Re: Jaká část Makarské riviéry se Vám nejvíce zamlouvá a proč?
16. 11. 2018 18:29
Zde na fóru najdeš mnoho a mnoho informací a poznatků o Makarské stačí hledat.
Pokud by ti to nestačilo jsou další informace na ... ....cz
Prostě o Makarské je toho napsáno spousty.



Upraveno 3krát. Naposledy upravil majak (18. 11. 2018 15:29).
Re: Jaká část Makarské riviéry se Vám nejvíce zamlouvá a proč?
16. 11. 2018 20:31
Také bych doporučil Tučepi,jak píše kabinet,vše důležité napsal.
Jediné podstatné je,kdy plánujete Jadran(sezóna nebo mimo ní)to mění vše a i to nejdůležitější,místo grinning smiley

......................................................................................vjerni Adriatic
Re: Jaká část Makarské riviéry se Vám nejvíce zamlouvá a proč?
18. 11. 2018 11:19
Jen abych to upřesnil, samozřejmě znám / vím (z výletů, od jiných známých, zde z fóra), jak to částečně vypadá na jiných místech, ale neznám nikoho, kdo by byl na více místech Makarské riviéry a dokázal mi popsat / srovnat výhody / nevýhody. To jen aby má prvotní otázka nevyzněla, že jsem si nic nezjišťoval. Zatím jsou mým favoritem Tučepi, Živošce (okolí velika duba nebo porat), Podaca a koukam i po Cavtat (ano, je níže, mimo Makarkou riv.). Bavme se tedy o těchto místech, byli jste na všech, dokážete je srovnat? Co je pro Vás z těchto míst top?

2006 - Makarska, 2008 - Baška (Krk), 2009 - Makarska, 2010 - Fažana, 2011 - Makarska, 2012 - Makarska, 2013 - Makarska, 2014 - Štinjan (Puntižela), 2015 - Primošten, 2016 - Primošten, 2017 - Primošten, 2018 - Primošten + Makarska, 2019 - Makarska, 2020 - Makarska, 2021 - 2xMakarska, 2022 - Makarska, 2023 - Primošten + Podgora, 2024 - Podgora
Re: Jaká část Makarské riviéry se Vám nejvíce zamlouvá a proč?
18. 11. 2018 12:48
Pojedeme určitě v hlavní sezóně (přelom července - srpna). Počet lidí mi (nám) nevadí, vždy se dá popojít a i na Makarské, kde jsem byl několikrát, jsme vždy našli pohodové místo na válení :-). A c se týká cen ubytování, má někdo přehled, jaký je rozdíl mezi Makarskou a Tučepi apod.? Je to stejné / jiné?

2006 - Makarska, 2008 - Baška (Krk), 2009 - Makarska, 2010 - Fažana, 2011 - Makarska, 2012 - Makarska, 2013 - Makarska, 2014 - Štinjan (Puntižela), 2015 - Primošten, 2016 - Primošten, 2017 - Primošten, 2018 - Primošten + Makarska, 2019 - Makarska, 2020 - Makarska, 2021 - 2xMakarska, 2022 - Makarska, 2023 - Primošten + Podgora, 2024 - Podgora
avatar Re: Jaká část Makarské riviéry se Vám nejvíce zamlouvá a proč?
23. 11. 2018 10:25
Brist - málo lidí , ale minimum restaurací, ty jsou zase v Gradacu , který je cca 1 km ...

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: Jaká část Makarské riviéry se Vám nejvíce zamlouvá a proč?
03. 12. 2018 05:49
Asi neodpovím tazateli, ale nedá mi nenapsat letošní poznatek o Makarské, byť jen okrajově ... Když jsme se letos vraceli z Pelješace, nejel jsem hned na dálnici, řekl jsem si, že se podívám vnitrozemím Makarské a na dálnici najedu až na ni, protože jsem Makarskou dlouho nejel, poslední roky jsem se motal kolem Zadaru a Pelješace ... No musím říct, že takový bordel jsem fakt nečekal, na Makarské jsme byli naposledy kolem roku 2013 v Omiši ... ale to co jsem viděl letos dříve nebylo ... Přetékající odpadkové koše a kontejnery kolem cest a v centrech měst, prost nevyvezenej odpad a těch odpadků v příkopech kolem silnic .... celkově neuklizeno. A to jsme se vraceli na konci července, takže ne na konci srpna, kdy by někdo mohl namítnout, že už na to kašlou, protože končí hlavní sezóna ... Možná je to v menších vesnicích lepší, ale velká centra - opravdu nepořádek, celkově jsem měl dojem, že razí filosofii "stejně přijedou, tak co" ... pro mě dost zklamání.
Re: Jaká část Makarské riviéry se Vám nejvíce zamlouvá a proč?
03. 12. 2018 11:23
Na Makarské jsem byl tento rok první dva týdny v srpnu a co se týká nepořádku, nějak jsem si ho nevšiml, pokud se nebudu bavit o nějakých odlehlých místech (např. [goo.gl]), tím nechci říct, že tam nebyl, jen jsem asi slepý :-). V každém případě mě skoro každý den budili popeláři kolem 6h, takže v té části (apartmány po levé straně nad benzinkou), kde jsme bydleli, bylo čisto.

2006 - Makarska, 2008 - Baška (Krk), 2009 - Makarska, 2010 - Fažana, 2011 - Makarska, 2012 - Makarska, 2013 - Makarska, 2014 - Štinjan (Puntižela), 2015 - Primošten, 2016 - Primošten, 2017 - Primošten, 2018 - Primošten + Makarska, 2019 - Makarska, 2020 - Makarska, 2021 - 2xMakarska, 2022 - Makarska, 2023 - Primošten + Podgora, 2024 - Podgora
avatar Re: Jaká část Makarské riviéry se Vám nejvíce zamlouvá a proč?
03. 12. 2018 13:05
tak čistota je subjektivní pojem, já to porovnávám s minulostí ... projížděl jsem kolem 13.00 odpolko ... zácpy na cestě normálka, ale ten bordel, to mě překvapilo, nemyslím Makarskou jen město jako takové, ale celou oblast ... možná jsem jen blbě natrefil na souhru náhod ...
Re: Jaká část Makarské riviéry se Vám nejvíce zamlouvá a proč?
04. 01. 2019 09:05
Doporučil bych Podgoru, ale byli jsme tam naposledy v září v roce 2011. Tehdy se nám tam líbilo, krásná promenáda kolem moře, velké možnosti i rychlého občerstvení. Měli jsme tehdy krásný apartmán s velkou terasou (druhé patro) hned v první řadě u moře. Ale je to 8 let, od té doby odhaduji dramatický nárůst cen ubytování i počtu turistů.
avatar Re: Jaká část Makarské riviéry se Vám nejvíce zamlouvá a proč?
04. 01. 2019 13:30
Letos jsem dal Podgoře přednost před Gradacem. Ne tedy přímo Podgoře, ale Čaklje. Apartmán v první řadě, 1 patro. Blíž k moři už to nejde. A po dlouhý době výhled na moře z blízka. Těším se na večerní posezení. Asi si vezmu dalekohled... grinning smiley
Re: Jaká část Makarské riviéry se Vám nejvíce zamlouvá a proč?
04. 01. 2019 13:55
Dobrá volba!!!!
thumbs up
avatar Re: Jaká část Makarské riviéry se Vám nejvíce zamlouvá a proč?
04. 01. 2019 14:11
Gradac je fajn, srdcová záležitost. Ale těch lidí... Už mě ta přeplněná pláž nějak přestala bavit. Hledal jsem letovisko pod Makarskou bez hotelů a náhodou kápnul na Čaklje. Ještě loni v létě jsem neměl tušení, že existuje. Uvidíme
Re: Jaká část Makarské riviéry se Vám nejvíce zamlouvá a proč?
04. 01. 2019 21:50
Navštivte Podgoru, Makarská na ni nemá.
Re: Jaká část Makarské riviéry se Vám nejvíce zamlouvá a proč?
04. 01. 2019 22:26
Byl jsem taky, to nemá chybu.
Re: Jaká část Makarské riviéry se Vám nejvíce zamlouvá a proč?
04. 01. 2019 23:07
Ale víte že ten grad Makarská v říjnu nemá chybu?[www.rajce.net]
Jsem si říkal v roce 2007 že takto přelidněné pláže již nenavšivím,ale nikdy neříkej......
Valeri a kdy že dorazíš do Čaklje?

......................................................................................vjerni Adriatic
avatar Re: Jaká část Makarské riviéry se Vám nejvíce zamlouvá a proč?
05. 01. 2019 01:27
21.7. Kolem 1 odpoledne grinning smiley
Re: Jaká část Makarské riviéry se Vám nejvíce zamlouvá a proč?
07. 01. 2019 09:56
valeri: Jak je to velký apartmán a kolik chtějí za noc?

Do Čaklje jsme se chodívali projít z Podgory, vlastně to navazuje přímo na Podgoru. Mezi Podgorou a Čaklje u hotelu Salines měli v roce 2011 nejlevnější točené pivo - Sarajevsko za 10,- Kn/0,5 l.
Re: Jaká část Makarské riviéry se Vám nejvíce zamlouvá a proč?
07. 01. 2019 10:04
Jinak pro porovnání: v Gradaci, v jižní části v roce 2012 uprostřed sezony na pláži u hotelu Neptun nás překvapilo poměrně málo turistů na pláži. A to bylo krásné počasí, teplé moře. Naproti tomu v Podgoře 2011 bylo i v září na plážích lidí poměrně dost. Takže bych řekl, že Podgora v sezonu by mohla být plnější než Gradac. Ale Čaklje je bokem, má méně ubytovacích kapacit a poměrně rozlehlé pláže. Srovnání Podgory s Makarskou - přišlo nám, že v Podgoře byl mnohem víc možností rychlého občerstvení, např. sednout si jen na jedno pivo a kousek pizzy. V Makarské jsme tuto možnost tehdy nenašli, v Podgoře to bylo běžné.
avatar Re: Jaká část Makarské riviéry se Vám nejvíce zamlouvá a proč?
07. 01. 2019 10:34
My byli v Makarské vloni v září a v její severozápadní části je na promenádě, moderně řečeno, hafo možnosti posezení a ještě "pomalu víc" pekařů. Otevřeno od rána do noci. Až jsem si říkal, jak se můžou uživit. V té jižní části u přístavu bylo taky plno kavárniček i obchůdků.
|Asi se to za ty roky změnilo.
avatar Re: Jaká část Makarské riviéry se Vám nejvíce zamlouvá a proč?
16. 01. 2019 10:35
Valeri ... a parkování je kde ? Při té cestě u moře ? Pokud má AP garáž , tak pošli SZ smiling smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: Jaká část Makarské riviéry se Vám nejvíce zamlouvá a proč?
16. 01. 2019 17:44
Údajně by mělo být před apartmánem při té cestě. Každý apartmán by měl mít 1 parkovací místo. Je fakt, že všechny ty parkovací místa mají čísla. Apartmán garáž nemá. Ale já za těch 20 let nikdy v garáži neparkoval. Ani to nebyla moje priorita při výběru. Mým nejlepším místem asi bylo, když jsem stál pod jakousi pergolou, obrostlou vínem grinning smiley
avatar Re: Jaká část Makarské riviéry se Vám nejvíce zamlouvá a proč?
22. 01. 2019 11:26
njn Valeri , na lepší se vždy lehce zvyká, já už 3 roky parkuji v garáži , a nějak se mi nechce nechávat miláška venku a už vůbec ne, aby ho oplachvala slaná voda grinning smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Jaká část Makarské riviéry se Vám nejvíce zamlouvá a proč?
10. 02. 2019 18:53
Ahoj, ohledně volby místa na Makarské riviéře se připojuji k názoru "MartinaR a valeri" a preferuji Podgoru. Jezdíme tam již deset let a pořád tam je něco nového /včetně požáru a jeho hašení před dvěma roky/. Podgora není moc velká ani moc malá, taková akorát. Má svůj denní a i večerní život, zkrátka pohoda. S "domácí" máme velmi dobrý vztah. Protože máme raději klid, tak jezdíme v první polovině září. Sice poslední tři roky jsme přidali ještě jeden pobyt v polovině června, kvůli vnoučatům. Zdraví Mirek
avatar Re: Jaká část Makarské riviéry se Vám nejvíce zamlouvá a proč?
18. 03. 2019 10:12
[www.hribi.net]

No není to paráda, samozřejmě jen tehdy, když se vám web kamera zobrazí, snad se to ukáže všem.
Re: Jaká část Makarské riviéry se Vám nejvíce zamlouvá a proč?
18. 03. 2019 10:41
Makarská 2 domov
avatar Re: Jaká část Makarské riviéry se Vám nejvíce zamlouvá a proč?
21. 03. 2019 11:59
Von z Makarský jezdí trajekt ?? To jsem nevěděl ... zrovna na to kukám na té kameře eye popping smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
FKP
Re: Jaká část Makarské riviéry se Vám nejvíce zamlouvá a proč?
21. 03. 2019 14:19
Makarská - Sumartin (Brač), TRAJEKT - v létě 5x tam a zpět
Re: Jaká část Makarské riviéry se Vám nejvíce zamlouvá a proč?
21. 03. 2019 23:15
Milujeme příjezd soutěskou,kde se pak otevře moře a opodál pak cedule Makarská riviera,třetí nej pohled je na hory za Baška Vodou,jedeme letos po 7 a na stejné místo a ke stejným domacím.Domácího žena je Češka,takže pro nás ještě lepší.Takže my zůstaneme věrni našim nejoblíbenějším pohledům :-)))
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 65
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.