Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Optimální "blízká" destinace na podzimní výlet na Jadran

Autor patrikHR 
avatar Re: Optimální "blízká" destinace na podzimní výlet na Jadran
04. 09. 2017 22:18
Ty z meteo institutu mi přijdou reálné. Byl jsem v Segetu předminulý týden a sedělo to.
avatar Re: Optimální "blízká" destinace na podzimní výlet na Jadran
05. 09. 2017 07:45
..tak to tam byla celkem studena voda, ne? takovych 22C na koupani neni moc...
...jestli nebude rozdil ve zpusobu mereni... jakoze nekdo to meri 2m pod hladinou a nekdo uplne na hladine, co?
Re: Optimální "blízká" destinace na podzimní výlet na Jadran
05. 09. 2017 08:42
Metodika měření je daná. Určitá vzdálennost od břehu v určité hloubce. Parametry z hlavy nevím. Jinak to vrijeme je hodně přesné.
avatar Re: Optimální "blízká" destinace na podzimní výlet na Jadran
05. 09. 2017 23:49
Bylo to studený jak sviňa. A loni taky. Všechno OK, ale tá voda...
avatar Re: Optimální "blízká" destinace na podzimní výlet na Jadran
06. 09. 2017 07:19
hmmmm :-(
ja snesu studenou vodu, ale manzelka a nase male ditko asi moc ne :-(
avatar Re: Optimální "blízká" destinace na podzimní výlet na Jadran
06. 09. 2017 07:56
jeste mne napadaji tyto moznosti:
- jet nekam k Vranskemu jezeru (pocitam ze by tam mohla byt teplota trochu vyzsi - chodilil bychom se koupat tam) - nevite?
- koupit last minute v hotelu s bazenem
- pockat na lepsi pocasi (ale to se uz more asi oteplovat moc nebude, ne?)
- jit nekam uplne jinam (do recka?) :-)
- sedet doma na prdeli (doufam ze se tak nestane!) :-)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil patrikHR (06. 09. 2017 07:57).
avatar Re: Optimální "blízká" destinace na podzimní výlet na Jadran
06. 09. 2017 10:31
Do Maďarska do termálů thumbs up smiley
avatar Re: Optimální "blízká" destinace na podzimní výlet na Jadran
06. 09. 2017 11:07
ha ha! to je pravda, taky varianta! :-)
Re: Optimální "blízká" destinace na podzimní výlet na Jadran
06. 09. 2017 20:17
Když už Maďarsko, tak Balaton by mohl být stále ještě použitelný.
avatar Re: Optimální "blízká" destinace na podzimní výlet na Jadran
06. 09. 2017 22:51
Ano, Balaton byl teplý jako chcánky... i kvalita vody tomu odpovídala thumbs up smiley
smileys with beer

P.S. Letos opět prověřeno. "Průletem- zastávkou" 16.8. nad ránem a rovněž 31.8. pozdním večerem...
Testováno na západě severního břehu... na základě zkušeností (již někdy od 80. let) si troufnu tvrdit, že jih je na tom ještě hůř.
avatar Re: Optimální "blízká" destinace na podzimní výlet na Jadran
07. 09. 2017 07:27
to Slavkov: ..nerozumím řeči tvého kmene :-) aneb pro nas mene chapave: Chces tim rict ze mas osobni vicelete zkusenosti s tim, ze voda na jihu chorvatska je koncem leta chladnejsi nez na severu?
Re: Optimální "blízká" destinace na podzimní výlet na Jadran
07. 09. 2017 09:31
Patriku,
já myslím, že Slavkov píše o Balatonu.
avatar Re: Optimální "blízká" destinace na podzimní výlet na Jadran
07. 09. 2017 09:49
ahaaa, diky za vysvetleni, Petre! :-)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil patrikHR (07. 09. 2017 09:49).
avatar Re: Optimální "blízká" destinace na podzimní výlet na Jadran
07. 09. 2017 13:10
jj, bylo to k Balatonu.
Mám HU moc rád, nicméně čistota Balatonu se opravdu s průzračným jadranem srovnávat nedá... Na druhou stranu nějaká "tragédie" to také není smoking smiley
Pro toho, kdo rád rybaří... nebo si rád dá dobrou rybu (zde samozřejmě sladkovodní), tak super místo. Víno také vinikající (lepší než v HR), lidé také velmi srdeční...
Nicméně na koupání v takto pozdním termínu už asi neeeééé... to opravdu raději ty termály thumbs up... což zase není úplně vhodné pro děti. Takže raději zpět (k tématu) k hledání vhodné lokality v HR...
smileys with beer
avatar Re: Optimální "blízká" destinace na podzimní výlet na Jadran
10. 09. 2017 08:57
kamarád je teď na Krku, moře 21, vzduch 22. Takže na hoXno. Obecně, jeď co nejjižněji. Ne až třeba na Pelješac, tam je krátké léto. Aspoň mi to říkali místní.
avatar Re: Optimální "blízká" destinace na podzimní výlet na Jadran
10. 09. 2017 09:25
avatar Re: Optimální "blízká" destinace na podzimní výlet na Jadran
10. 09. 2017 10:51
taky jsem vcera volal znamym (Makarska), prej se za poslednych par ani dnu nekoupali... :-(
avatar Re: Optimální "blízká" destinace na podzimní výlet na Jadran
10. 09. 2017 20:09
Jsme kousek od Makarské už týden a každý den se koupeme. Krom jednoho dne kdy jsme byli na výletě v Dubrovníku. Voda je stále celkem pocitově teplá. :-)

_____________________
6x Zaostrog, 1x Sumartin(Brač), 1x Krk, 1x Mali Lošinj
avatar Re: Optimální "blízká" destinace na podzimní výlet na Jadran
10. 09. 2017 20:11
tak to je dobra sprava, snad jenina za poslednych nekollik dni :-)
vono to bude asi clovek od cloveka :-)
btw: kolik to je stupnu, neslo by to prosim zmerit? na hladine prosim :-)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil patrikHR (10. 09. 2017 20:12).
Re: Optimální "blízká" destinace na podzimní výlet na Jadran
11. 09. 2017 09:00
Jsme v Primoštenu a taky se denně koupeme.Trenujeme cely rok v zatopenem lomu v Svobodných Heřmanicich tak je voda jako kafesmiling smiley
avatar Re: Optimální "blízká" destinace na podzimní výlet na Jadran
29. 09. 2017 14:10
....půlka září dávno pryč......
.................................Ahoj, s rodinou zvažujeme, že bychom na "podzim" (půlka září) ještě jednou Chorvatsko otočili a ještě jednou si letos dopřáli potěšení ve formě "Jadranu" :-) . Rád bych se proto zkušených zeptal, jestli by mi dokázali poradit destinaci,.......
Dotaz na autora: Tak jak to dopadlo?? Poděl se a sděl výsledek tvého bádaní. Jistě za všechny zvědavé. Díky.
avatar Re: Optimální "blízká" destinace na podzimní výlet na Jadran
30. 09. 2017 21:27
Ahoj,

no, mas pravdu, proc se o to nepodelit :-)

tak po vsem tom badani a cekani na lepsi pocasi jsme nakonec zvolili tuto destinaci: [www.google.com]

S teplotou vody jsme byli moc spokojeni a ani cesta nakonec netrvala tak dlouho!

hezky vecer.
P.
Re: Optimální "blízká" destinace na podzimní výlet na Jadran
30. 09. 2017 22:26
Tak to já jsem do Chorvatska vyrazil. Bydleli jsme kousek od Poreče v areálu Valamar Lanterna.
Už to nemělo ten prázdninový náboj co známe z července a srpna. Počasí proměnlivé, na koupání skoro nevhodné. Na návštěvy památek ale super. Minimum lidí, pohodlné parkování kdekoli, ceny příznivé.
Příští rok pojedu zase, jenom někam jinam, protože oblast Poreč - Pula již máme probádanou.
avatar Re: Optimální "blízká" destinace na podzimní výlet na Jadran
01. 10. 2017 05:56
Tak to my jsme Chorvatsku zůstali věrní. Od 16.9. pobyt (ne podzimní výlet) na týden v Tučepech u hotelu Neptun v depandancích.
Počasí kromě dvou dnů dobré. I když i v tyto zatažené dny jsme se koupali při procházce směrem na Podgoru. Byly totiž vysoké vlny, tak jsme to museli využít a trochu si v nich zablbnout. Ale nesvítilo sluníčko a sem tam i sprchlo.
Sluníčko (sem tam mrak) svítilo po zbytek dní, takže jsme si užili i moře ( 22 stupňů), tak i bazénu. Ten byl vždy ráno chladnější (19,5 stupně) , ale přes den se přihřál na 23. No Bešeňová to, co se týče teploty vody, nebyla. Ale nahřátí "kostí" plánujeme v listopadu v Maďarsku v Buku (čti Byku).
Re: Optimální "blízká" destinace na podzimní výlet na Jadran
01. 10. 2017 09:28
Tady jde vidět že je rok od roku jiný.
Před rokem jsme byli v Tučepech (samozřejmě že to je spíš vzdálenější destinace,ale má to smysl zajet níže) také i ve stejném termínu jak píše kabinet.Voda měla 24 a vzduch ještě více,prostě perfektní počasí.Jen večer bylo potřeba více oblečení.Pršelo jen jednou v noci,jinak bylo krásně.
Při pohledu směrem k Splitu bylo vidět mračna,tam to bylo se sluníčkem již horší.
V září je fajn to že tam není mnoho lidí a dá se opravdu pocestovat na mnoho míst a poznávat.
Každodenní koupání bylo samozřejmostígrinning smiley prostě to bylo super a pořád pozitivně vzpomínám [www.rajce.net]

......................................................................................vjerni Adriatic



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kopera (01. 10. 2017 11:24).
avatar Re: Optimální "blízká" destinace na podzimní výlet na Jadran
01. 10. 2017 10:37
... pokud bude prostor jet na Hvar mimo hlavní sezonu, volil bych červen ... to je zurové nejen moře, ale i pevnina ...
taková levandulová Provence ... a k tomu Jadran navrch ...

P.S. ... Janku, na mnohých fotkách je vidět, že tu roste ... pan fotograf ...

smileys with beer
Re: Optimální "blízká" destinace na podzimní výlet na Jadran
01. 10. 2017 11:14
Jsi již druhý co mi pochválil fotky.
Bessy a kabinet,díky kluci smileys with beer
Ještě bych dodal,v září je možná líp jet jižněji grinning smiley

......................................................................................vjerni Adriatic
avatar Re: Optimální "blízká" destinace na podzimní výlet na Jadran
01. 10. 2017 19:51
Patriku, tak to jsem s tím nápadem nebyl úplně mimo, že? grinning smiley

Slavkov napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Do Maďarska do termálů thumbs up smiley

Hlavně, že jste si to užili...
avatar Re: Optimální "blízká" destinace na podzimní výlet na Jadran
02. 10. 2017 21:28
Ahoj Slavkov, ano mas pravdu, trochu jsme se inspirovali, dobry napad to byl, dekuji! :-)

Letos nas ten konec leta nejak zaskocil, uz loni jsme zvazovali ze otocime HR jeste jednou na konci leta, ale nakonec se nam uz nejak nechtelo cestovat, tak tohoto roku jsme byl na to celkem uz nastaveny, akorat to pocasi no. Ja bych se urcite vykoupal, mne by studenejsi voda nevadila, ale manzelka by si uz na sve noc neprisla a taky mame malou holcicku, ta kdyz vydi vodu, chce hned do vody a to by bylo furt vysvetlovani proc tam nemuze...

Jinak na turistiku a navstevu pamatek pocasi idealni, to jo! :-)

A jeste jedna vec, do mobilu jsem si nainstaloval nejakou aplikaci na pocasi, a dal jsem si tam nekolik mest, abych mohl sledovat jak to je s pocasim v ruznych lokalitach. Mozna to je jen nahoda, ale zda se mi, ze kolem toho Sibeniku se to nejak lame a odtud dolu na jih (uz vcetne Sibeniku, teda konkretne jsem sledoval Zaboric, protoze tam jsme jednou byli) je uz pocasi o par stupnu teplejsi nez takovy Zadar, nebo Rab, nebo Istrie. Takze mne to vychazelo jit nekam tam (nebo niz, kdo jak se citi na cestovani).
Je to jen takovej muj mini pruzkum, na zaklade maleho vzorku dat a kratkeho pozorovani, zaroven vychazim z vychoziho mista a cesty, ktera nam vyhovuje, takze kazdy muze mit uplne jiny zaver.
Re: Optimální "blízká" destinace na podzimní výlet na Jadran
03. 12. 2017 18:30
Ahoj Patriku,
na fóru jsem minimálně tři měsíce nebyl a proto mi unikla tato diskuse. Jak tady někdo konstatoval: září není podzim. My jezdíme v průběhu září pravidelně, jak to vyjde, někdy v první polovině někdy ve druhé. Beru to asi tak, že si příjemně prodloužíme léto. Jezdíme do Podgory a nekoukám na pár kilometrů /oproti Bašce na Krku to je o cca 300km dál/. Letos to bylo jinak, počasí ve střední Evropě nestálo za nic nikde a proto bylo zbytečné jet na Jadran a tam se klepat zimou. Jiné roky den,dva horšího počasí oželíš, ale není to pravidlem. Rok 2018 bude v pohodě, doufám. Tak tedy rekapitulace - červen a potom září. A co někdy zkusit říjen? Počasí se rok od roku mění. Mirek
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 53
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.