Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Optimální "blízká" destinace na podzimní výlet na Jadran

Autor patrikHR 
avatar Optimální "blízká" destinace na podzimní výlet na Jadran
29. 08. 2017 14:33
Ahoj, s rodinou zvažujeme, že bychom na "podzim" (půlka září) ještě jednou Chorvatsko otočili a ještě jednou si letos dopřáli potěšení ve formě "Jadranu" :-) . Rád bych se proto zkušených zeptal, jestli by mi dokázali poradit destinaci, která by byla z Prahy nejblíž a zároveň by tam byla relativně vysoká pravděpodobnost "teplé vody" a sluníčka. Obecně asi platí, že čím níže pojedeme tím bude tepleji, ale na jeden týden se nám prostě moc daleko nechce. Na druhé straně, pravděpodobně platí, že čím blíže pojedeme, tak tím bude větší riziko nehezkého počasí a studenější vody. Vím, že se to těžko specifikuje, jedno léto to může být tak, jiné zase jinak, ale i tak, budu rád za tipy na destinaci kde výtězí poměr délka cesty / slunečné a teplé místo, někdy v září.
Předem moc děkuji za každou odpověď.
Patrik
avatar Re: Optimální "blízká" destinace na podzimní výlet na Jadran
29. 08. 2017 17:04
... Patriku, mimo zápis ... kdo to zaplatí ... když se Ti s počasím netrefím do návrhu destinace a následné reality ... ?

smileys with beer
Re: Optimální "blízká" destinace na podzimní výlet na Jadran
29. 08. 2017 17:27
Tak pokud ti jde o vzdálenost a.teplo, tak já bych jel na Lošinj a nejlépe do na Malého Lošinju.
Re: Optimální "blízká" destinace na podzimní výlet na Jadran
29. 08. 2017 19:57
V září jedině jižní Dalmácie. Vlastní skušenost.
avatar Re: Optimální "blízká" destinace na podzimní výlet na Jadran
29. 08. 2017 21:31
ahoj Bessy, vetsinou nic dopredu nebookujeme, takze kdyby bylo spatne pocasi v HR, nevadi, prelozime to o tyden a nebo mame variantu c.2. a to hory na Slovensku. A snad uplne ultra-hnusne cele zari nebude, to by teda bylo fuuuj.

to KaJe: Na maly Lisinj jsem uz slysel dost chvaly, prej je tam hodne cyklostezek a hodne zelene, tak tam bychom se chteli podivat, ale obavam se ze tam na severu v porovnani s jihem (nebo stredem) bude o trochu chladneji - casove to vyjde nastejno jako jet kousek pod Zadar a co tak sleduji teploty, tak tam dolu od Zadaru je trochu tepleji nez na severu. Ale to je jen moje kratke laicke pozorovani.

to Ajax: toho jsem se obaval, tam to bude asi na nejvetsi jistotu, ale to uz je o nejake ty dalsi 2 hodky navic. No uvidime, mame 1,5r dite, par hodin vydrzi, ale pak to je pro ni uz celkem utrpeni.
avatar Re: Optimální "blízká" destinace na podzimní výlet na Jadran
29. 08. 2017 21:31
S rodinou mi letos Chorvatsko tak nějak nevyšlo, bylo mi naordinovaný Španělsko.
Chorvatska se ale nevzdám, takže bude pánská jízda.
Společný volný termín nám bohužel vychází až na první týden v říjnu.
To jsem opravdu zvědavej na počasí.
Valnou většinu času ale budeme v okolí Dubrovníku, tak se snad ještě třeba i ošplouchneme v Jadranu.
A když ne, tak budeme alespoň smileys with beer
avatar Re: Optimální "blízká" destinace na podzimní výlet na Jadran
29. 08. 2017 21:47
no i u nas uz par krat padlo proc nekam radsi neletime, a ja furt radsi tim autem, tak snad nas to taky jednou nepotka :-) a nakonec kdovi, mozna bude clovek i rad :-)

Ono to asi bude dost zavyset na tom jake bude pocasi obecne, ale tam dolu si myslim ze by jste to meli mit v pohode, a kdyz si date dostatecne mnozstvi piv, tak i ta voda vam vadit nebude :-)


btw: kdyz v googlemaps posouvam cil Karlobagu (9:30) do Sibeniku (10h), tak je rozdil jen pul hodiny navic... tim padem se mi to vychazi nejlim jet nejam mezi Zadar a Sibenik.

..nuz mohlo to Chorvatsko byt i trochu bliz, ne?!
avatar Re: Optimální "blízká" destinace na podzimní výlet na Jadran
29. 08. 2017 22:40
Ono taky hodně záleží odkud vyrážíš.
My to z Liberce máme o 3,5 hodiny delší, než ti co jedou z jižní Moravy.
avatar Re: Optimální "blízká" destinace na podzimní výlet na Jadran
29. 08. 2017 23:20
Nechci se diskutujících nijak dotknout, ale to je zase debata.
Polovina září přece ještě není podzim. V Chorvatsku je to trochu "pozdnější" léto. Na tento termín hodně lidí plánuje svoji "normální" dovolenou v Chorvatsku.
A to, jestli jet na sever, když jedu "jen na týden" nebo najednou druhý "extrém" teď už z toho je Dalmácie na jihu nebo ještě dál, tak bych v prvé řadě měl vědět, co a kam vlastně chci. Neuvažuji o severu Chorvatska, když půlhodina cesty sem nebo tam mi nedělá problém a jedu hned na jih, když už jsem "rozjetý" na 130 a více. To dojedeš setrvačností až pod Makarskou. A takový Gradac v září, to je vhodný cíl tvé cesty.
Re: Optimální "blízká" destinace na podzimní výlet na Jadran
30. 08. 2017 00:31
Citaci

kabinet302 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nechci se diskutujících nijak dotknout, ale to je
> zase debata.
> Polovina září přece ještě není podzim.
Pod to se podepisujusmileys with beer
Po sedmi červnových a zářijových "pod Makarskou" můžu zodpovědně potvrdit, že počasí nezavelíš. Propršené 3 dny v kuse se dají zažít kdekoli...
Při letošním nadprůměrně teplém létě bude teplota moře dobře naakumulovaná. Plus od Zadaru po Sveti Rok je snad všude tak mělko, že se svrchní vrstva pro cachtání ohřeje i během dne. Jestli v daném týdnu přijde (nepříjemný) vichr nebo ne, to neví opravdu nikdo ani tři dny předem, natož dnes.
My jezdíme bez cestovky, a nenarazili jsme na domácí, kteří by v akutním případě nějak remcali, že původně plánovaný delší pobyt případným "přesunem za lepším počasím" zkrátíme (pokud je kam... 2008 například byl čtyřdenní cyklón od Istrie po Černou horu). Na všechno ostatní jsou deskové hry a konoba poblížyawning smiley
avatar Re: Optimální "blízká" destinace na podzimní výlet na Jadran
30. 08. 2017 07:37
to kabinet302: 100 lidi 100 chuti, ne? Pro mne je dulezite to, pro nekoho zase neco jineho. Mimochodem "podzim" je na zacatku vlakna v uvozovkach ;-)
avatar Re: Optimální "blízká" destinace na podzimní výlet na Jadran
30. 08. 2017 08:14
Máš pravdu, 100 lidí atd.
Horší ale je, že nevíš kam chceš vlastně jet. Nejdřív "co nejblíže" (nejspíš myslíš Istrii), pak až k Zadaru, což je tak polovina Chorvatska. A nakonec ještě jižněji, Šibenik. To se celkem špatně radí.
I těch 100 lidí si musí ujasnit, co a kam vlastně chtějí.
Pak tady vzniká taková "jednoduchá" slovní přestřelka.
A navíc, výhody a nevýhody severu a jihu v září a později se tady už několikrát probíraly. Takže trocha hledání a víš na čem jsi.
Já v tom mám jasno. My jedeme tentokrát autobusem 16.9. do Tučep, depandance Maslinik, hned vedle hotelu Bluesun Neptun.Počasí předpovídají skoro ideální, i když meteorologové je kapitola sama pro sebe. Ale ze 7 dní bude určitě 5 hezkých.
Jelikož je vše all, tak to máme bez starostí, jen vybrat "modní" plavky a trošku zhubnout, aby jsme tam mohli přibrat.
Re: Optimální "blízká" destinace na podzimní výlet na Jadran
30. 08. 2017 09:16
Jo, během sedmi dní nám jen 2x pršelo, poprvé tři dni a podruhé čtyři dnismiling smiley
Byl jsem v druhé půlce září na Hvaru. Moře teplé, přes den vzduch 25 a více, to je paráda. Jen cestou tam na noc zděšení, když teploměr v autě ukázal i jen dva nad nulou. Naštěstí za Svetim Rokem už to bylo nad patnáct. Je třeba si zvyknout na to, že je strašně brzo tma.
avatar Re: Optimální "blízká" destinace na podzimní výlet na Jadran
30. 08. 2017 11:48
...no jo, to jistotu hold clovek v pocasi nebude mit nidky. Ale nechtel bych zazit dest na temer cele dovolene :-(
avatar Re: Optimální "blízká" destinace na podzimní výlet na Jadran
30. 08. 2017 20:39
hele "kabinet302", kam chci jet nevim, ale co chci vim, a tak se tady ptam viz muj puvodni prispevek. Podle mne ale neni od tebe moc hezke psat tady ze toto je vlakno co stoji za houby a pod, kazdy ma svoj nazor a svoje otazky na ktere by chtel znat odpoved. Uznam ze nekomu to muze prijit nedulezite, ale urcite se najde i X tvojich prispevku a temat, ktere nektere lidi nezajimaji a diskutovat o tom jim prijde uplne zbytecne. Ale nemusim je hned osocovat.

hezky vecer vsem o omlouvam se za tento prispevek ale nelibi se mi kdyz nekdo takto osocuje ostatni
avatar Re: Optimální "blízká" destinace na podzimní výlet na Jadran
30. 08. 2017 23:00
to patrikHR: thumbs up
avatar Re: Optimální "blízká" destinace na podzimní výlet na Jadran
30. 08. 2017 23:31
Já neporadím, ale v rámci tématu se spíš ze zvědavosti zeptám. Když se dívám na teploty vody v jednotlivých destinacích, tak nejteplejší moře je v Pule a to i o tři stupně více než třeba v daleko jižnějším Dubrovníku. Třeba dnes ráno Pula 26 a Dubrovník 20,2. Tak nevím, nejsem znalec, ale ta voda je nahoře prostě teplejší. Nebo jak je to?
avatar Re: Optimální "blízká" destinace na podzimní výlet na Jadran
31. 08. 2017 07:19
to pavel72: no to kouokam, to mne vubec nenapadlo! hmmm :-) diky za info, clovece. Nevim proc ale zil jsem v domneni, ze cim jizneji pojedu, tim tam bude tepleji. Vzdy jsem se dival jen na teploty vzduchu (na predpoved pocasi - vetsinou na YR) a myslel jsem, ze primo umerne k tomu bude teple i more. Tak kdyby predpovidali i hezke pocasi na ten sever, tak tim by to bylo jasne, jeli bychom na Istrii a hotovo. Je to nejbliz, furt jezdime jizne, tak aspon bychom meli neco noveho neokoukaneho :-).
Re: Optimální "blízká" destinace na podzimní výlet na Jadran
31. 08. 2017 09:16
Na teplotu vody nekoukej. Vrchem se může zítra prohnat bouřka, bura, studená fronta a voda bude mít dvacet a dole na jihu dvacet pět. Není to dlouhodobý stav, ale momentální.
avatar Re: Optimální "blízká" destinace na podzimní výlet na Jadran
31. 08. 2017 10:08
To je pravda, ale lonsky leto a letosni jsem to sledoval, protoze jsme v Segetu meli studenou vodu a ani jednou to nebylo opacne, ze by v Pule byla chladnejsi voda nez treba v Dubrovniku. Neni to dogma, ale vetsinove podle toho webu to tak bylo dva roky v srpnu po sobe.
avatar Re: Optimální "blízká" destinace na podzimní výlet na Jadran
31. 08. 2017 13:54
V roce 2005 jsme jeli v půlce září, a taky jsme chtěli co nejblíže. Syn měl tehdy 6 měsíců - byl v kočárku a nechtěli jsme úplné obrovské vedro.

Vyhrála to Poreč - bydleli jsme ve městě a jezdili se koupat a slunit do Zelené Laguny. Počasí a teploty přes den super, moře bylo tak teplé, že jsme ani nevěřili, že byla půlka září. Je však pravda, že se stmívalo velmi brzy, kolem 7 hodiny už bývala skoro tma a už to bylo i na mikinu, když jsme šli na zmrzlinu. Ale dny byly nádherné. A vzdálenost přijatelná.

Ovšem minulé zkušenosti nemohou zaručit co bude letos nebo napřesrok. Ale nám to tehdy vyšlo.
avatar Re: Optimální "blízká" destinace na podzimní výlet na Jadran
31. 08. 2017 18:44
Já myslím, že Patrik přehled má a myslí to takto:

Před odjezdem z domova se podívá na předpověď počasí a dle toho se rozhodne. Vezmu-li klasickou cestu přes Zagreb a dolu po dálnici, tak na rozcestí dálnic A1 / A6 má dvě možnosti:

1.) Pokračovat dolu na Rijeku po dálnici A6 a dál do Poreče, z rozcestí těch dálnic je to cca 170km.
2.) Držet se dál po dálnici A1 na Split, do Šibeniku to má z tohoto rozcestí cca 270km.

Nebo-li když pojede do Šibeniku, má to o cca 100km dále než do Poreče, což je právě ta cca 1.hodina, kterou uvádí. To snad není tak těžké pochopit. Je snad jasné, že nepojede do Poreče, tam že by se kouknul na předpověď a když nebude příznivá, tak že by jel z Poreče do Šibeniku grinning smiley . To je asi blbost ne?

** Petr **



Upraveno 1krát. Naposledy upravil PetrK (31. 08. 2017 18:45).
Re: Optimální "blízká" destinace na podzimní výlet na Jadran
31. 08. 2017 19:22
kabinete, prosím o klid. Mažu nevhodné příspěvky.
avatar Re: Optimální "blízká" destinace na podzimní výlet na Jadran
31. 08. 2017 19:28
Dekuji mockrat Petre, presne tak jsem to myslel. :-)

...ja uz nemam slov :-(
avatar Re: Optimální "blízká" destinace na podzimní výlet na Jadran
31. 08. 2017 21:22
Jistá duboka mi šetrně sděluje, že na základě níže uvedeného příspěvku, mám vypadnout na jiné téma. Opravdu nevím proč.Co je na tom příspěvku nevhodného? Nebo nová cenzura. Doufám, že mi odepíše.

hele"patrikHR". Trvám na tom, co jsem napsal 30.8. v 08.14: Máš pravdu, 100 lidí atd.
Horší ale je, že nevíš kam chceš vlastně jet. Nejdřív "co nejblíže" (nejspíš myslíš Istrii), pak až k Zadaru, což je tak polovina Chorvatska. A nakonec ještě jižněji, Šibenik. To se celkem špatně radí.
I těch 100 lidí si musí ujasnit, co a kam vlastně chtějí.
Pak tady vzniká taková "jednoduchá" slovní přestřelka.
A navíc, výhody a nevýhody severu a jihu v září a později se tady už několikrát probíraly. Takže trocha hledání a víš na čem jsi.
A navíc, nenapsal jsem , že je téma "na houby", ale : Nechci se diskutujících nijak dotknout, ale to je zase debata. Teď dodávám, na houby,abys měl pravdu.
I já se kaji, jistě několik příspěvků, dle tvého názoru určitě všechny, za nic nestojí.
Ale jak píšeš: "Uznam ze nekomu to muze prijit nedulezite, ale urcite se najde i X tvojich prispevku a temat, ktere nektere lidi nezajimaji a diskutovat o tom jim prijde uplne zbytecne. Ale nemusim je hned osocovat. "
Důležité je to zvýrazněné. Nechtějí, nediskujtují. A jestli myslíš, že tě někdo dokonce osočoval, tak to se pleteš úplně. A já diskutovat chci!
Já jen napsal, co jsem napsal a myslel jsem tím, že vlastně sám nevíš co chceš, kdy, a kam.
avatar Re: Optimální "blízká" destinace na podzimní výlet na Jadran
31. 08. 2017 21:32
zajimava mapka s teplotou vody:
[oceanlab.cmcc.it]

nebo kdo neznate (ale bez teploty more) moc hezka interaktivni "meteo" mapka: [www.windy.com] (ve vyhledavani na foru mi to nenaslo, tak snad nevkladam duplicity)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil patrikHR (31. 08. 2017 21:42).
avatar Re: Optimální "blízká" destinace na podzimní výlet na Jadran
31. 08. 2017 21:48
Jak tak na mapku koukám, tak se nám moře během týdne krapet ochladí. No ale i v 23 stupních vody se dá koupat. Důležité je, aby svítilo sluníčko, pak člověk vleze i takto "teplé" vody, jen aby se ochladil.
Re: Optimální "blízká" destinace na podzimní výlet na Jadran
01. 09. 2017 12:17
Kabinete, někdo chce trochu poradit, ne ho zbytečně peskovat. Psal jsem to slušně po SZ. Jestli je to problém, píši to veřejně. Pokud máš problém, že zde na fóru je klid a pohoda, tak to nekomentuj. Ještě je možnost si na tyto výpady najít jiné weby.
avatar Re: Optimální "blízká" destinace na podzimní výlet na Jadran
01. 09. 2017 12:46
I když jsi moderátorka, tak se tě ptám, jestli diskuze jsou nějaké výpady. To podle tebe nesmí mít diskutující na fóru svoje názory, nebo je nesmí zveřejnit. Má jen držet hubu a krok a jen chválit a souhlasit s všeobecným názorem a každou blbost odkývat??
A jinak problém nemám, maximálně tak s tebou, že když mažeš, tak mažeš vždy jen polovinu příspěvků a to tu, která se ti nehodí do krámu! A "nevhodné" příspěvky, kterými někdo reaguje na moje příspěvky, tu necháváš. Například ten o duševním zdraví a podobně!
Jinak na SZ od tebe jsem ti slušně odpověděl. A veřejně jsi "to" napsala jako první ty 31.8. A já reagoval jen na tvou činnost, zdála se mi jednostranně zaměřena.
Jinak Fórum "opouštět" nehodlám, člověk se tady dozví od chytrých a zkušených cestovatelů fůru věcí, které mu usnadní jak cestu, tak i pobyt v HR .
A i jiné věci související nejenom s cestováním a někdy se i zasměje, což ovšem není tento případ.
avatar Re: Optimální "blízká" destinace na podzimní výlet na Jadran
04. 09. 2017 21:46
dalsi mapka s teplotami, akorat mi ty teploty prijdou nejak podozrive podobne:
[www.seatemperature.org]

a tady, myslim z jejich, "meteo institutu":
[vrijeme.hr]
ale tam mi zas ty teploty prijdou nejak moc nizke...
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 60
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.