Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Premantura

Autor Alda 
Premantura
05. 04. 2006 07:49
Chtěl bych se zeptat, máte-li někdo zkušenosti s touto lokalitou - pláže, jejich vzdálenost, denní i večerní život, obsazenost v červnu apod. Vím že je tam krásná příroda, ale to je vše.Díky.
Re: Premantura
05. 04. 2006 09:15
Ahoj!.Než ti někdo napíše, můžeš se něco dozvědět, když si na hlavním menu zvolíš KEMPY.Hned na první stránce je 2x Stupice u Premantury.
Re: Premantura
05. 04. 2006 15:31
No jo, máš recht, já to nečet, poněvadž jsem usoudil, že tam budou jen info týkající se kempu. Takže dík!
Re: Premantura
08. 05. 2006 11:33
Do Premantury jsem jezdila se svým bývalým přítele.Naposley před dvěma rokama..Je tam krásný Národní park Kamenjak,vstup 10 kun na osobu...Ale jsou to jen skály,nic pro malé děti.Jinak dost rušná a hlavně dost drahá vesnička.Výborná restaurace ,hlavně na mořsjé potvory...V sezonu apartmán nic moc pod 50 euro nešel..To jsem byla mladší,potřeštěnější,teď už bych tam nejela...Raději dál od lidí,do většího klidu...Ale určitě si to tam užijete...
Re: Premantura
08. 05. 2006 11:48
Pokud vím, na Kamenjak se platilo pouze za vjezd auta, vstup byl zadarmo (pokud se tedy něco nezměnilo). Pokud vládnete němčinou, spousta informací je na www stránkách premantura.de (nějaká zastrčená reklama na apartmány se na těch stránkách asi najde, ale vyloženě komerční stránky to nejsou a je tam spousta zajímavých článků i fotografií ... třeba by tu odkaz mohl vydržet...)
Honza z Vys.
Re: Premantura
09. 05. 2006 07:50
Nejezdit - to je moje rada. Byli jsme tam vloni. Důvod byl dvouletý synek a snaha být v případě jakýchkoli problémů rychle doma. Proto Istrie, a protože vždycky vybíráme odlehlejší místa nejlépe u národních parků, padla volba na Premanturu. Samo městečko je miniaturní, pár domů, 5 obchůdků a kostel na nejvyšším místě poloostrova, procházky po molu nečekej. A okolo je město apartmánů, z nějakých 400 stálých obyvatel se v létě rozroste až na 10000. K moři všude pěkně daleko, avizovaných max. 200 m se protáhlo na 500 ke stoce, chodili jsme buď přes 1 km do kempu - ostré skály, ráj pro surfaře, plavci se jim tam pletou, dítě musíš do vody donést, nebo musíš jezdit na Kamenjak. Ten je super, poplatky sice jen za auta, ale pěšky jsme to šli jen jednou. Ono totiž první koupání je od centra Premantury 6 km. Takže 20 kn a opatrného šoféra, protože cesty tam jsou příšerné, samý výmol, štěrk... Jel jsem až na špici - přes 15 km od Premantury. Můžeš kdekoli odbočit, ale bacha na pár místech jsme to neriskli, protože tam bylo dost "parkovišť" s vybouchanými okny aut na zemi. Koupat se šlo ale vážně jen na Kamenjaku (okolo 30km pobřeží, ale asi jen 10 berných malých zátok, zvlášť hezké na otevřené straně moře). Dokonce tam jezdilo mnoho lidí z Medulinu, který je jinak jak Itálie. S tím souvisí i ceny, fakt dost draho, přišlo mi, že za chvíli se tam bude platit i za vzduch. Samý Ital a Němec, domorodci žádná vstřícnost, mají tě tam jen jako dojnou kráva. I jinak je to moc "evropské". Zlatá Dalmácie, do Premantury již nikdy, bylo to nejhorší místo v Chorvatsku, kde jsem kdy byl.
Re: Premantura
09. 05. 2006 11:27
Určitě věc názoru. My jsme byli na Premantuře dvakrát a líbilo se nám tam moc. Pravda, procházky po molu či nějaký extra noční život a program čekat nelze. Ale i ve vrcholné sezóně člověk vždy našel místo, kde mohl být prakticky sám při tom bohatě členitém pobřeží. Přitom na velké části sahají borovice až skoro k moři, takže není problém se kdykoli před sluncem schovat pod stromy.
Ale jako místo na dovolenou s malým dítětem se nejspíš opravdu nehodí - nějaký pohodlný vstup do vody tam snad vůbec neexistuje.
Re: Premantura
10. 05. 2006 09:12
Také si myslím, že je to věc názoru. Já jsem tam byl loni a letos tam jedu znovu. V červenci. Mám kluky 6 a 11 let a v pohodě. Pouze se musí na pláž jezdit autem. Ubytování jsem měl v centru v dobrém apartmánu za 45 Euro. 2 ložnice, kuchyň, terasa, gril a domácí byli velice příjemní.
Jarda
Tomino
Re: Premantura
10. 05. 2006 09:32
Zvláštní upozornění! Při koupání bacha na nebezpečné proudy, obzvlášť na špičce Kamenjaku - asi 0,75 km je ostrůvek, tak jsem si tam doplaval.Ostré skály, proud a vlny, špatně jsem tam vylezl,byť je plochý.Zpátky pěkný malér.Teprve po návratu jsem se někde dočetl,že koupání tam není sice zakázáno, ale právě kvůli proudům kolem poloostrova velmi silně nedoporučeno.Taky je díky nim moře o poznání chladnější.Pokud jde o cestu na špičku, NEDOPORUČUJU jít pěšky.Z plánované krásné 5ti km procházky ( což byl účel, 10 kn jsem rozhodně neškudlil) se stala VELMI úmorná cesta rozžhavenou vápenkou.Celkem to jde po pobřeží mezi borovicemi, ale je to o 10 km delší! Odměnou je super bar v robinzonském stylu úplně na špičce v kukuřičném poli.Samozřejmě jak by člověk očekával s přirážkou ( minerálka 25 kn ). Přesto ale výhled z Kamenjaku stojí za to.
ilan
Re: Premantura
10. 05. 2006 14:46
záleží na každém, co od dovolené očekává. Byli jsme v P na konci sezony.Líbilo se nám tam, místní byli velmi milí a přátelští. Je to prostě turistická oblast, hodně aprtmánů, restaurací - draho? Nevím, když někam jedu, počítám s tím, ale na večeři jsme chodili téměř každý den, nijak nás to nezruinovalo. Moře bylo čisté, takovou menší zátoku jsme měli jen pro sebe, všude klid. Kamenjak byl příjemný na procházky, večerní koupání, platí se jen vjezd autem. Příroda kolem hezká, kousek do Puly. Každá část Ch má něco do sebe.
Ondra
Re: Premantura
18. 05. 2006 01:23
Máte někdo zkušenosti s kempem Stupice? Jaký to tam je? Prej je to dost drahej kemp. Díky.
Petr K.
Re: Premantura
19. 05. 2006 13:25
1. dej hledat a uvidíš co ti tu vyběhne

2. Aby to nevypadalo, že chci poučovat. Už jsem tu někde pasl (při hledání najdeš smiling smiley , že jsme v kempu byli 2x (200v červnu v karavanu z dnešní CK Fede dříve Pyros. V kempu i v Premantuře se nám líbilo a děti tehdy 2(3) a 6(7) si to užívali naplno. V kempu hřiště a animační program (cvičení, malování, hry..). Koupat se dalo přímo v kempu nebo si poodejít za jeho hranice. My odcházeli asi 5-10 minut za hranici kempu. Hlavně pro klid při natur. koupání. Istrie je kamenitá a je třeba počítat se vstupem do vody z kamenů, někde to je paráda, jinde horší. Psal jsem a tvrdím to dál, sem se za čas zase rád vrátím...
Re: Premantura
23. 05. 2006 09:26
Byla jsem loni v červnu ve Stupici a super, velmi slušné hygienické zázemí, stan jsme měi s výhledem na moře, doporučuji najít si kontakt na kemp a rovnou si objednat parcelu, je to rozděleno na větší a menší parcely, pdle toho je i cena. Pěšky se dá dojít až na špičku Istrije - bývají k vidění delfíni a vlevo pak je v dáli ostrov Cres a Lošinj. Možné výlety do okolí, do Puly. Po ceste národním parkem Kamenjak jsou podél moře nádherná divoká místa na relax u moře.Pozor, pokud tam jedete autem, viděla jsem vykradená auta.Dá se tam dojít pěšky. Kdo si představuje dovolenou maximálně ve vodě a ne po tavernách, pak doporučuji. Ze Stupice je výhled na velké moře, ostatní jsou v zátoce¨, to je jako u rybníka a to mne nebere. Ještě k místům v kempu, doporučuji parcely u moře vlevo, jsou pod borovicemi, tolik tam nefouká, je to z pohledu od pevniny, abychom si rozuměli. Obchod je v kempu, do Premantury tak 1Omin. běžnou chůzí, je tam vše Hezkou dovolenou, já letos jedu někam dolů.Jo a v kempu bylo docela hodně pejsků, takže se mi nestýskalo po mých, pejskové tam můžou. Mnohem dražší a luxusnější kempy byly směrem za Pulou, Stupice nebyla tak drahá.Jo a na špičce Istrie je super bar Safari, ne drahý a jsou tam různé prolézačky, klouzačky pro děti i pro mne. Prožili jsme tam nádherný týden. Pa Olga
Re: Premantura
23. 05. 2006 11:06
No pesky po Kamenjaku az k baru Safari...to bych teda nedal. V tom vedru je to "prochazka" na par hodin!
Re: Premantura
23. 05. 2006 18:03
všechny kempy na jižním výběžku Istrie, patřící pod Arenaturist, jsou zhruba stejně drahý. A tenhle provozovatel bytˇ velmi kvalitní, zrovna nízký ceny nemá.
Patří mu Stupice, Medulin, Stoja, Indije. Jinak jsou všechny výborně vybavený a myslím, že úroven ceně odpovídá. thumbs up Nemůžu si ale vzpomenout, který kempy jsou v okolí, jak píšeš, ještě dražší a luxusnější. confused smiley
Petr_K
Re: Premantura
30. 05. 2006 14:07
Ale dal by si to.
My to šli s dětskama a ušli to. Opruz jsou auta co jezdí kolem a práší. Když praží slunce jsou ty 3-4 km nekonečné.
Kameňak je zvlaštní místo. Hlavně tím že tam "země" končí. Tady se dal fakt prožít pocit konce světa. Na 3 strany jenom voda. Paráda. Zajímavý je myslím právě až v té nejjižnějši části (jasně je tam víc míst, ale konec dobrý.... ) Mě se líbilo, jak jeden rok to bylo vyprahlý úplně jak na poušti, jen suchá tráva a křoví. O rok později na jaře asi více pršelo, protože pak bylo všechno zelené a kvetoucí (červen). Jinak poslední úsek zpátky do Prem. jsme zatočili pod stromy a šli kolem moře. Lepší je opravdu jít ráno nebo k večeru a polední siatu rozhodně nevěnovat chůzi.
Petr_K
Re: Premantura
30. 05. 2006 14:07
Ale dal by si to.
My to šli s dětskama a ušli to. Opruz jsou auta co jezdí kolem a práší. Když praží slunce jsou ty 3-4 km nekonečné.
Kameňak je zvlaštní místo. Hlavně tím že tam "země" končí. Tady se dal fakt prožít pocit konce světa. Na 3 strany jenom voda. Paráda. Zajímavý je myslím právě až v té nejjižnějši části (jasně je tam víc míst, ale konec dobrý.... ) Mě se líbilo, jak jeden rok to bylo vyprahlý úplně jak na poušti, jen suchá tráva a křoví. O rok později na jaře asi více pršelo, protože pak bylo všechno zelené a kvetoucí (červen). Jinak poslední úsek zpátky do Prem. jsme zatočili pod stromy a šli kolem moře. Lepší je opravdu jít ráno nebo k večeru a polední siestu rozhodně nevěnovat chůzi.
Re: Premantura
09. 07. 2006 13:31
Na Premanturu a konkretne do kempu Stupica, jezdim uz desatym rokem. Vzhledem tomu, ze Chor. pobrezi i ostrovy mam projezdene, mohu s klidnym svedomim, vam tu napsat, ze ten kdo ma rad paradni prirodu, super more, nadherne skaly a jeskyne, nebude zklamany. Kazdym rokem jezdim nekde, kde jsem jeste nebyla, ale na Kamenjak jedeme aspon na prodlouzeny vikend. Silne doporucuji trosicku sportovne zalozenym lidem.
Re: Premantura
17. 07. 2006 10:07
Tak jsme se vrátili z Premantury. Nemělo to chybu. Moře plné ryb. Nádherný na šnorchlování. Pouze poslední den se na západní straně objevily žahavé medůzy. Tak jsme přejeli na východní pobřeží a tam to bylo v pohodě.
Za 348.
Malej
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 62
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.