Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Pag - které městečko vybrat pro rodinnou dovolenou?

Autor Adult 
Pag - které městečko vybrat pro rodinnou dovolenou?
05. 09. 2016 23:58
Po dlouhém váhání a hledání a domlouvání s přáteli jsme se předběžně rozhodli, že bychom nakonec jeli rádi příští rok na Pag. Velmi nás lákají četné krásné pozvolné pláže mimo městečka. Nastává ale výběr města, kde se ubytovat.

Na městečko mám tyto požadavky: potřebujeme zmrzlinu, obchod, několik restaurací, možnost koupit si ráno čerstvou rybu, nějaké hřiště pro děti a alespoň nějakou použitelnou pláž ve městě (pro případ, že by jsme se chtěli třeba jako rodina rozdělit a chodit na pláž na etapy :-) ) - ne mola, ne příliš kamenitou. Může být samozřejmě za městem - docházková vzdálenost, třeba 500 m není problém. Nemusí tam být ruch.
A dále bych byla velmi ráda, aby to nebylo městečko, kde je hodně větrno a studenější moře. Četla jsem, že Pag větrný je - ale určitě tam jsou místa, kde je to s tím počasím lepší :-)
avatar Re: Pag - které městečko vybrat pro rodinnou dovolenou?
06. 09. 2016 00:06
V Novalji nebylo špatně a splňuje Vaše požadavky. Pláž ve městě u hotelu je písečná. plan Novalji
Re: Pag - které městečko vybrat pro rodinnou dovolenou?
06. 09. 2016 00:58
Moc díky.
Já už jsem z toho vybírání zoufalá - a taky unavená :-) Vybírám dovču pro 4 rodiny a nechci,a by byl někdo zklamaný. Původně jsem myslela,ž e pojedeme do jižní Dalmácie -a nakonec je z toho sever, kam jsem původně ani moc nechtěla.
Jediné, čeho se opravdu obávám, je to počasí. Četla jsem, že bura je na severu silnější a častější než na jihu. Studené moře já opravdu moc nerada :-D Také jsem četla, že jedna část ostrova je větrnější, snad ta severovýchodní.

Co Zrče, není v Novalje slyšet hluk? Koukala jsem, že to není moc daleko.
Re: Pag - které městečko vybrat pro rodinnou dovolenou?
06. 09. 2016 08:41
Novalja je dobrá volba,ovšem od doby co je jí přezdíváno Ibiza východu tak si nejsem jistý ,že to bude klidná rodinná dovolená.Já když tam byl naposled tak byl problém sehnat ubytování.A ve městě dost hlučných mladých z celé Evropy.
avatar Re: Pag - které městečko vybrat pro rodinnou dovolenou?
06. 09. 2016 11:33
Pokud chcete klidnější dovču se z mrzkou a s restauracemi, pak bych doporučil Privlaku. Je to kousek od Pagu winking smiley Za nočním životem pak do Zadaru. Jinak je kousek i ostrov Vir spojený s pevninou mostem a ten by taky mohl splňovat výše uvedené požadavky.
Re: Pag - které městečko vybrat pro rodinnou dovolenou?
06. 09. 2016 15:23
Když zase na Pagu je spousta těch písčitých pláží, dalo by se to projezdit.
ok, takže Novalju si škrtám.
Kamarádka byla přímo ve městě Pag - když se divám na mapu, tak v jeho "levé" části (pláže na západní straně), také si to chválila, asi tam byl klídek.
Takže Pag nebo Mandre...

Ti hluční v Novalje, jsou i v jiných městech? Nebo jen v Novalje?
Re: Pag - které městečko vybrat pro rodinnou dovolenou?
06. 09. 2016 16:55
Mandre..thumbs up Přes město Pag jsme právě do Mandre jeli,a nějak mi ty houfy lidí,ani pláž neučarovaly..
bel
Re: Pag - které městečko vybrat pro rodinnou dovolenou?
06. 09. 2016 17:56
Jezdíme už 4 roky do Povljany. Povljana je rozdělena do dvou částí, v jedné je trochu živo av té druhé kam jezdíme je klid.Pláže písčité pozvolné.Jsme spokojeny. Včera jsme se vrátili a už se těšíme na příští rok. Zkuste se podívat tam.
Re: Pag - které městečko vybrat pro rodinnou dovolenou?
07. 09. 2016 15:53
Minulý rok jsem byl přímo v Pagu a je to celkem fajn městečko se ším co jsem potřeboval. Výborná byla teplota vody, kdy je město Pag v zálivu a bývá trochu teplejší než třeba v Mandre. Pěkná je i pláž Čista plaža, ale mi spíš chodil na konec Pagu na takové samostatné plácky, kde bylo jen pár lidí v okolí. Ale byl to zase od vody horský výstup. Příští rok mám v plánu ostrov Pag navšívit zase.
Re: Pag - které městečko vybrat pro rodinnou dovolenou?
07. 09. 2016 20:35
no, tak zase nic nevím :-D
V Mandre už jsem si našla pár ubytování, které by nám svými parametry vyhovovalo. V Pagu zatím ne, nedaří se mi najít nějaké souhrnné apartmánové stránky - ofiko stránky města, kde by byl seznam soukromého ubytování, nebo tak.

Jinak v Povljaně byla teď kamarádka, říkala, že tam byl opravdu dost vítr... a jiná mi potvrzovala, že je tam více větrno než Pag či Mandre.
V Pagu mě opravdu láká ta zátoka, říkám si, že by to mohlo být chráněné před větrem. Mandre mě zase láká svou velikostí, asi tam bude všude blízko.
Re: Pag - které městečko vybrat pro rodinnou dovolenou?
07. 09. 2016 22:15
radek24 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Mandre..thumbs up Přes město Pag jsme právě do Mandre
> jeli,a nějak mi ty houfy lidí,ani pláž
> neučarovaly..

Tvůj příspěvek jsem našla v jiné diskuzi :-)
Chci se zeptat, kterou část městečka bys mi doporučil. Severnější, jižnější? V severnější části mi připadají větší pláže, ale koukám jen na satelitní snímky na Googlu, tak to dost mate. Nebo je problém bydlet třeba uprostřed města, navíc ve vzdálenější ulici od moře? K moři by to bylo tak 300 metrů. Jak jsem psala, myslím si, že budeme spíše objíždět ostrov. Na druhou stranu budou určitě nějaké dny, kdy zůstaneme na místě a s dětmi na pláž budeme chtít jít v Mandre. Kam je tam nejlepší jít? Nemáme rádi betonová mola.

Jo a ještě jeden dotaz. Najdeme tam nějakou klasickou konobu? Prostě je kam zajít na mušle, na grilované kalamarády, na grilovanou rybu, na skopové maso? Stačí nám jedna jediná, malá, útulná... :-)

Díky!



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Adult (07. 09. 2016 22:21).
Re: Pag - které městečko vybrat pro rodinnou dovolenou?
08. 09. 2016 11:03
My sme boli na Pagu tento rok koncom júna - Mandre, viac v severnejšej časti. Mali sme apartmán 20 metrov od mora, pláž jemný štrk, vôbec nebola nikdy preplnená. Obchod bol asi 5 minút pešo - Konzum - dosť malý, predražený a vždy preplnený.... ani výber tovaru nebol extra, ale čo už... zmrzlín bolo niekoľko, reštaurácií tiež - nebol problém si kúpiť hocičo, dokonca v prístave každé ráno aj predávali čerstvé ryby. Pokiaľ bolo aj veterno popod Velebit, bolo to cítiť na východnej časti ostrova, boli sme sa previezť na "čista plaža" - veľká konoba, terasa a krásna piesočnatá pláž.... no tak fučala bura od Velebitu, že sa na pláži nedalo zostať, v Mandre bolo prakticky bezvetrie.

Je sa aj kde prejsť v Mandre, je tam zopár reštaurácií na kope, kde bola kopa ľudí, nemali sme pocit že by sme boli v nejakej zastrčenej diere, bolo to tam veľmi fajn.
Re: Pag - které městečko vybrat pro rodinnou dovolenou?
09. 09. 2016 08:50
Jaspa díky moc! Mohl(a) bys mi prosím napsat kde jste byli ubytovaní? Já mám nalezené tedda samé spíš vzdálenější apartmány a na té jižní straně ostrova, ale ta severní strana zní bezvadně. Bohužel jsme limitovaní počtem rodin, ono nás má jet 15 :-D
Mia
Re: Pag - které městečko vybrat pro rodinnou dovolenou?
09. 09. 2016 13:40
Ahoj, jednoznačne odporúčam Mandre. Je tam všetko, čo k dovolenke treba - niekoľko pláží, reštaurácie, obchod, stánky s pečivom a zeleninou, večer "promenáda" na prechádzku. My sme bývali prakticky v centre, teraz by som už ale určite volila apartmán priamo pri pláži, a smer, resp. okolie apart. Cikač.
Re: Pag - které městečko vybrat pro rodinnou dovolenou?
09. 09. 2016 14:26
Mia, to je náhoda, Cikač jsem si dneska našla, že by velikostně vyhovoval. Jen tam nemají ceny a bojím se, aby to nebylo moc drahé (a škoda, že nemají 4- apartmánový, aby byl jen pro nás...ale nevadí), chystám se tam napsat. Takže tam tu lokalitu bys doporučila jako nejlepší? Bohužel v těch místech jsem jiný, velikostně vhodný, apartmánový dům nenašla. Sháním něco, kde je 4-5 apartmánů, ať tam nejsme s mnoha cizími lidmi.
Cikač píše 30 metrů, já bych brala klidně i 150 :-D Teď v Itálii jsme chodili 300 a vůbec to nevadilo.
Mia
Re: Pag - které městečko vybrat pro rodinnou dovolenou?
09. 09. 2016 15:11
Cikač má dva apartmánové domy I. a II., pozerala si obidva? Mali by byť od seba kúsok, ak vás je viac, môžete ísť do obidvoch. Inak, ťažko povedať, čo je najlepšia lokalita, lebo pre každého môže byť najlepšie niečo iné, a ja by som napr. pokojne brala aj apartmán na opačnú stranu od centra, hlavne, aby to bolo hneď pri pláži a mohla som pozerať na more. Ja som bývala síce od pláže pár krokov, ale bol to druhý či tretí rad a more som nevidela - výhľad zakrývali stromy a domy pred apartmánom. Tam, kde je Cikač, je pokoj, a pritom je to pár minút do rušnejšieho centra. Bola tam blízko aj nejaká reštaurácia a stánok s pečivom, ale absolútne nie je problém zájsť do toho centra - pozdĺž celého pobrežia je vybudovaná "promenáda" - ráno tam veľa ľudí športovalo, behalo...
Re: Pag - které městečko vybrat pro rodinnou dovolenou?
09. 09. 2016 23:54
Určitě je poptám. Ano, dívala jsem se na oba dva - ale oba mají 5 apartmánů a my potřebujeme jen 4, takže tam s námi bude někdo cizí. Ale myslím, že nám to nevadí.

Pozitivní na Pagu mi přijde i to, že tam málokdy jdou apartmány přes 100 Euro a už třeba za 60-70 Euro je to ubytování fakt krásné. Což je super.
Re: Pag - které městečko vybrat pro rodinnou dovolenou?
10. 09. 2016 10:52
Adult napsal(a):
-------------------------------------------------------
> radek24 napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Mandre..thumbs up Přes město Pag jsme právě do
> Mandre
> > jeli,a nějak mi ty houfy lidí,ani pláž
> > neučarovaly..
>
> Tvůj příspěvek jsem našla v jiné diskuzi :-)
> Chci se zeptat, kterou část městečka bys mi
> doporučil. Severnější, jižnější? V severnější
> části mi připadají větší pláže, ale koukám jen na
> satelitní snímky na Googlu, tak to dost mate. Nebo
> je problém bydlet třeba uprostřed města, navíc ve
> vzdálenější ulici od moře? K moři by to bylo tak
> 300 metrů. Jak jsem psala, myslím si, že budeme
> spíše objíždět ostrov. Na druhou stranu budou
> určitě nějaké dny, kdy zůstaneme na místě a s
> dětmi na pláž budeme chtít jít v Mandre. Kam je
> tam nejlepší jít? Nemáme rádi betonová mola.
>
> Jo a ještě jeden dotaz. Najdeme tam nějakou
> klasickou konobu? Prostě je kam zajít na mušle, na
> grilované kalamarády, na grilovanou rybu, na
> skopové maso? Stačí nám jedna jediná, malá,
> útulná... :-)
>
> Díky!

My byli v apt.Miljenka,přímo u pláže.Je asi v polovině dědiny.Co vím,tak se to tam střídá beton se štěrkem.Dobré koupání je trochu dál na sever,cca 15-20min. autem.Je to bezejmenné místo,nic tam kolem není,byli jsme tam jedno dopoledne úplně sami.Pláž je tam taková stěrkopísková s pozvolným vstupem do vody.Ale takových míst tam jsou hromady.V tom je Pag výhodný,protože je řídce obydlen.Jinak přímo v Mandre je vše,co člověk potřebuje.Od trafiky až po pizzerii.
Re: Pag - které městečko vybrat pro rodinnou dovolenou?
11. 09. 2016 08:40
já se picnu. Včera jsem známým ukazovala satelitní snímky Mandre a nebyli úplně unešení z tamních pláží. No, je pravda, že i mně přijde, že těch oblázkových tam moc není (mýlím se?) a že na to, pohybovat se třeba 70% času na nich po dobu 10ti dní (zbytek jezdit jinam), jsou takové malé, bez stínu, nic moc. Mohl by mi někdo napsat, zda to na satelitních fotkách nevypadá hůře, než je skutečnost?

A tak jsme se koukali podél pobřeží a hned pod Mandré jsme narazili na Šimuni. Jak jsem pochopila, ty krásné pláže tam jsou povětšinou obklopené bohužel kempem, ale přišlo mi, že na jednu pláž by se dalo z městečka v pohodě chodit a nebylo by to daleko. Jen nevím, zda už Šimuni není fakt díra, my tu zrmzku pro děti potřebujeme :-D a obchod se také šikne a restaurace aspoň jedna jediná. Akorát už tematicky nespadám do tématu :-D
Re: Pag - které městečko vybrat pro rodinnou dovolenou?
11. 09. 2016 08:41
Radku díky, takže opravdu na krásné koupání musí člověk popojet anebo se spokojit s tím, co Mandré nabízí. Popojíždět určitě budeme, ale myslím si, že ostatní nebudou ochotní popojíždět každý den, co jsem tak pochopila :-(
Mia
Re: Pag - které městečko vybrat pro rodinnou dovolenou?
11. 09. 2016 13:30
Áno, s tými plážami je to pravda, tie ma v Mandre neuchvátili, sú síce väčšinou štrkové a s pozvoľným vstupom, čo mi vyhovuje, ale dosť úzke, striedané s betónom, a ľudí na nich veľa. Kúsok od centra (na opačnú stranu ako Cikač) bola jedna pekná (dal do Google Mala Mandra), aj s akým-takým tieňom, ale tam to bola hlava na hlave, hlavne rodinky s malými deťmi, a ak si chcela ten tieň, musela si prísť včas a chytiť si miesto. Potom v časti, ako je aj Cikač, boli menšie štrkové pláže oddeľované betónom, a tam na nich nebolo veľa ľudí, kúpanie tam bolo v pohode. Presne však, ako tu píšu, Pag je skvelý tým, že je malý, a je tam veľa krásnych pláží, kde nebýva veľa ľudí, my sa tam určite chystáme a máme v pláne ich prejsť, teraz sme nestihli.
Mia
Re: Pag - které městečko vybrat pro rodinnou dovolenou?
11. 09. 2016 13:49
Neviem, či si pozerala aj túto stránku, je tu prehľad pláži aj s uvedením vzdialenosti od Mandre, je naozaj z čoho vyberať:


[www.tzkolan-mandre.com]
Mia
Re: Pag - které městečko vybrat pro rodinnou dovolenou?
11. 09. 2016 14:00
Smazán odkaz na komerčně zaměřené stránky.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jiri.velmez (11. 09. 2016 14:13).
Re: Pag - které městečko vybrat pro rodinnou dovolenou?
11. 09. 2016 17:13
Jestli můžu ještě něco dodat,tak Šimuni nebrat..Tam jsme byli opravdu jen na čumendu,páč tolik lidu jsem neviděl..Pláž sice pěkná,ale narvaná po okraj.Jak říkám,v Mandre se dá slušně okoupat i poležet na pláži,my měli přímo pod barákem štěrkovou,kousek vedle byl beton s molem,ze kterého se dalo skákat do vody.Třikrát jsme vyrazili naslepo autem,a pokaždé jsem bez problémů našel téměř prázdné místo.Stačila offline mapa v mobilu,a najít cestičku z hlavní cesty .Šlo krom koupání i o trochu toho poznávání.Pag je pěkný,netypický ostrov,a určitě se tam ještě někdy podívám..
Re: Pag - které městečko vybrat pro rodinnou dovolenou?
11. 09. 2016 17:33
Mně by ježdění autem asi vyhovovalo, proč ne :-) Ale jede nás 15 a nejsem si jistá zda je to to, co ostatní chtějí. Budu to s nimi muset ještě probrat.

Simuni asi teda skrtam :-)

Ještě přemýšlím zda se neuchýlit do Povjany, ale tam je zase větrno :-)
Re: Pag - které městečko vybrat pro rodinnou dovolenou?
11. 09. 2016 18:04
Známý byl předloni na Pagu v dědině Kustiči, viděl jsem fotky a nějaké videa, a byl spokojený. Tak zkus ještě tam..yawning smiley
don
Re: Pag - které městečko vybrat pro rodinnou dovolenou?
12. 09. 2016 13:17
Osobne si myslim, ze na Pagu neexistuje misto, ktere by splnilo vsechny vase podminky.

My byli na Pagu 2x, pokazde jsme bydleli primo ve meste Pag a na plaze jsme kazdy den dojizdeli (predevsim do casti Bosana a dal na sever, mrknete na satelitni snimky v Google Earth - a zapnete si zobrazeni fotografii od uzivatelu, tim ziskate lepsi predstavu o charakteru plaze). Mesto jako takove by asi veskere podminky (obchody, restaurace, cerstve ryby, hriste, ...) splnilo, s plazi je to trochu horsi, protoze je tam defakto jen jedna a byva na ni dost lidi. Ty plaze okolo Bosany zase jsou trochu hur pristupne (vetsinou je potreba slezt z prudsiho kopce dolu k mori) + vstup do more asi neni moc pozvolny (i kdyz my vyzkouseli jen 2, je jich tam mnohem vic).

V Povljane jsme se byli jen podivat a ta se nam vubec nelibila - myslim tedy plaz a more - takovy Machac...ale kazdemu vyhovuje neco jineho.

Jeste zkuste mrknout na obec Metajna, kousek za dedinou je docela zajimava plaz. Ale jinak je to mensi vesnice, takze nejaky extra vyber hospod a obchodu tam nebude. Zmrzky jsme tam videli asi dve smiling smiley

Ale jinak si myslim, ze nejvic podminek, ktere mate, muze splnit primo mesto Pag. Po Novalje asi nejvetsi pocet obchodu, hospod, ubytovani, zmrzliny atd. Zaroven kdo nechce kazdy den jezdit, muze vyuzit mestskou plaz (jasne, je tam dost lidi, ale po hlavach si snad neslapou). Komu nevadi 10 minut jizdy autem za lepsi plazi, ten muze jezdit kazdy den smiling smiley
Re: Pag - které městečko vybrat pro rodinnou dovolenou?
12. 09. 2016 18:22
Adult napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Mně by ježdění autem asi vyhovovalo, proč ne :-)
> Ale jede nás 15 a nejsem si jistá zda je to to, co
> ostatní chtějí. Budu to s nimi muset ještě
> probrat.
>
> Simuni asi teda skrtam :-)
>
> Ještě přemýšlím zda se neuchýlit do Povjany, ale
> tam je zase větrno :-)


Čauko,v Povljane sme boli minulé leto na prelome júl-august a vôbec tam nebolo veterno...bývali sme pri pieskovej pláži na Put Sv.Nikole a určite by som sa tam ešte vrátila thumbs up
Re: Pag - které městečko vybrat pro rodinnou dovolenou?
13. 09. 2016 11:22
Několik postřehů z ostrova Pag:
Mandre - městečko docela hezké, často do přístavu připlouvají výletní lodě, několik restaurací, obchod - samoobsluha, možno koupit čerstvé ryby. Pláže jsou štěrkové, kamenité i betonová mola.
Novalja - večer na procházku klidně, ale ubytování bych tam nevolil. Štěrková pláž u hotelu Liburnija, ale dno nic moc.
Povljana - hezká městská pláž Malý Dubrovnik, pláž je štěrková, prvních cca 10m v moři jsou sice oblázky, ale pak je nádherný karibský písek - až k bójkám. Část pláže má přírodní stín z borovic. Parkování u pláže zdarma.
Pag - velmi pěkné městečko s historickým jádrem. Hezká městská štěrková pláž, dno je většinou písek. Na pláži k dispozici sprchy, několik restaurací. Parkování 5kn/hod, 35kn/den
Metajna - vesnička na konci ostrova, "městská" štěrková pláž, asi 3 restaurace, pekárna, základní potraviny. Cca 800m daleko je krásná přírodní štěrková pláž Ručica, v sezóně otevřené bistro.
Kustiči, Vidaliči, Zuboviči - v každé vesnici jsou restaurace a alespoň malý obchod. Pláže spíše menší, štěrkové, kamenité, betonová mola. Větší pláž je Dražica u Zuboviči.
Zrče - hezká štěrková pláž, v sezóně a o víkendech v podstatě jen pro mladé. Pozor na střepy!!! Hluk ze Zrče je slyšet hlavně v Čašce, slabě ve Vidaliči, velmi slabě v Kustiči (v apartmánu ne). Novalja je od hluku ze Zrče stíněná kopcem.

Ryby někde prodávají ráno v rybárnách, ale prakticky v každé vesnici narazíte na rybáře, který rád úlovek prodá - zeptejte se domácích.

Co se týče větrů - nikde na Pagu nelze vyloučit, že zrovna v době pobytu tam bude foukat. Výhoda ale je, že se kromě případů, kdy je bura, dá skoro vždy dojet na pláž, kde fouká podstatně míň, nebo skoro vůbec. Pokud např. na Ručici fouká od moře, v Povljaně je zpravidla klidno.

Zmrzlinu jsme letos z větší části nahradili balenou - 4 okusa, kilo za 40kn.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil feliz navidad (13. 09. 2016 11:28).
Re: Pag - které městečko vybrat pro rodinnou dovolenou?
11. 12. 2016 14:11
Nám se moc líbilo v Pagu. Kromě hlavní pláže je super ķoupání i u apartmánů po stranách zálivu a nebo sednout do auta a zajet někam na divoko. Je spousta možností. A celý ten ostrov je různorodý zajímavý. Pro nás atraktivní i tím že je blízko a nemusí se trajektem.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 49
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.