Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

tipy na výlety

Autor Roman 
avatar Re: tipy na výlety
11. 05. 2009 16:43
...taky malo kdo vi o Akvarium Dubrovnik
avatar Re: tipy na výlety
11. 05. 2009 20:54
Fanky napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ...taky malo kdo vi o Akvarium Dubrovnik

Jo jo. Loni jsem tam byl. Ale také jsem byl v 2007 na Punta Verudele v Pule a to se mi líbilo víc.
Ale stejně je hustý co tam všechno žije. Jsem z Prahy a tady todle nemáme.
avatar Re: tipy na výlety
21. 05. 2009 06:50
Dobré ráno. Zatím jen virtuálně - Dubrovník video a docela se mi líbí i virtuální mapa.
Jinak jsem taky vyčetla , že v rámci konkurenčního boje cestovek - pořádá nějaká agentůra výjezdy z Dubrovníku na celou noc do Budvy - za opravdovou zábavou na úrovni Ria....doplňuji: video: [www.trocaderoclub.com]
Takže tipy: 1. kdo chce velkolepou celonoční zábavu - Budva 2. Kdo celou noc ze spaní vykřikuje " Já už nechci další peníze" tak několikadenní Dubrovník....
PS. No, a teď jdu rychle do práce, ať mám aspoň na apartmán....Zdraví R.
[www.tzdubrovnik.hr]
[www.tzdubrovnik.hr]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rero (21. 05. 2009 23:32).
Re: tipy na výlety
21. 05. 2009 21:57
Zdravím,nevím jestli to byl jen nějaký výkřik do tmy,ale mne by to možná zajímalo,potřeboval bych jen trochu nasměrovat,co kdy a za kolik.
Re: tipy na výlety
27. 05. 2009 10:58
Ahojte!Môžete mi niekto poradiť?Chceme isť na jednodňový výlet zo Splitu na ostrov Brač-pozrieť mesto Bol,Vidovu goru,Zlatni rat.Ako je lepšie-cenove výhodnejšie ísť autom-trajekt,alebo loďou bez auta?Ako je to ďaleko na Vidovu goru z Bolu?Je tam autobusové spojenie medzi Šupetarom a Bolom?Vďaka
Re: tipy na výlety
27. 05. 2009 19:09
Ahoj všem,
zítra odjíždím opět do Orebiče :-))) a po neúspěšném loňském výletu na Sv.Ilju, to chci letos dohnat. Nebyl tam někdo? A jak tam nejlíp dojít z Orebiče? A je něco na co si mám dát pozor? Předem mockrát díky za tipy...
Re: tipy na výlety
27. 05. 2009 21:32
Shimi napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj všem,
> zítra odjíždím opět do Orebiče :-))) a po
> neúspěšném loňském výletu na Sv.Ilju, to chci
> letos dohnat. Nebyl tam někdo? A jak tam nejlíp
> dojít z Orebiče? A je něco na co si mám dát pozor?
> Předem mockrát díky za tipy...

My tam byli asi před deseti lety, takže cestu si už moc nepamatuji, ale vycházeli jsme na západním konci Orebiče, cestou ke starému kostelu nad městečkem a našli nějakou pěšinu. Hlavně část naší party šla den před námi a docela směrem nahoru bloudili než narazili na pěšinu, ale pak už se nešlo ztratit. No, a s námi šel druhý den opět jeden zapálený člen výpravy, který už tím pádem znal cestu z předchozího dne. Důležité je vyjít co nejdřív ráno, protože se do vás po celou dobu opírá slunce. My jsme vyrazili někdy kolem šesté ráno a kolem poledního jsme byli na vrcholu. Ono se to zezdola nezdá, ale narazíte ještě na různá údolíčka, která musíme překonat. A to my jsem celkem zdatní turisti - co se hor týče. Rozhodně je důležité nejít sám.Cestou jsou v dost velkém úseku velice ostré, do úplně ostrých hran zvětrálé kameny. Jsou to kolmo postavené velice ostré plácáky, které jsou nahoře opravu tenoučké snad jeden centimetr a mezi kterými jsou jen úzké mezery, mezi nimiž vám snadno uvízne noha...nebo pád na takový kámen vám rozřízne nohu jako nic. Já se vrátila s úplně pořezanými koženými teniskami. Jinak se opravdu dobře namazat. Měli jsme spálené krky, které nám čouhali z triček (a to už jsme se smažili nějakej ten den u moře). A co je nejdůležitější mít opravdu velkou zásobu tekutin!!! Nahoře bylo potom docela chladno, foukal chladný horský vzduch. Zpátky dole jsme byli už asi za 2 hodinky. Nevím, jestli jsem vám pomohla...možná už je dnes ta trasa nějak značená. Tenkrát ne, a nejhorší bylo vymotat se nad Orebičem mezi kamennými políčky a olivovými háji. Jinak ta první parta cestou narazila na nějké hady, ale my nepotkali nic. Jen nahoře, v údolíčku pod vrcholem, se páslo stádo kamzíků. Byla to ale nádhera a ty pohledy jsou nezapomenutelné.
Re: tipy na výlety
27. 05. 2009 22:06
Mockrát díky, odpověd naprosto vyčerpávající... :-) Nicméně, mě to neodradilo a snad se o to pokusím :-) Ale manželka která to četla dřív než já, už asi nebude chtít jít. Četl jsem někde jinde, že po cestě nebo spíš cestičce která nahoru vede, je to 2,5 hodiny, tak nevím. Uvidíme.. Ale právě ten krásný pohled dolů, ten bych chtěl vidět. Ještě jednou díky.
Re: tipy na výlety
27. 05. 2009 23:27
Shimi, není zač. A teď jsem našla zde na fóru ještě toto: [www.ihvar.cz]
avatar Re: tipy na výlety
28. 05. 2009 07:02
Ilju mohu jen doporučit. Opravdu nádherná podívaná. Nejhorší je najít tu cestu od toho kostela. Raději se zeptejte nějakého místního. Byly jsme tam na přelomu června a července. Je zajímavé že ten první týden ta cesta nebyla značená a druhý týden už byly všude cedule. Jinak pevnou obuv a hodně vody. Také doporučuji jít brzo ráno. nebo zvolit nějaký chladnější den.
avatar Re: tipy na výlety
28. 05. 2009 07:38
Cesta je od kláštera již značená. Je to 2,5 hod od toho kláštěra. Běžně se lidi vypraví autem ke klášteru a z toho parkoviště 2,5 hod na kopec.
Re: tipy na výlety
28. 05. 2009 17:59
Ještě jednou díky všem... Odjezd ve 22.00 :-))

HURÁ
avatar Re: tipy na výlety
28. 05. 2009 18:09
Garybaldy :
co je cenovo vyhodnejsie, staci len trochu pohladat a potom si to zratat :
cennik_Jadrolinija A ak Ti ide o cenovo vyhodne riesenie, skus si este prepocitat variantu na Makarsku autom a odtial trajektom do Sumartinu.
Busy pravdepodobne chodia, napr. tu sa pise :"There are several buses a day from Bol to Supetar. The bus stop is at the beginning of the harbour, where you can also find a small tourist office. There is a ticket window where you can also see the timetable." Ale ist do Supetaru, tam cakat na bus do Bolu, prist do Bolu, vyslapat si na Vidovu goru, pokochat sa krasnym vyhladom , zist nazad do Bolu, ist sa pozriet osobne na Zlatni rat (aby si skonstatoval, ze z Vidovej gory bol ovela krajsi...) a potom cakat na bus do Supetaru - osobne by som z kombinacie bus-auto urcite uprednostnil auto. Moj typ je bicykel (bol som na 1 den vlani, tesim sa, ze tento rok si zopakujem).
Re: tipy na výlety
28. 05. 2009 19:29
Vdaka za radu kukla,asi predsa to auto,ked clovek chce viac vydiet.Inac ten bicykel-moze to byt dobre.Od kedy chodime na Ciovo tak chceme brat horaky sebou,ale nakoniec od toho upustime.Doma v Sl.raji jazdime casto.Mozes dat viac info kde vsade si pochodil na Braci?Siel si lodou zo Splitu?
avatar Re: tipy na výlety
28. 05. 2009 20:08
No na Braci sme boli len 1 den, odskocili sme si s Tucepi. Na Brac sme sli na bikoch z Tucepi prvym ranajsim trajektom z Makarskej do Sumartinu a potom poslednym nazad. Sli sme Sumartin - Vidova gora - pustinja Blaca a spat, odporucam. Inak pozdravujem Slovensky raj, vlani sme boli na cyklomaratone, tento rok pojdemne zas, tesim sa.
Re: tipy na výlety
30. 05. 2009 13:01
Vranajacu jeskyni jsme už časově nezvládli, ale do Dalmácie se ještě chystám mám v plánu ještě několik míst, jako Bačinska jezera, Mali / Velki Stone a pár míst na Mosoru. Klis je krásný, Z Mali Ratu jsme vyjížděli všude možně, takže trošku inspirace je na fotkách na
http://white-sallychybny-odkaz-rajce

nebo na videích na



(přímo konoba Kremenko u dědiny Kucice - Flinstounovi)

http://www.youtube.com/my_videos (snad se to otevře tam kde si myslím), jsou tam vesměs videa z Chorvatska z roku 2007 a 2008, až se mi podaří dopracovat, resp převést do digitální podoby i videa starší z VHS, budu je tam taky přidávat.
Re: tipy na výlety
04. 06. 2009 17:43
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 17:06).
Re: tipy na výlety
07. 06. 2009 02:35
To já doporučuji výlet trajektem z Pelješace (Trstenik) na Mljet [www.chorvatsko.cz] Žádný extra outdoor, ale je to nádhera.
Re: tipy na výlety
05. 07. 2009 11:51
neni nahodou trajekt z Trsteniku zruseny?
avatar Re: tipy na výlety
05. 07. 2009 14:13
Nějaký ten rok už je.Jezdí z Prapratna do Sobry.Z Trsteniku jezdí akorát výletní loď.
avatar Re: tipy na výlety
17. 08. 2009 12:19
Pokud máte rádi horská jezera,doporučuji Modro jazero-v něm se dá i koupat a Crveno jazero v Imotski.Z makarské riviéry cca. hodina cesty.
Re: tipy na výlety
17. 08. 2009 12:32
stamar napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pokud máte rádi horská jezera,doporučuji Modro
> jazero-v něm se dá i koupat a Crveno jazero v
> Imotski.Z makarské riviéry cca. hodina cesty.




avatar Re: tipy na výlety
17. 08. 2009 13:27
Obě jezera vypadají jako mayské "studně" ve větším měřítku - nádhera.
Re: tipy na výlety
25. 08. 2009 09:35
Výlety letos z Hvaru (Jagodna), všechny super.

Jeden den Mostar (trajekt Sucuraj - Drvenik a zpet cca 1000 Kc + benzin cca 400 Kc.
Odjezd trajektu 6:30, cestou tam navsteva Kravica slap od 8:30 do 11:30. Od desiti hodin se tam hrnuly davy, my tam byli v podstatě první, takže náhdnerné fotky bez lidí se povedly. Kolem poledne už hlava na hlavě a byli jsme rádi, že jsme vypadli.
Odpoledne a večer Mostar i s obědem za "naše" ceny. smileys with beer

Jeden den Bol, lodí Karolina (Jadrolinija) 6:00 z Jelsy, návrat 17:00. Super cena 11 kun na osobu jedna cesta! spinning smiley sticking its tongue out Oproti všude soukromníky inzerovaných 60 kun... Navíc opět - na pláži 7:30, nádherné "pusté" fotky... V poledne opět hlava na hlavě, ale tamní pláž je opravdu obrovská, takže to nevadilo... odpoledne super vlny na západní straně pláže...

Pak výlety večer - Jelsa, město Hvar (cesta tam přes Brusje thumbs up). Okolní plážičky kolem Jagodne...
Re: tipy na výlety
25. 08. 2009 09:54
Po strávení dovolené na ostrově Brač padla letos volba na Hvar a středisko ID. Přečítám supr forum a čerpám informace, ale nedaří se mi najít něco ohledně výletu na paklenické ostrovy. Můžete někdo poradit, doporučit atd? Už se mooooc těšíme.
Re: tipy na výlety
25. 08. 2009 11:52
Výlety na Paklené ostrovy jsou každý den organizované z Hvaru (ale i třeba z Jelsy). Jen je třeba počítat s poměrně vysokou cenou - doprava kolem 40-60 kun na osobu.
Levnější jsme v Hvaru neviděli (i když je fakt, že jsme ani moc nehledali, nechtěli jsme tam jet).
Ale pokud budete chtít jet, stačí se projít po nábřeží ve Hvaru a najdete. Odjezdy na ostrovy většinou mezi 9 až 12 hodinou, i když dostat se tam třeba až k večeru taky není problém - jezdí množství vodních taxíků...
Re: tipy na výlety
27. 01. 2010 19:07
Loni cestou na Kravické vodopády jsme jeli okolo Bačinských jezer, koukali jsme na ně z vyhlídky u silnice (super podívaná). Letos by jsme chtěli na Bačinská jezera, ale na výlet na loďky. Má někdo aktuální informace, jaká je cena, jak probíhá výlet, atd. Nebo by bylo lepší udělat výlet na deltu Neretvy?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil pavelsl (27. 01. 2010 19:08).
Re: tipy na výlety
01. 04. 2010 21:27
f



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 15:26).
Re: tipy na výlety
01. 04. 2010 22:07
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 22:11).
Re: tipy na výlety
02. 04. 2010 10:34
Krásný je přejezd Velebitu přes Mali Alan (mezi Sveti Rok a Obrovac). Je to cca 30km po kamenité horské cestě, ale zvládá to běžný osobák. Vloni už tam nebyl zničený tank z poslední války, ale přibyly nějaké pomníčky. A je tam taky nově buldozerem projetá cesta do horského sedla. Tam jsme si vyšli pěšky. Jinak jsou všude cedule, varující před minami, takže jsme se drželi na cestě. Vinetoua jsme nepotkali. Snad příště!
Poblíž Obrovace jsme si taky projeli uzoučkou cestu, která vede až dolů do kaňonu Zrmanje k nějaké rozstřílené opuštěné budově. Taky nádhera - tedy ta krajina a řeka. Cesty se dají lehce najít na mapách.
Pokud máte někdo osobní zkušenosti s přechody Velebitu - Zavižan a okolí, sem s nimi.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 297
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.