Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Orebič-co v okolí navštívit?

Autor HonzaST220 
Orebič-co v okolí navštívit?
10. 05. 2016 21:53
Zdravím, v srpnu jedeme poprvé až dole do Orebiče.Chtěl bych vás poprosit co si v okolí nenechat ujít? Prostě nějaké tipy na výlety. Třeba i nějakou dobrou restauraci kde vaří místní jídla (ryby) za rozumný peníz. Nemusí to být přímo v Orebiči.Děkuji všem za nějaký tip
Re: Orebič-co v okolí navštívit?
11. 05. 2016 07:05
Ahoj my jsme se byli podívat lodí na Korčule.Je tam kuča Marca Pola a celkově město je moc pěkné.Jinak mě se na Orebiči moc líbilo.
Re: Orebič-co v okolí navštívit?
11. 05. 2016 07:45
Určitě Korčula, lodí to stojí pár kun. A vyšplhat na Sv. Ilju. Ten výhled nemá chybu...
Re: Orebič-co v okolí navštívit?
11. 05. 2016 08:43
Na Korčule jsme byli loni, k vidění je zajímavá jeskyně na Vela Lukou, kde se do dnes kutá a úžasná vyhlídka za V.Lukou až za doky, na druhé straně je bývalá pevnost a vysílač odkud je přehled skoro přes celý ostrov...Obojí přístupné autem. Vyhlídka - Forteca, přímo nad městem Korčula nestojí za to. Tedy tvrz stojí ale výhled není žádný, protože je to zarostlé.
Re: Orebič-co v okolí navštívit?
11. 05. 2016 16:19
Ston a jeho hradby jsou taky pěkné, nemluvě o slávkách, jinak výšlap na Ilju bych taky zvážil, výhled impozantní, je zde popis v sekci Orebič. pěkný výhled je i z cesty do Loviště, stačí zastavit autem a kouknout, ale to je taková klasika, auto-zastávka. Korčula je pěkná a vyhlídka ve Vela Luce taktéž, pokud je dobré počasí, není problém vidět Itálii. Pokud byste jeli na ostrov Korčula výletovat autem, tak je i pěkné koupání v místě Pupnatska luka, anebo na Prižbě. cestou z Prižby do Vely Luky je pěkný výhled na město Blato. Ale i na Pelješci jsou pěkná místa, nám třeba chutnalo v Trpanji v restauraci na rohu hlavní ulice směrem do centra n promenádu, bylo to celé obrostlé vinnou révou a vařili tam fakt dobře a cena velice slušná!!! Před Trpanji je odbočka a krásné koupání na pláži Divna a Mala Duba.
avatar Re: Orebič-co v okolí navštívit?
11. 05. 2016 16:35
TOTTI
Výšlap na Ilju bych zvážil........????????????
Sveti Ilja se jmenuje pomalu každá druhá hora v HR, ale ty jistě myslíš horu Ilja nad Orebičem, řečeno česky Zmijí hora a to mluví za vše. Oni vlastně celé hory na Pelješacu jsou rájem "POSKOKA" , nebo-li zmije růžkaté video: [www.google.cz] a to je jiný kafe než naše zmije obecná.
Re: Orebič-co v okolí navštívit?
11. 05. 2016 17:10
Grizzly: Ano zvážil, protože to není nic náročného pro člověka v plném zdraví. Sám jsem tam byl, časově to náročné je, ale fyzicky nikoliv. A ten výhled je fakt parádní! Abych to upřesnil, výšlap nám trval cca 3 hodinky. Samozřejmě v batohu 8 litrů vody a vše se spotřebovalo.
avatar Re: Orebič-co v okolí navštívit?
11. 05. 2016 18:03
o tom žádná thumbs up , výšlapy jsou nádherné, super, .....
já chodím do hor také často a pokud máš v batohu 8l vody, tak nepřeháníš a víš o čem to je. Hodně se ohlížím a pokud jdu bez klacku pomalu, je to na 80 - 90%, že narazím na zmiji. Já obdivuji jejich krásu, žena by mě raději přizabilagrinning smiley , ale mám k nim opravdový respekt a i když jdu jen na lehko, na nohách mám vždy boty do hor.
Jinak dávná vzpomínka: Jednou jsem šel v Bosně na Medugorje v pravé poledne. Já, žena a 4 litry vody. Ve 3/4 kopce nebylo co pít a poslední metry cestou zpět - kdybych potkal velblouda, vypil bych mu suchý z ucha.drinking smiley
Re: Orebič-co v okolí navštívit?
11. 05. 2016 18:19
Diky za info.Jsou v Orebiči nebo poblíž nějací místní, kteří podnikají výlety na okolní ostrovy?

Ještě uvažuji,že bych zajel i na jednodenní výlet do Dubrovníku.
avatar Re: Orebič-co v okolí navštívit?
11. 05. 2016 18:29
Z Orebiče na Korčulu jezdí lodní doprava když ne po hodině, tak po dvou určitě. Z Orebiče do Praplatna si zajedeš autem, zaparkuješ a lodí na Mljet (nebo i s autem), Dubrovník je nádhera, nesmí však připlout loď s 2000 číňany na palubě, jako lonigrinning smiley
avatar Re: Orebič-co v okolí navštívit?
11. 05. 2016 20:31
...HonzaST220 ... no, popsali Ti to tady přátelé Jadranu pěkně ...
Korčula, Sv. Ilja, Ston, Dubrovnik ... bezesporu ... [www.rajce.net]
... přidám ... klášter nad Orebičem ( příjemná procházka od hotelu Bellevue ) ... pláž Divna ... a pokud pojedete do Dubrovniku ... nezapomenout levně tankovat na konci Neumu ( v kopci v levo, Jazine ... ) nebo nakoupit v marketu v Neumu ( BiH je levnější než HR ) a nahoře v marketu je to za diskont ... [www.rajce.net] ... jak potvrzují známí, co jezdí na Pelješac ...
smileys with beer
Re: Orebič-co v okolí navštívit?
11. 05. 2016 20:40
A cesta do Orebiče po pevnině přes BiH je v pohodě? Takže můžu po cestě na Pelješac natankovat v Neumu levněji? O kolik cca?
avatar Re: Orebič-co v okolí navštívit?
11. 05. 2016 21:37
Chorvat Bessy ti to popsal suprově včetně nákupu a tankování.
Já tankuji nahoře na výjezdu z Neumu na Dubrovník, samozřejmě kartou MC. Dole na křižovatce u pumpy, vedle diskontu, bývá často soukromnice s ovocem a zeleninou. Kvalitní - myšleno ovoce co má chuť - tam prodává za třetinové ceny oproti Chorvatsku.
Jedinej problém, který může nastat je, že musíš mít Pas a ne občanku a také mít vpořádku zelenou kartu. Já problémy neměl, syn také ne, ale kamoš narazil na aktivního celníka a bez výš uvedených věcí by Bosnou neprojel. To je pouze k průjezdu Neumem. Pokud pojedeš přímo do Bosny, bez Pasu a ZK tam raději nejezdi.
Re: Orebič-co v okolí navštívit?
11. 05. 2016 21:47
Tak pasy máme u sebe vždy kvůli dětem a zelenou kartu taky,tak snad problém nebude.
Jinak tedy dálnice vede přes BiH až k Dubrovníku? Na kterém sjezdu k Pelješaci pak sjet?Nebo se podělte o vaši trasu,i kvuli třeba nějakému pěknému výhledu (místu), které neminout-tedy pokud tam nějaké je.
Jinak všem veliké díky za reakce a postřehy,všechno si poznačím thumbs up
avatar Re: Orebič-co v okolí navštívit?
11. 05. 2016 21:50
Bosna i Hercegovina ...
11.05.2016 14:30 ... 1BAM t.j. bosenská marka = 13.8308Kč ...
11.05. 2016 natural 95 / 1,90 BAM ... t.j. 26,28 Kč ... diesel / 1,75 BAM t.j. 24,20 Kč

dnes chorvatská INA 8.81 HRK / 1 l Eurosuper BS 95 Class ...
tamtéž 8,05 HRK / 1 l Eurodiesel BS Class ...
při dnešním kurzu ČNB ... CZK / HRK ... 3,593 / 1 ...
tzn. dnes v HR na INA ... benzin za 31,65 a nafta za 28,92 Kč ...
P.S. prosím Tě, než ale pojedeš yawning smiley ... tak se ceny změní ...
nicméně aspoň tolik pro Tvou představu, že je v Bosně levněji ...
smileys with beer
avatar Re: Orebič-co v okolí navštívit?
11. 05. 2016 21:57
Grizzly tak to je pro mne novinka,podle informací MZV jsou informace následující:

Občané EU mohou vstupovat na území Bosny a Hercegoviny, projíždět jím a opouštět toto území na základě předložení platného cestovního dokladu. Lze jako cestovní doklad k cestování do Bosny a Hercegoviny použít i občanský průkaz ČR.

Při cestách motorovými vozidly je bezpodmínečně nutné mít platný řidičský průkaz, technický průkaz, cestujte-li zapůjčeným vozidlem, doklad o jeho zapůjčení) a doklad o platném mezinárodním pojištění vozidla (zelená karta).

MirekŠi
Re: Orebič-co v okolí navštívit?
12. 05. 2016 10:23
Souhlas s TVSAT, do Bosny jezdím pouze na občanský průkaz už několik let a je to bez problémů i při kontrolách na hranicích žádný problém, a zelenou kartu mít připravenou na hranicích jí kontrolují častěji než cestovní doklady
avatar Re: Orebič-co v okolí navštívit?
12. 05. 2016 11:07
ano do BiH stačí občanka, nikdy s tím nemají problém a zelenou kartu přece musíš vozit neustále, tak tam také není problém. Opravil bych jen informaci od Bessyho, že z Orebiče do Dubrovníku doporučuje se zastavit v Neumu pro tankování. Trochu větší zajížďka. Jinak doplním, že dálnice končí v Ploče (bráno i s přivaděčem, kde se nechá upalovat 130 km/h) a odtud je to do Orebiče již jen 1,5 hodinky. Pokud se nezdržím nákupy a tankováním v Neumu, nebo v ústí řeky Neretvy. Když u Neretvy, nebo v Neumu vezmete plnou, tak většinou i s výlety do Dubrovníku a po okolí Orebiče ji do zpáteční cesty neprojedete. Jinak v Orebiči je Non-Stop čerpačka také včetně LPG, ale je trochu dražší.
Re: Orebič-co v okolí navštívit?
12. 05. 2016 12:04
Ještě o kopci Sv. Ilja. Určitě se jedná tak trochu o moji ůchylku - vyběhnout si na každý kopec, který v okolí vidím. Ale ten výhled je jeden z nejhezčích, jaké jsem viděl. A zřejmě můj nejhezčí v Chorvatsku. Zvlášť směrem na jihovýchod, to z žádné silnice vidět není. Tam Pelješac opticky vypadá vyšší než širší. Já jsem vyrazil od klášteru, pojal jsme to trochu sportovně - s litrem vody jsme stál nahoře za hodinu a čtvrt. Určitě se musí vyrazit za svítání, pak už je na to vedro. Na značce u kláštera je doba výstupu dvě a půl hodiny. Ale chápu, že tento pro mě silný zážitek spoustě lidem nechybí. Každý to máme jinak smiling smiley Jinak jsme po poloostrově a po okolí najezdili za týden 600 km a je se na co koukat. Pláž Divna, Ston, Kočula, Dubrovník, Konavelské stěny stojí za to navštívit.



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Romans (12. 05. 2016 12:07).
Re: Orebič-co v okolí navštívit?
12. 05. 2016 12:57
Vidím, že jsem docela ostuda, takto na jihu v HR jsem ještě nebyl, nejdál u Bačinských jezer před Ploče. Jen jednou v Černé Hoře, ale to se nepočítá, to bylo trapně autobusem. Taky musíme jih HR někdy naplánovat.
Re: Orebič-co v okolí navštívit?
12. 05. 2016 15:45
Grizzly: Bez vody bych v Chorvatsku na zadny kopec nesel :-) Totez bylo na Hvaru a Sv.Nikolu neni to jako u nas, ze jsou vsude moznosti k obcerstveni. Jinak ten vyslap jsme zapocali skutecne brzy, asi v 6:00, takze z apartmanu v Podobuče jsme odjizdeli lehce po 5:00, a byli jsme spokojeni a odpoledne krasne utahani drinking smiley
Re: Orebič-co v okolí navštívit?
12. 05. 2016 15:50
Dubrovnik je fajn, ale s tim, jak tam ceny rostou muj zajem klesa. Jasne, kdybych tam nikdy nebyl, neresim, ale jezdit tam opakovane uz asi nehrozi. Letos snad opet podrazili hradby na 120 kun, pak je treba pocitat s parkovnym, vetsinou jsme stali v podzemkach za 10 kun/hodina a je jasne, ze v Dubrovniku tech 6 hodin budes minimalne, spise 8 hodin. Lakava byla i lanovka, co jezdi na kopec nad Dubrovnikem, ale pak jsem zjistil, ze se da autem vyjet nahoru kousek dale za Dubrovnikem a bylo hotovo. Vyhledy krasne, doporucuji!
avatar Re: Orebič-co v okolí navštívit?
12. 05. 2016 15:54
TVSAT - já to mám pouze z doporučení. Syn si předloni zaplatil výlet do Bosny a jel z gradacu místním tranzitem. Bez problémů projel na občanku, zástupce cestovky mávl rukou a řekl že projede. Projel,protože ho nekontrolovali. Přesto se doporučuje pas. Ale současnou situaci neznám, možná máš pravdu. já však jedu s pasem.
avatar Re: Orebič-co v okolí navštívit?
12. 05. 2016 17:08
... RadekK ... jasně, máš pravdu ...
tankovat a nakupovat se dá cestou ze severu do Orebiče v Neumu, nebo cestou domů, pokud se tedy nejede na Pelješac trajektem ...
... já tankovával zde [www.youtube.com]
smileys with beer
avatar Re: Orebič-co v okolí navštívit?
12. 05. 2016 17:40
BESSY -to je MOJE benzinagrinning smiley doufám, že jsi mě tam nějaké gorivo nechalthumbs up



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Grizzly (12. 05. 2016 17:40).
avatar Re: Orebič-co v okolí navštívit?
12. 05. 2016 18:37
... o pláži Divna už se zde psalo ... [www.rajce.net]
... pokud se využije trajekt Trpanj / Ploče ... tak se dá z Orebiče podívat do Medjugorje v Bosně ( 80 km / 2 hodiny plus trajekt ) ...
[www.rajce.net]
... kousek od Medjugorje ( 17 km / 20 min. ) jsou vodopády Kravica ...
[www.rajce.net]
smileys with beer
Re: Orebič-co v okolí navštívit?
13. 05. 2016 07:15
Do Bosny jsme se podívali cestou zpět. Nejdřív vodopády Kravica, Medjugorje jsme vynechali, pak Počitejl, Mostar a přespali jsme v Jajcích. Je docela příjemné si rozdělit cestu na dva dny...
Re: Orebič-co v okolí navštívit?
13. 05. 2016 10:10
...trošku pozor bych dával při průjezdu vnitrozemím Bosny / hlavně oblast /Makljenu / na svícení...Tamní místní "Police" jsou dost alergičtí na denní svícení - striktně vyžadují použití hlavních světel...už několikátá zkušenost ...a rádi by vydyndali aspoň 15 E...berou nejen cizince /Chorvaty za ně taky asi považují/... Začátek Bosny / od Gradišky / nebo pod Mostarem už denní tolerují...zas více hlídají rychlost...v Jablanici se napojuje hlavní tah ze Sarajeva a lítá se dost na hraně povolené - domácí silně přes...
Re: Orebič-co v okolí navštívit?
13. 05. 2016 14:43
Platí se na Stonském opevnění vstupné?
avatar Re: Orebič-co v okolí navštívit?
13. 05. 2016 14:46
Ano, ale kdyby jste mě zabili, nevzpomenu si kolik. Byl jsem tam předloni, ale vstupné bylo asi simbolické, jinak bych si to pamatoval.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 58
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.