Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na HVAR???

Autor pavel626 
Re: kdo se chystá na HVAR???
19. 03. 2009 08:07
Dada, děkuji za informace. Děti máme značně odrostlé, takže už s náma "nepečou", tudíž jedeme se staříkem sami. S rakijí to určitě přehánět nebudem, máme radši naše moravské červené a bílé a po loňských zkušenostech, kdy jsme se trošku posilněni rozhodli jít o půlnoci koupat do rozbouřeného moře, už nikdy více!! Naštěstí jsme vystřízlivěli hned, když nám první vlna zavalila nohy kamením a urychleně jsme prchlismiling smiley. Ale v každém případě dík za upozornění!!yawning smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
19. 03. 2009 21:56
dado, Arpina jsou pekne apartmany, pokud jste dva, tak dvouluzkovy apartman je situovan ny vychodni stranu.
Pred domem se uz konecne neco dela pro bezpeci , rozsirila se cesta a vysadi se tam nejake rostlinky. Taky by mela byt sprcha na plazi a snek k prevlikani :-)). Tedy aspon letosni plan......
Re: kdo se chystá na HVAR???
20. 03. 2009 08:11
Jitko, děkuji moc. Teď už se zase těším o trošku víc - jen kdyby ta dovolená nebyla až tak daleko (srpen)...moody smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
22. 03. 2009 15:24
Mám prosbu, již několik sezón si pohrávám s myšlenkou zkusit zajet na pár dnů na Hvar.sice jsem již několikrát přejel trajektem do Sučuraje ale to bylo vše.Touto cestou prosím zcestovalé návštěvníky Hvaru zda je možnost najít ubytování na blind tak na 2-3 dny během srpna .,přesněji od 10.8. Recenze co tady čtu jsou vždy kladné takže proč nezkusit zase něco jiného.Pokud může někdo poradit budu rád,nejlépe na email martinslepanek@seznam.cz Děkuji předem.thumbs thumbs up
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
23. 03. 2009 12:04
Konkrétně Ti nemohu poradit nic,ale:určitě najdeš místo,kde se Vám bude líbit a stoprocentně narazíš na někoho,kdo pronajímá/asi tak 95%obyvatel na a v blízkosti pobřeží/,nebo zná někoho kdo pronajímá,nebo zná někoho,a ten zná někohogrinning smiley.atd,atd.Prostě se určitě s nimi domluvíš-a ani nemusíš umět hrvatski-když jde o kšeft,mají snahu porozumět,a pokud by přeci jen nerozumněl,tak zná někoho,kdo rozumí,nebo zná někoho atd,atd.Až pojedeš silnicí ostrovema všude kolem kvete,či voní levandule,zaboč kdekoli dolů k moři a kochaj se nádherou a tichem.Hezkou dovču a buď bez obav z výletu.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
03. 04. 2009 15:08
[www.camcentral.com]
Kdo se těší na Hvar, a chce ho vidět alespoň malinko už teď živě.....klikne na adresu www, a aby se to oživilo - tak ještě klikne dole pod obrázkem do Menu na Live Image/alespoň mi to tak funguje - a vidím plující loďky /. Zdraví R.
Re: kdo se chystá na HVAR???
03. 04. 2009 19:24
jojo fakt dobrý dal jsem zelenou až mi je z toho smutnocool smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
16. 04. 2009 15:38
hele lidi kdo tam jede letos jako první a kdy?????spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
16. 04. 2009 16:00
pavle626...podle výjezdového kalendáře Michalhk 23.5. šak tam mrkni......smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
16. 04. 2009 18:56
Jo, jo, hoši, už celá rodina stříháme metr a nemůžeme se dočkat. Jedeme letos počtvrté a vždycky čtrnáct dní mimo sezónu. Takhle brzy jsme ještě nikdy nejeli, ale kde jinde by tou dobou v Chorvatsku mělo být hezky než na milovaném Hvaru. Mimosezónní termíny volíme hlavně kvůli klidu a minimu lidí v ID,loni si spousta lidí ve vesnici v půlce června vyprávěla o jedné partičce rodičů a děcek,která se na plážích chovala takovým hulvátským způsobem,že nejednomu otrávila (ale ne na dlouho yawning smiley ) dovolenou.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil michalhk (16. 04. 2009 18:59).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
16. 04. 2009 19:09
Ahoj,ideme týždeň po Vás a takisto sa už stráááášne tešíme.Bývať budeme síce v Stari Grade,ale kúpať sa určite pôjdeme do ID a samozrejme-pozdraviť p.Jitku.Myslíš,že by šlo nejaké "aktuálne info" počas Vášho pobytu?cool smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
16. 04. 2009 19:22
Ahojda,kdyby byl někde možný přístup na net,tak bych hrozně rád podal nejčerstvější informace o počasí,tak uvidím.Myslím si ale,že p.Jitka občas nakoukne na forum a taky ráda napíše. Já jinak každý den sleduji počasí na [czech.wunderground.com]
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
16. 04. 2009 19:32
[www.zoover.it]
Tu zasa pozorne sledujem ja yawning smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
17. 04. 2009 09:13
Tento rok pôjdeme prvý krát na ostrov Hvar, hoci sme to mali naplánované už vlani.
Pre zlé počasie sme to nakoniec odložili na tento rok.
Bývať budeme v Jelse, ale počas dvoch týždňov chceme "pobehať" celý ostrov.
Zaujímalo by ma, či tam nie sú problémy s komármi, resp. s iným hmyzom.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
18. 04. 2009 12:12
Mirod napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tento rok pôjdeme prvý krát na ostrov Hvar, hoci
> sme to mali naplánované už vlani.
> Pre zlé počasie sme to nakoniec odložili na tento
> rok.
> Bývať budeme v Jelse, ale počas dvoch týždňov
> chceme "pobehať" celý ostrov.
> Zaujímalo by ma, či tam nie sú problémy s komármi,
> resp. s iným hmyzom.


Co se týče komárů,tak v ID jsou,ale pouze u moře a v první řadě domů u pláže.Domky výše ve vsi jsou bez komárů/v noci si můžeš otevřít okno a v klidu chrupat/yawning smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
18. 04. 2009 21:58
Odpoveď na otázku či v Jelse budú alebo nebudú komáre nik nedá hodnoverne z nasledujúcich dôvodov :
Komár poterebuje k svojmu rozmnožovaniu sladkú vodu . Slaná morská voda tomu nevyhovuje . Zdánlivá skutočnosť , že v prvých radoch domov pri mori sa vyskytli skôr komáre, je spôsobenmá tým , že dažďová voda sa zachová v zvetralých puklinách pobrežných skalísk .
Na druhej strane ak je síce dlho sucho ,ale na susednej parcele je otvorená nádrž s vodou na zalievanie, prípadne sused večer polieva intenzívne záhradu je o výskyt komárov postarané aj inde než v prvých radoch pri mori.
Komáre na Hvare sú spravidla menšie, štípu však rovnako zdatne ale o to ťažšie sa zabíjajú novinami, či uterákom pretože ich " odnesie " vzduch . Na odpudzovacie prípravky ,napríklad tablety v zástrčke však reagujú intezívnejšie než "naše " komáre .
PS : Jedinou výnimkou ktorú som zažil pri stojacej sladkej vode na Hvare bol prípad nádrží . na terajšom UNESCO chránenom Farskom poli. Nádrž bola na jej okraji obklopená husto "levandou " takej sílnej vône , že bola účinejšia než repelent.
Plátený vačok s Hvarskou levandou mám preto pri hlave postele aj teraz doma a lepšie sa mi spí.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
18. 04. 2009 22:23
hajduk, doky1 - vďaka za odpoveď.
Každopádne skúsim teda manželku na možný výskyt komárov psychicky pripraviť.
Doteraz sme totiž v Chorvátsku (oblasť Makarskej riviéry) komáre nikdy nemali, iba raz, keď sme boli na Istrii.
Možno "otestujeme" aj tú levandulu.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
22. 04. 2009 13:14
Ahoj.pro torchu inspirace přidávám pár fotek z HVARU Ivan dolac. www.selva410.freepage.czhot smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
22. 04. 2009 13:53
SELVA napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj.pro torchu inspirace přidávám pár fotek z
> HVARU Ivan dolac. www.selva410.freepage.czhot smiley


To SELVA.....jestli se nemýlím tak je to z druhé půlky června 2008.smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vojto62 (22. 04. 2009 13:54).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
22. 04. 2009 16:55
Tu .Vojto68.

Ano jeto zdruhé ploloviny června 2008 přesněji termín od 21.7 08 do 4.8.08 byl jsi tam taky?thumbs up smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
22. 04. 2009 18:36
To SELVA...jj byli jsme tam v tom termínu(v příspěvku jsi si asi popletl měsíce).Ten tvůj parník jsem si zapamatoval a matně podle fota i vás většinou jste vegetili na pravé straně pláže.Letos jedeme skoro ve stejný termín od 20.6. do 3.7.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
22. 04. 2009 21:50
Jo ten termín jsem spletl jeto od 21.6.08 konec června jo jo to jsme byli asi jak říkáš vegetilli jsem na tom rohu . Letos jsem sice koupil větší lod na delší výlety třeba na Korčulu , ale nic méně letos musíme vynechat za týden se nám má narodit malej prcek a vtermínu ve kterém jezdíme má mět teprve 2 měsíce a to je ještě moc málo a v plné sezoně se nám jet nechce kvuli tomu ,že je už moc lidí , ale pulka znaší sešlosti opět vyráží 25.6.09 tak se určitě potkate ten bílej člun tam opět bude .smileys with beer

ivan dolac



Upraveno 1krát. Naposledy upravil SELVA (22. 04. 2009 22:27).
Re: kdo se chystá na HVAR???
22. 04. 2009 21:58
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 18:03).
Re: kdo se chystá na HVAR???
26. 04. 2009 13:53
Ahoj,

taky chceme letos vyrazit na Hvar. Obrázky a počasí mě fascinují, tak snad se nám to letos povede tam skutečně dorazit. Pojedeme až v září, ale nejradši bych jela klíďo už v červnu.............smiling smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
06. 05. 2009 22:23
Dobrý večer,
zdravím touto cestou Jitku na Hvaru a všechny příznivce Hvaru. Jitko, prosím, ozvi se, co je nového na Hvaru, jaké je tam počasí, co právě dělají vinaři, jak rostou vnoučci, prostě zajímá nás všechno. Pro mne do září daleko, takže alespoň touto cestou oživím vzpomínky a budu se těšit. Jana
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
07. 05. 2009 08:57
Pripájam sa k Janke,nové informácie určite budú zaujímať aj nás- čo to máme pod "30"yawning smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
08. 05. 2009 22:12
Janka, a jini, na Hvaru je uz konecne leto, prvni hoste uz odjeli a meli opravdu pekne, ve vinohradech ted muzeme spavat, ale to je tak jak ma byt ....
vnoucci rostou( bohuzel, do pul roku je to hracka a pak....) no a uz se nam to tady trosku hemzi turisty , takze konec spanku a do prace :-)). ja ale otviram az 1. cervna , takze jeste par dni.....
Mejte se vsichni pekne
Re: kdo se chystá na HVAR???
09. 05. 2009 18:19
Dobrý den.
Tento rok se chystám na Hvar do Ivan Dolac. Mám dotaz a prosbu do fóra. Pozná někdo, nebo byl někdo v apartmánech Lancek majitele Stjepka Carica? Nemá někdo háhodou fotografie?
Předem děkuji za pomoc a informace.
smiling smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
09. 05. 2009 19:29
Re: kdo se chystá na HVAR???
09. 05. 2009 19:57
Díky, ale přes tuto stránku jsem si to objednal. Potěšil bych se z jiných fotografií a informácí.
thumbs upyawning smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 90
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.