Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na HVAR???

Autor pavel626 
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
29. 09. 2008 20:58
...dobrá...Jitko..." tak zas na rok "...smiling smiley
Velká prosba
29. 09. 2008 22:59
Milí Hvaráci,
v sobotu to bylo přesně osm měsíců co jsem poprvé narazila na Vaše fórum zamilovaných smileys with beer.
Neměli jsme v tom lednovém čase žádnou představu, kde a jak budeme trávit naši letošní dovolenou... četla jsem to pro inspiraci a pro zahřání ... chytla se drápkem…a už v to lítáme s Vámi. Ve fann klubu Otoka Hvar thumbs up smiley . Není to sice Ivan Dolac, jenom Zavala, ale láska to je veliká!!!
Strávili jsme na ostrově posledních čtrnáct dní v srpnu a už se nemůžeme dočkat – stejně jako Vy dalšího léta. Naši domácí byli moc příjemní, milí a srdeční lidé, kteří se o nás starali s takovou péčí, že na to s dojetím vzpomínáme dodnes. Dostávám se k tomu, proč se tady rozepisuju. Mám velkou prosbu – najde se mezi Vámi někdo, kdo by nám přeložil do chorvatštiny krátičký dopis – pozdrav s poděkováním ? Majitelé jsou staří lidé, kteří mluví jen chorvatsky a slovinsky…a to nám, bohužel (zatím!) moc nejde yawning smiley .
Dopředu děkuji ... smiling smiley Marta



Upraveno 1krát. Naposledy upravil martah (29. 09. 2008 23:00).
avatar Re: Velká prosba
29. 09. 2008 23:33
> martah

Požádejte o překlad tady.
Někdo pomůže.

Michal
Re: Velká prosba
30. 09. 2008 13:49
Děkuji za radu, pěkný den smiling smiley martah
Re: kdo se chystá na HVAR???
01. 10. 2008 20:42
Zdravím všechny příznivce Hvaru, zvlášť ID. Může mi někdo poradit kde najdu výjezdový kalendář? A prosím Jitku o zaslání informací o aktuálním počasí a zda jsou ještě v tuto dobu v ID nějací turisté.
Re: kdo se chystá na HVAR???
01. 10. 2008 22:28
Ostatní a hned první dvě vlákna !!!
Re: kdo se chystá na HVAR???
02. 10. 2008 09:47
to Jana Melicharová:
pokud vím, tak tam ještě bylo pár lidí, ale Jitka to dnes balí, uzavírá agenturu a frčí do Brna, takže teď do ID jedině na blind a do vil, kde jsou domácí. Aktuální předpověď počasí na www.meteo.hr (Prognoze - 7 dana - Split nebo Ploče), jinak web kamera Split na [www.izor.hr] smiling smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
02. 10. 2008 10:43
to Janka:
Děkuji za zprávu. My jsme byli v ID v červnu a pohráváme si s myšlenkou tam ještě na pár dní vyrazit. Jen nevíme, jestli to má ještě vůbec smysl.....Nechce se nám čekat na příští rok, protože jak tady kdosi napsal....ID je láska na celý život a ráj na zemi. Měli jsme vyrazit už před 14 dny, ale povinnosti doma nám to nedovolili. S ubytováním by neměl být problém, bydleli jsme u Líby a Matka Carič.....mimochodem naprosto úžasní lidé...Tak jen to počasí....Kouknu na tu web kameru a možná v sobotu ještě na týden vyrazíme. Každopádně dám vědět jak to dopadlo. spinning smiley sticking its tongue out
Re: kdo se chystá na HVAR???
02. 10. 2008 11:56
Jano,
tech par hostu co tu je o vikendu odjizdi, na sobotu je nahlasen dest. pristi tyden by melo byt polooblacno , na radiu dnes rikali, ze se ma i ochladit, ale na internete jsou teploty stejne, tak opravdu nevim. Obchod by mel byt jeste pristi tyden otevreny, ale uz bude smutno, ale zase plaze budou jen Vase. Tak pokud pojedete, uzijte si to v pohode.
Dnes opravdu zaviram a v sobotu trista z mista, hrnu k Brnu .
hot smileyhot smileyhot smiley
pozdrav vsem, dnes je na teplomeru 30°C a polooblacno
Re: kdo se chystá na HVAR???
02. 10. 2008 21:52
Jitu, přeji šťastnou, pohodovou cestu a nashledanou na Myslivně smiling smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
03. 10. 2008 10:41
toto je přímo z Jelsy
[livecam.feratel.at]
Re: kdo se chystá na HVAR???
15. 10. 2008 21:52
to co jsem chtěl dát tady za mě udělal šikovnější Eifel thumbs up o příspěvek níže smoking smiley



Upraveno 4krát. Naposledy upravil Rohal (16. 10. 2008 18:08).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
16. 10. 2008 14:02
video: []

Rohal, tu je to, myslím, že mne sa to podarilo. Ale neviem, prečo je to tam dvakrát.

Autorom videa je Rohal, dal mi ho na Myslivne. Veril mi, že to dám na fórum. No ja som sa k tomu dostal až teraz.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Eifel (16. 10. 2008 14:04).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
16. 10. 2008 18:08
Super video a ta doprovodná zvuková kulisa v podobě TUC TUC je parádní, tak že bych příští rok kvůli výše uvedeným 1003 příspěvků skončil na Hvaru???
Re: kdo se chystá na HVAR???
16. 10. 2008 18:51
Chlapci, díky za video, úplně mně to dostalo. Cestu tunelem miluju, hlavně ten pohled po vyjetí z tunelu (pokud nepřijedeš v noci jako Rohal). I když udělají novou cestu od Hvaru do Sv. Nedelje, stejně budu chtít jet do Ivan Dolce z Pitve přes tunel , prostě to k tomu patří. A letos v září to bylo "dost dobré", když nefungoval semafor!!! Jednou jsme dokonce v tunelu couvali do místa, kde se dá vyminout. Vjeli jsme do něj se zapnutými dálkovými světly, ať nás je vidět, a přesto nám tam z druhé strany klidně vjel Němec, když už jsme byli asi za polovinou. Čau lidi, a pište zážitky, vzpomínky, ať se jimi zahřejeme a potěšíme v té naší začínající zimě.smiling smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
16. 10. 2008 20:59
S tunelem to máme asi všichni stejné. Letos jsem jednou využil toho, že přede mnou nikdo nebyl a rozjel to trochu rychleji než obvykle. Avšak u výjezdu na straně Pitve čekalo policejní auto. Okamžitě se zvedla červená plácačka a už jsem šel ke straně. Hned mě napadlo, že místo v Pitve jsem v pytli. Manželka se při kontrole dokladů nesměle chorvatsky zeptala, zda jsme jeli příliš rychle. Policajt se na chvíli zamyslel a potom odpověděl "jeli jste dobře" smiling smiley. Po kontrole dokladů včetně zelené karty jsme pokračovali dál do Jelsy. Podle jejich hovoru tehdy hledali nějaké Poláky.

Michal
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
16. 10. 2008 21:09
NO, nevedel som čo vložením tohto videa spôsobím. A som rád.
Naozaj, LOVA, práve dnes som sa pozeral, toto vlákno má vyše 1000 príspevkov a vyše 100 000 prehliadnutí čo je celkom dosť v rámci celého fóra. Vyššie čísla sú len myslím u troch vláken v doprave a u dvoch v ostatní.
Rohal píšem ti sukr. správu. bolo to extrémne jednoduché.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
16. 10. 2008 22:04
Rohal, máš tu aj to druhé video. Ak sa nemýlim je to výjazd z trajektu v Splite.

[video]<object width="425" height="350"> <param @#$%&="movie" value="

"> </param> <embed src="

" type="application/x-shockwave-flash" width="425" height="350">



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Eifel (16. 10. 2008 22:20).
Re: kdo se chystá na HVAR???
18. 10. 2008 10:11
Děkuji za video.....až mi z toho "běhá mráz po zádech". Sakra....atˇuž je červen.....sad smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
20. 10. 2008 21:32
rádo se stalo ...................................
Re: kdo se chystá na HVAR???
20. 10. 2008 23:05
.....



Upraveno 1krát. Naposledy upravil martah (21. 10. 2008 11:02).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
22. 10. 2008 12:38
Tak teda, my se chystáme na Hvar na přelomu července a srpna 2009, když už jsme letos v létě tak dlouze na něj koukali ze Živogošče, a tak trochu i z Pisaku.
Jen by mě zajímalo, je to dost zlé - uprostřed léta - s frontou na trajekt ze Splitu? A kolik stojí trajekt v sezónu - dejme tomu auto a 4 osoby? Díky.R.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
22. 10. 2008 13:35
Reno,záleží na tom na kterou stranu Hvaru jedeš.My byli letos na Hvaru(doufám že naposledy) a jeli jsme z Drveniku do Sučuraje a pak asi 30km pevninou.Trajekt stál tuším 100km auto +2osoby.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
22. 10. 2008 14:00
Díky, Slofíku. My jsme byli taky letos na jednodenním výletě/ Živogošče/ ze Sučuraje na Hvaru v ID, a právě bych to chtěla zkusit ze Splitu - pokud to není v sezónu moc drahé - teda když porovnám dále poplatek za dálnici ze Splitu do Šestanovace + benzín.
A proč už nikdy Hvar, můžu se zeptat...? -Protože já se tam těším, a tak trochu vím do čeho jdu....proč ty ne? Stalo se něco? Nelíbilo se? Hrozný domácí? Špinavý apartmán? Špatně vytypované místo? Nebo co.....? Chci tam být 2 týdny, z toho 1 týden přímo ve městě Hvar, a jeden týden spíše soukromí a klídek. Tak mě nestraš a povídej.... Zdraví R.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
22. 10. 2008 14:16
Promiň ale vůbec nemám v umyslu tě strašit,my jezdíme do HR už 8let,vždy na pevninu a tentokrát náš domácí neměl volno tak jsme zkusili Hvar od CK.Byla to zátoka na jižní straně ostrova pod městem Gdinj a takovou hrůzu jsme v životě neviděli.Špína,smrad,HNUSNI DOMACI I DOMORODCI.Už jsem to psal když jsme se vrátili(Hvar už nikdy).Vám ale přejeme hezkou dovolenou.Vím že celý Hvar není ta hnusota co jsme měli my ale odradilo mi to natolik že příště opět na pevninu do městečka Mimice.Jinak trajekt ze Splitu stál letos 1500Kč auto+2 osoby,(90minut-asitak) trajekt z Drveniku 400Kč auto + 2 osoby.(30minut)Pošli email pošlu foto zátoky kam nás domorodci posílali koupat.Ahojconfused smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
22. 10. 2008 15:16
to Rero:trocha optimizmu!smiling smileykrásne kúpanie na južnej strane ostrova..
Re: kdo se chystá na HVAR???
22. 10. 2008 17:02
To Rero :
Povedať čo bude výhodnejšíi trajekt Split Starigrad alebo Drvenik - Sućuraj v strede sezóny 2009 je otázne. Aktuálne ceny teraz nik nevie . Jadrolinija ich stanoví pre sezónu až v 5-tom mesiaci ( to ale platí aj pre pohonné hmoty ). V zásade ,ale už roky platí , že cena trajektovej prepravy je necelý trojnásobok na trase Split- Stari Grad oproti trase Drvenik- Sućuraj. Len na okraj ceny lístkov pre osoby sú dotované štátom preto na dlhšej trase ak idete 4 tak z tej dotácie získate. Závisí pri rozhodvaní skôr od toho kedy dorazíte do trajektového prístavišťa . Proti noci by som trasu Sučuraj - Jelsa ako záver cesty už nešiel. Cesty Hvaru sa delia na vynovené od Jelsy na západ a " hvarské " od Jelsy na východ.
K možnému náporu :
Z Drveniku chodí viac trajektov ,ale trajekt je malý len pre 30 vozidiel . Nasardinkujú síce 32- 33 aut, ale za cenu strašných manévrov a meškania odjazdu. Zo Splitu chodia trajekty presne a pre stovky aút . Môže sa ale stať , že vozidlo sa umiestňuje v podpalubí alebo hore. Ktoré lode budú robiť trasu Split- Stari Grad sa nevie . V minulom roku chodil napríklad stiahanutý z dlhých liniek Ivan Zajc ktorému však vyloďovacie vráta sa spúšťali až po dohováraní kladivom a nádavkach v taliančine ( zrejme pre pôvod výrobcu ), čiže cesta namiesto 1.50 hod trvala 2:05, naproti tomu trochu menší trajekt dánskej výroby uháňal tak, že trasu robil 1.30 aj s vylodením.
Mimochodom orientovať sa podľa názvu v prístavišti lode je zradné. Aj domácim sa stane , že nastúpia na " svoj Tin Ujević " a zistia , že ich odviezol namiesto do Stari Gradu zrazu na Vis .Preto sa vyplatí skúsenosti z minulého roku overiť na mieste .
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
22. 10. 2008 22:04
Děkuji Dádě za krásný obrázek z Hvaru, a Dokymu za - tradičně - velice fundovanou a srozumitelnou radu.....hned se mi jde lépe spát....R.
Re: kdo se chystá na HVAR???
23. 10. 2008 12:54
To: Rero
Na té pláži jsem si ještě před třemi týdny užíval suprovou dovolenou, akorát první den foukalo, takže jsme se ještě nekoupali, ale vzhledem k hroznému počasí, které panovalo v celé Evropě, to byl zázrak.

Info od dokyho1 jako vždy 100%, akorát bych doplnil o jeden postřeh:
Rozdíl cen za trajekt ze Splitu a Drveniku, je při jednom autě a dvou osobách 249 Kn. Jelikož jsem zvolil trasu přes Drvenik oběma směry, úspora byla 498 Kn a ZAPLATILA mi jednu cestu Brno - Ivan Dolac (cca 53 lit.nafty, při spotřebě 5,3 l/100km).Pokud po cestě děláte aspoň jednu cca dvouhodinovou přestávku na "šlofíčka" , není potřeba mít strach ani z posledního úseku cesty po Hvaru. Těchto zhruba 50 km je opravdu zážitek, Výjíždí se od moře na sever. straně ostrova, potom přes pohoří až na pobřeží jižní strany a tak se to několikkrát opakuje.A samotný tunel Pitve, je jen třešnička na dortu.
Super ubytování: MADE IN JITKA2, tímto ji zdravím a děkuji.
(To,co jsem očekával,se stalo tři dny po Myslivněsad smiley )
Re: kdo se chystá na HVAR???
23. 10. 2008 23:30
V té zimě, co je za okny jen vzpomínám......

Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 110
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.