Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na HVAR???

Autor pavel626 
Re: kdo se chystá na HVAR???
21. 08. 2007 12:27
Jarousi, napis me na: jitka.caric@vip.hr poslu Ti co mam hned u plaze ,. Jinak zdravim vsechny, Lukasi dekuji za fotky, jsou super :-)
Re: kdo se chystá na HVAR???
23. 08. 2007 09:45
to Franta PM:
mám na tebe dotaz jako na znalce cesty na Sv. Nikolu. Vloni jsme byli u jeskyně nad Sv. Nedeljí a letos chceme odtud pokračovat na Nikolu, jaká je cesta k vrcholu? Zajímá mne hlavně bezpečnost, zda tam nejsou nějaké nebezpečné srázy. Že je stoupání prudší, to už jsem se dočetla ve tvém příspěvku na str.10, to nevadí, spíš chci vědět, zda je jeskyně v 1/2 či 1/3 cesty a jestli je cesta označená a nedá se zabloudit. U jeskyně jsme viděli směrovku na Gospa od zdravlja. Díky za cenné informace. Jana
Franta PM
Re: kdo se chystá na HVAR???
23. 08. 2007 11:25
Bohužel, tuhle cestu jsem nikdy nešel, i když jsem byl nahoře už několikrát, ale tak nějak z časových důvodů pokaždé z Jagodny. U jeskyně nad Nedjeljou jsem také byl, řekl bych tak 1/3 cesty a tu odbočku na GOSPA OD ZDRAVLJA jsem také zaregistroval. Podle mých informací by ta část dál nahoru neměla být náročnější než ta k jeskyni, možná pak trochu větší stoupání a víc kamenitý chodník. Od kostelíka, který prý je už na náhorní planině, by to na vrchol měla být brnkačka.
Ve fotogalerii najdeš pěkné snímky z cesty a z vrcholu.
Mrkni tady [www.kacha.cz]
a tady [www.kacha.cz]
Na tom snímku z vrcholu je vlevo pěkně vidět cik cak cesta v úbočí nad jeskyní.
Re: kdo se chystá na HVAR???
23. 08. 2007 12:13
to Franta PM:
díky moc za informace, snad bude v září hezké počasí a Nikolu zdoláme. Akorát na chorvatsko.cz strašili nějakými černými zmijemi, které se přemnožily ve vnitrozemí Hvaru, tak doufám, že nějakou nepotkáme. Kdyby to věděl můj muž, tak ho na Nikolu nedostanu. Vždycky když ho tahám na nějaké výlety, tak mně straší nějakou zmijí růžkatou, proti které prý není pomoci. Já to ale ignoruji a furt ho někde vláčím.
Re: kdo se chystá na HVAR???
25. 08. 2007 20:46
jelso tes se, uz jen par dni!! smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR???
26. 08. 2007 12:44
Zona 44. doufam, ze nam to letos vyjde se sejit na kave jsem tam kazdy den od 9,30 - 10,00 , tak se objev :-)
Re: kdo se chystá na HVAR???
26. 08. 2007 22:28
jitko, taky doufam, ze nam to letos na kaficko vyjde tongue sticking out smiley v ktere kavarne ze to sedavas? abych te poznala smiling smiley)
Re: kdo se chystá na HVAR???
27. 08. 2007 14:52
zono,
v te na rozku kod Gradske kavane , kdyz tak se zeptej kluku co tam delaji.
Re: kdo se chystá na HVAR???
27. 08. 2007 16:01
Zdravím příznivce Hvaru smileys with beer

Byl někdo ubytovaný v Ivan Dolacu v apartmánech Damira Gurduliče?
Díky za info .
Re: kdo se chystá na HVAR???
30. 08. 2007 12:04
V tisku a na HR netu proběhla informace o požáru na Hvaru někde v oblasti Sv. Nikoly - směrem ke Sv. Nedelje a Ivan Dolci. Prý dokonce museli někde ve SV. Nedelji evakuovat kemp. Požár měl propuknout někde začátkem tohoto týdne. Prosím někoho, kdo se vrátil a má nějaké podrobnosti o informaci, jak to v tuto chvíli v okolí Ivan Dolac vypadá. Díky Veselka
Re: kdo se chystá na HVAR???
30. 08. 2007 12:05
Dnes jsem se dočetla, že mezi Ivan Dolac a Sv.Nedelja vypukl požár, můžeme poprosit Jitku o aktuální informace z této oblasti, zhruba za týden se chystáme do Ivan Dolac. Díky, Jana
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
30. 08. 2007 12:45
Re: kdo se chystá na HVAR???
30. 08. 2007 13:31
sad smileysad smileysad smileysad smiley....tak celý rok se na to těším víc než na vánoce a teď tohle. Ještě jednou prosíme Jitku o aktuální zprávy přímo z místa ať víme, zda tam vůbec můžeme jet. Díky Jana (smutná)
Re: kdo se chystá na HVAR???
30. 08. 2007 15:08
zdravim z ID, kde je vse v absolutnim poradku. Vcera v 11,00 h nechte zpusobil pozar majitel kempu Jagodna pri sberu hroznu u Jagodne, kdy ze stareho auta litali jiskry a zapalili travu, ktera se velice rychle sirila . Vitr prosiril pozar do sameho kempu, ale nastesti dumy a kemp neshorel. Lide byli evakuovani. Pozar se prosiril i pres hory na druhou stranu a dosel i do Dubovice. Prave hlasili, ze se pozar na jizni strane lokalizoval, ale jeste na mistech hori, ale je to pod kontrolou a stale se poliva pomoci vrtulniku. V ID jsme diky opacnemu vetru necitili ani kour, ale hoste meli predstaveni, kdyz pred nimi kanader lital a nabiral z more vodu.
Na celem je smutne i to, ze jeden hasic zemrel pri akci na infarkt.
Kdo jede do ID se nemusi niceho bat, vse je jak ma byt.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
30. 08. 2007 17:05
Díky Jitko za čerstvé informace. V sobotu se uvidíme.

Michal



Upraveno 1krát. Naposledy upravil admin (30. 08. 2007 17:06).
Re: kdo se chystá na HVAR???
31. 08. 2007 00:02
No asi zadna legrace, ted jsem se teprve dostal k netu a cetl par clanku. Preskocilo to pres kopec smerem na Jelsu. Nova silnice do Hvaru zavrena. Silny jugo jeste tomu napomaha a pisou velmi husty dym. [www.vecernji.hr] Nechci uz nikoho ze znamych budit, ale zitra rano zavolam do Jelsi a ostatnich vesnic, zda uz je vse v poradku. Nejvetsi pozar jsem zazil v Jelse cca. v roce 1978 jako malej kluk, do smrti na to nezapomenu a vzdycky si na to vzpomenu, kdyz nekde vidim horet ci slysim letet nizko letadlo. Tenkrat tam zahynul jeden mlady otec z Bosny (dobrovolny hasic), byval vedle nas na plazi s cca. 6 letym klukem. Bohuzel toto je ta odvracena strana dovolenych. A opet nedbalost, nema problema. Starej Zaninovic, kdo by to byl rekl. To bude asi poradny flastr.
Opet to vypada, ze buji pozary i jinde a bohuzel se opet plati ta nejvyssi dan lidsky zivot. [www.vecernji.hr] [www.vecernji.hr]
Re: kdo se chystá na HVAR???
31. 08. 2007 16:54
uz je vse v poradku, vsechny pozary jsou uhasene, vecer zacalo horet i za Jelsou smer Sucuraj.
V Ivan Dolci dokonce dnes i zaprselo , 10 kapek :-)
Michale budu se tesit.
Re: kdo se chystá na HVAR???
02. 09. 2007 08:59
Dobrý den,
nevite nekdo jak to vypadá s předpovědí na Hvaru... chceme tam dojet 6.9.
Koukala jsem na netu na předpovědi a vypadá to docela bledě.

Díky
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
03. 09. 2007 10:04
To Blanik - Na predpovedi pro Hvar (pocasi) bych vubec nedal, a uz vubec ne pokud jedete na jihozapadni stranu ostrova (Ivan Dolac, Zavala apod), zde je vetsinou stale hezke pocasi, casto se stava ze na Makarske je hnusne, a na Hvaru sviti slunce a je krasne pocasi. Nikdy se mi na Hvaru nestalo, ze by spatne pocasi trvalo dele jak jeden den. (myslim tim zatazeno s destem). Na jihozapadni strane ostrova navic drzi hory oblacnost na strane Jelsy a za kopec oblacnost dorazi jen zridka. Ostatni mi urcite daji za pravdu.smiling smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
04. 09. 2007 06:15
Lukáši, jen aby to byla pravda. Odjíždíme 8.9. do ID na předpověď 17st C. přes den se mi nelíbí ani trochu. Jezdíme po sezóně abychom se vyhnuli vedrům, ale zase toto ne! Ale z loňska mám stejnou zkušenost, lilo 1 den a kolem 17 hodiny odpoledne vsvitlo slunce a už jsme se koupali. Ale co, když nebude valně, tak projezdíme Hvar křížem krážem a budeme si užívat jeho krás. Držte palce na počasí. Doufáme, že co se týče požárů už je na Hvaru všechno OK. Všechny příznivce Hvaru zdraví Jana.
Re: kdo se chystá na HVAR???:
04. 09. 2007 06:22
Janko, Ty mě děsíš... 17 stupnu to je mazeeeeecangry smiley
Šárka
Re: kdo se chystá na HVAR???
04. 09. 2007 06:28
Kde jste vzali 17 st. rodiče tam byli předevčírem teploučko a krásněsmiling smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
04. 09. 2007 06:38
Já tomu taky nevěřím, protože jižní strana Hvaru je asi o něčem jiném, ale toto (viz níže) mne včera fakt vyděsilo. J.
[www.accuweather.com]|HR|HR000|HVAR&metric=1
Re: kdo se chystá na HVAR???
04. 09. 2007 06:42
Nějak se to nezobrazilo celé, takže je pak třeba zadat Hvar,Croatia a předpověď all 15 days.
Re: kdo se chystá na HVAR???
04. 09. 2007 06:49
Jinak chorvatský server na počasí je www.meteo.hr - prognoze - 7 dana - vybrat místo (Hvar tam není, pouze Split, Makarská)
Re: kdo se chystá na HVAR???
04. 09. 2007 09:05
Janka:ahojky,neboj tam nebude takova zima,taky sem koukala na pocasi a melo by byt od 9.9. 26 stupnu,jeste se ohrejessmiling smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
04. 09. 2007 09:06
sloggi
Re: kdo se chystá na HVAR???
04. 09. 2007 12:57
ahoj chystáme se tento víkend na hvar do kempu Lili,ale přečetli jsme si o požáru a nevíme jestli je tento kemp vubec v provozu...kdybyste věděl někdo informace tak zašlete,děkuji
Franta PM
Re: kdo se chystá na HVAR???
05. 09. 2007 15:07
Ahoj sloggi.
V Jagodné je zase vše OK. Požár se do kempu naštěstí nedostal. Klidně jeďte. Mrkni na vlákno "kempy". Tam jsem teď právě dal čerstvé informace. Franta
Ahoj,také se chystáme na Hvar,přímo do Ivan Dolac,tuším 17.9.Doudám,že se počasí umoudří,bereme sebou 2 retrievry a ubytování máme zajištěné v apt. přímo u pláže.deště a teplot kolem 10ti stupňů si užíváme dost teď u nás eye rolling smiley.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 93
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.