Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na HVAR???

Autor pavel626 
Re: kdo se chystá na HVAR???
10. 02. 2007 19:57
Pavle, jsme kazdy jineho razeni, my robinsonadu nevyhledavame. Hledame jen trochu klidu,krasnou prirodu a prijemne lidi a klidne i cechy. Fotky ID nas prijemne naladili a doufam,ze budeme spokojeni. Zatim jsme,protoze p. Jitka je naprosto uzasna a to jsme ji jeste nezazili primo v ID.
(yawning smileyted vubec nesplhamyawning smiley) Tak at jsme kazdy spokojeny na te sve dovolene a at nam vyjde pocasi.
Re: kdo se chystá na HVAR???
12. 02. 2007 14:47
Ahoj všichni kdo znáte ID!
Na ihvar.cz jsem nalezl informaci, že se v ID nachází kemp Paklina. Můžete mi prosím někdo stručně tento kemp popsat? Zajímá mě velikost (kapacita), vzdálenost od moře, zdali je pod stromy a úroveň soc. zařízení. Pokud by někdo měl i fotku, bylo by to super. Dík L.
Franta PM
Re: kdo se chystá na HVAR???
12. 02. 2007 15:24
smiling smileyAhoj všichni známí i neznámí příznici Hvaru a jižního pobřeží za tunelem "Pitve" zvlášť. Delší dobu jsem tady nebyl, vypadl z kontaktu a tak trachu ztratil přehled co se zatím událo.
Překvapila mě diskuse o nálepce na auto. Jedná se snad o tu poznávací nálepku, kterou již pro loňskou sezonu připravil Podgoranin (tu mám) nebo jde o něco nového pro FANCLUB JITKA??? Jinak zdravím paní Jitku Carič, potěšila mně její zpráva, že minulý týden se dalo v ID koupat, voda prý měla 16 st. Tak to je na začátek února opravdu síla. Doufám jen, že nepřijde nějaká pohroma, která by pokazila letošní úrodu vína. Také jsem zaznamenal názor na Ivan Dolac od Pavla 626. Svým způsobem má pravdu v tom, že v Ivan Dolacu se prostředí hodně komercionalizuje. ID je v současné době asi nejvíce rozvíjející se místo v této lokalitě a stává se z něho letovisko se vším všudy. Stále však patří k těm klidnějším a to především díky tomu, že do celé této části pobřeží je doprava omezená pouze pro osobní auta. Až protáhnou novou silnici ze Sveté Nedjelji k novému tunelu nad Dubovicí, tak se teprve budeme všichni divit jaký sem bude nával. Hlavně od cestovek. Doufejme jen, že to tak brzo nebude. Je to ale pouhých 6 km a pokrok nikdo nezastaví. Tak do té doby si tedy ještě toho klidu užijme. Myslím si, že ten kdo opravdu hledá klid a do této části Hvaru jednou zavítá, tak tady najde tolik možností jak si to opravdu užít, že se sem bude rád vracet i několikrát po sobě. A nejde jen o ID.
Přeji všem šťastnou ruku při volbě místa pro dovolenou 2007. Těším se, že si s některými z vás budu moci letos opět podat ruku a přiťuknout si třeba v ID ve Špilje. smileys with beer Franta PM.
Jitka2
Re: kdo se chystá na HVAR???
12. 02. 2007 17:46
Libore, ano je zde kemp Paklina. Je to maly kemp, kde toho stinu moc neni, diky neshode bratru, kde jeden posekal stromy jako pomstu, ale to sem uz nepatri.
Je to slusny kemp, ne drahy socialky jsou prumerne, ale ne spatne. Jsou zde i pripojky na elktrinu. Je to klidne. Je hned u more. Vim take, ze se sem casto lide i vraci, alespon ja znam jednu rodinu, ktera sem jezdi pravidelne uz 4 roky a jsou spokojeni.Poslu Vam fotku z letadla ale asi toho moc neuvidite, alespon pozici.

Franto, nalepka je ta poznavaci, to preci uplne staci. Ja pevne verim, ze k realizaci cesty z Hvaru nedojde je to az moc drahe. Souhlasim a stale to domacim tvrdim, ze tim, by znicili krasu jizni strany a hlavne to proc ji maji lide radi.
Ano ID uz neni to co to kdysi byvalo , divocina a nikde nikdo, priznavam, ze i ja mam na tom maly podil a uz zkousim brzdit domaci, aby nestaveli. Mi zde mame sice dobre stavebni parcely, ale stavet bych nechtela a vlastne jako jedina "domaci" tam nemam ani jedno luzko, zato vinohradu hodne:-).
Pavel jenom napsal co citi, je to v poradku kazdy ma rad neco jineho a kam on jezdi je to opravdu neco jineho.Moc Vas zdravim a ve Spilji si urcite pripijeme.
Re: kdo se chystá na HVAR???
12. 02. 2007 18:16
Jitko, jestli můžu prosit, pošli mi please tu leteckou fotku (co největší formát), co si slíbila Liborovi. Chtěl jsem poslat svou žádost soukr. zprávou nebo e-mailem ale si nějaká tajnosnubná. thumbs up smiley Děkuji předem.

smiling smileysmiling smileysmiling smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
12. 02. 2007 21:18
jsem doopravdy rád že jste mě pochopili a že mě nekamenujetethumbs up.nikomu nevyvracím jeho názory a už vůbec ne místo kde se cítí dobře , a prožije tam těch pár vytoužených a zasloužených dnů které si určitě poprávu každý z nás zaslouží po té pracovní honičce která panuje v našich poměrech.
FRANTA PM zde píše o komercionalizaci- je to tak i já jsem pocítil obrovský vzestup zájmu o místo které navštěvuji, ale ruku na srdce , určitou měrou jsem tomu napomohl i já sám a to třeba i tímto forem kde místa která navštěvuji a vůbec Hvar který mi velmi přirostl k srdci,doporučuji lidem kteří vyhledávají krásná místa.

KHANKA- jsem rád že se těšíte můj názor neměl ani v nejmenším Vás znejisťovat.Věřím a budu rád když budete spokojeni a že p.Jitka je bezva o tom není pochyb je to pro naše lidi kteří navštěvují ID velká opora v poskytnutí zázemí.Jo a jak jsem napsal nic proti čechům nemám asi jsi mě nepochopilasmiling smiley
takže všem Hvarákům přeji hezkou sezonu, krásné počasí , dobré cestování a mnoho hezkých poznání o které se tu budeme dělit formou tohoto bezva fora.
zatím se mějte všichni fajn
Nejede někdo první týden v červenci na Hvar do zátoky Zarača?
med
Re: kdo se chystá na HVAR???
18. 02. 2007 11:43
Uvažujeme o tom, ale ještě jsem nenašel vhodné ubytování. Můžeš poradit?
my jedem do apartmánu Marko od cestovky Valsa,loni se nám tam líbilo,tak jedem letos znovu.
Re: kdo se chystá na HVAR???
22. 03. 2007 21:58
ahojky všem Hvaristům...

jitko japak nám tam svítí sluníčko? Máte tam taky vítání jara v podobě pomlázky?
A když ano copak koledníci dostávají?? Vajíčka či něco jiného??drinking smileyspinning smiley sticking its tongue out
Re: kdo se chystá na HVAR???
27. 03. 2007 16:17
Ahoj, nejedete někdo přelom červen/červenec do Ivan Dolac s mrňousama? Mohli bychom dát kávu a děcka si pohrát. Naší malé budou 3 roky.smiling smiley
Ptr
Re: kdo se chystá na HVAR???
27. 03. 2007 19:34
pre khanka: Ahoj,ja už finišujem s Jitkou,mali by sme ísť 20.6.-11.7.,app.luke,náš malý má 3,5r.Ty ideš kedy a kam?Do ID ideme prvý krát,dúfam,že bude super.
Re: kdo se chystá na HVAR???
27. 03. 2007 22:28
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil kvetaca (01. 11. 2015 23:07).
Re: kdo se chystá na HVAR???
28. 03. 2007 17:31
Pro Ptr a kvetaca:
Jedeme k Jitce do ID APP Rosic( je hned u pláže) a budeme tam od 22.6 do 6.7. 07
Taky doufám,že to bude super. Tak to kafčo platí, stavte se. Hankasmileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR???
29. 03. 2007 21:43
pro khanka:
byli jsme loni přesně v tomto termínu s naší 4 letou malou v APP Rosic a je to tam celkem dobrý.Dům je hned u pláže a my jsme měli app v přízemí se dvěma velkýma terasama.Spodní app sice nebyli nějak hezky zařízené-rozvrzané postele,jedna z nich se neustále překlápěla,pouze jedna skřín,dveře,které šli špatně zavírat,ale ty dvě terasy byli super.Horní app byli o něčem jiném,moderně zařízené s balkonem a výhledem na moře.Výhodou je,že se z pláže můžete kdykoliv vrátit domů-třeba s malou na záchod,pro pití,atd-je to 10m.Pan Rosic je v pohodě,dal nám pár lahvinek vína a říkal,že letos app v přízemí chce rekonstruovat.
Jinak se nám tam moc líbilo,ale letos zase jinam.thumbs up smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
29. 03. 2007 21:43
pro khanka:
byli jsme loni přesně v tomto termínu s naší 4 letou malou v APP Rosic a je to tam celkem dobrý.Dům je hned u pláže a my jsme měli app v přízemí se dvěma velkýma terasama.Spodní app sice nebyli nějak hezky zařízené-rozvrzané postele,jedna z nich se neustále překlápěla,pouze jedna skřín,dveře,které šli špatně zavírat,ale ty dvě terasy byli super.Horní app byli o něčem jiném,moderně zařízené s balkonem a výhledem na moře.Výhodou je,že se z pláže můžete kdykoliv vrátit domů-třeba s malou na záchod,pro pití,atd-je to 10m.Pan Rosic je v pohodě,dal nám pár lahvinek vína a říkal,že letos app v přízemí chce rekonstruovat.
Jinak se nám tam moc líbilo,ale letos zase jinam.thumbs up smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
29. 03. 2007 21:43
pro khanka:
byli jsme loni přesně v tomto termínu s naší 4 letou malou v APP Rosic a je to tam celkem dobrý.Dům je hned u pláže a my jsme měli app v přízemí se dvěma velkýma terasama.Spodní app sice nebyli nějak hezky zařízené-rozvrzané postele,jedna z nich se neustále překlápěla,pouze jedna skřín,dveře,které šli špatně zavírat,ale ty dvě terasy byli super.Horní app byli o něčem jiném,moderně zařízené s balkonem a výhledem na moře.Výhodou je,že se z pláže můžete kdykoliv vrátit domů-třeba s malou na záchod,pro pití,atd-je to 10m.Pan Rosic je v pohodě,dal nám pár lahvinek vína a říkal,že letos app v přízemí chce rekonstruovat.
Jinak se nám tam moc líbilo,ale letos zase jinam.thumbs up smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
29. 03. 2007 21:43
pro khanka:
byli jsme loni přesně v tomto termínu s naší 4 letou malou v APP Rosic a je to tam celkem dobrý.Dům je hned u pláže a my jsme měli app v přízemí se dvěma velkýma terasama.Spodní app sice nebyli nějak hezky zařízené-rozvrzané postele,jedna z nich se neustále překlápěla,pouze jedna skřín,dveře,které šli špatně zavírat,ale ty dvě terasy byli super.Horní app byli o něčem jiném,moderně zařízené s balkonem a výhledem na moře.Výhodou je,že se z pláže můžete kdykoliv vrátit domů-třeba s malou na záchod,pro pití,atd-je to 10m.Pan Rosic je v pohodě,dal nám pár lahvinek vína a říkal,že letos app v přízemí chce rekonstruovat.
Jinak se nám tam moc líbilo,ale letos zase jinam.thumbs up smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
29. 03. 2007 21:46
se mi zbláznil počítač,prosím admina o smazání opakovaných příspěvků,dík a omlouvám sethumbs down
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
30. 03. 2007 14:45
Jen tak, PRO ZAJIMAVOST, probiral jsem se doma starymi vecmi, nasel jsem uctenku z roku 2000. Uctenka je z kiosku v Simeho campu, Jagodna. Vino 1l za 20k. Levnejsi nez voda ! Loni to same vino za 50k "" ja si furt rikal ze je to nejake drahe. Ceny za camp se treba tolik nezmenili, ty zustavaji celkem stejne. Sem zvedav kolik bude vino stat letos. Ale jestli pojedem na Hvar tak snad az v Rijnu.
Re: kdo se chystá na HVAR???
30. 03. 2007 17:57
Jared, apartman ma uz nastesti novy nabytek, dalo me to s domacim trosku vic prace, ale podarilo.Ondro T2 50,-kn za vino uz musi byt rec o kvalitnim vine , jinak obycejne domaci a nejenom domaci tocene se pohybovalo od 15-20 kn.
Re: kdo se chystá na HVAR???
03. 04. 2007 14:10
Ondra T2 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jen tak, PRO ZAJIMAVOST, probiral jsem se doma
> starymi vecmi, nasel jsem uctenku z roku 2000.
> Uctenka je z kiosku v Simeho campu, Jagodna. Vino
> 1l za 20k. Levnejsi nez voda ! Loni to same vino
> za 50k "" ja si furt rikal ze je to nejake drahe.
> Ceny za camp se treba tolik nezmenili, ty
> zustavaji celkem stejne. Sem zvedav kolik bude
> vino stat letos. Ale jestli pojedem na Hvar tak
> snad az v Rijnu.


Souhlasím s Jitkou. Ondro, to tě Šime asi pěkně natáh. Pokud to nebyla značková lahev servírovaná samotným Šimem (v nóbl vohozu s nově vypranou košilí a motýlkem) na stříbrným podnosu. Ale to se snad u Šimeho ani nedá očekávat. Byli jsme tam vloni na večeři (mimochodem dělá výborný Škarpíny, to musím uznat) a lahvinku vína jsme tuším platili něco kolem 25 veverek. Ale bylo to červené nalévané, údajně jeho nejlepší a prý nejoblíbenější ??? Už jsem na Hvaru ochutnal lepší.
A docela se na ně už těším. Máme to za 2 měsíce a kousek. Franta PM
Za 50 veverek můžeš opravdu dostat dobré pití i lepší restauraci nebo kvalitní
Re: kdo se chystá na HVAR???
08. 04. 2007 21:17
pavel626:
Pavle mohl bys mi prosím prozradit které místo na Hvaru splňuje popis v Tvém nedávném příspěvku: kde naleznem tu vůni,zvyky a obyčeje chorvatských lidí a obyvatel Hvaru zvláštěyawning smiley (abych to přiblížila, mám ráda starobylé chorvatské vesničky a městečka, ale protože pojedem jenom sami dva, tak bych nechtěla, aby to byla nějaká robinzonáda, aby bylo večer kam jít posedět, projít se uličkami a nasávat atmosféru)
díky moc smiling smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
08. 04. 2007 22:43
Nie som Pavel626 ale poradiť jedno miesto pre dvoch, aby sa dalo posedieť, prejsť starobylými uličkami, nasívať atmosféru na Hvare nie je jednoduché. Prichádzajú do úvahy na podvečernéa večerné výjazdy štyri mestečká :
Jelsa - stará časť je relatívne k osídleniu malá,prakticky "riva" a okolo kostola sv. Jana. Nábrežie spĺňa kritéria hlavne v čase konania nejakej "fešty". V Jelse ich vedia robiť výborne. Krásne pripravia preteky somárov, pečenie vola atď.
Vrboska - malá , ale má špecifickú atmosféru kombinácie starých budov po oboch stranách zálivu, jácht a prečudesného kostola- pevnosti a jeho námestia.
Stari Grad - kľudnejší, dominanne príťažlivý nie rivou ale spleou prekarsných uličiek a námestíčok, okno-dverí ktorými nahliadneš do bytov v starých kupeckých domoch,podujatia sú komornejšie a osobité
Hvar - pokiaľ vnímaš dobre taliankú mentalitu a šarm mladých poskytne ti neopakoateľnú atmosféru.Nielen "riva " ,námestie sv. Stjepana ,pevnosť Spanjola -Fortica , ale aj stará časť Dolac stojí za zážitok.
Určite však stoja za zastavenie aj vnútroostrovné dedinky ako Dol( vlastne sú to dva Doly sv. Brabary a sv. Marije odkiaľ sa dá tiež od kostola ísť na sv. Nikolu
Vrbanj , Vrisnik a Pitve v jednom okruhu , Posedieť sa aj večer dokonca pri domácej "klape sa dá v Pitve ,Vrbanji , i Vrisniku .Treba len sledovať aktuálne plagáty v týchto mestách. Vlastné miesto pobytové podľa dosahu si musí vybrať každý sám.Ak ste sami dvaja tak aj večer je pre vás k dispozícii Hvar so svojim čarom.
Re: kdo se chystá na HVAR???
09. 04. 2007 15:25
doky1 : super popis , vracíme se na Hvar po nějaké době letos již po 3 (2 x Jelsa) tentokrát Starigrad, protože je to tam právě takové jak popisuješ nide jinde v HR fakt nic podobného na tak malém prostoru nenajdeš a nezažiješ, potvrzuji tvoje slova.
Re: kdo se chystá na HVAR???
09. 04. 2007 15:57
Ak do Stari Gradu tak doplním, že okrem okolo kostola v Dole sa dá ísť na sv. Nikolu aj zo starej cesty Stari Grad - Hvar a to za osadou Selca pred občerstvením s výhliadkou"Lavanda" je odbočka vľavo poľná cesta .Oplatí sa ísť aj na vyhladku Glavica pre pekné fotky Starého Gradu a určite ako doporučuje admin ,ísť do Rudine a na zelený Kabal . Spomínaná zátoka Žukova za tých 10 minút cesty stojí a je hneď prvá z kraja.Napriek rozľahlosti sú tam len tri rybárske domčeky a ten pohľad stojí za to.
Re: kdo se chystá na HVAR???
13. 04. 2007 16:04
Luky, nemáš tip na nějaké pěkné ubytování ve Starigradu ? Chystáme se tam koncem června...2 lidi...
Díky
Re: kdo se chystá na HVAR???
13. 04. 2007 19:36
Autor: Thea (IP zapsáno)
Datum: 13.04.2007 16:04


Luky, nemáš tip na nějaké pěkné ubytování ve Starigradu ? Chystáme se tam koncem června...2 lidi...
Díky

Apartmány rodiny Kovačevič, ( pero.kovacevic@st.htnet.hr ) našel jsem je tady na www.chorvatsko.cz, jedeme tam až na přelomu srpna/září , obrázky vypadaj dobře tak snad to bude OK, každý rok takhle vyberu a jedem zatím to vychází tak hezkou dovču a honem než to admin smaže.

[www.chorvatsko.cz]
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
15. 04. 2007 23:19
Lukyn napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Autor: Thea (IP zapsáno)
> Datum: 13.04.2007 16:04
>
>
> Luky, nemáš tip na nějaké pěkné ubytování ve
> Starigradu ? Chystáme se tam koncem června...2
> lidi...
> Díky
>
> Apartmány rodiny Kovačevič, (
> pero.kovacevic@st.htnet.hr ) našel jsem je tady na
> www.chorvatsko.cz, jedeme tam až na přelomu
> srpna/září , obrázky vypadaj dobře tak snad to
> bude OK, každý rok takhle vyberu a jedem zatím to
> vychází tak hezkou dovču a honem než to admin
> smaže.
>
> [www.chorvatsko.cz]

Nebudu mazat odkazy vedoucí na stránky, které jsem sám dělal yawning smiley. Kovačevićovi jsou velmi slušní lidé, mají skvělé víno z vlastního vinohradu i pro hosty a dům je podle mého ideálně položen. Kousek od moře, nedaleko centra a přitom v klidném místě.

Michal
Re: kdo se chystá na HVAR???
16. 04. 2007 13:07
admin napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Lukyn napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Autor: Thea (IP zapsáno)
> > Datum: 13.04.2007 16:04
> >
> >
> > Luky, nemáš tip na nějaké pěkné ubytování ve
> > Starigradu ? Chystáme se tam koncem června...2
> > lidi...
> > Díky
> >
> > Apartmány rodiny Kovačevič, (
> > pero.kovacevic@st.htnet.hr ) našel jsem je tady
> na
> > www.chorvatsko.cz, jedeme tam až na přelomu
> > srpna/září , obrázky vypadaj dobře tak snad to
> > bude OK, každý rok takhle vyberu a jedem zatím
> to
> > vychází tak hezkou dovču a honem než to admin
> > smaže.
> >
> >
> [www.chorvatsko.cz]
>
>
> Nebudu mazat odkazy vedoucí na stránky, které jsem
> sám dělal yawning smiley. Kovačevićovi jsou velmi slušní lidé,
> mají skvělé víno z vlastního vinohradu i pro hosty
> a dům je podle mého ideálně položen. Kousek od
> moře, nedaleko centra a přitom v klidném místě.


Luky, moc díky, už jsem jim napsala, vypadá to opravdu zajímavě.
Thea
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 291
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.