Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na HVAR???

Autor pavel626 
Anonymní uživatel
Re: kdo se chystá na HVAR???
08. 06. 2011 07:27
Nu, vodu sebou rozhodně voziti nebudu, nicméně něco dobrého k pití... třeba Ariskovici pro spotřžebu svou i toho, kdo mne vystřídá....
Ale o sobotě jsem byl v Bukovině u Kláštera Hradištěn.Jizerou na koupališti a tam točili limonádu "kombajnerka" z pivovaru Černá hora... Sqělá, hlendle bych si ji jeden balík sebou vzal. Asi budu muset pověřit někohoz cestovatelů z blízka, by mi ji před odjezdem dovezl.



Bessy, znáš Kombajnérku?
Re: kdo se chystá na HVAR???
08. 06. 2011 07:56
Ve spořce dnes kuny za 3,35 Kč, bez poplatku,ale musíš tam mít účet !!! Což je myslím dobrý kurz !!
Re: kdo se chystá na HVAR???
10. 06. 2011 22:04
michalhk napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tomme, díky moc.
> Rohal má pravdu, předsedo....Čím častěji tam
> jezdíme, tím méně toho vozíme a nakupujme na
> místě. Takové čevapi nebo čerstvé klobásky z
> mesnice v Jelse, labůžo. No ještě 100 a taky se
> snění změní v realitu drinking smiley.

Michale, kterou "mesnicu" v Jelse navštěvujete? Chtěla bych letos vyzkoušet čevapi. Budeme celé 2 týdny a nechci toho vézt moc, taky upouštím od zásob z domova. J.
Re: kdo se chystá na HVAR???
10. 06. 2011 22:48
Milí hvaristi, pokud zavítáte na výlet do Sv.Nedelje, máte jedinečnou možnost vidět palírnu levandule, rozmarýnu, kde se vyrábí proslulý levandulový, rozmarýnový olej. Nachází se vpravo od vinarije Zlatan otok. Lze vstoupit dovnitř, vypadá to tam jak v pekle, ale voní tam levandulí.
[/URL]
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
10. 06. 2011 23:15
... teda Janko, ten barák vypadá ... jako kdyby majitel odmítl platit výpalný ... yawning smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
11. 06. 2011 09:40
Janko, dříve jsme nakupovali v mesnici, co je dole v uličce u nábřeží. Teď již několik let v té u "autobusového nádraží", jak začíná ten komplex obchodů. Jedni tvrdí, že lepší čevapi mají tam, druzí zase, že v té druhé.Já ten rozdíl nepoznám...Ale v té, co teď nakupujeme, mají strašně veliký výběr všeho možného od masa. Vyzkoušej i ty klobásky, prodávají to v jednom kuse jako u nás vinnou klobásu.Já to ale před grilováním nakrájím, aby se to lépe obracelo na grilu.




Upraveno 1krát. Naposledy upravil michalhk (11. 06. 2011 11:54).
Re: kdo se chystá na HVAR???
12. 06. 2011 10:41
Tak jsem včera vyčistil a umyl vozítko, na které teď bohužel prší, namontoval box. Většina věcí už je na hromadě, nějaké veliké hromadě. Teď jen vyřešit, kudy zítra pojedu, až budou zablokované silnice. Ale v cestě do ID mě jen tak něco nezastaví a v úterý již budu máčet své kosti v moři a jazyk v pivu.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
13. 06. 2011 09:10
... Michale ... pozdravuj Hvar ... prověř průjezdné stezky po vršcích na ostrově ... na ty chobotnice na předposlední pláži před FKK nesahej ...
krásnou dovolenou a dobrý návrat ... smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
13. 06. 2011 09:31
Petře, co mám poslední zprávy z ID ze soboty, tak s chobotkama prý ani ťuk,nějak se tatíkovi nedaří lov na tenisák. Holt bude potřeba se pořádně zanořit do hlubin.
Michale Z. přeju taky šťastnou cestu a pohodu v ID. Pláže prý zatím poloprázdné, ale tento týden se to vždycky začíná naplňovat.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
13. 06. 2011 12:53
A pro nás ostatní, co jsme ještě v čekací a těšící se fázi, aspoň trošku hvarské květeny a horniny v našich zeměpisných podmínkách............................................... a k obědu bude také něco tématického, blitva...

Re: kdo se chystá na HVAR???
13. 06. 2011 15:12
Michale, na chobotnice buď brzo ráno, nebo před 21 hod. večer. Jinak chrápou pod kameny. Ale tatíkovi to nepiš!!!! Já to prubnu za 3 týdny!!!
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
13. 06. 2011 15:45
Milane, tyto instrukce měl, ale má kulový. Asi to chce cvik nebo jak píšu, potápět se. Je fakt,že já jsem je loni chytal jen přes den a výsledky znáš....
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
13. 06. 2011 15:47
... hoši yawning smiley ... kuřata budou učit vorla lítat ... smileys with beer
... můžete lovit i po obědě ... ale to pečený kuře nesmíte moc ohlodat ... kosti se zbytky masa hoďte pod útes a za hoďku se běžte podívat ...
... nebo raději za 1/2 ... smoking smiley

avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
13. 06. 2011 16:00
no nevím, jak jsem byl loni v říjnu v Jelse v rybárně, tak se mě ptali, prý jestli neznám jednoho maníka, co furt všechno fotí, že celej zoufalej kupoval chobotnici. Hrozně se divili tomu, že ji hned v rybárně napíchl na harpunu. To prý ještě nezažili, ty vorle ...... thumbs up smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
13. 06. 2011 16:26
... MichalHK ... hot smiley tytyty ...
tátátá ... tytyty ...
v IKEi mají super vrše ... chceš to vidět ... ? smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
13. 06. 2011 16:55
Bessy, nahoď eye popping smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
13. 06. 2011 21:49
Tento dotaz patří do kempů ,ale zde se najde větší odezva.
Prosí Vás, kteří jste byli na Hvaru v Závale jestli je tam nějaký kemp. Mám obavy z letošního návalu na Hvar a tak zjišťuji i další nové informace.Dík.
Re: kdo se chystá na HVAR???
13. 06. 2011 22:16
Janka. ta palírna je někde v centu vesničky nebo v části svažující se k moři?

Michalhk, tu levandulku máte pěkně hustou a blitva je u nás častý host .Je to mimořádně vhodné na zužitkování starých " zemáků ".
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
14. 06. 2011 20:49
... jak to, že Michal Zahajský ještě nehlásil příjezd ... ? smoking smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
14. 06. 2011 21:18
...nestraš !!!! Michale nechrápej a vstávej !!!!!!( je unavený po cestě)
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
15. 06. 2011 07:32
... OK ... Michal včera poslal SMS ... je na ostatním ... smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR???
15. 06. 2011 12:57
Moje první cesta na Hvar. Nedaří se mi ve vláknech najít doporučení : kde nejlépe sjet z dálnice při cestě do Drveniku? A jedeme do zátoky Lučica na jižní straně - dům Josip. Nezná to někdo?
díky
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
15. 06. 2011 13:11
Vladimíre, toto jsem taky loni řešil při první cestě z Drveniku... Teď jsem to hodil do Google mapy a vyběhlo mi, že když sjedeš v Šestanovaci nebo v Ravče, je to do Drveniku časově naprosto stejné. Ale ze Šestanovce je to o 32 km kratší a i ušetříš pár kuna za dálnici, takže doporučuji toto. Loni vyzkoušeno a bez chyby thumbs up
Re: kdo se chystá na HVAR???
15. 06. 2011 23:31
Dobrý den vespolek. Chorvatsko je moje srdeční záležitost, ale na Hvar jedu letos poprvé. Chtěla bych požádat zkušené cestovatele "hvaristy", zda by mi mohli poradit, jaká místa na Hvaru stojí za to určitě vidět a kde je možné zakoupit místní produkty, jako např. víno a olivový olej (od domácích pěstitelů). Zaznamenala jsem tu nějakou debatu ohledně rybolovu - dokážete mořským laikům poradit, jak správně chytat - na co a v kterou denní (noční) dobu? Díky moc za jakoukoliv informaci, v sobotu vyrážíme na treking do Velebitu a další týden právě na Hvar.
Re: kdo se chystá na HVAR???
16. 06. 2011 02:19
Zdravím a dovoluji si Tě přivítat mezi námi - Hvarskými vlky. Tak kampak na tom Hvaru máš namířeno ???? Od toho se bude odvíjet další rada.Tak zatím páčko !!
Re: kdo se chystá na HVAR???
16. 06. 2011 09:19
Zdravim Vas vsetkych, aj ja idem prvy krat na Hvar (nejak sa nas tu vyrojilo v tieto dni smiling smiley) a zaujima ma tiez v podstate to iste so mandarinku smiling smiley
Ja idem do Ivan Dolac.
Re: kdo se chystá na HVAR???
16. 06. 2011 09:38
Michalhk děkuji :-). Myslel jsem, že dojde na Šestanovac. Vloni jsem při cestě směr Orebič jel stejnou cestou, protože jsem si chtěl prohlédnout známá místa (Brelu, Makarskou..). Ale samozřejmě celá noc za volantem a ten konec cesty jsem už měl dost a magistrála mi přišla nekonečná.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
16. 06. 2011 09:46
pro Mandarinku a laurina
všechno o Hvaru se dá krásně nastudovat tady na tomto www. Jsou tam popsaná všechna místa, která stojí za to vidět, takže stačí pouze vybírat, co se bude hodit nejlépe.... Víno, olej, rakije a další se dá koupit v každé vesnici, stačí koukat po cedulích, kterých je všude plno....
Vladimíre, rádo se stalo...
Re: kdo se chystá na HVAR???
16. 06. 2011 09:54
Hvaristé zapište se do výj. kalendáře - Ostatní,druhý řádek - pro přehled!!!
Re: kdo se chystá na HVAR???
16. 06. 2011 12:39
laurin napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Lukrezie napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Ahoj Laurine, pakliže se chystáte v Júli, tak
> nám
> > apartmán pěkně opatrujte pač mi jedeme srpen /
> > září:-)
> > Něco málo mi porzradila pí. Jitka, ale ta toho
> má
> > pravděpodobně hodně, tak je mi blbý jí
> "otravovat"
> > proto doufám, že se ostatní spící členové fora
> > probudí a najde se dobrá duše, která odpoví:-)
> > Případně bych mohla poprosit až se vrátíte na
> > dojmy a tak vše kolem??:-) :-)
> > Díkys moc Lu
> > P.S. v Auguste bych se třeba připoměla??
>
>
> Jasne, kludne sa pripomen a ja dam info z "prvej
> ruky" smiling smiley
>
> Ale tiez verim a dufam ze sem coskoro niekto
> prispeje, kto bol v tomto apartmane osobne.


Ahoj, my valíme do Lugovi v ID od 2.- 12.8. nahoďte dojmy... už jsem byl v ID všude možně, ale v tomto baráčku,ještě ne.. díky za odezvu.. thumbs up
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 223
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.