Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na HVAR???

Autor pavel626 
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
03. 09. 2009 08:06
...děvčata...nýc se fám néstane...
...a teď vážně...asi bychom měli přejít z vlákna Hvar do sportů...jen znovu podotýkám... je to naprosto bezpečné...a zážitek na celý život...ostatně mnoho lidí už skákalo s parašutistem tandem a tam riziko hrozí sice minimální...ale hrozí....spočívá v tom, že se neotevře padák...tady neopustíte loď, pokud nemáte otevřenou kopuli padáku ... a ač se to nestalo tak spadnout můžete jen na padáku...do vody...při větru se neplachtí...jakékoliv ohrožení je pro provozovatele ztráta licence...
...určité riziko na rozdíl od parasailingu je u jízdy na vodních lyžích, na banánu, na pneumatikách, na vodním skútru, na půjčené motorce...v autě...ad. ad. ad. ...tady máte ale zážitek na pořád a je to inspirace pro příští dovolenou...ahoj...a ostatní na sportech...
Re: kdo se chystá na HVAR???
03. 09. 2009 14:54
ukončeno ..............



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rohal (18. 09. 2009 13:03).
Re: kdo se chystá na HVAR???
07. 09. 2009 14:28
Jinak Bessy, v náručí těch dvou "koťat" na palubě to mohl být taky dobrej adrenalin.......
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
07. 09. 2009 15:57
...Zahajskej......no todle už mi před časem podsouval Hopkirk...ale kdo mě zná, tak ví, že já jsu jen pro srandu králíkům...smiling smiley
...když se podíváš pořádně do konce...tak vše bylo ve vší počestnosti...jediný zádrhel byl...že to byly opravdu mladý holky, mám za to, že nezkušený ...protože lano návíjely z úhlu a tudíž v něm při uvolňování tak praskalo...yawning smiley






Upraveno 4krát. Naposledy upravil Bessy (08. 09. 2009 13:36).
Re: kdo se chystá na HVAR???
10. 09. 2009 12:37
Zdravím všechny "hvaráky" .. jsem moc ráda, že taky patřím mezi milovníky tohoto krásného ostrova smiling smiley

Též zdravím paní Jitku z ID ... chodili jsme si k Vám pro noviny a sem tam i pro radu smiling smiley

Není to ani týden co jsme se vrátili z ID, vím 100% že se tam ráda zase podívám ... mám však jeden dotaz na ty co jste tam byli nedávno, stalo se Vám někdy, že se dělala taková nepříjemná pěna na moři? (jakoby odpad z domů sad smiley
Moře milujeme a docela nás to mrzelo .. je to i dotaz na paní Jitku, jestli se o tom v ID povídá / případně něco podniká, aby se tomu zarazilo ... nebo je to jenom takové veřejné TABU ??

Díky a mějte se krásně ....

Zuzka
Re: kdo se chystá na HVAR???
10. 09. 2009 13:33
ZuzkaP napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... mám však jeden dotaz na ty co jste tam byli nedávno, stalo
> se Vám někdy, že se dělala taková nepříjemná pěna
> na moři? (jakoby odpad z domů sad smiley

V polovině srpna se pěna objevovala nepravidelně, většinou krátkodobě, ale bohužel každodenně a na všech plážích ...
Moc příjemné to nebylo ... angry smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
10. 09. 2009 14:22
To je pravda, nebylo to příjemné ... pamatujeme si, že loni to bylo jen párkrát .. ale tento rok to bylo skoro každý den ..

Ach jooo sad smiley .. ale proč se to dělá??? ... je to tam jinak tak krásné

Díky

Zuzka
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
11. 09. 2009 21:49
...1. všechny cesty na Hvaru nejsou úzké .......2. tato je ovšem už cestou domů...
...anóbrž i rovné...( cesta do Jelsy ).................pohled před sebe na Jelsu ...pak do prava... na trajekt se ovšem jede do leva

.........................................................nábřeží ...Stari Grad..........................................................................a jeho uličky...

...nábřeží ve Hvaru.............................................čím po Hvaru ?................lékárna ve Hvaru...
........................................................................je na blízku Fido...?




Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (16. 09. 2009 19:30).
Re: kdo se chystá na HVAR???
13. 09. 2009 22:57
Zdravím po návratu z Hvaru a ještě jednou děkuji za všechny rady a informace. Byla jsem v naší výpravě za hvězdu, všichni ocenili mou přípravuspinning smiley sticking its tongue out

Hvar se nám moc líbil, cesta s 4 dětma do 4 let ve dvou autech byl sice trochu horor, cestu tam jsme dělili na půl v Novém Gradu jsme v hospodě vyhandlovali přespání v apartmanu za 20Eur.
Jinak zátoka Skozanje byla nádherná. Museli jsme tedy nejprve vysbírat bordel na pláži, který tam evidentně ležel již dlouho a nikomu z domorodců i návštěvníků nevadil. Bylo toho celá přepravka plastů, igelitů a jiných obalů. Foto dodám někdy příště. Ovšem voda byla luxusní včetně teploty, nádhera. Vzhledem k tomu, že jsme měli s sebou malé děti plazící se po dně moře i po rukách atd. a vzhledem k počtu přítomných ježků si naši taťkové dali každé ráno tzv. hodinku s ježky a pečlivě je ve vymezeném úseku pláže vysbírali. První 3 dny se pohybovali počty úlovků kolem stovky, pak už třeba jen 20 ježků. Vždy jsme jim našli nový domov kus za pláží, měli jsme s sebou pálavu. Stejně tak byly deportovány 2 hvězdice a jeden krab. Svůj vztah k mořské zvířeně jsem tu před odjezdem prezentovala, ovšem chci zdůraznit, že došlo pouze k přesunu o pár metrů do jiného teritoria a ještě jsem se dotyčným omlouvala za vyhoštění.

S ubytováním jsme byli maximálně spokojení, vybavení nás mile překvapilo, voda elektřina fungovala super, byl tam i měnič, tak šli dobít mobily i baterky do foťáku. Teplá voda byla hlavně po poledni, ale vystačila hlavně pro děti, čisto a kompletně vybavená kuchyň. Fakt paráda.

Hvar jako takový nás oslnil a to i naše pány, kteří by dali přednos slézání hor než dovče u moře, kdyby mělo být po jejich. Takže Hvar se líbil i jim. Byli na Nikolovi a vymetli všechny možné i nemožné silničky, což tedy zanechalo stopy na našich autech, naštěstí v obou rodinách je auto věc a ne člen domácnosti, tak to bylo přičteno na vrub akce. Sama cesta do zátoky byla kupodivu celkem ok. Z Gdinj je až k pobřeží ještě asfalt a teprve poslední úsek je makadam. Nádhera byla požární cesta a cesta do Hvaru přes Bursje přes hory.

Zajeli jsme i do Ivana, seznámila jsem se s Jitkou a vyřídila pozdravy z fora i vzkaz o srazu. Bylo to fajn a dozvěděli jsme se navíc ještě nějaké tipy a rady. Nakonec jsme v Ivanovi potkali známé z Grazu, synovu spolužačku ze školky s rodiči, takže fakt náhoda. Ivan se nám líbil, ale zátoka nám opravdu vyhovovala, 10m k vodě a klid, ikdyž do robinsonady to mělo daleko, ve Zkozanje je cca 6 domů a všechny byly obsazené, většinou Čechy a Slováky, jedni Rakušáci.

Celkově jsme si to užili, mě se moc líbil Stary Grad, více než Hvar nebo Jelsa. Uvažujeme již o návratu příští rok.

Díky všem za rady a tipy, jen co trochu zpacifikuju domácnost, vložím nějaká fota ulovená za našeho pobytu.
Re: kdo se chystá na HVAR???
16. 09. 2009 15:15
Já, za tři hoďky vyrážím ! hot smileythumbs up smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
16. 09. 2009 16:58
Mirus

Šťastnou cestu a objednej mi tam trochu toho sluníčka....smiling smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
16. 09. 2009 19:35
...kluci, kam se všichni chystáte...v Rakousku už začala zima a od 1500 metrů n. v. jsou závěje...grinning smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
16. 09. 2009 20:54
Však jsem taky včera půjčoval kámošovi co jede do Rakous řetězy, možná, že bych je taky uvezl confused smiley Jsem ale optimista, v ID to bude určitě dobré. A když ne, tak to bude zase jiná zkušenost, aspoň se na vinohradu nespálíme....drinking smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
17. 09. 2009 09:18
...v Grazu je 22 a zatazeno,ale pekne dusno a tady se muzete kouknout na webky z celeho Rakouska
webky rakousy



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fanky (17. 09. 2009 09:23).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
17. 09. 2009 11:07
Ne ne, v ID bude prostě super počasí neb o víkendu taky vyrážíme yawning smiley Jen furt nevím, kterou trasu zvolit. Poradíte?
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
17. 09. 2009 12:46
lacestera

Já osobně jezdím z trasu z Hradce Kr. na Brno, pak Znojmo, Vídeň, Graz, pak odbočka na 226 výjezdu, Mureck, Lenart, Ptuj a pak tradá dolů do Splitu. Trajekt Split - Stari Grad bychom měli stihnout v sobotu v 5.00 hod. Z přístavu směr Jelsa a pak už jen tunel Pitve a po jeho projetí se zase srdíčko rozbuší nad tou nádherou, která se před námi otevře.....spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
17. 09. 2009 21:07
Právě popíjíme se ženou PLAVAC dovoz letošek z ID a všem ,kteří jedou potichu závidím,šťastnou cestu všem přátelé Chorvatska.smoking smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
23. 09. 2009 07:48
to příznivci ID: fotky z letošního Ivan Dolacu na webu:
[www.arimarseapioneer430.cz]
Re: kdo se chystá na HVAR???
23. 09. 2009 13:15
Lukasi pekne fotky .Kamarad si to dnes prijede trosku zopakovat, je krasne na slunci me teplomer vylezl na 43°C, tak jsem ho radeji dala do stinu :-)))
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
23. 09. 2009 14:11
to Jitka: ja vim že tam Míra jede, já jedu taky ale pro změnu na sever - Rujána volá..... Je tam nahlášenej parádní vítr a dobrý počas tak tam nesmím chybět. Musíme ještě něco potrénovat na kitech.....
Re: kdo se chystá na HVAR???
24. 09. 2009 10:00
jitko už si ho potkala? smiling smiley))



Re: kdo se chystá na HVAR???
26. 09. 2009 12:29
Zona 44 nepotkala, ale mame tady Rohala, takze to vyjde na stejno :-))) z veder zdravi vsechny Jitka2
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
26. 09. 2009 12:33
...zrušeno...smiling smiley



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (26. 09. 2009 21:35).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
26. 09. 2009 21:37
...všechny brigádníky na Hvaru...u chorvatského vínečka zdravím s Moravskou písničkou...od Petra Rezka...drinking smiley


Re: kdo se chystá na HVAR???
28. 09. 2009 09:54
Zdravím,rád bych příští rok vyrazil v červnu na Hvar.Neporadíte někdo s ubytováním a příjemnou lokalitou pro dvě osoby a psa.yawning smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
28. 09. 2009 11:16
...lodí do Jelsy............................................... rackové mezi Hvarem a Bračem.............smiling smiley

avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
28. 09. 2009 15:24
Krásné odpoledne pro přátele Hvaru,hlásím šťastný návrat domů z I.D. Vše dopadlo na výbornou.Byl to náš první zářiový pobyt na Hvaru a počasí bylo dokonce ještě lepší, než letos v červnu, teplota se pohybovala kolem 28 st, večer se "ochladilo" na 25. Moře taky super.
Přijeli jsme na Hvar trajektem s odjezdem ze Splitu v 5.00 a zažít svítání na lodi je skutečně zážitek......

Po krátké aklimatizaci, hybaj na vinohrad....
Občas zbyla chvilka na probuzení loveckých vášní..... A pak zase na vinohrad......
A když bylo chvilku volno, tak nahoru za Sv. Nikolou....
Nebo do Hvaru přes Sv. Nedjelju.....
Každému doporučuji navštívit Hvar i v tomto termínu, stojí to opravdu za to a atmosféra je naprosto dokonalá.....Já osobně si každou návštěvu na Hvaru dost užívám a opravdu mi ta místa přirostla k srdci.( a to takovým způsobem, že se mi hlavou honí docela zajímavé šílenosti smiling bouncing smiley) Buhužel jsem se ale i tam teď setkal s lidskou bezohledností a hulvátstvím, ale to je asi bohužel všude. Některé věci mě dost vzaly, ale dá se na to docela rychle zapomenout, protože těch světlých okamžiků je tolik, že toto všechno přebijí...... Prostě a jednoduše: JA VOLIM HVAR!!!



Upraveno 3krát. Naposledy upravil michalhk (17. 06. 2010 11:50).
Re: kdo se chystá na HVAR???
29. 09. 2009 13:57
Zdravím Michale, škoda že naše setkání v ID bylo tak krátké, ale třeba příští rok to vyjde lépe.
Jo a k dnešnímu svátku Ti přejeme vše nejlepší ! smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
29. 09. 2009 14:36
Ahoj Míro, děkuju moc za přání. Setkání sice krátké, ale o to víc potěšilo..... Slivovička byla dobrá smileys with beer. Příští rok už mám termín zamluvený od 29.5. na 14 dní. Už aby to bylo sad smiley Nějak si tady na tu zimu nemůžu zvyknout....



Upraveno 1krát. Naposledy upravil michalhk (29. 09. 2009 15:35).
Re: kdo se chystá na HVAR???
29. 09. 2009 17:50
no tak i já dám něco do vínku
počasí bylo nádherné naposledy v roce 2006
práce ve vinohradu jako obyčejně zábavná ale co následovalo před i po sběru viz následující věta
obrovský nápor na ledviny
snad Vám to paní Jitka na nás práskne
velké poděkování její dceři Kristýně která zajistila opravu auta které se shodou okolností pokazilo (ucpané palivové potrubí v nějakém relátku před čerpadlem)
cestu jsem popsal v "kdo jste se již letos vrátili"
setkání s Mirusem vždy pár moudrých slov o počasí a tak všeobecně
škoda že jsem se nesetkal s MichalemHK ale to jsme vyřešili přes SZ
měl jsem se setkat v Drveníku i s Tomasfuk ale nedošel
Gucci jako vždy s úsměvem a Lacestera to s manželem doladila.
proběhlo zpestření cesty u setkání s Vianac u kafíčka
atd ............................smoking smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 227
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.