Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na HVAR???

Autor pavel626 
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
27. 06. 2009 19:02
Taky trochu tahám vlákno,ale chci se optat informovaných,kterých je zde habaděj:
Jak je daleko budování silnice do města Hvar??Samosebou mám na mysli jižní část ostrova ze Sv.Nedelje dále do Hvaru.Jaký je aktuální stav věcí?smiling smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
27. 06. 2009 20:03
hajduk

tady je foto ze začátku letošního června


jezdí tam docela dost aut, viděl jsem tam i poměrně velký náklaďák, by mě zajímalo,co by dělali, kdyby se tam potkali dva takoví proti sobě.Já osobně jsem tam nejel, ale v září to možná zkusím. Domácí nám říkali, že je tam jeden docela blbej úsek, ale nevím.....Ze Sv. Nedjelje k zátoce Lučišče do docela šlo.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil michalhk (17. 06. 2010 12:03).
Re: kdo se chystá na HVAR???
29. 06. 2009 08:24
Přátelé znalci.

Pokud máte možnost, prosím o odpověď na několik dotazů k jižní straně ostrova (jedeme poprvé do Jagodne).
1) má cenu si s sebou brát inline brusle? :-)
2) je možnost na jižní straně "za tunelem" - je jedno v které vesnici - pořídit čerstvé ryby a zeleninu?
3) poradili byste na jižní straně restauraci, pizzerku, pekárnu - aby ale člověk za jídlo neutratil majlant? :-)
4) jak je to s vlnami, část výpravy má strach, aby to tam nebylo jak na havaji :-)

Moc děkuji!
Re: kdo se chystá na HVAR???
29. 06. 2009 11:48
Jezdím do Ivan Dolac a tak:
1. než se vyšplháš od moře z vesničky ( jedno jaké) na příjezdovou cestu po vrstevnici, tak Tě asi přejde chuť na bruslení. Nemluvím o cestě zpět do apartmánu - to je na zabití !! To si raděj vem pořádnou obuv a vyběhni na kopec - Sv. Nikola
2.Stánek s čerstvou zeleninou, prodejnou pečiva a krámek se vším všudy je vždy v každé vesničce, nemluvím o soukromnících - domorodcích, kteří také nabízejí zeleninu, víno atd. k prodeji. Ryby vozí semo tamo po moři rybáři, nebo brzo ráno do Jelsy na rybí trh !! ( né na bruslích !!)
3.Nějaká hospůdka se taky najde, v Ivan Dolac pizzerie + hotel.
4.Při bouřce jsou pěkné vlny, chtěli jsme na výlet, ale jak jsme je uviděli,tak do plavek a do vln !! Super !! Po bouřce se vše uklidní a hlavně sluníčko pálí a pálí - kéžby i letos !! Nastupuji 8.7. do ID .
PS: Jak uvidíš černou díru ve skále, tak se nelekni a šup do ní !!! ( na zelenou !!!) To je přístupový tunel na jižní stranu ostrova !!!
Hezkou dovču!
Re: kdo se chystá na HVAR???
29. 06. 2009 15:15
To Mildous - díkec :-)

1) jo sv. nikolu plánuju aspoň 3x v rámci tréninku, brulse byli pro manželku :-)
2) tož to je dobré - jaké jsou ceny? třeba za to vínko, všude čtu chválu na plavač - dá se pořídit do 100 kun? či prostě - abych nenaletěl jako pražák na jižní moravě? (to nic proti nikomu) smileys with beer
3) super
4) tož to si užij

ps. černou díru jsem viděl už na youtube - jen tak ze srandy jsem dal do google "tunnel zavala" a šup - už ho mám i projetý - tož ale neměl jsem z toho radost, že sem se blbec koukal, zkazil jsem si překvapení confused smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
29. 06. 2009 20:16
...JamesCloud...netrap se z odhaleného překvapení...určitě to nebude jediné...
...až Ti Jitka poradí cestu do Brusje na levandulové plantáže...
bude to sice trochu fádní ...4 proudová komunikace...stále po rovině...ale ta vůně...to si užiješ...až se vrátíš, napiš, jestli jsi byl něčím překvapen...grinning smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
29. 06. 2009 20:20
já nebyl na tunel prvně vůbec připraven-a byl to šok-skutečná tma jeko v pytli.Prý jej v šedesátých letech vyrubali muklové holýma rukama/povídala jedna místní klepna/drinking smiley.Jak popisuje Mildouš,od moře je to všude na jihu do pořádnýho kopce,a víno ochutnej u místního vinaře/rozumí česky/Tomy Lučiče-optej se místních u silnice, má výtečné vínko a dobré srdce.smileys with beer

vino,prošek rakija,hvala Boga Marija
Re: kdo se chystá na HVAR???
29. 06. 2009 20:46
Bessy: o levandulích jsme už četli, ale nebudou už v půlce srpna (to jedeme) odkvetlé?
Ostatním díky za tipy, je neuvěřitelné, co za super informace jsem za poslední dny našel tady na fóru... tak snad pár pak taky přidám, jak se vrátíme, a určitě napíšu pocity z první návštěvy hvaru... už teď z diskuze mám pocit, že to je nejlepší místo na dovolenou u moře, které jsem mohl vybrat...
Naposledy jsem byl před sedmi lety v živogošci, tož pěkné to tam bylo, ale letos jsem chtěl něco super - pro ženušku, která u moře nebyla... tak jsem vybíral vybíral až vybral a snad to bude skvělé, jak všichni píšete :-)
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
29. 06. 2009 22:16
Tuhle cestu mám strašně rád......



avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
29. 06. 2009 23:29
...JamesCloud...rozhodně si do Brusje zajeď, levandule tam stoprocentně bude...vynikající cesta je ve směru od Stari Grad na Jelsu ...odbočka do prava hned za S.G. ( nepřejeď )smiling smiley
...michalhk......tak tu cestu mám ještě v krvi...smiling smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
30. 06. 2009 06:30
Ahoj všichni,

když si čtu tady ty zážitky, tak mi až běhá mráz po zádech a říkám si, ať je krásné počasí a všechno si to tam krásně užijeme. Kvetoucí levanduli pravděpodobně v září neuvidíme, ale ostatní bude určitě super.

Přeji všem krásné počásko (letos je trošičku zrádné)..............
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
01. 07. 2009 07:44
[www.cro.pl]
Moc pěkné snímky - polské fórum - z Hvaru - aktuální poslední dny června 2009 - nemohla jsem si odpustit je přeposlat milovníkům Hvaru. Zdraví R.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
01. 07. 2009 08:50
-----> Rero
moc hezké snímky thumbs up
dostala mne ta Orada ze szpinakiem
už abych tam byl...smiling smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
01. 07. 2009 16:49
Omlouvám se, že s tímto dotazem jdu i sem (dám jsem to i do části trajekty). Ale určitě to budete někdo vědět...

Chceme jeden den vyrazit na pevninu do Mostaru a na Kravice... návrat na ostrov by se nám líbil až klidně tím posledním trajektem o půl jedenácté v noci... Ale co když se na něj nedostanem? winking smiley

Jde to nějak ráno nahlásit, aby nás vzali? A pokud ne, máte zkušenost, jak dlouho dopředu tam raději být (bude to nejspíš čtvrtek)??? ... díky ...

Pěkné odpoledne...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JamesCloud (01. 07. 2009 16:50).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
04. 07. 2009 06:52
Odkazy na vlastní fotky milovníků Hvaru polského fóra. Zdraví R.
[cro.pl]
Re: kdo se chystá na HVAR???
04. 07. 2009 11:47
Ahoj.
Musel jsem odložit dovolenou na Hvaru, v Zavale o 1 týden a slíbil jsem paní domací, že jí na ten týden (11.7.-18.7.) zkusím někoho sehnat.
Už jsem to psal zde: [www.ihvar.cz]
Tak kdyby jste náhodou měli někdo zájem, tak se mi prosím ozvěte.
Děkuji a omlouvám se za trochu off topic.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
06. 07. 2009 10:03
...když se v Ivan Dolaci před necelými 3 týdny otevíralo občerstvení u hlavní pláže...byla z toho malá slavnost...majitelé udělali pečené maso, zákusky, teklo bílé, červené...a večer se i zpívalo...bylo to milé... ( omlouvám se za kvalitu videa...mobil není kamera ) smiling smiley


avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
08. 07. 2009 20:16
mám jeden dotaz na tělo:jaký je kurz EUR a CZK v budce v Ivan Dolac?yawning smiley

vino,prošek rakija,hvala Boga Marija
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
09. 07. 2009 11:57
Pěkný den
Rádi bychom příští rok navštívili ostrov Hvar a protože jsem tady na něj odborníci ráda bych se zeptala .....Kdy je Hvar nejkrásnější co se květů a vůní týče? Miluji levanduli a i vůně ostatních bylinek, tak bych tam ráda jela, když všechno kvete a voní a Hvar je do fialova.
Re: kdo se chystá na HVAR???
09. 07. 2009 14:02
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 18:43).
Re: kdo se chystá na HVAR???
09. 07. 2009 14:33
to gavina:
tohle všechno jsme letos viděli, byli jsme 13.6. - 21.6. Bylo to 8 dnů nádherného počasí a levandule byla v plném květu (a všechno ostatní také), byla to pro nás velká změna, protože jezdíme vždy v září, ale červen je jako mimosezóna také úžasný, hlavně pro ty dlouhé dny, pobyt se zdá mnohem delší, odcházeli jsme z pláže mezi 18-19 hodinou za plného slunce. Vřele doporučuji. Jeli jsme ale vyloženě na předpověď počasí. Máme na Hvaru své stálé domácí, ale jinak bychom jeli na blind, mimo sezónu je to v pohodě. Myslím, že levandule kvete tak do konce června, pak už se žne. Až budu mít čas, pozkoumám, jak sem dát foto a uvidíš. Jana
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
09. 07. 2009 14:59
Janko děkuji a budu se těšit.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
09. 07. 2009 18:49
...Gavina...kdy je Hvar nejkrásnější...?
...FURT... co se týče sklizně levandule má pravdu Janka, znalkyně Hvaru, kterou jsem měl tu čest v Ivan Dolaci poznat...
P.S. ...kvetoucí levandule ale zůstanou i po červenci ...ostatně loni jsem jí spoustu ještě v září viděl i na Istrii...
...no a pár foteček z letošního června z cesty za levandulí ...po Hvaru...smiling smiley




Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (09. 07. 2009 19:07).
Re: kdo se chystá na HVAR???
09. 07. 2009 20:00
jezdi se na hvar treba i na podzim na sber vina? treba na nejakou brigadu, pripadne kompenzaci za ubytko?
Re: kdo se chystá na HVAR???
09. 07. 2009 23:24
ano jezdi a kompenzace je oblibena. Jinak mame ted tady malou schuzku i je skoda, ze ja na sve foristy nemam moc casu.
takze dnes se setkali, MIldous, Kvetaca, Eifel, ktery prijel z Omise a na chvili i zustal, TamasFuk-na skok z Drveniku.
Pozdrav vsem Jitka
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
10. 07. 2009 07:01
[www.weatheronline.co.uk]
Zdravím osazenstvo Ivan Dolac - už se taky těším. R.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
10. 07. 2009 11:08
Díky moc všem , budu sem pravidelně nakukovat a kochat se tou krásou z vašich fotografií a příští rok to vyhraje Hvar thumbs up
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
10. 07. 2009 12:42
Gavino...a tos ještě neviděla ve Svirče...pštrosí farmu...grinning smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
10. 07. 2009 16:18
ty jo, to my jako 2 studenti bychom jeli moc radi smiling smiley. necha se to nekde domluvit?

Jitka2 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ano jezdi a kompenzace je oblibena. Jinak mame ted
> tady malou schuzku i je skoda, ze ja na sve
> foristy nemam moc casu.
> takze dnes se setkali, MIldous, Kvetaca, Eifel,
> ktery prijel z Omise a na chvili i zustal,
> TamasFuk-na skok z Drveniku.
> Pozdrav vsem Jitka
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
10. 07. 2009 21:43
Posílám vřelý pozdrav dočasným i stálé obyvatelce ID z momentálně deštivo-slunno-hudební (Collours of Ostrava) Ostravy!
ČusBusLuis!
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 249
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.