Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

RABAC - Istrie

Autor 99vostrp 
RABAC - Istrie
20. 06. 2015 07:10
Zdravím, máte někdo zkušenosti s městečkem Rabac? Jezdím už cca 10 let do Brely a letos jsem se "dobrovolně" po rodinné poradě smiling smiley rozhodl pro změnu. Hledal jsem místo s promenádou a hezkou přírodou. Díky moc za vaše názory na toto městečko a jeho okolí.
avatar Re: RABAC - Istrie
20. 06. 2015 07:49
Počkej, až sem přijde Bessy, to bude nářez smiling smiley)

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
avatar Re: RABAC - Istrie
20. 06. 2015 15:33
99vostrp ... ty jsi z Ostravy ? ... ten Peťas ( Bomiňo ) jako vždy ... přehání smoking smiley
... tak jen krátce na 3 řádky ... 1,5 už jsem napsal ...

... napřed něco k cestě do Rabacu ... ( my jeli Zagreb ... Rijeka ... Rabac ) ... přesné info jak se dá jet, Ti může podat Jirka z RI ...
... pokud jde o cestu ze Rijeky do Rabacu podél pobřeží ( stojí to za to i když nebudeš lámat rychlostní rekordy ) ... pojedete mj. přes Opatiji, Lovran, Brseč, Zagorje ... pak mineš odbočku k trajektu (Brestova) a hlídej cca do 5 km za touto odbočkou ... vlevo velké parkoviště a vyhlídkovou restauraci Mašnjak nad Plominským zálivem ... problém je ten, že když jedeš od Rijeky, bývala tam plná čára a táhlá zatáčka do prava ... kdyby někdo vypálil od Rabacu proti Tobě, nestálo by to za to ...
někdo to sice střihne na parkoviště přes plnou, ale to nedoporučuji ... ve směru na Rabac je za zatáčkou s vyhlídkou rovina aspoň 800 metrů, přičemž už asi po 300 metrech je odbočka do leva ... nech všechny předjet, střihni to na odbočku, otoč to a těch 300 metrů se vrať na vyhlídku, na parkoviště ... úžasné pohledy, kafíčko a až budeš pokračovat dál na Rabac, tu plnou z parkoviště už přejedeš, máš výhled ... ( teda, když tam nebude policie) ... z parkoviště totiž vidíš perfektně na obě strany ...
... a jak pojedeš dále na Rabac, tak 2 km před Labinem, ve Strmaci v pravo ... je jeden z nejlepších velkoobchodů v Chorvatsku ... Plodine ... ceny dobré a zásobení něco jako u nás Coop, t.j. hodně domácího zboží ... za ním v pravo čerpačka OMV ( nafta, benzin, plyn )
v Labinu ... cca 5 km před Rabacem, ( stojí za to si prohlédnout na kopci jeho starou část s nádhernými vyhlídkami ), je mj. supermarket Lídl ... ten je v centru města v pravo ve směru od Rijeky na Rabac ...
... Labin je historické město cca 5 km nad Rabacem ... dá se vyjet až na náměstíčko těsně pod hradem, po projetí náměstíčkem po 200 / 250 metrech je velké parkoviště v pravo ...
... u kulaté bašty v Labinu je historické kamenné veřejné WC (rarita) ... rozhodně stojí za to vyjít si k vyhlídce u kanonu
( cestou jsou morušovníky s velice dobře jedlým ovocem podobným ostružinám )
... znám Pulu, cca 50 km, nebo Rovinj, cca 55 km a stojí za to tam zajet ... ale v Labinu na mě dýchla historie nepopsatelným způsobem, projdi si historickou část a poznáš ... pro nic za nic se do Labinu (Alboa) nestěhují umělci ze středomoří, zvl. Itálie, tady tvoří a bydlí a dokonce Labin vyhlásili Art republikou ...
taky se hodí zajet do vnitrozemí, my jsme jeli ... Labin/ Vozilići/Kožljak/Šušnjevica/Letaj/Paz/Cerovlje/Pazin ( oblast nejvzácnějších lesních hub lanýžů ) ... a jak říkám Pula, Rovinj ...
... potom ještě něco krátce k Rabacu ...
smileys with beer
avatar Re: RABAC - Istrie
20. 06. 2015 17:31
... pár kratičkých videí z Rabace ( 2008 ) ... bydleli jsme tehdy v hotelu Girandella a v pohodě, je to pravda pár let ...
Rabac je frekventované turistické místo ... dost Slovinců, Italů, Němců ... ceny se mi zdály trošku vyšší než v Dalmácii ...
[www.youtube.com] ( Rabac )
[www.youtube.com] ( Rabac )
[www.youtube.com] ( Rabac )
[www.youtube.com] ( Labin )
smileys with beer
avatar Re: RABAC - Istrie
21. 06. 2015 06:53
... několik fotek z Rabacu a okolí ...
[www.rajce.net]
smileys with beer
Re: RABAC - Istrie
21. 06. 2015 16:39
Pekné fotečky,prvý augustový týždeň tam ideme.....:thumbs up smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ivan00 (21. 06. 2015 16:40).
Re: RABAC - Istrie
21. 06. 2015 17:00
Ahoj, Bessy, nejsem z Ostravy smiling smiley jsem z Kladna. Moc Ti děkuji za videa, fotky i vyčerpávající popis smiling smiley , vše jsem shlédl a přečetl. My se tam chystáme 4.7. , takže to máme za "pár" a sháním informace, co čeho vůbec jdu a vypadá to vážně super smiling smiley . Na hotel Girandella jsem také koukal, ale nakonec jsem zvolil hotel Hedera, tak uvidíme. Ještě jednou díky smiling smiley, Pavel
avatar Re: RABAC - Istrie
21. 06. 2015 17:33
... ahoj, je to slušný hotel, bazén má mnohem větší než Girandella ... a propo, v Rabacu, podél celého pobřeží jezdí vláček ...
... tzv. výlety lodí za delfíny, až Tě budou na nábřeží lákat, bych bral s rezervou yawning smiley .... jak jsem napsal, pokud neznáš Pulu, Rovinj a samozřejmě Labin ... stojí to za to ...
Labin [swirl.bloger.index.hr]
Pula
[swirl.bloger.index.hr] [swirl.bloger.index.hr]
Rovinj [swirl.bloger.index.hr]
Pazin [swirl.bloger.index.hr]
smileys with beer
Re: RABAC - Istrie
21. 06. 2015 18:54
Pro cestu bych spíš asi doporučil nejet na Zagreb, ale přes Lublaň. Nemusím řešit nějaké objezdy SLO dálnice, známka SLO se dost využije a vyhne se i možným dopravním komplikacím kolem Macelju, Zagrebu, atd.
avatar Re: RABAC - Istrie
21. 06. 2015 19:36
MartinR ... když Pavel 99vostrp jede z Kladna, tak je to hotovka ...
smileys with beer
Re: RABAC - Istrie
21. 06. 2015 20:30
JJ, koukal jsem, že na Lublaň je to lepší, ale myslíte přes Villach?

[www.google.cz]
Re: RABAC - Istrie
25. 06. 2015 09:03
Výlet na delfíny nebrat, potká-li je výletní loď zažili jsme v Rovinji ,tam se lodí sešlo mnoho, bylo to hejno delfínů chudáčci
Re: RABAC - Istrie
25. 06. 2015 09:09
Nn, lepší by to mělo být po dálnici ve SLO do Postojne, tam sjet a pokračovat přes Ilirskou Bystrici na přechod SLO-HR Rupa (cesta po okresce, nic moc), tam už po dálnici na Rijeku (po dálnici-HR mýto), v Matulji sjet z dálnice a vystoupat k tunelu Učka (poplatek) a za ním už po fajn okresce až do Labinu a z něj sjedeš do Rabacu. Toto jsem jezdil léta. Kdyžtak ať někdo napíše zkušenost s tím Villachem.
Re: RABAC - Istrie
25. 06. 2015 09:41
No ja by som potiahol po diaľnici ešte ďalej smer Koper a zišiel na EXIT Kozina, vraj je to lepšia cesta - menej vyťažená bez kamiónov....a smer Rupa. Čo sa týka Villachu - netreba zabúdať na platený Karavanke tunel za cca 8EUR. Ak pôjdeš od Grazu, tak v pohode treba ísť na Maribor smer Ljubljana- Koper.
Re: RABAC - Istrie
26. 06. 2015 18:57
Jezdim tam pres 10let Praha, Brno, Mikulov, Viden, Graz, Maribor, Lublan, porad po dalnici az za Kozinu, za tunelem a mostem sjedu na Crni Kal, pak Socerga, Buzet, Lupoglav, pred tunelem Ucka sjedu dle sipek na Labin, Rabac... tot moje trasa :-) bez zbytecnyho extra placeni myta...

Hotel nevim zda si vybral dobre, u kempu je to hnus, milion lidi a tak... mels vybrat neco "za majakem" Girrandela, Albona apod.

Ja jezdim na kopec k domacimu a koupat se jezdim vetsinou uplne mimo Rabac na osamely mista...

Cokoliv by te zajimalo, kontaktuj mne



Upraveno 2krát. Naposledy upravil dj.DEKL (26. 06. 2015 19:04).
Re: RABAC - Istrie
03. 07. 2015 20:18
tak za 20min razím, nechal jsem si poradit a pojedu:
Praha, Brno, Mikulov, Viden, Graz, Maribor, Lublan, porad po dalnici az za Kozinu, za tunelem a mostem sjedu na Crni Kal, pak Socerga, Buzet, Lupoglav, pred tunelem Ucka sjedu dle sipek na Labin, Rabac

Moc Vám děkuji za komentáře a konzultaci ve fóru smiling smiley
Re: RABAC - Istrie
05. 07. 2015 07:49
Tak dej vedet jak se jelo :-)
Re: RABAC - Istrie
11. 07. 2015 22:20
Zdravím, tak týden utekl jako voda a jsem opět v ČR smiling smiley . K Rabacu, je to vážně super místo, nakonec jsem přebookoval hotel a byli jsme v Alboně. Cesta tam byla z důvodu "osobních a citových" , páč jsme posledních x let jezdili do Dalmácie vedena přes Zagreb - Rijeka - Labin - Rabac. Krom toho, že jsem čuměl 3h v koloně v SLO (jako x let předtím smiling smiley ) byla cesta super. Zpět jsem jel dle doporučení Lupoglav - Buzet - Socerga - Crni Kal a pak na Ljubljanu. Cesta super, bez kolon a bez HR poplatků, takže na Istrii asi tato cesta vychází lépe. Díky moc za doporučení.
Re: RABAC - Istrie
11. 07. 2015 22:57
Rabac, z Hr. asi najblbší blbákov, čo so bol v Chorvátsku, ale niečo pozitívne som tam samozrejme našiel,,,.
Re: RABAC - Istrie
11. 07. 2015 23:05
Určitě, každý má na to jiný názor smiling smiley , já jezdil posledních 10 let do Brely na Makarskou a tohle byla milá změna.
Re: RABAC - Istrie
15. 07. 2015 23:00
V Rabacu sem byl 2x a je to super místo, krásný pláže, dlouhá promenáda kolem moře. Mně se tam líbilo.
avatar Re: RABAC - Istrie
09. 02. 2016 18:39
... Rabac, krásné místo ... [www.youtube.com] nahoře historický Labin [www.youtube.com]

... pár krátkých videí z cesty po Istrii ... Plominský záliv, Rijeka, Krk ...
[www.youtube.com]
[www.youtube.com]
[www.youtube.com]
[www.youtube.com]
Re: RABAC - Istrie
09. 05. 2016 07:18
Před lety jsem v byl Rabacu. Nevím jestli to byl kapitán, mebo majitel lodi Monzun, jmenoval se Davor. A ten tvrdil, že teplotu vody v teto oblasti ovlivňuje teplý proud z Italské strany. Údajně je tam teplota vody déle příznivá. Byl jsem tam pouze jednou, tak to nemohu posoudit. Jezdí tam někdo častěji? Chtel bych tam v září jet. Projít si místní památky, ale také se koupat. Prvně jsem videl pouze Labin. K místní laguně jsem chodil pro vodi na pití.
avatar Re: RABAC - Istrie
21. 05. 2016 11:40
... Rabac 2008 ... po shlédnutí obrázků by se dalo napsat ...
Rozmarné léto, cit.: " ... tento způsob léta zdál se mi poněkud nešťastným ... " i když na konec všechno dobře dopadlo yawning smiley
[www.rajce.net]
smileys with beer
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 79
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.