Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Hvar: rady, tipy

Autor Tuck 
Hvar: rady, tipy
14. 05. 2015 14:35
Ahoj lidi,
v červnu jedu poprvé na Hvar (14dní-4dospělí/2děti/pes-robinsonáda nedaleko Mudri Dolac). Rád bych Vás touto cestou požádal o rady a tipy na vyplnění volných chvilek (vše co považujete za zajímavé, rád bych projezdil-prochodil všechno co stojí za to), tak i praktické informace (kde nakupovat potraviny, čerstvé ryby, zeleninu, kam zajít na jídlo, skleničku smileys with beer, kam určitě nechodit, atd.). Určitě mne zajímají i informace kupříkladu, kde se dá levně pronajmout člun nebo kde sehnat slušný výlet lodí a kam, atd... prostě piště co Vás napadne
Za rady předem děkuji,
Jirka grinning smiley
avatar Re: Hvar: rady, tipy
15. 05. 2015 10:05
Tuto oblast jsme několikrát navštívili i vedlejší Basinu. Jsou tam kouzelná místa, místy trochu strmější přístup k vodě, záleží na situování ubytka. Většinou u bydlíku zbudovány schůdky. Krásné výhledy směrem na Brač a k Vrbosce. I na neobydlený ostrůvek Zečevo, kde max. kotví jachty. Mudri Dolac i Basina zaříznuty dost do vnitrozemí, tím pádem je tam klidnější moře. I nějaké foto by se našlo.
Zásobování: viděl jsem nějaký stánek s ovocem u vjezdu do osady, ale krámek ne, ani jsme nepátrali, v Basině nějaká konoba byla. Na vše se asi musí do Vrbosky, SG nebo Jelsy.Tam jsou i 3 ribarnice. Je to trochu na otevřené moře a někdy i silněji foukne.
Jinak poměrně klidná lokalita, mnoho turistů nezavítá, příjezdová cesta dobře značená,ale úzká, raději opatrněji. Osady nejsou propojeny, musí se na odbočku a pak popojet. Pěšky po skalách schůdné stylem kamzík.
P.S. ale mohl jsi to hodit do vlákna o Hvaru, tam by to nezaniklo. To jen na okraj. Pokud budou další dotazy, ptej se.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: Hvar: rady, tipy
31. 05. 2015 20:41
Díky za info, zajímalo by mě, kde se dají sehnat levně ryby...je tam někde trh nebo přístaviště, kde prodávají rybáři?
avatar Re: Hvar: rady, tipy
02. 06. 2015 13:22
Jak píši výše, Jelsa, tam je 3x rybárna, někdy u mola rybářská loď, ale nepravidelně. S jinými místy nemám zkušenosti, ale v Basině a M.Dolci asi ne. Vrboska nebo SG jsou blíže, ale tam nejezdím. Každopádně to chce brzy ráno, pokud je úplněk, ryby nejsou na tahu.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: Hvar: rady, tipy
02. 06. 2015 13:26
Když jsem před nějakým pátkem obě tyto zátoky navštívil, bylo všude poházeno mnoho vrší. A bylo vidět, že se používají. Takže asi nejlépe poptat někoho místního, určitě poradí.
Re: Hvar: rady, tipy
02. 06. 2015 13:46
Po příjezdu zkouknu tu Jelsu a zkusím se poptat pana domácího, co mi doporučí...musím se zorientovat kde co nakupovat, budem si vařit sami a každej večer bude určitě potřeba sehnat něco na grill ... máte nějáký tip kam zajít na dobrou místní baštu? Je mi vcelku jedno v jaké destinaci, budeme tam autama a za dobrým jídlem si rádi popojedeme. Vyguglil jsem velký chvály na konobu BOGO ve Vrbanji, máte s ní nějákou zkušenost? .... btw Fousi dám na tvou radu a hodím dotaz na Hvarský vlákno yawning smiley
avatar Re: Hvar: rady, tipy
02. 06. 2015 16:31
To by byl spíše dotaz na "naši" Jitku, bydlí vedle ve Svirče. Osobně neznám, ale asi jsem zahlédl při průjezdu poutač.
Celkem hojně je navštěvovaná v Pitve konoba Dvor Dubokovič, je situována ve staré zástavbě s výhledem na Jelsu a kupodivu i místní hřbitov na nedalekém návrší. Má ale kouzelná zákoutí se stoly i pro více návštěvníků, přitom poskytující soukromí v květinové zahradě.

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: Hvar: rady, tipy
02. 06. 2015 17:38
Fous 57 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tuto oblast jsme několikrát navštívili i vedlejší
> Basinu. Jsou tam kouzelná místa, místy trochu
> strmější přístup k vodě, záleží na situování
> ubytka. Většinou u bydlíku zbudovány schůdky.
> Krásné výhledy směrem na Brač a k Vrbosce. I na
> neobydlený ostrůvek Zečevo, kde max. kotví jachty.
> Mudri Dolac i Basina zaříznuty dost do vnitrozemí,
> tím pádem je tam klidnější moře. I nějaké foto by
> se našlo.
> Zásobování: viděl jsem nějaký stánek s ovocem u
> vjezdu do osady, ale krámek ne, ani jsme
> nepátrali, v Basině nějaká konoba byla. Na vše se
> asi musí do Vrbosky, SG nebo Jelsy.Tam jsou i 3
> ribarnice. Je to trochu na otevřené moře a někdy i
> silněji foukne.
> Jinak poměrně klidná lokalita, mnoho turistů
> nezavítá, příjezdová cesta dobře značená,ale úzká,
> raději opatrněji. Osady nejsou propojeny, musí se
> na odbočku a pak popojet. Pěšky po skalách schůdné
> stylem kamzík.
> P.S. ale mohl jsi to hodit do vlákna o Hvaru, tam
> by to nezaniklo. To jen na okraj. Pokud budou
> další dotazy, ptej se.

P.S. ale mohl jsi to hodit do vlákna o Hvaru, tam by to nezaniklo. To jen na okraj. Pokud budou další dotazy, ptej se.

[forum.ihvar.cz]
Re: Hvar: rady, tipy
02. 06. 2015 18:03
Vím vím W. nebuj, už jsem to tam šoupnul yawning smiley
Re: Hvar: rady, tipy
03. 06. 2015 11:26
Bogo je dle mě super.Je to styl dle mého gusta.Byl jsem tam asi před asi pěti léty,na přelomu května a června, na výletě a stavili jsme se tam na oběd.V hlavní sezóně bych volil spíše podvečer.Kvalita,cena a množství jsou úměrné.Trochu nás tam obtěžovaly vosy, ale to je problém, v době oběda všude.Naštvali mě ještě děcka,objednali si picu.Byla sice výborná, ale takovou si mohou dát skoro všude.
Re: Hvar: rady, tipy
03. 06. 2015 12:13
Hvar: určitě se tam stavím na véču a pivko smileys with beer
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 174
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.