Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Pelješac - žuljana

Autor per partes 
Alfik
Re: Pelješac - žuljana
05. 08. 2006 19:27
Chtěli by jsme vyrazit na Pelješac,konkrétně do městečka Sreser kde se nám podle internetu líbilo ubytování,tak se chci zeptat,zda už jste toto místo někdo navštívil a jak se vám tam líbilo.Jde mi hlavně hlavně o koupání mezi tímto poloostrovem a pevninou.Děkuji
Re: Pelješac - žuljana
05. 08. 2006 22:42
Alfik:
Nebydleli jsme přímo ve Sreseru,ale v osadě Luka Dubrava,která je nedaleko.Ve Sreseru jsme se byli několikrát podívat.Je to menší vesnice,co jsme stačili zachytit,tak jsou tam asi dvě hospůdky,nějaký obchůdek.Koupání je tam fajn,všechno je prakticky na dosah,je tam i oplocené hřiště na volejbal.Výhled na pevninu,naproti malý ostrůvek.Je tam klid a pohoda.Ty hospůdky jsou přímo u moře,kolem moře vede chodníček na procházky.
Jinak Pelješac je kouzelný poloostrov s možností mnoha výletů,nádherná příroda.Nám se tam letos tak zalíbilo,že se tam určitě vrátíme.
Tak hezkou dovolenou!!!
Re: Pelješac - žuljana
06. 08. 2006 17:11
Tak my jsme se vrátili ze Sreseru 31.7.Bylo to super,ubytování tam jsou pěkná a levná,nemají to tam předražené.Nás to tam stálo 9 euro na osobu.Bylo nás 5.V apartmánu jsme měli televizi,satelit a super vybavenou kuchyň,tak jak doma.Možnost byla i žehličky.Pokoje moc pěkné,terasa přímo nad mořem,vůbec nic nám nechybělo.U domácího se dala venku čepovat studená kola i pivo.Dělali jsme si čárky a při odjezdu jsme zaplatili to co jsme si vypili.Sprcha se sladkou vodou u moře,což nám vyhovovalo,protože dcera má sluneční alergii.V městečku je vše co člověk potřebuje a hlavně klid,který nám všem moc vyhovoval.Byli jsme tam Češi a tak jsme si utvořili i s domácími dobrou partu.Roobert(náš domácí)nám zařídil loď na které jsme měli piknik.Prostě není co k tomu víc dodat a už se těšíme za rok.
Alfík
Re: Pelješac - žuljana
06. 08. 2006 22:39
Děkujeme za vyčerpávající info o Sreseru.. Ještě bychom se chtěli zeptat, zda jste jeli na blind, nebo jste měli zajištěné ubytování předem. Za případný kontakt na ubytování, popř. foto bychom Vám byli moc vděční.
Re: Pelješac - žuljana
07. 08. 2006 23:57
to Alfík: Napiš mi prosím svůj mail a pošleme Ti kontakt i foto.Jeli jsme do zajištěného apartmánu.Kontakt jsme sehnali na netu.Zdenda a Léňa.
Re: Pelješac - žuljana
08. 08. 2006 09:27
to zdenda. Poslala jsem vám též majlík, jenom ještě jsem zapomněla na jedno - jak by domácí akceptovali psa? nevíte? Díky
Re: Pelješac - žuljana
13. 08. 2006 22:05
Zdar
Byli jsme v Žuljaně v 1998, cesta autem úmorná(absence dálnice), ubytování dobré. Žuljana byla ospalá vesnička, odříznutá od okolního světa. Pláž v centru u hotelu né moc čistá, chodilo se na pláž ca 10minut "za kopec". Zmrzlina ,záklaní potraviny, pošta, vše ok. ´Patrně postupem doby se to vylepšilo, je to přeci jen 8let.
Docela by mne zajímalo, jak to tam vypadá letos - byl jste tam někdo ?
Re: Pelješac - žuljana
14. 08. 2006 21:53
Byli jsme v Žuljaně v 1992, na pláži za kopcem jsme byli sami 2 s manželkou(nádhera)letos jsme se tam jeli podívat asi před 14 dny-všude narváno,špína a smrad ani jsem nevlezl do vody.
Re: Pelješac - žuljana
14. 08. 2006 23:10
Taky jsme byli před měsícem v Žuljaně. Je tu napsáno o místě dost.

Voda v městečku je nahnědlá, od čeho, o tom je tu taky diskuse. Skutečně místo je to dost zaplněné.

Někdo sem jezdí každý rok, jinému se moc nelíbí. Jsou zřejmě hezčí místa na Pelješacu, kde se ubytovat. A pak jezdit.

My jsme střídali malo more v Drače, a otevřené moře v Trsteniku a Boraku. Pěkná cyklocesta je mezi Zuljanou a Trstenikem. P.
Re: Pelješac - žuljana
12. 02. 2007 10:30
Plánuji dovolenou v Peljašaci- Orebič, apartman Milka.Ráda bych jestli s tím někdo nema zkušenosti a nějaké fotky.přeji hezkou dovolenou a díky. Kamča
Re: Peljašac-Divna
14. 06. 2007 14:35
Dobrý den,
našla jsem váš odkaz na kemp Divna, nemůžu nikde najít konkrétní info o kempu, můžu se zeptat na vybavenost a možnost kempování s karavanem? Co příjezdové cesty, zvládne to skoro 10m souprava? Děkuji, Poláková
Re: Peljašac-Divna
14. 06. 2007 15:20
Nechci vám kazit iluze, ale v loni jsem se byl na pláži Divna podívat. Vypadalo to tam pěkně, ale po ránu potom se tam nahrnuly davy lidí a tím kempem protýka nějaká stoka s nevábnou tekutinousad smiley
ix
Re: Pelješac - žuljana
10. 09. 2007 19:36
Byli jsme v Žuljaně na přelomu srpna a září. Pěkná, i když dost klidná dovolená. Přímo v městečku je oblázková pláž, místy písčité dno. Navazuje na přístav malých lodí. Voda nebyla na pohled špinavá, při vlnách písek vodu kalil. Vzhledem k přístavišti jsme se radši chodili koupat na příjemnou oblázkovou pláž, pěšky asi 10min. za kopec. Čistá voda, borovice. Výhled na ostrůvek a dál volné moře.
Re: Pelješac - žuljana
07. 10. 2007 12:46
Již se poohlížíme po dovolené na rok 2008, takže mezi jednu variantu patří Pelješac - OREBIČ.
Zde jsme našli ubytování v apartmánech Ivica DAJAK. Je to prý necelých 150 metrů na pláž a 150 metrů do centra města. Nemá náhodou někdo zkušenosti s tímto ubytováním?

Dále prosím o zaslání kontaktu na pěkné ubytování v tomto městě či blízkém okolí v blízkosti moře. Jsme čtyřčlenná rodinka. Dále prosím o zaslání všech možných rad a poznatků z tohoto kouta Chorvatska. Předem děkuji. Možno psát a zasílat i fota na meil LadaJakou@seznam.cz
Děkuji
avatar Re: Pelješac - žuljana
18. 11. 2007 19:10
...pro LaduJakou...poslal jsem Vám mail na Vaši m. adresu...Bessysmiling smiley
Re: Pelješac - žuljana
09. 03. 2008 09:52
med napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To Silvie
> Ahoj, co se týká Vučiny, tak na ni vede nejdříve
> cca 200m pěkná asfaltka, ale do kopce ( převýšení
> tak 80 m ) - pro kočárek v pohodě. Potom končí
> asflat a cca 150m z kopce dolu vede šotolinová
> cesta - pro kočárek snad??? sjízdná. Poslední cca
> 20 metrů se musí z prudké stráně, kde jsou
> přírodní schody ( =hlína + trám ). Tady se musí
> vztí kočárek "do teplých". Na pláži jsou potom
> oblázky. Nevím jak v nich kočárek jezdí?. Autem se
> dá v pohodě dojet po asfaltce na kopec ( - ale je
> tu někdy probblém s parkováním ), ale po tom je
> tam závora ( - někdy byla otevřená?).
> Další malé plážičky směrem ze Žuljany na Trstenik
> ( na druhou stranu než je Vučina ), jsou dostupné
> pouze z "kozí stezky" a někdy dost krkolomě ( moje
> manželka to dost rezolutně odmítla - podotýkám, že
> už jsme bez kočárku ). Jinak pláž ve vesnici je
> taky docela pěkná - pro malé dítě přímo ideální.winking smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 158
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.