Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Pelješac - žuljana

Autor per partes 
Sašula
Re: Pelješac - žuljana
17. 03. 2006 15:01
Ahoj všem. Brouzdám na netu a potřebovala bych vědět po pravdě, kde je to na Pelješacu nejlepší. S manželem chceme vyrazit na motorce začátkem července asi na deset dní pobytu. Loni jsme byli blízko Marské v Pisáku a moc se nám tam líbilo, ale bylo tam zase až moc mrtvo a nikam se nedalo jít. Tím nechci říct, že by jsme prahli po přelidněných pláží, ale chceme místo, kde se najdou pláže s trochou klidu a zajímavý místa, kam by jsme se mohli podívat. Nejsme lidi, co by se od rána do večera smažili na sluníčku, ale chceme si odvézt co nejvíce vzpomínek a vidět hodně zajímavostí, proto taky jedeme na motorce, abychom nebyli na nikom a na ničem závislí. Můžete mi, někdo poradit, kde je osvědčené bydlení v soukromí? Je těžké v sezoně sehnat ubytování na "blint"? Díky a mějte se všichni Sašula smiling smiley
Re: Pelješac - žuljana
17. 03. 2006 15:32
Ahoj Sašulo, já být váma, tak bych se zamyslel nad tím, jestli chcete pevný bod,kde budete přespávat, nebo jestli vezmete Chorvatsko jako výlet na motorce.Ubytování seženete opravdu všude, tak by asi bylo zbytečné pro vás zůstávat na jednom místě, v opačném případě bych na Pelješaci zvolil hned Ston.Je to trošku větší, než jiné osady na Pelješaci a navíc byste nemuseli pokaždé přejíždět kopcovitý Pelješac pro každý výlet.Mohli byste spát třeba v Orebiči, naproti městu Korčule, je tam fakt hezky, ale každý výlet mimo Pelješac...by vás stál cestu navíc.
Jestli však rádi cestujete, tak se projeďte přes Dubrovník, až do Černé Hory, je tam podle toho, co tady na fóru čtu taky pěkně.
Přeju šťastnou cestu a hezké zážitky, ahoj K...thumbs up smiley
Sašula
Re: Pelješac - žuljana
20. 03. 2006 13:12
Ahoj Karle, díky moc za radu, určitě by jsme toho letos chtěli vidět víc. Chorvatsko je fakt nádherný. Budeme tam trávit cca 10 dní pobytu, možná i víc. Chtěli jsme být na Pelješacu, četla jsem, že Žuljana a Trstenik patří mezi nejhezčí, tak nevim. nevyhledáváme rušno, ale vysloveně samotu taky ne. na motorce neni problem kamkoliv jet, ale zase, při velkých vedrech a jejich předpisech 30 - 40km/hod. se to taky nedá. CHci si udělat plán cesty předem, aby jsme z toho pak nebyli nervózní. Měli jsme v plánu si projet celý poloostrov, trajektem i na Mljet nebo Korčulu a pak v závěru možná přespat u Makarské r.nebo někde na severu. Jenže nevim, jestli v sezoně nebudeme mít problém najít ubytování na jihu. S Černou Horou nemam vůbec zkušenosti, ani nevim, jak to tam je s ubytováním. Dá se tam taky sehnat rovnou APT? Nechci si nic právě zařizovat přes cestovku, pak nás to někde drží a nutí být, kdyby se nám tam nelíbilo, ale zase přímo kontakt a domluva s Chorvaty předem neni taky k zahození. Loni jsem byla ráda, že už jsme dojeli a plácli sebou. Jeli jsme v kuse přes noc na moto a bolely nás zadky smiling smiley Ale jsme blázni a jedeme znovu.
Díky a měj se.Saša smiling smiley
Re: Pelješac - žuljana
20. 03. 2006 16:00
Zdravím - plánuji na září Orebič (obec Mokalo), našel jsem tam nějaké - snad dobré - ubytování. Byl tam někdo z vás?. Tj. jaké pláže, lidi, FKK apod. Je tam lepší jet po placené dálnici, nebo to risknout přes plitvice těmi úzkými cestami?
Dík
Marto
Re: Pelješac - žuljana
20. 03. 2006 16:08
At se na me nikdo nezlobi, ale to jsou dotazy, kdy jsem opravdu mrtvy smichy! A to jsem jeste meky - uz cekam jak zareaguje Hulca thumbs up smiley
Re: Pelješac - žuljana
29. 03. 2006 07:58
Ahoj, plánujeme jet do Žyljany s malými dětmi. Vedlejší pláže ve Vučine jsou moc pěkné, i spousta dalších, ale zajímalo by mě, zda se tam k nim dá dojet s kočárkem, nebo autem. V mapě jsem totiž neviděla žádnou cestu podél pobřeží. Podle majitelky apartmánu to není problém, ale ráda bych znala názor někoho, kdo tam již byl a tyto pláže navštěvoval.
Děkuji, Silvie
med
Re: Pelješac - žuljana
31. 03. 2006 13:04
To Silvie
Ahoj, co se týká Vučiny, tak na ni vede nejdříve cca 200m pěkná asfaltka, ale do kopce ( převýšení tak 80 m ) - pro kočárek v pohodě. Potom končí asflat a cca 150m z kopce dolu vede šotolinová cesta - pro kočárek snad??? sjízdná. Poslední cca 20 metrů se musí z prudké stráně, kde jsou přírodní schody ( =hlína + trám ). Tady se musí vztí kočárek "do teplých". Na pláži jsou potom oblázky. Nevím jak v nich kočárek jezdí?. Autem se dá v pohodě dojet po asfaltce na kopec ( - ale je tu někdy probblém s parkováním ), ale po tom je tam závora ( - někdy byla otevřená?).
Další malé plážičky směrem ze Žuljany na Trstenik ( na druhou stranu než je Vučina ), jsou dostupné pouze z "kozí stezky" a někdy dost krkolomě ( moje manželka to dost rezolutně odmítla - podotýkám, že už jsme bez kočárku ). Jinak pláž ve vesnici je taky docela pěkná - pro malé dítě přímo ideální.winking smiley
kma
Re: Pelješac - žuljana
04. 04. 2006 23:08
Kempy na Pelješacu jsou pro obytné vozy větších rozměrů nevhodné,snad jen nový kemp ve vesnici Loviště úplně na konci poloostrova.Nutno prověřit.
Peljašac-Divna
06. 04. 2006 13:00
Znáte tento kemp?


***Veronika***
Re: Peljašac-Divna
06. 04. 2006 14:22
použij funkci Hledat - ve všech příspěvcích - zadej "kemp Divna"
Najdu fotku kempu a pošlu Ti jí do mailu...
L.
Lena
Re: Pelješac - žuljana
12. 04. 2006 17:36
Ahoj

My letos taky vyrážíme do Žuljany od 10-24.června (to akorát před odjezdem chytnem ty oslavy o kterých psal Libor)
Rozhodli jsme se jet přes maďarsko a Bosnu Hecergovinu, je to kratší cesta, ale jelikož máme jet přes Bosnu v noci uděláme si spací přestávku na území Chorvatska (asi Daruvar).

Ctěla jsem se zeptat, těch co už tam byli, je tam nějaká konoba (rybí restaurace), předpokládám, že když je to rybářská osada, že by tam být mohla a i ceny by tam mohly být přijatelné. Nebo někde v okolí?
Re: Pelješac - žuljana
12. 04. 2006 18:26
Daruvar-rybářská osada?No,já nevím,vím jen to že tam je potok a rybník.Vaří se tam Staročeské pivo.smileys with beer A safra,safra,to asi bude dotaz na Žuljanu,že?
PP
Re: Pelješac - žuljana
12. 04. 2006 18:31
Otázka je kde má být ta konoba,z toho dotazu mi vyplývá,že v Daruvaru,na druhou stranu podle vlákna by mohla mít pisatelka na mysli Žuljnanu.Těžko říct.
Lena
Re: Pelješac - žuljana
12. 04. 2006 19:34
Omluvám se napsala jsem to nesrozumitelně. Opravdu mě zajímá konoba v Žuljaně a okolíyawning smiley)))
jerry
Re: Peljašac-Divna
05. 05. 2006 01:00
pokud bys chtěla vědět moře informací o tomto kempu a spoustu fotek,jsem ti k službám.Jezdíme tam každý rok
pavka
Re: Pelješac - žuljana
09. 05. 2006 11:53
Rád bych se zeptal na zkušenosti s výlety z Pelješace(Trstenik) na Mljet?Měl jsem představu,že nechám auto v Trsteniku a pojedeme trajektem na Mljet.Rádi bychom navštívíli NP,vím,že je to z přístavu k bráně NP docela daleko.Jezdí tam nějaká doprava?dík
avatar Re: Pelješac - žuljana
09. 05. 2006 13:34
to Pavka:nepojedeš trajektem,ale výletní lodí.Loď odjíždí v 9,00 ráno a stojí 70 kun pro dospělého.Problém je,že v tu dobu odjíždí i trajekt a je tam docela chaos.Doporučuji přijet do Trsteniku o dost dřív,aby jsi měl kde zaparkovat auto(málo místa) a sehnals ještě lístky.Po příjezdu na Mljet (přístav Pomena) si můžeš koupit(90 kn na osobu) lístek na loď,která vás odveze na otok sv.Marija.Z Pomeny je to do Np. asi 5 minut chůze lesem po kamených schodech a potom kolem jezera,až přijdete k malému kamenému mostu odkud odjíždí ta loď anebo si tu můžete půjčit kola,kánoe atd...Spíš bych doporučoval půjčit si ty kola,protože na tom ostrůvku toho k vidění nic moc není(a za ty prachy to nestojí). hot smileyspinning smiley sticking its tongue out
pavka
Re: Pelješac - žuljana
09. 05. 2006 14:04
super,díky za informace.Pojedeme v červnu,tak snad ještě nebude tolik lidi.
avatar Re: Pelješac - žuljana
10. 05. 2006 10:56
to Pavka:netuším,jestli už v červnu ta výletní loď bude jezdit.Pak jedině trajektem do Polače a odtud se vydat do Np. [www.np-mljet.hr]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil michalu (10. 05. 2006 10:57).
Re: Pelješac - žuljana
13. 05. 2006 15:46
No já jsem to také řešil, pak jsem řekl dommácímu, a on nás vzal na výletní loď nějakého mladšího maníka ze Žuljany, bylo nás tam asi 20. Jezdil na mljet podle mne minimálně dvakrát týdně, stálo to 60 kun, a na Mljetu jsme měli asi 4 hodiny na prohlídku, což bohatě stačí. Ten kapitán umí česky, takže i s výkladem. Při zpáteční cestě nás tahali za lodí na laně v zátoce Vučine. Moc dobrý výlet. Akorát v tom horním jezeře na mljetu jsou takový nepříjemný kousavý rybičky, ale v tom dolním je to koupání opravdu jak v ráji.
avatar Re: Pelješac - žuljana
13. 05. 2006 22:23
Když to zde čtu, koukám že se ceny asi od té doby co jsem tam byl trochu změnily (samozřejmě směrem nahoru).

Byl jsem v září 2001 v Žuljaně, na Mljtet jsme jeli parníčkem, zřejmě tím o kterém píše Head, akorát v našem případě to nebyl mladší maník winking smiley . Byl místní a pronajímal i apartmány, ptali jsme se ho zda by nás nevzal na Mljet a tak si dal podmínku že nás musí být nejméně deset. Dali jsme dohromady potřebný počet lidí a jelo se, vyjížděli jsme někdy ráno kolem deváté a vrátili jsme se tuším po 16té hodině. Chtěl po nás 100kun na osobu ale v této ceně bylo vše, včetně vstupu do NP, lodi která nás odvezla na ten ostrov na jezeře a včetně prohlídky kláštera na tom ostrůvku i s průvodcem. Zkrátka 100kun za kompletní výlet. Bylo to moc fajn a nedovolil bych si tvrdit jak jsem zde četl v jednom příspěvku že na tom ostrůvku není nic k vidění, mě se tam líbilo a prohlídka kláštera byla i s průvodcem. Rozhodně to k tomu výletu na Mljet patří ale je to věc názoru...

** Petr **
avatar Re: Pelješac - žuljana
13. 05. 2006 22:59
Ahoj Petře,samozřejmě je to věc názoru(mojí manželce se tam líbilo),ale my jsme měli přístupný jen kostel,samotný klášter byl pro veřejnost uzavřen.Okolí kláštera se mi líbilo,jen se mi prostě vstupné zdálo k tomu neadekvátní. Michal smiling smiley
avatar Re: Pelješac - žuljana
15. 05. 2006 17:02
Ahoj Michale, no za tu cenu vstupného kterou jsi psal by se mě to taky zdálo docela dost drahé. Ono když je tam člověk s celou rodinou tak už se ty korunky docela nasčítají....

My jsme tenkrát platili 100kun úplně za všechno, včetně přepravy na Mljet. Klášter jsme měli přístupný i s průvodcem a bylo to zajímavé. No jo no, je to už 5 let a ceny se změnily smiling smiley . Navíc my jsme tam byli ve druhé polovině září a to tenkrát bylo všechno dost levnější.

** Petr **



Upraveno 1krát. Naposledy upravil PetrK (15. 05. 2006 17:04).
Re: Pelješac - žuljana
26. 05. 2006 06:42
Dobry den.
Prave vybiram kam letos pojedeme na dovolenou. Protoze mame radeji klid a mensi soukrome plaze, tak me docela zaujala prave Zuljana. Protoze jedeme z malou dcerkou, nechci jet na blind. Rad bych tedy pozadal, jestli mate nekdo nejake kontakty na ubytovani v Zuljane v apartmanech, jestli by jste mi je neposkytli. Dival jsem se na www jiz zminovane p.Koucke, ale ta tam Zuljanu bohuzel nema.

Diky moc za jakoukoliv odpoved.

Mirek
Re: Pelješac - žuljana
29. 06. 2006 12:58
to LENA: Od 3.7. jedem do Žuljany (poprvé, osobně vůbec poprvé autem) a zajímalo by mne zda jste tedy našli poblíž nějakou restauraci? Zmrzlina tam opravdu není? Obchůdek je opravdu dobře zásoben? Zkrátka nějaký reportík? ;-)

Martin
mm
Re: Pelješac - žuljana
29. 06. 2006 13:41
vloni jsme se byli v Žuljaně podívat a vypadalo to asi takto: hned na začátku Žuljany je pošta, pod poštou je hřiště na volejba, přímo na pláži prodávají nanuky a zároveň pujčují šlapadla, obchůdek uprostřed Žuljany je dobře zásoben - koupíš ´jak základní potraviny tak třeba i opalovacíkrém, na konci pláže na křižovatce je zelenina, a přímo uprostřed s terasou k moři je Pizzerie podél celé Žuljany je oblázková pláž a dosahu malé plážičky kde je soukromí. takže asi takhle
Re: Pelješac - žuljana
30. 06. 2006 07:23
oki, dík
vlk
Re: Pelješac - žuljana
08. 07. 2006 15:44
Ahoj Franišku,
včera jsem se vrátil, původně jsme jeli do Orebiče a v Žuljaně jsme se jen ze zvědavosti zastavili a už tam zůstali. Chtěli jsme se zeptat na nějaký APP, ale už když jsme vystupovali z auta, tak nás odchytil jeden pan domácí, šli jsme se podívat a už jsme tam zůstali. 20 metrů do moře, mezi pláží a terasou ještě travnatý plácek, takže dost soukromí.Jinak Žuljana není moc pro ty, kteří se rádi na dovolené potulují po hospůdkách, tanečky vůbec nepadají v úvahu, jedna pizzerie, 2 restaurace, o půlnoci nazdar. Ale zato pro ty, kteří si doma na sídlišti užijí kraválu dost a chtějí si užít klídek a pro ty, kteří mají malé děti je to ideální, protože jsem musel ve vodě ujít tak 30 metrů, než jsem ji měl po ramena.
Čau
Re: Pelješac - žuljana
09. 07. 2006 14:01
Chystám se ve třech 2 +1 vyrazit 24.7. v pondělí do HR. Jednou z destinací o které jsem uvažoval je Žuljana. Kdo jste znalý poměrů, jaká je šance jet na blind a sehnat nějaké standardní ubytování v ceně kolem 45 - 50 EUR . Nerad bych tam jel zbytečně. K dispozici mám navíc gumový člun s motorem. Dle mého úsudku bych ho tam využít měl, chcisi to jen ověřit. Díky za reakci.

Mirek
Dandy
Re: Pelješac - žuljana
24. 07. 2006 15:43
Ahoj, před týdnem jsme se vrátili z Žuljany. Letos byla Žuljana obsazená jen z půlky.Myslím, že ubytování se dá sehnat snadno. Hned po příjezdu do Žuljany je menší plácek,tam je turistická kancelář, která může zajistit ubytování. Ubytování není drahé, většinou do 15 eur za osobu. Člun s motorem je bezva. V okolí je mnoho plážiček, na které se dá dostat jen po moři.Přeji krásnou dovolenou!
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 53
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.