Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

pisecna plaz

Autor tomason 
pisecna plaz
05. 01. 2006 16:30
Ahoj lidi !

Ctu tu sami odkazy na mista v chorvatsku s pisecnou plazi, ale pokud na ne najedu,nic moc a nebo jsem nemel stesti.
Ja jsem byl osobne na Hvaru a bylo to super. Ta samota, ciste more proste pohoda klidek.
Letos chceme jet opet s prateli a nevime jeste kam, tak prosim o tip.
Jedeme s 4 letou cacorou a chteli bychom trochu toho pisku na staveni hradu a tak.
To potapeni je fakt super a jeste se chci zeptat, jestli ma nekdo zkusenosti s pujcenim clunu.
Dekuji predem za radu.
Byl jsem tam pres cestovku"VALSA"(apartman Dane).
Mohu doporucit, je to tam pro hodne lidi.
Re: pisecna plaz
05. 01. 2006 16:46
já se letos chystám na Hvar, poraď prosím, kde jsi byl? máš nějaké fotky?
Re: pisecna plaz
06. 01. 2006 14:47
PRO TOMASONA
Měl byste upřesnit, kde jste byl na Hvaru. Pak se Vám snáze poradí. Také napište, jestli jedete s cestovkou, nebo po ose.A zda chcete zase na ostrovy, nebo na pevninu!
avatar Re: pisecna plaz
06. 01. 2006 15:20
>tomason
Písečné pláže pro stavbu hradů a Chorvatsko, to moc k sobě nejde. Napadá mě Lopar na Rabu, tam je ale moc lidí. Další místo s pískem je zátoka Stončica na Visu. Obrázky jsou tady: [www.chorvatsko.cz]. Tam by to mělo i velikostí podobný charakter jako Pobij na Hvaru, kde jste myslím byli minulý rok. Pro malé dítě ideální místo. Jemný písek a pozvolné klesání dna. Boty do vody nejsou potřeba. O cestovce, která by tam poskytovala ubytování nevím. Autem z Visu to ale není daleko.

Michal
Re: pisecna plaz
22. 03. 2006 21:10
Písečné plaže jsou na Mljetu v Saplunaře.
Re: pisecna plaz
23. 03. 2006 11:16
Před 2 lety jsme byli se 4letým synem, dlouho jsem hledala, až jsem našla písečnou pláž a bylo to skvělé. Byli jsme v Duče u Omiše, asi 16 km pod Splitem.Takže hrady z písku a Chorvatsko dohromady jde.Vyzkoušejte, doporučuji.
Re: pisecna plaz
23. 03. 2006 13:50
Ano,v Duče je pisečna plaž.. Ale tam pisek neni ten pekny prirodny ale tušim navezeny: je šedivy a nevypada pekne.. Vstup do more je ale pozvolny a hrady stavet muzete (nevim co na tom vidite).. Akorad jestli se chcete osprchovat tak musite platit sad smiley protože plaž od minuleho leta bral soukromnik na koncesii a na všechny sprchy dal automat na kovove mince.. Taky asi 30m za plažou je hlavni magistralni silnice Split-Omiš, takže s tichem ne počitejte.. Ešte jedna vec, vzhledem že je blizko Splitu,ktery nema dobre plaže, je oblibene koupalište domacich a vikendem to budou tisice lidi.. Jestli Vam to nevadi, v Duče Vam bude prijemne koupani...
Mne osobne ta Saplunara na Mljetu vypada mnohem lip, ale je tam dost daleka cesta a samozrejme drahy trajekt... existuje stranka kde mužete najit seznam všechnych pisečnych plaži: www.croatia-beaches.com/sandy/best_sand_beach_croatia.htm
Ale i tam je na seznamu pod pisečne nekolik oblazkovych.. ale podle fotek (barvy podlahy na plaže) mužete odhodnout ktera je fakt pisečna a ktera oblazkova..





Upraveno 2krát. Naposledy upravil (23. 03. 2006 13:53).
avatar
XXX
Re: pisecna plaz
23. 03. 2006 17:04
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil XXX (03. 04. 2008 07:16).
Re: pisecna plaz
23. 03. 2006 23:45
XXX-> A nepopletly ste nahodou Duče s Omišem? :/ Ta Cetina je v Omišu,tam b ten pisek mohl byt naneseny na mistni plaž (kde je vlastne min pisku než v Duče a je smichany s drobnymi oblazky)..ale že by do nekolik km dal v Duče nanesla pisek? A proč potom v Duče a okolo Omiše nejsou všechny plaže pisečne diky Cetiny? nejak my to nema logiku,a ta barva pisku my se ne zda prirodna..
Ne rikam že koupani v Duče neni v pohode,ale je tam tych nekolik veci ktere by nekterym naročnym lidem, na rozdil od Vas, mohly vadit... Co se tyka tech sprch na plaži, ja jsem byl minule leto a jak ne snašim sul, obyšel jsem 2-3 plaže a hledal klasicku sprchu ale marne,tak me to nasralo sad smiley Aby sme se ne pletly, ja jsem byl na 2 a 3 plaže v Duče od smeru Splitu (nejdriv je jedna oblazkova hned u tabuly Duče,pod takovou restauraci a kavarni v skali, a potom jsou te na kterym jsem byl).. Duče su dlouhe,tak možno sme se nerozumely...
A co se tyka ostatnich pisečnych plaži, ja jsem byl ešte jen v Supetru (kde je na plaži "Pliva" molo a pisek ve vode) a na Splitske mestske plaži Bačvice .. oproti tem jsou Duče jako Copacabana smiling smiley))
Ale tu plaž Saplunara na Mljetu jsem videl na televizi když tam natačely chorvatsku verze "Survivor show",a moc mi se libilo na pohled... Podle fotek se to zda jako nejlepši pisečna plaž v Dalmacii a když my se ukaže priležitost, určite se tam podivam...

avatar
XXX
Re: pisecna plaz
24. 03. 2006 05:57
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil XXX (03. 04. 2008 07:15).
Alina
Re: pisecna plaz
24. 03. 2006 08:43
Korčula - Lumbarda, malé písečné přímo v Lumbardě, veliká písečná, velmi pozvolná Plaža Pržina otevírá se na otevřené moře a kousek naproti další pěkná velká (už nevím jak se jmenuje) otevírá se směrem k Pelješaci, opět velmi teplá a pozvolná.
Re: pisecna plaz
25. 03. 2006 03:42
->XXX: Nevim kde je ta restaurace,ale podival jsem se na mape.. je to čast Duče jmenem Vavlje,a ja jsem byl v Duče-Luka.. to je asi 1km rozdilu,ale v plaž je podobna,akorad tam kde jste byl možno te sprchy na mince nejsou...
Tak ten pisek až 150m od brehu nebude,to ste trošku prehnal.. pisek je ve vode asi do 30-max. 40m od brehu.. potom dal jsou nejake travy.. No na dost plažy se u nas navozi material(vetšinou oblazky) .. more je v zime dost divoke, a velke vlny často uplne zniči plaž (stavalo se že dokonce i poškodily betonove molo!) , tak se to pred sezonou podle potreby nasypava... A v pruvodcich o Chorvatsku neni vždy všechno pravda.. podle pruvodcy je i Zlatni Rat na Bolu, ostrov Brač taky pisečna plaž, a zatim to pisku ani nevidelo



Upraveno 1krát. Naposledy upravil (02. 04. 2006 09:44).
Re: pisecna plaz
02. 04. 2006 09:01

Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 102
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.