Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kornati

Autor socha.j 
Kornati
02. 06. 2014 04:37
Ahoj poradíte mě odkud je nejlepší se podívat na Kornati?Bydlíme v Primoštenu tak jestly lodí nebo někam popojet autem.



Upraveno 3krát. Naposledy upravil socha.j (04. 06. 2014 10:56).
avatar Re: Kornati
02. 06. 2014 05:45
Z počítače na Googlu?
avatar Re: Kornati
02. 06. 2014 22:35
socho, socho... to jste se ubytoval úplně špatně. Kornati jsou dostupné (kromě Googlu) jen z lodi (třeba pronajaté plachetnice nebo rychlého motorového člunu) anebo z výletní lodi, které vyplouvají z oblasti mezi Murterem a Biogradem.

Nyní si můžete v Primoštenu vyjít nahoru na ten krásný hřbitov, stoupnout si na nějaký hrob a zadívat se do dáli. Nejsou tam žádné ostrovy ale zase uvidíte otevřené moře až k Anconě v Itálii.

No, ale pokud to nechcete nechat na příští rok a bydlet někde blíž Kornatů a chcete tam letos zajet, tak doporučuji ráno nejpozději v 7 hod. sednout do auta a podél pobřeží po silnici č.8 jet do Šibeniku, tam dále po staré (ne po dálnici) na Vodice a dál kousek za Tribunji odbočit doleva na ostrov Murter (je tam v Tisnu most). Na ostrově dojeďte až do města Murter do přístavu, před centrem někde zaparkujte (když nebude místo, tak u městského přístavu je parkování na automatech - ráno tam bude volno). Tam už uvidíte několik lodí, které vyplouvají na celodenní plavbu. Většinou je to i s obědem, návštěvou nějakého kornatského ostrova (třeba Levrnaky) a taky to bývá s koupáním z paluby lodě. Návrat až pozdě odpoledne. Cena podle hodin plavby a jídla asi do 200 kun na osobu. Není třeba si to objednávat předem ale můžete si najít na webu nějakou cestovku z Murteru, která to organizuje a budou tam názvy lodí i ceny. Tak ať to vyjde...
Re: Kornati
03. 06. 2014 06:41
No to mě je jasný že to je daleko ale mám auto. Chci se tam podívat na výlet. Myslel jsem že z Murteru ale nevěděl jak to funguje jestly dopředu zamluvit?Jinak hřbitov v Primoštenu znám dobře chodím tam každý rok a výhled je úžasný.Ale na hrob se nešlape!!Dík za info
avatar Re: Kornati
03. 06. 2014 21:11
Letos se tam chystám taky, jenže ještě loni tu bylo vlákno, kde bylo plno informací nejen jak na lod, ale hlavně jaké lodě pro děti, jaké pro pohodlí a klid či dobré jídlo a společnost a na jaké raději nevstupovat. Protože mě zvýšili dioptrie, tak jsem asi slepej a nemůžu ho najít. Dejte někdo avízo, jaké lodě (jména) doporučujete, co očekávat a co ne. Díky
avatar Re: Kornati
03. 06. 2014 21:13
kabinet302 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Z počítače na Googlu?

mohu použít seznam? grinning smiley
avatar Re: Kornati
03. 06. 2014 22:13
Zkusit to můžeš.
Kolega SOCHA chce ušetřit, nebo to tak aspoň vypadá, chce vědět, odkud vyjdou Kornati nejlevněji . Podle mne je takový dotaz dost divný, když pak chce jet až na Murter . I z jiných jemu bližších míst vyjíždějí lodě na Kornati. A jestli dá o 10 k víc nebo míň by neměl být problém, když chce "přesně tolik" zaplatit za náplň do nádrže svého auta.
A to ještě neví, že se večer vrátí na svou "základnu" skoro až k půlnoci, protože bude na Murter přijíždět až kolem šesté hodiny, možná ještě později. A když náhodou nechytí počasí, tak chytí na odkryté palubě rýmu, protože všichni na lodi se do zakrytého "podpalubí" nevejdou.
A když náhodou bude vítr foukat od "výfuku " směrem na loď, tak navíc bude ještě přiotrávený. A většinou na lodích ještě smrdí nafta.
Možná jsme měli v roce 1999 smůlu na loď i na počasí. První polovina výletu nádhera, počasí i ostrovy. I koupačka na širém moři byla dobrá, ale vydržet návrat, to už bylo na "morál". Takže ať vám výlet vyjde.
avatar Re: Kornati
04. 06. 2014 21:26
kabinet302 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zkusit to můžeš.
> Kolega SOCHA chce ušetřit, nebo to tak aspoň
> vypadá, chce vědět, odkud vyjdou Kornati
> nejlevněji . Podle mne je takový dotaz dost divný,
> když pak chce jet až na Murter . I z jiných jemu
> bližších míst vyjíždějí lodě na Kornati. A jestli
> dá o 10 k víc nebo míň by neměl být problém, když
> chce "přesně tolik" zaplatit za náplň do nádrže
> svého auta.
> A to ještě neví, že se večer vrátí na svou
> "základnu" skoro až k půlnoci, protože bude na
> Murter přijíždět až kolem šesté hodiny, možná
> ještě později. A když náhodou nechytí počasí, tak
> chytí na odkryté palubě rýmu, protože všichni na
> lodi se do zakrytého "podpalubí" nevejdou.
> A když náhodou bude vítr foukat od "výfuku "
> směrem na loď, tak navíc bude ještě přiotrávený.
> A většinou na lodích ještě smrdí nafta.
> Možná jsme měli v roce 1999 smůlu na loď i na
> počasí. První polovina výletu nádhera, počasí i
> ostrovy. I koupačka na širém moři byla dobrá, ale
> vydržet návrat, to už bylo na "morál". Takže ať
> vám výlet vyjde.

Proto se ptám na pokud možno nejaktuálnější zkušenosti z plavby té či oné lodi. Vím že se to loni hodně rozebíralo a byly docela dobré rady, ale zaboha to nemůžu najít. podobné zkušenosti jako ty měli týpci, co sáhli po první nejlevnější lodi a světe div se, většina se shodla na určitých názvech lodí kam vlézt a kam ne. takže čekám na někoho, kdo mě může doporučit cestu po Kornati s ......................
Re: Kornati
08. 06. 2014 12:47
Grizzly - nebylo to tohle ? [forum.ihvar.cz] a ještě [www.....cz]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil zuzkas (08. 06. 2014 18:42).
Re: Kornati
08. 06. 2014 21:42
socha.j a jiní

Pokud hledáte nějaké konkrétní informace z minula, tak musíte dát vyhledávat za celou dobu. Standartně to nabízí vyhledávání za poslední rok.
Na a pak pročíst a dohledat. Nebo přímo oslovit konkrétní diskutující. Zdlouhavé ale s výsledkem.
avatar Re: Kornati
08. 06. 2014 23:51
zuzkas napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Grizzly - nebylo to tohle ?
> [forum.ihvar.cz] a
> ještě
> [www.....cz]-
> na-kornati-s-kym.html

Myslím že ne, ale až bude čas projedu to. - to chorvatský forum mě zaujalo, dá se tam ledacos vyčíst. Díkythumbs up smiley
avatar Re: Kornati
09. 06. 2014 01:08
No no, kabinete302: Nějak Vám nerozumím! To myslíte blíže jako z Vodic? A to, že celé Murterské moře popluje hodinu navíc než aby autem popojel 15 minut na Murter? Nebo snad znáte loď ze Šibeniku co tam je rychleji? Nebo to bude další hodina navíc? Jinak to co se vám stalo v roce 1999, tak je smůla ale jinak se na ty ostrovy dostat nedá! To snad víte, ne? No a pokud má být ošklivo a mají být vysoké vlny, tak snad mají rozum a ten den nepoplují...


Takže pro pana sochu.p (co nešlape na hroby) nebo pana Grizzlyho :
Popisů výletů na Kornati je na webu moc - zde je například http://www.murter-kornati.com/izleti-nacionalni-park-kornati .

Přeju hezké horké pondělí.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Lešek (09. 06. 2014 01:12).
avatar Re: Kornati
09. 06. 2014 07:18
"Ahoj poradíte mě odkud je nejlepší se podívat na Kornati?Bydlíme v Primoštenu tak jestly lodí nebo někam popojet autem"
"Chci se tam podívat na výlet. Myslel jsem že z Murteru ..."

Primošten - Murter....60 km, 1 hodina jízdy (ne 15 minut)
avatar Re: Kornati
10. 06. 2014 19:05
yawning smiley HVALA VELIKI LEŠEK grinning smiley
avatar Re: Kornati
10. 06. 2014 20:22
Někdy se mi zdá, že si píšu s lidmi, kteří českým větám rozumí. Pak mě překvapí, že občas ani ne...

Milý kabinete 302:
Nemyslel jsem (a ani mě nenapadlo, že by si to někdo myslel), že pan socha.j pojede na Kornati z Primoštenu. To jste asi pochopil když jsme si psali jak ze hřbitova nad městem je spíš vidět na Anconu než na Kornati (pozor - to byla legrace!).

Moje poznámka se týkala toho, že jste napsal, že "...i z jiných jemu bližších míst vyjíždějí lodě na Kornati...". Proto jsem se ptal zda myslíte Vodice nebo Šibenik (pak už až do Primoštenu žádný přístav není). A z Vodic je to do Murteru opravdu jen 15 minut autem.

Jestli máte nějaký jiný názor, tak napište. Ale prosím - aby to mělo logiku!
A jestli ty vaše výmysly jen tak střílíte od boku, tak už nepište nic. O tom výfuku z roku 1999 to už stačilo.
Hezký den.
avatar Re: Kornati
11. 06. 2014 12:23
Milý Lešku.
Asi jsem měl opravdu smůlu na loď a počasí odpoledne při návratu z Kornati. Ale trvám si na svém.
Možná, že na lodi se výfuk nenazývá výfukem, ale výfukové plyny tam do prostoru , kde se shromáždilo dost lidí (bylo zima), smrděly.
A nafta tam páchla též. Asi nemají nebo neměli na kontrolu lodí naše STK.
A k tomu co píšete o Primoštenu. Schválně jsem zkopíroval co Socha.J píše, aby ti , co jim to není jasné, si mohli "problém" znovu objasnit.
Přesně takhle je to tam napsané: Bydlíme v Primoštenu tak jestly
O tom, že z Vodic na Murter je to 15 minut nikdo nepochybuje.
A odkud že to kolega chtěl vyjet na Kornati? ...jeho věta Myslel jsem že z Murteru ...
Dál už to nebudu komentovat.
avatar Re: Kornati
23. 06. 2014 01:18
Minulý týden ve středu jsem byl přes noc v zátoce ostrova Levrnaka u konoby mladého Ježiny. Do odpoledne u mola jeho otce (konoba Andrija) stála ta (jakoby) starobylá loď s turisty z Murteru. I když nebylo hezky a pršelo, tak tam nějací turisté byli i na té písečné pláži naproti. Pak jsme další den byli přes noc na mooringu u konoby Opat a cestou jsme potkali další turistické lodě. Pak jsem někde na pobřeží viděl reklamní leták, že chtějí 270 kun včetně oběda na lodi. Tak asi tolik - přeju hezké dny u moře.
Re: Kornati
06. 07. 2014 21:22
Aktuálně z Murteru: Za okruh kolem celých Kornatů a koupáním na Levrnace (písečná pláž) se platí 270 kn, je to se vstupným a obědem. Lodě jezdí čtyři:
- Bolivar (nejrychlejší, díky tomu je pobyt na Levrnace nejdelší, cca 200 minut), oběd na lodi během plavby
- Otac Božidar, oběd na lodi během stání na Levrnace + krátká zastávka u Vrgady na skákání z lodi
- Barbarinac, oběd v restauraci
- Torcida (nejpomalejší, pobyt na Levrnace velmi krátký), oběd na lodi + krátká zastávka u Vrgady na skákání z lodi
Z hlediska čistoty lodě a např.kvality WC je pořadí Bolivar, Otac Božidar, Torcida, Barbarinac.
1x týdně je podrobný český výklad, buď na Bolivaru nebo na O.Božidaru.
Kdyby někdo chtěl, mohu zajistit rezervaci se 7,5% slevou. Stačí napsat do pošty.
Re: Kornati
14. 07. 2014 07:14
Na Levrnace žádná písečná pláž nikdy nebyla.Byl jsem tam třikrát.Nebo ho tam v posledních letech navezli?
Re: Kornati
05. 08. 2014 14:54
PetrPV napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Na Levrnace žádná písečná pláž nikdy nebyla.Byl
> jsem tam třikrát.Nebo ho tam v posledních letech
> navezli?
Písek je v celé zátoce, můžeš po něm chodit. Je tam odjakživa. Do národního parku by těžko písek navezli, to by byla nezákonná devastace.
Re: Kornati
21. 09. 2014 20:54
Určitě mnozí znáte nebo jste viděli ale mě to potěšilo.
A tak přikládám http://kornati.novena.hr/
Re: Kornati
29. 09. 2014 13:27
Globík: .....a koupáním na Levrnace (písečná pláž) se platí.....

Nijak nezpochybňuju,že jim tam pomáháš s turistickým ruchem a hodně o tom víš.Ale pokud někde řekneš "písečná pláž",
tak by tam měla být,ne? Na Levrnace je pláž v úvozovkách oblázková,jsou to takovy ty velky šutry jako všude.Pokud přelezeš ve vodě přes kameny,tak po dvaceti metrech je pískové dno.Takže písečná pláž ani náhodou,sorry....
Re: Kornati
07. 10. 2014 23:46
PetrPV napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Globík: .....a koupáním na Levrnace (písečná pláž)
> se platí.....
>
> Nijak nezpochybňuju,že jim tam pomáháš s
> turistickým ruchem a hodně o tom víš.Ale pokud
> někde řekneš "písečná pláž",
> tak by tam měla být,ne? Na Levrnace je pláž v
> úvozovkách oblázková,jsou to takovy ty velky šutry
> jako všude.Pokud přelezeš ve vodě přes kameny,tak
> po dvaceti metrech je pískové dno.Takže písečná
> pláž ani náhodou,sorry....

Musím tě zklamat ,ale ráno v 6 je tam opravdu písek i na pláži ,v poledne už ne. Je tam značný odliv a příliv.
Re: Kornati
08. 10. 2014 11:00
Jasny.Ráno je,odpoledne není,loni byla letos není:-) Vyvazoval jsem tam xkrát,s klasickou písečnou pláží to nemá nic společnyho.Kdo chce vědět pravdu,stačí zagooglit,nebo mrknout na google earth a nebalamutit lidi.Howg.
http://www.heartofdalmatia.com/photo_gallery/lojena_kornati_1.jpg



Upraveno 1krát. Naposledy upravil PetrPV (08. 10. 2014 11:08).
Re: Kornati
16. 05. 2015 13:12
Najrýchlejšie sa teda dostaneme loďou na Kornati výlet z Murteru? Ubytovaní budeme vo Vodiciach. Akurát chcem aby bola malá čo najmenej na lodi. Na Murter chodievame na pláž Slanica. Kde zaparkujem auto na celý deň aký poplatok ak pôjdem z Murteru? Odporučí mi niekto ešte niečo lepšie ako ľod Bolivar? Koľko trvá plavba na Bolivare z Murteru na Kornati cca? Ďakujem
Re: Kornati
17. 05. 2015 13:43
Dovolím si jen takovou připomínku. Možná to byla náhoda a taky tím, že se jednalo o plnou sezonu. Přijeli jsme do Murteru schválně kvůli Kornatům. Jeden den jsme obhlíželi situaci a hledali ubytko na přespání. Přeptávali se v jednotlivých agenturách a nikdo nám neřek nic o žádné rezervaci na lodi.

Ráno jsme šli na molo poměrně brzy před odjezdem a u lodi nám řekli ,že mají již plno a ,že nemáme rezervaci. Bolivar. Taktéž i vedlejší loď. Ale prý máme počkat třeba se uvidí. Nakonec nás vzali šet nad " plán " protože přišli ještě další. Neměli jsme již místo u stolu ale jen na lavičce za kapitánem. To pro mě byla ale výhra kvůli focení

Také pokud by někoho trápilo, že jídlo se podává chvíli před přistáním na Levrnace a již nestihne podávané víno k jídlu zkonzumovat musí si vzít lahvinku sebou na pláž.Samozřejmě pak zase zpátky sebou na loď. Loď se po jidle během vyloďováni na Levrnace uklízí. Já měla problém stihnout i to samotné jídlo, jelikož mě bránilo v obhlížení krajiny kterou jsme pluli a musela jsem sledovat kostičky na rybě. To jsou jen takové maličkosti z místa a z mého pohledu.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 187
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.