Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kam v kaštelu a okolí split trogir

Autor muf 
avatar
muf
kam v kaštelu a okolí split trogir
28. 05. 2014 18:50
sím kam vyrazit ve splitu a v trogiru nejake pamatky atd co stoji za vidění dík
avatar Re: kam v kaštelu a okolí split trogir
28. 05. 2014 20:30
Určitě navštívit samotný Trogir - historické centrum a tržnici a hlavně kavárny na nábřeží, centrum Splitu, tzn. Diokleciánův palác (pokud jsi na historii), pevnost Klis nad Splitem, Soline - římské vykopávky, kopec Marjan (ten osobně doporučuju víc, než vylézt v Peristilu na věž), pokud Tě zajímá příroda, tak nevynechat návštěvu řeky Krky. Samotný Šibenik taky stojí za návštěvu, např. pevnost nad městem, starý Primošten, pokud jsi na sport, tak stadion Hajduk Split, jestli přes jídlo, tož kukni sem: [www.split24.com]
Přejeď v Trogiru most na Čiovo a zajeď si na západní cíp ostrova na plažu Kave, na východě zase do Arbanije či Slatine a tam dej pivko s Grigorim.
Určitě to není všecko, co se tam a v okolí dá podniknout, jsou tady lidi, co umí poradit eště víc. Užij si to !
Mě to bohužel letos nevyjde.
avatar Re: kam v kaštelu a okolí split trogir
29. 05. 2014 15:22
Luis napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Určitě navštívit samotný Trogir - historické
> centrum a tržnici a hlavně kavárny na nábřeží,
> centrum Splitu, tzn. Diokleciánův palác (pokud jsi
> na historii), pevnost Klis nad Splitem, Soline -
> římské vykopávky, kopec Marjan (ten osobně
> doporučuju víc, než vylézt v Peristilu na věž),
> pokud Tě zajímá příroda, tak nevynechat návštěvu
> řeky Krky. Samotný Šibenik taky stojí za návštěvu,
> např. pevnost nad městem, starý Primošten, pokud
> jsi na sport, tak stadion Hajduk Split, jestli
> přes jídlo, tož kukni sem:
> [www.split24.com]
> Přejeď v Trogiru most na Čiovo a zajeď si na
> západní cíp ostrova na plažu Kave, na východě zase
> do Arbanije či Slatine a tam dej pivko s
> Grigorim.
> Určitě to není všecko, co se tam a v okolí dá
> podniknout, jsou tady lidi, co umí poradit eště
> víc. Užij si to !
> Mě to bohužel letos nevyjde.

K tomu není co dodat,vše pravdivé,několikrát navštíveno:thumbs up
avatar
muf
Re: kam v kaštelu a okolí split trogir
29. 05. 2014 16:20
dik moc na 10 dni az moc
Re: kam v kaštelu a okolí split trogir
29. 05. 2014 16:57
Ještě dodám,za úvahu stojí i krasová jeskyně Kotlenica jinak spilja Vranjača,nahoře nad Splitem směrem Dugopolje,nebo z nedostatku jiné činnosti udělat výlet na sv.Jure jak již zde bylo několikrát popsáno a vzpomenuto.A když se budeš(te)nudit ,ale skutečně nudit skočte ve Splitu na trajekt a
na otočku si vyjeďte na Hvar,někdo rád,druhý ne,ale i plavba lodí je určitý zážitek a tuším,že v restauraci podávají i jídlo,ale to nevím až tak přesně.
V případě návštěvy sv.Jure zastavte své kroky v restauraci VRATA BIOKOVA,jídelák v češtině a obsah talíře stojí za to nejen vidět.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Vašek (29. 05. 2014 17:20).
avatar Re: kam v kaštelu a okolí split trogir
23. 06. 2014 22:05
kik
Re: kam v kaštelu a okolí split trogir
02. 07. 2014 21:07
Jen bych dodal ze prujezd Trogirem na Ciovo je v sezone obcas na delsi dobu...
Re: kam v kaštelu a okolí split trogir
27. 07. 2014 10:03
Zdravím, chtěl bych se zeptat, co navštívit ve Splitu. Historie mě nezajímá, spíš možnosti nakupování. Díky
avatar Re: kam v kaštelu a okolí split trogir
27. 07. 2014 10:06
kmara napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zdravím, chtěl bych se zeptat, co navštívit ve
> Splitu. Historie mě nezajímá, spíš možnosti
> nakupování. Díky

Zaparkuj v centru,nebo u přístavu a pak jen choď po obchodech,je jich tam dost...
Re: kam v kaštelu a okolí split trogir
27. 07. 2014 16:55
Je jich tam dost, ale spíše jen samé tretky pro turisty. Alespoň na mě to tak působilo.
avatar Re: kam v kaštelu a okolí split trogir
27. 07. 2014 18:15
Ve Splitu je spoustu obchodů a rozhodně nemyslím tretky a různobarevné hadry a ručníky Hajduk.
V centru je hodně obchodů s obuví, oblečení, zlatnictví a další věci. Pokud toužíte po nakupování módy, tak si tam jistě vyberete a samozřejmě provětráte bankovní účet. Já na toto nakupování nejsem a naštěstí ani má druhá polovička, ale baví mne se do těchto obchodů koukat a prohlížet si zboží. A musím říct že móda je tam jiná než u nás, je to poznat i u obyčejných sandálů, pantoflí.
Pokud máte rádi nakupování, jsem si jist že budete velice spokojení. Nakupování můžete spojit s uměním, prohlídku galerií, poslech koncertů. Je to zážitek, doporučuji.

___________________________
Baxoid
... vím, že nic nevím ... Platón o Sokratovi
avatar Re: kam v kaštelu a okolí split trogir
27. 07. 2014 21:14
thumbs upBaxoid napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ve Splitu je spoustu obchodů a rozhodně nemyslím
> tretky a různobarevné hadry a ručníky Hajduk.
> V centru je hodně obchodů s obuví, oblečení,
> zlatnictví a další věci. Pokud toužíte po
> nakupování módy, tak si tam jistě vyberete a
> samozřejmě provětráte bankovní účet. Já na toto
> nakupování nejsem a naštěstí ani má druhá
> polovička, ale baví mne se do těchto obchodů
> koukat a prohlížet si zboží. A musím říct že móda
> je tam jiná než u nás, je to poznat i u obyčejných
> sandálů, pantoflí.
> Pokud máte rádi nakupování, jsem si jist že budete
> velice spokojení. Nakupování můžete spojit s
> uměním, prohlídku galerií, poslech koncertů. Je to
> zážitek, doporučuji.

thumbs up ano ,výstižné.....
Re: kam v kaštelu a okolí split trogir
29. 07. 2014 07:23
Já se omlouvám, ty tretky pro turisty jsem měl na mysli v Trogiru, nikoliv ve Splitu.
avatar Re: kam v kaštelu a okolí split trogir
30. 07. 2014 20:27
Moji rodiče se o víkendu vrátili z Hr a přivezli jedny noviny pro turisty o Splitu. Pokud toužíte po nakupování, vyfotil jsem pro vás plán historického centra a popisky. Doporučuji stáhnout do počítače a dle potřeby zvětšit. Pro rýpaly - na těchto "novinách" na hlavní straně je nápis: FREE COPY


___________________________
Baxoid
... vím, že nic nevím ... Platón o Sokratovi
Re: kam v kaštelu a okolí split trogir
01. 08. 2014 05:32
S tím oblečením a obuví, jak píše Baxoid: pokud jste zvyklí oděvy a boty nakupovat v našich tržnicích či v přidružených "vietnamských buticích" k velkoprodejnám potravin, potom bude to v Chorvatsku drahé. Móda je v Hr skutečně taková nějaká jiná, prostě kultivovanější.
avatar Re: kam v kaštelu a okolí split trogir
12. 08. 2014 11:58
Ještě jsem zapomněl doplnit, že v Marmontově ulici ve Splitu je také spousta obchodů, ta v mapce není. Pro neznalé je to ta ulice kolmá na Rivu a vede kolem ribarnice, poznáte ji podle tohoto yawning smiley:


___________________________
Baxoid
... vím, že nic nevím ... Platón o Sokratovi
Re: kam v kaštelu a okolí split trogir
15. 08. 2014 08:43
Včera večer (21:00 h.) jsme byli na výletě "ponorkou" z Trogiru. Cena 240,- kn za rodinou jízdenku - 3 + 1 zdarma. Vidět bylo akorát pobřeží s pár rybkama jinak nic. Asi by to bylo lepší ve dne, že by se dalo natočit i pobřeží apod., takže asi je lepší si zajet do nějakého podmořského akvaria a tam jsou ryby tutovka.
Re: kam v kaštelu a okolí split trogir
22. 08. 2014 21:18
My jsme letos byli na zřícenině hradu Klis a taky v podmořském akváriu ve Splitu. Hrad byl pěkný, je zde krásný pohled na Split. Akvárium celkem pěkné, ale cena vstupného velice přemrštěná.
Re: kam v kaštelu a okolí split trogir
05. 09. 2014 19:44
Já jsem přesvědčen, že nejlepší se této lokalitě zdaleka velkým obloukem vyhnout....
Re: kam v kaštelu a okolí split trogir
05. 09. 2014 21:29
Hanah,souhlas.Trochu jsme se přehrabovali ve zboží tu či onde a až na nějaké výjimky nikde na věšačce nebylo- vyrobeno v PRC.Ale co není,
zanedlouho může být.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 179
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.