Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kam se psem?

Autor zmrzlina 
Kam se psem?
08. 01. 2014 10:38
Ahoj všem,
opět po pár letech se chystáme vyrazit na dovolenou k moři (přelom července a srpna). Chtěli bychom vyrazit i s naším labradorem, a tak hledáme nějaké hezké místo, kde by bylo minimum lidí a nevadil by pes.
Ráda bych, aby bylo ubytování co nejblíže moři, aby se jednalo o nějaké klidnější místo jižněji v Chorvatsku (tzn. ne Istrie) a aby byla možnost, pokud ne přímo v místě, v nějaké rozumné dostupnosti zajet na nějakou "zastrčenou" pláž, kde bychom mohli být třeba i úplně sami :-) A v rozumné dostupnosti také možnost restaurace apod. (třeba do 20 km). Bonusem by bylo, pokud by se jednalo o místo, odkud se dá jezdit na výlety (v tomhle byl skvělý Biograd, ale tam je hrozně moc lidí).
Zatím jsem se dívala na ostrov Hvar, konkr. lokalita Ivan Dolac a Sv. Nedjelja apod. (směrem na volné moře).
Můžete doporučit lokalitu, případně i ubytování?
Díky moc!
A*
Re: Kam se psem?
08. 01. 2014 16:32
Co trošku pohledat než založíš nové vlákno? http://forum.ihvar.cz/read.php?8,192334,page=1
Re: Kam se psem?
08. 01. 2014 16:37
To, co jsem chtěla, jsem se v daném vlákně nedozvěděla. Informace o tom, jaké doklady musí mít pes a že mu mám dát odčervení i proti srdečním červům vím. Ptám se na tipy na konkrétní lokality JIŽNĚJI, případně na tip na konkr. ubytování apod.
Re: Kam se psem?
14. 01. 2014 15:52
kdyby měl někdo dobrý tip kam s labradorem tak beru, zatím sem nic vhodného nesehnal kde by měl pejsek i třeba nějaký menší výběh s olpcením
Re: Kam se psem?
14. 01. 2014 16:27
My nakonec sehnali, ale oplocení tam není.
avatar Re: Kam se psem?
15. 01. 2014 07:34
Sponiku, zkus apartmány Tilijanka v Rogoznici-Lozici. Je to oplocené, se zahradou a psi jim nevadí.
Re: Kam se psem?
17. 01. 2014 16:50
Kudu, mockrát děkuji přes víkend se na to podívám.
Re: Kam se psem?
04. 03. 2014 15:49
Ahoj

Na Hvaru v Ivan Dolacu jsme byli s naší boxerkou v roce2012 a již nikdy více. Ubytování sice nebyl problém ale všechny pláže v Ivan Dolaci mají značku zákaz psů. Přitom psa máme přivázaného u sebe, do vody chodí jen když tam zrovna nejsou děti,nikoho neobtěžuje, neštěká, jsme vždycky uplně na okraji pláže kde máme pocit že to nikomu nemůže vadit a přitom jsme měli nechutnou scénu s češkou která držela v ruce křičící malé dítě 1-2 roky. Téměř jsem měli zkaženou dovolenou. Pes je pro nás jako člen rodiny takže ho nezavíráme na apartmánu ani nikam do útulku když chceme na dovolenou. Navíc je to velká cestovatelka a je ráda když je s námi. Jezdíme přes noc kdy není horko. Jinak teplo miluje ještě více než my takže přes největší vedro zpátky na apartmán,tak jako dospělí. V poslední době registrujeme nenávist lidí na psy. Já říkám kdo nemá rád zvířata nemá rád lidi. Největší problém vždy jen s Čechy. Takže Ivan Dolac Vám nedoporučuji. Byli jsem spokojeni na Pagu v Metajne]
ale protože domácí milují psy. Loni ve Staniči taky nebyl problém, chodili jsme úplně bokem na pláž. Jinak je už dnes celkem problém sehnat apartmán kde můžeš se psem. Navíc někteří píší jen malá plemena. Řekla bych že ukřičené,nevychované děti snažící se s podporou s vých rodičů zabít ve vodě vše co se hýbe je daleko skličující než existence psa na pláži.
Ostravačka
avatar Re: Kam se psem?
04. 03. 2014 17:09
Souhlasím ,že některé děti některých "rodičů" by měli být přes léto v nějakém útulku.grinning smiley
Re: Kam se psem?
04. 03. 2014 21:35
zmrzlina napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj všem,
> opět po pár letech se chystáme vyrazit na
> dovolenou k moři (přelom července a srpna). Chtěli
> bychom vyrazit i s naším labradorem, a tak hledáme
> nějaké hezké místo, kde by bylo minimum lidí a
> nevadil by pes.
> Ráda bych, aby bylo ubytování co nejblíže moři,
> aby se jednalo o nějaké klidnější místo jižněji v
> Chorvatsku (tzn. ne Istrie) a aby byla možnost,
> pokud ne přímo v místě, v nějaké rozumné
> dostupnosti zajet na nějakou "zastrčenou" pláž,
> kde bychom mohli být třeba i úplně sami :-) A v
> rozumné dostupnosti také možnost restaurace apod.


Doporucuji Starigrad Paklenica
> (třeba do 20 km). Bonusem by bylo, pokud by se
> jednalo o místo, odkud se dá jezdit na výlety (v
> tomhle byl skvělý Biograd, ale tam je hrozně moc
> lidí).
> Zatím jsem se dívala na ostrov Hvar, konkr.
> lokalita Ivan Dolac a Sv. Nedjelja apod. (směrem
> na volné moře).
> Můžete doporučit lokalitu, případně i ubytování?
> Díky moc!
> A*
Re: Kam se psem?
05. 03. 2014 10:26
Pokud je zákaz vstupu psů na pláž a já tam psa vemu, nemůžu se divit, že se to někomu nelíbí. Důvodu, že jsem se psem byl na okraji a nikomu nemohl vadit, neobstojí. Jednou tam je cedule s nějakým zákazem, tak by se měla dodržovat. A teď do mě.
Re: Kam se psem?
05. 03. 2014 10:52
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pokud je zákaz vstupu psů na pláž a já tam psa
> vemu, nemůžu se divit, že se to někomu nelíbí.
> Důvodu, že jsem se psem byl na okraji a nikomu
> nemohl vadit, neobstojí. Jednou tam je cedule s
> nějakým zákazem, tak by se měla dodržovat. A teď
> do mě.


Jednoznacny souhlas. Letos jedeme se psem zvolili jsme misto, kde z minulosti vime, ze se psy lide nemeli problem.
Re: Kam se psem?
05. 03. 2014 10:55
Bez komentáře. Dejme všude cedule. Navrhovala bych ceduli mějte se rádi,chovejte se k sobě slušně a ohleduplně. Stejně se to nebude dodržovat že?
Do Chorvatska zatím budu jezdit i nadále samozřejmě se psem, hlavně na místa kde je člověk trošku sám.
Všem milovníkům Chorvatska a psů hezkou dovolenou už aby byla.

ostravačka
Re: Kam se psem?
05. 03. 2014 11:32
Já pejska mám a nechávám ho doma u příbuzných. Osobně nemám dobrý pocit, když tam vidím nějakého pejska kterého neznám, neznám jeho povahu a mám s ním trávit týden na pláži. Sorry, ale vaše řeči o hodných a milých přátelých člověka, který je jen na okraji pláže kde má zákaz neobstojí.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Schimi (05. 03. 2014 12:13).
Re: Kam se psem?
05. 03. 2014 15:31
Milovníci Chorvatska prosím Vás nepište prosím do tohoto témata své negatívní názory na psa na pláži. Toto téma mělo být pro informace a doporučení pro lidi kteří chtějí do Chorvatska se psem a rádi by nějaké informace o místech kde to bylo se psem fajn,bez nějakých problémů.
Né každý chce dávat, nebo nebo ani nemá možnost, psa k příbuzných nebo někam jinam.
Napište prosím raději kde jste byli na kterých místech se psem. Jezdit každý den se psem někam na vzdálenou pláž je blbost.
Já sama bych se ráda dověděla o nějakých míste a to jsem toto téma nezákladala. Nepreferuji jezdit stále na stejné místo se psem ani bez psa.

Ostravačka
Re: Kam se psem?
05. 03. 2014 16:14
[ljubimci.24sata.hr]

+ v každom väčšom kempe je pláž vyhradená pre psov
Re: Kam se psem?
05. 03. 2014 20:29
Hurá...

Karki dávám Vám jedničku s hvězdičkou. Konečně něco pozitivního pro milovníky psů a Chorvatska.Určitě z toho budu čerpat.
Ta cedule se psem bez čáry to jsem ještě neviděla.
Díky moc. Více takových příspěvků. Líbí se mi to slovo v chorvatštině pro psí miláčky ljubimcima. To je krása.
Ať si říká kdo chce ale pes je stejně nejlepší přítel člověka a podle toho se k němu máme taky chovat. Být v kleci by se nám taky asi nelíbilo.
Prosím Vás ostatní nemilovníci psů nepolemizujte zde se mnou. At se toto téma věnované pobytu v Chorvatsku se psem nezvrhne v něco jiného.
Své názory o tom že " sorry mám na to jiný názor a psi nemají na pláži co dělat proberte jinde nebo třeba u piva.

Ostravačka
Re: Kam se psem?
05. 03. 2014 21:08
Odpověď pro Schimiho

nedá mi to ale musím napsat. Nemáte dobrý pocit když vidíte na pláži psa a neznáte jeho povahu že je Vám nemilé strávit s ním týden na pláži.?
A jak víte že vedle Vás neleží pedofil na pláži a nekoupe se ve vodě s Vašimi dětmi a třeba neleží přímo vedle Vašich dětí a třeba si s nima nepovídá? Je to hnusné že? Pes je proti tomu úplně neškodný ne? Je to morbidní srovnání ale měli bychom si uvědomit že přítomnost psa na pláži je to nejmenší zlo že mohou být daleko nebezpečnější skutečnosti které klidně přehlížíme a na psa se díváme jako na vyvrhela. Proč vlastně pes nemůže být na pláži? Berte to jen jako řečnickou otázku a odpovězte sami sobě. Jáí třeba nechápu proč nemůže být pes na pláži a pedofil ano. Lidi zamyslete se nad tím. Ale jen ve svém svědomí.
Ostravačka
Re: Kam se psem?
06. 03. 2014 07:26
avatar Re: Kam se psem?
06. 03. 2014 08:59
ostravačka: plně Tě chápu, taky jezdíme s pejskem - ale my máme malého šmudlu, který se vody bojí, takže je jenom procházkový yawning smiley nebo mě z té modré záplavy "zachraňuje" pobíháním na molu smiling smiley a uvázaný na vodítku.
Jestli jen hledáš tip na dobrá místa a netrváš na oblasti, tak bych Ti radila boční pláže na ostrově Vir (30 km severně od Zadaru) - Červená země, Duboka draga ap. a vůbec menší místa v Severní Dalmácii - respektive menší místa všeobecně. Dobrý je i Borak na jižní straně Pelješacu - domek Tamaris s vlastní kamenitou plážičkou, tam byla s pejskem myslím Gina. Lidi jsou si tam tak nějak blíže a pokud uvidí, že se o psa staráš, uklízíš po něm, nenecháš ho volně pobíhat bez dozoru, tak to tolerují... K tomu úklidu, vždycky se hořce pousměju, když sbírám po našem Beníčkovi (čivava) bobeček cca 7 cm dlouhý vedle neuklizené "hromady" po dalmatinovi - ten je ale místní, takže "jiná liga" smiling smiley
Všechno je o lidech - a rozhodně by mi víc vadil pedofil na pláži než pes...



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Rosmarine (06. 03. 2014 09:01).
Re: Kam se psem?
06. 03. 2014 10:51
Svého psa RR na dovolenou neberu, užívá si ho naše dcera, která s námi už nebydlí a pes na pláži mi nevadí, ba naopak, což se nedá říci o některých lidech, které tam potkávám a musím s nimi trávit dovolenou.
avatar Re: Kam se psem?
06. 03. 2014 10:51
4 ostravačka

[www.jadran-online.cz]

[www.dogstravel.xf.cz]

Byli jsme v ID zrovna v době kdy jste tam byli vy (konec června 2012). Pamatuji si na vás, bývali jste pravidelně na pláži pod kempem. Chodili jsme tam taky. My máme doma netopýrku kříženou s kočkou a psem. smiling smiley A do Chorvatska jsme ji nebrali, protože jsme se obávali reakcí okolí. Je těžké vysvětlovat lidem, kteří nemají psa za člena rodiny, že to ve vašem případě tak je. Na druhé straně tyto lidi chápu. Když je zde cedule, která zde zakazuje vstup psům, tak mají právo užit si pláže bez nich. Člověk by, ale měl mít možnost volby a nějaká pláž pro vstup se psy by, aspoň ve větších letoviscích měla být. yawning smiley


Re: Kam se psem?
06. 03. 2014 13:17
Aho všem,
právě v ID v roce 2012 jsme měli kvůli naší Kety problém. A proto jsme chodili pak na tu jedinou plážičku v ID která byla odpoledne zalitá vodou.
Bylo to celkem zděšení když jsme přišli k pláži a všechny pláže přeškrtnuty.Kdyby mě Jitka Carič upozornila že v ID nejsou pláže kam můžeš se psem tak tam vůbec nejedu. Co z toho že ubytování se psem nebylo problém v ID. Jezdit v příšerném horku někam na vedlejší pláže jsme zavrhli. Já nerada dělám problémy ale v ID jsme to schytali za psa škaredě.
Ted se vždy raději ptám dopředu zda je možné jít se psem na pláž nebo se dívám podle záběrů z okolí zda se tam dá jít někam bokem.
Jsem ráda za informace které jsem si ted na foru přečetla a určitě i ostatní " pejskaři" budou rádi. Děkuji všem co napsali.
Mějte se fajnsmiling smiley
Ostravačka
avatar
mdr
Re: Kam se psem?
06. 03. 2014 15:07
My máme dobrou zkušenost právě s kempem Kovačine na Cresu, který je vysloveně dogfriendly a většina lidí, kteří tam jezdí, to ví a není tudíž žádný problém.
avatar Re: Kam se psem?
19. 03. 2014 19:31
to ostravačka:
my jezdíme do ID se psem 3x a nikdy no problem-ale nechodíme mezi lidi na láže-stejně je nemáme rádi-vás foristy samosebou anosmileys with beer-a chodíme směrem na sv,neděli na konec vesnice,lesem až dojdeš na kameny-takový velikánský plotny a jsme tam skoro sami-občas se někdo přidá a od Zaly/maďarská ohařka/to pěkně schytá-hájí si místo a každýho nově příchozího proštěká.Takže za nás a za Zalu ID+palec nahoruthumbs up
avatar Re: Kam se psem?
19. 03. 2014 19:57
Ahojtesmiling smileyR.
ID - Hvar: /z PF/:

Re: Kam se psem?
01. 06. 2014 13:24
Ahojte Pejskaři, neměl by někdo tip na ubytování v Njivici nebo Malinské na ostrově Krk? Kdysi jsme byli právě v Malinské, to jsme ještě neměli pejska. Pamatujeme, že právě mezi Malinskou a Njivicí bylo celkem zalesněno, takže by bylo kam s pejskem vyjít a v Njivicích mají přímo pláž pro psy. Kdyby tedy někdo věděl o apartmánku, nebo studiu s kuchyní pro dva a pejska, prosím napiště do soukromé zprávičky. Předem díky Lukáš.
PS: kdybych si mohl vymýšlet, cena by se mohla pohybovat okolo 35-40E za noc. yawning smiley
avatar Re: Kam se psem?
01. 06. 2014 19:31
Pizzmen ... je mi líto, nevím ...
ale jinak potvrzuji ( z CZF for Rero) i Hajdukovi ( I.D. )
... nádherná Hajdukova Maďarská ohařka neboli ... Vížla ... [www.rajce.net]
... plaža za pse ... [www.rajce.net]
smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (01. 06. 2014 19:35).
Re: Kam se psem?
01. 06. 2014 20:04
My jsme se nakonec rozhodli pro Hvar a zátoku Ladjena... Je tam jen 1 apartmánový dům a psi jsou povoleni i na pláži, tak snad by neměl pesan (labrador) nikomu vadit.
avatar Re: Kam se psem?
01. 06. 2014 20:51
Ahojtesmiling smileyR.
Co oni už pro ty pejsky nevymyslí...Split:
[www.24sata.hr]

Zmrzlino...tady - asi v 1/3 filmu - je ta zátoka Ladjena s tím apartmánem - krásně vidět...byla tam z fóra Waja.

Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 65
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.