Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smiley Fr. a It. 2014 smiling smileyPraha 2015smiling smiley Chorvatsko 2015

Autor Rero 
Pěkný. A opar byl teda pořádný.
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smiley Fr. a It. 2014 smiling smileyPraha 2015smiling smiley Chorvatsko 2015
22. 10. 2015 21:38
Rero, super reportáž.
Neříkej, že jste nebyli nakouknou i do té naší zátoky, když jste byli kousek vedle.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smiley Fr. a It. 2014 smiling smileyPraha 2015smiling smiley Chorvatsko 2015
23. 10. 2015 07:38
Kabinet - i přes ten opar bylo to koukání směrem na Igrane a Živogošče - takové milé a vzpomínkové...smiling smiley

Bomiňo - zdravímsmiling smiley , vidíš to - nebyli. Chtěli jsme objet nostalgicky Hvar Podstine, tu Tvoji krásnou zátoku atd. - ale ta Dubovica nás tou cestou dolů a nahoru s koupáním tak "vyšťavila" - že jsme nakonec ze všeho zrezignovali - a jeli jen do toho Zastupace u Brusje se nakouknout...tedy kousíček od Tvého nádherného místečka.



Poslední chvilky na Hvaru - Sučuraj [ihvar.cz]



Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smiley Fr. a It. 2014 smiling smileyPraha 2015smiling smiley Chorvatsko 2015
26. 10. 2015 09:12
Tyhle poslední fotky, jak bych to řekl, prostě nemám rád tento pohled, protože to je šmytec. Sbohem a šáteček, zamávat Sučuraji a je po dovolené.
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smiley Fr. a It. 2014 smiling smileyPraha 2015smiling smiley Chorvatsko 2015
28. 10. 2015 09:48
Ahojte.

Zahajskejsmiling smiley...nemám to nastavené tak jak Ty. Odbudu si ty nedobré chvilky při balení a úklidu apartmánu. Pak už se zase těšímsmiling smiley - ani nevím na co.
Tak třeba v Sučuraji to máme takto. Manžel sedí v autě v tom vedrusmiling smileyv řadě na trajekt...a já jdu dělat takové veledůležité věci - jako pokoukat a pofotit městečko. Sučuraj se mi totiž hrozně moc líbí. Jen za sebou slyším výkřik - "vrať se včas!" - a tedy taky dost závistivý pohled. Ale co, šoférování má své klady i zápory - a tak to i berusmiling smiley.
Letos jsem tedy šla i s vnukem. Stavili jsme se opět na dětské hřiště, a pak se procházeli. Šla jsem - a říkala si, proč já jsem se tedy ještě nikdy v Sučuraji neubytovala. Zrovna jsem si v duchu řikala - napravím to. A vedle sebe slyším hlásek - fuj, tu smrdí. A opravdu, v zálivu je to trochu cítit rybinou. Tak říkám, no a co, vždyť je to od rybiček... A dál tak nad tím ubytkem přemýšlím, byť třeba jen na 3 noci...Hrozně moc se mi totiž líbí i ten pohled ze Sučuraje a okolí - na to Biokovo...

A poslední foto z pevniny...


Příště popis mého nejstrašnějšího ubytka ve Slovinsku - bez foto - a možná několik málo foto ze srpnového prodlouženého víkendu v Maďarsku...

Dovoluji si dvě chronicky známé přidat - v pozadí Biokovo



Tady je to hezké. Pak to udělalo bum bác a kamének spadl na cestu. To ale vyfocené nemám. Nad Podgorou.
Nástup na loď ! tady si nejsem jist kde to je. Myslím - Tučepy ?
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smiley Fr. a It. 2014 smiling smileyPraha 2015smiling smiley Chorvatsko 2015
06. 11. 2015 22:29
Rero: mám to přesně jako ty píšeš, manžel sedí v autě a popojíždí v koloně k trajektu a já se jdu také projít po městečku a fotím. Slyším to samé, abych se vrátila včas. Letos jsem se prošla po nábřeží, zakoupila jízdenky na trajekt a vrátila se k autu, které popojelo jen o pár desítek metrů. Trajekt byl v nedohlednu, tak jsem se vydala na druhou "okružní cestu" po Sučuraji. Jak se tak rozhlížím po nábřeží, tak najednou vidím v přístavu trajekt, na který už najíždějí auta. Měla jsem co dělat, abych stihla včas doběhnout k našemu autu, abychom se mohli nalodit. Jestli ještě někdy nám bude přáno navštívit ostrov Hvar, tak se určitě budu při odjezdu muset rozloučit s procházkou po Sučuraji, protože o mého muže se pokoušela mrtvice. Lístky jsem měla u sebe v kabelce a on nevěděl, co by udělal, kdybych včas nedorazila. angry smiley

obrázky jsem dala do vlákna doprava
[www.rajce.net]
Hezky fotografiemi zdokumentovaná cesta se svými zvláštnostmi.

Je zajímavé, že trpaslíky a "červené lucerny" (aspoň před Znojmem) člověk vidí až přejede české hranice. Pěkný cirkus. Co si ti cizinci pomyslí.
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smiley Fr. a It. 2014 smiling smileyPraha 2015smiling smiley Chorvatsko 2015
07. 11. 2015 11:04
... Waja ... thumbs up
... kávička, štětkovec a vůbec ... plno pozitivní atmosféry ...
fotky jsou perfektní a navíc je to v galerii ...
... z jedné fotky už nicméně vyzařuje uvědomnění si .... kam dál ... a kde je trajekt ? ... grinning smiley
[www.rajce.net]
smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (07. 11. 2015 11:16).
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smiley Fr. a It. 2014 smiling smileyPraha 2015smiling smiley Chorvatsko 2015
30. 11. 2015 09:00
Ahojte. smiling smileyR.

MilošHr...jo, pěkné fota - moc pěkně se dělá ten maják na pozadí hor...dá se tam i bydlet - už jsem si ho taky pár krát vyfotila, tentokrát jsem byla trošku línásmiling smiley
Hradečák...zajímavé a moc pěkné fota - z výškysmiling smiley
Waja...taky koukám, abych se objevila včas - to by byl mazec, kdybych to nestihlasmiling smileyFotky Tvé - jak jinak - moc pěkné




A nakonec pár slov k tomu ubytku ve Slovinsku. Hledala jsem to ubytko na internetu poslední den na Hvaru. Nechtěla jsem známé místa, jen tak - něco levného na přespání. A to byla chyba. Chyba byla i to, že jsem to našla já - neměla jsem pak ani komu nadávatsmiling smileysmiling smileysmiling smiley
Ani jsem to nevyfotila, neměla jsem sílu a energii, ani si nepamatuji název té vesničky. Asi jsem to podvědomě vytěsnila ze své paměti. Ale bylo to ubytko tak možná pro kamioňáky. Jedna ložnička na patře - v podkroví, stěny z "papndeklu", těch pokojů tam bylo asi 6, vedro jak nevím co, záchod pořádně nesplachoval, schod\y nahoru z betonu - zábradlí asi tak 1/2 metru od toho, tudíž nebezpečné, hlavně že to bylo se snídanismiling smiley. Už nikdy více. Závěr výletu tedy neslavný. No, hlavně že jsme dojeli do Prahy ok. Ale jinak - celá dovča super.




A jako přídavek jsme si v srpnu "dali" Balaton. Nejdříve tedy Hevíz. Koupání super, voda teploučká jak na Hevízu, tak i v Balatonu. Dá se tam ve vodě fakt vyblbnout - na tom písečném dnu a stále bezpečno. Pro děti - ale i dospěláky - to nemá chybu.

Na "vpravení" do atmosféry Maďarska...
[www.youtube.com]



Hevíz:

Balaton:


Tady se dalo pojíst...
Mapka:

I na Balatonu zapadá sluníčko...smiling smiley


Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smiley Fr. a It. 2014 smiling smileyPraha 2015smiling smiley Chorvatsko 2015
04. 12. 2015 12:33
Ten Balaton nevypadá vůbec špatně. Pouze jednou jsem jel po dálnici kolem, takže osobní zkušenost nemám...

- jaké tam jsou ceny?
- byly tam v srpnu davy lidí nebo to šlo?

Díky za odpověď.
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smiley Fr. a It. 2014 smiling smileyPraha 2015smiling smiley Chorvatsko 2015
04. 12. 2015 19:33
To že vypadá dobře na foto je fakt.Manželka také po něm toužila,až jsem obětoval čas a místo HR jsme tam dovolenkovali.Od té doby je vyléčená a už tam nechce.Plno rybářů a ti mají od rána do rána nahozeny udice,několikrát jsem se do nich zamotal.Mimo pláže je rákos a bahno.Tam kde je pláž tak je na dně písek,ale na dno bohužel není vidět.Kolem Balatonu jezdí vlak,tak většina kempů je mezi tratí a vodou.Ve většině kempů jsou nasáčkovány cestovky a nebo nastálo postavené přívěsy Maďarů a to samozřejmě v první lajně.Všechny kempy jsou na vysoké úrovni a patří pod jednu skulinu majitelů Balatontourist.Ceny všude stejné ve všech,spíš vyšší. Pokud někdo je zvyklý na moře,tak asi bude zklamán.Jinak je tam zakázáno jezdit na člunech,jen tak něco na elektriku,benzín ani náhodou.Atrakce,kromě stánků nebyly,aspoň tam kde jsme byli my,vše nabízeno na prodej.Na kolo ideální,všade vedou kolem celého Balatonu cyklostezky.Ono asi bude záležet kde se člověk usadí,živo je Siófok.Ta část je asi nejlepší,my byli na opačné straně Balatonakali, přímo v tomto kempu [www.balatontourist.hu] . Je to jen a jen můj pohled na věc,jsem rozmazlený Jadranem,ke kterému je od Balatonu jen kousek. Jinak fotky máme na našem rajčeti [www.rajce.net]

MirekŠi



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tvsat (04. 12. 2015 19:35).
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smiley Fr. a It. 2014 smiling smileyPraha 2015smiling smiley Chorvatsko 2015
05. 12. 2015 09:02
Zdravím. smiling smileyR.

MartineR. Přesně si ceny nepamatuji, ale tak jsem si říkala - asi jako u nás. Něco bylo o trošku levnější. Ale celkově tam už ty ceny taky stouply. Ale oproti Chorvatsku je určitě o něco levněji.
Davy lidí v místech, kde jsme byli - nebyly. Ostatně - tak asi jak na foto. V těch centrálních místech bylo samozřejmě více lidí.

Tvsat. Tak jsou tam místa k rybaření, a jsou místa k "pelešení"smiling smiley a vodním hrátkám - jak třeba - kdybych si dovolila malé porovnání - třeba tak trošku - jak Nin v Chorvatsku. Samozřejmě, že porovnávat moře a Balaton nelze. Ale s ohledem na děti - pro jejich vyžití, na takový kratší "výskok" - když vyjde počasí - tak je to super. Ale mohu říct, že realita byla hezčí - než mám na neprofesionálních foto. Ale jasně - pro klasické cestování dospěláků za krásami a panoramaty moře a hor - to není. No a Hevíz - to je taková evropská a možná i světová perla - v oblasti přírodních termálů - a máme to skoro za humny.


Ale slíbila jsem - pár foto z netradičních míst Berlína.

Dnes Paví ostrov (Pfaueninsel)
Ostrov tvaru ptáka se zámkem a šlechtickým sídlem patří k Berlínu. Leží v tekoucích vodách Havoly a je unikátní svou historickou uzavřeností kombinovanou s přírodní rezervací. Paví ostrov je nejsevernější částí královských zámeckých areálů, rozkládá se v jihozápadním výběžku Berlína. Je dlouhý 1500 metrů a má plochu 76 hektarů. Z historie Pavího ostrova je zajímavé, že byl původně „Králičí“, protože se na něm chovali králíci pro královský dvůr. Teprve král Fridrich Vilém II. nechal na ostrově roku 1793 založit zahradu a postavit zámeček. O dva roky později vysadil pávy a od té doby je ostrov „Paví“.

Na ostrov se pluje malým trajektem - ale jen asi do vzdálenosti 3 délek trajektu. Návštěva ostrůvku proběhla v listopadu - odpoledne, a tak jsme museli nakonec moc spěchat - ať nám neodpluje poslední trajekt na pevninusmiling smiley v 17,00. Podzimní "divoká" příroda - sice v pošmournu - tam byla nádherná, ale na jaře to tam musí být překrásné...


symbol - ze starého stromu roste nový... Postaveno celé ze dřeva...
Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smiley Fr. a It. 2014 smiling smileyPraha 2015smiling smiley Chorvatsko 2015
05. 12. 2015 09:34
Jen dodám.HU moře sice nemá,kdo chce,ten si pointu i zde najde.Navíc po toulkách v této lokalitě námi v turistických centrech nepohrdají , v mnoha i menších střediscích najdete poutače,reklamy,jídeláky v jazyce nám srozumitelném-českoslovenštině.I maďarská kuchyně má svůj půvab,o kvalitě drůbeže,uzenin či masa,netřeba komentáře.
Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smiley Fr. a It. 2014 smiling smileyPraha 2015smiling smiley Chorvatsko 2015
05. 12. 2015 16:30
Balaton znám ještě z doby, kdy cesta na Jadran byla jen na devizový příslib. Kemp v Balatonllele byl prázdný trávník, brána bylo lano natažené mezi kůly a občerstvení byla taková dřevěná budka a u ní tři fošny v různé výšce. Ta nejvyšší byl stůl a ty dvě nižší byly lavice. O rok či dva později už tam byla klasická samoobsluha, brána se závorou a ubohé sociálky. Ještě později se tam objevily vysázené keříky, které vydělovaly místa pro karavany. Tenkrát prakticky jen NL. Ještě později jsem se potkal s jedním angličanem, který mi líčil fantastickou dovolenou u Balatonu, ale hlavní pro něj byli koně. Tenkrát jsem si myslel cosi o debilovi, který může kamkoliv a on jede do HU. Fakt je, že se to tam postupně hodně vylepšovalo. Pravda je, že i když už jsme jezdili volně k moři, tak jistou dobu pořád po trase s trajektem přes Balaton. Jednak ještě v HU nebyla dálnice a s ohledem na děti to byla cesta zajímavější. V každém případě cestou tam se Balaton zdál fantastický, ale cestou zpět to bylo takové plivátko. Dnes sice pořád přes HU, ale okolo Balatonu prosvištíme po dálnici a každý rok si se ženou říkáme, že se zastavíme pro obnovu vzpomínek. Tak možná příští rok.
Doufám, že se na mne majitelka krásné webové stránky paní Jaroslava Brutarová nebude zlobit..ale při hledání jiné Aerovky v Dubrovníku na Stradunu tak trochu v "Hledání ztraceného času" jsem náhodně narazil na její a zde je pro Vás zveřejňuji (taky kde jinde?). Jedinečné fotografie s popisem cest Vás přenesou o pár desítek let zpátky..S aerovkou do Jugoslávie-cesta první a S aerovkou do Jugoslávie-cesta druhá. Přeji Vám všem hezké počteníčko a z dobových fotografií s trochou nostalgie jen ty nejkrásnější zážitky smoking smiley
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smiley Fr. a It. 2014 smiling smileyPraha 2015smiling smiley Chorvatsko 2015
06. 02. 2016 17:08
Díky Miloši, fakt krásné thumbs up

** Petr **
Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smiley Fr. a It. 2014 smiling smileyPraha 2015smiling smiley Chorvatsko 2015
08. 02. 2016 21:05
Perfektní počtení, díky... thumbs up
PetrK a filhou..tak jako mne potěšila komplet celá stránka, jsem rád i za Vaše kladné reakce thumbs up
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 51
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.