Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

confused smileyOrebič

Autor Brbr 
confused smileyOrebič
01. 07. 2013 22:25
Mate nekdo zkusenosti s pobytem v Orebici na poloostr.Peljesac? Chystame se tam, ctu tady vsude rozporuplne recenze, vaham, zda nezvolit jiinou lokalitu. Poradte.....
Jake jsou tam plazée, restaurace, jestli to stoji za to - absolvovat tak dalekou cestu? Popr.doporucte, kam v Orebici zajit nebo kam z Orebice zajet?
Nemohu nikde najit vlakno ciste jen o Orebici.
B.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Brbr (01. 07. 2013 22:26).
Mia
Re: confused smileyOrebič
02. 07. 2013 11:15
Boli sme v Orebiči s cestovkou, ale je to už dávno. Ubytovaní sme boli v hoteli, pred ktorým bol park. Pláž bola myslím z drobných kamienkov, v susedstve robili skvelú pizzu. Inak ma ale lokalita neuchvátila - i keď možno to bude tým, že sme boli busom, v hoteli a s malým dieťaťom, takže na nejaké spoznávanie okolia nebola príležitosť.
V každom prípade cesta bola dlhá a únavná, a už by som volila niečo bližšie.
Na druhej strane, videla som aj nádherné fotky z Pelješacu, takže...
avatar Re: confused smileyOrebič
03. 07. 2013 19:10
Do Orebiče jezdím od roku 2007. Mě se tam líbí. Je pravda, že busem do místních hotelů bych nejel ani kdyby mi platili. (Můj vlastní názor).Jet totiž na Pelješac bez auta je , s prominutím, hloupost.
Zadej si na googl map v Orebici Street view.
Jet tam je opravdu dálka a chvíli to trvá, ale alespoň jednou to stojí zato.
Už se těším na zmrzlinu v cukrárně OAZA, na pizu a čevapi v bistru JADRAN, na mé oblíbené telecí řízky (dcery mořské plody) v restauraci AMFORA. Těším se také na večerní posezení v CAFE BAR JADRAN s pohledem na přístav a na míchané koktejli v baru TRI PALMY.
Nemohu se dočkat úžasné cesty na pláž DIVNA a DUBA, na západ slunce v TRPANJI, na opětovný výšlap na horu SV.Ilija (961m.n.m.), na výlet do Stonu a posezení na stíněné terase restaurace STAGNUM, (snad přijedu i včas na stonskou feštu (skvělá "pouť" jak ze 70 let)).
Určitě nevynechám projížďku na ostrově Korčula a staré město Korčula a návštěvu "nejospalejšího" města světa BLATO :-).
No a mnoho dalšího, ale to si musíte v Orebiči a okolí najít sami.smiling smiley
avatar Re: confused smileyOrebič
04. 07. 2013 07:54
Brbr ... nevím , jestli Ti to pomůže ... ale kdyby ... smileys with beer
[forum.ihvar.cz]
Re: confused smileyOrebič
04. 07. 2013 22:59
Dekuji moc vsem za informace !

Hlavne Bessy mi dost pomohla i Jara Cimrmanu s restauracemi - ze uz jsem cela natesena, uz abych tam byla.
Vypada to supeeeeerrrr - nadhera.!

Dik.
A jeste, kde se nachazi plaz Trstenica?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Brbr (04. 07. 2013 23:00).
avatar Re: confused smileyOrebič
04. 07. 2013 23:53
Brbr

Hlavne Bessy mi dost pomohla

Bessy (na) je Pétova fena -- [www.q3.cz]
ale je to i náš předseda tady na foru a omluva za pujčení fotečky, pro lepší dokumentaci smiling smiley
avatar Re: confused smileyOrebič
05. 07. 2013 10:17
... Andeji, Andreji ... až na toho předsedu ... jsi to uvedl na pravou míru ...
smileys with beer

Brbr ... vše dobré a ať se Vám tam líbí ... thumbs up
avatar Re: confused smileyOrebič
05. 07. 2013 11:07
Bessy ,máš pravdu , on ten předseda zní už ne moderně . Tak omluva za předsedu a vítám , zde na foru managera - chorvatologa a to nemyslím vůbec zle .
Ano i já jsem manager , ale už jenom prachu a úklidu v domácnosti .drinking smiley
Re: confused smileyOrebič
06. 07. 2013 23:11
Akorát jsem se dnes z Orebiče vrátil. Musím říct, že po letech "prožitých" ruzně po Omiši, Bašce, Makarské to bylo příjemné. Daleko méně lidí. Samozřejmě méně zábavy ve městě, ale ne, že by nebyla.
Slušných restaurací kam zajít je dost, samozřejmě stejně tak i místa, kam bych nedoporučoval zajít. Přičemž ty nejlepší jsou docela ukrytá.
Co se týče pláže, tak nejpoužitelnější je asi Trestanica z části písčitá z části jemné oblázky. I nyní v začátku sezony se dalo bez problému najít místo. Ostatní pláže ve městě mi přijdou, z mojeho pohledu nepoužitelné. Velké kameny na pláži i při vstupu do vody. Nicméně nejlepší koupání, které jsem na Pelješaci našel je pláž Divna, asi 25 km od Orebiče.
Výlety určitě na Korčulu, Ston, Dubrovnik či na vyhlídku na Sv. Ilju (tak na 2,5 hodiny výstup)...
Mě osobně se tam líbilo a určitě se tam rád vrátím.
Re: confused smileyOrebič
07. 07. 2013 19:52
Trstenica je pláž hned při příjezdu autem do Orebiče vlevo. Je dlouhá a všichni se tam vejdou.
Ohledně hospod a barů více jak "jarda cimrmanů" nenapíšu.
Co se výletů na Korčulu týká - rozhodně stojí za to si odepřít jedno pivo a jet tam "boat taxi". Cca 20 min a úplně jiný svět. To je paráda. Jinak muzeum Marka Polo na kopci v kláštěře je také super.
Pláž Divna, bomba.
Po cestě Ston super.
Re: confused smileyOrebič
07. 07. 2013 22:17
Bezva, - diky za aktualni informace ! thumbs up
Re: confused smileyOrebič
07. 07. 2013 22:22
eye rolling smiley. Jeste by me zajimalo, jak daleko je beach Tstenica vzdalena od pristaviste - nebo od hotelu Boutique Adriatic - asi 1km? - na google maps nalezeno....
avatar Re: confused smileyOrebič
08. 07. 2013 06:15
Trstenica je od pristaviste neco pres 1km
avatar Re: confused smileyOrebič
08. 07. 2013 10:42
Re: confused smileyOrebič
08. 07. 2013 11:46
Tak děkuji moc! VŠICHNI JSTE ÚŽASNÍ !!!thumbs upthumbs up
Už snad vím úplně vše hot smiley
avatar Re: confused smileyOrebič
08. 07. 2013 20:00
Tak to zcela určitě nevíš.
Protože - proč tam pak jinak vlastně jezdit?yawning smiley
Ostatní si už opravdu najděte sami smiling smiley
Re: confused smileyOrebič
29. 07. 2013 14:01
Zdravím po delší době všechny příznivce Chorvatska a hlavně Pelješace!
Tak protože jsem ještě pořád neodjela a protože fakt ještě nevím všechno - činím další dotaz: Je v Orebiči nějaký bankomat a jaký?
avatar Re: confused smileyOrebič
29. 07. 2013 14:14
V Orebici jsem pouzil 2 bankomaty, u Posty (trajektu) je bankomat Splitske banky, v Konzumu u hlavni prijezdove cesty je bankomat PBZ. Jinak je tam jeste OTP, Raiffeisen a HPB.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Beran (29. 07. 2013 14:15).
avatar Re: confused smileyOrebič
30. 07. 2013 09:40
Dle mne je Orebić přebankomatovaný. Jenom co si vybavuji, jich tam je 9 a to nepočítám část Orebiće u hotelových komplexů.
Re: confused smileyOrebič
30. 07. 2013 10:14
Tak dobrá, a bankomat Erstebank je asi nejblíž na Korčule...

VRÁTIL SE V TĚCHTO DNECH NĚKDO Z OREBIČE ? PODĚLTE SE O AKTUÁLNÍ DĚNÍ V TÉTO LOKALITĚ yawning smiley
avatar Re: confused smileyOrebič
30. 07. 2013 11:34
I v Orebići je. Na Korčule také.
avatar Re: confused smileyOrebič
31. 07. 2013 06:44
Pokud je v Orebici Erste, tak kde?

bankomaty ERSTE
Re: confused smileyOrebič
31. 07. 2013 08:28
V Orebiči není bankomat ERSTE bank. Vloni nebyl a právě koukám do mapy v aplikaci České spořitelny (z minulého týdne) a tam taky není vidět. Jen v Korčule.
Re: confused smileyOrebič
08. 10. 2014 22:29
V Orebiči letos i loni dovolená první týden v září, městečko trošku jiné než letoviska na Makarské, takové "vzdušnější" - domy tady nejsou tak namačkány na sebe, okolo domů zahrady, zajímavá kolonáda podél moře se starými domy, kostelíkem, samozřejmě i restauracemi a kavárnami (zmzlina v cukrárně Oaza je fakt bomba, hlavně čokoládová).
Nejznámější pláž je Trstenica, která byla ještě loni opravdu písečná, letos na ní přibyla asi 15 cm vrstva drcených ostrých kamínkůconfused smiley.
Loni minimum lidí, na celé pláži Trstenica 30 -50 lidí, klídek, pohoda, počasí celou dobu perfektní. Letos překvapení - lidí oproti loňsku relativně hodně, pláž Trstenica obsazena asi tak z poloviny (když bylo pěkně, protože letos nás vypeklo počasí, jeden den se nedalo koupat vůbec, další čtyři dny jen chvilku odpoledne, často pršelo). Prázdných apartmánů s nabídkou ubytování během našeho pobytu dostatek.
Výlety loni: Dubrovník (nejen prohlídka města,ale i vyhlídka z odpočivadla za Dubrovníkem a z horní stanice lanovky), Ston (procházka přes hradby), pláž Divna na severní straně Pelješace (super), město Korčula (krása,bylo nás tam doslov pár, letos jsme se tam zastavili cestou z Vela Luky a bylo tam neskutečně narváno). Letos výlety do Trsteniku přes tunel v Potomje, na ostrov Korčulu (pěkné jižní pobřeží a jeskyně Vela spilja u Vela Luky), pěšky do obce Kamena nad Orebičem. Zbývá ještě sv.Ilja, tak snad příště.smiling smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 179
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.