Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Ivan Dolac Hvar

Autor Moniulik 
Re: Ivan Dolac Hvar
05. 08. 2021 20:21
Funguje v ID nejaká pekáreň, ktorá pečie burek a kruh?
avatar Re: Ivan Dolac Hvar
05. 08. 2021 20:45
... pokud přijdeš brzy po 07,00, tak v prodejně ("pekárna" ) 100 metrů nad Slávinkou ... burek prodávají ...

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (06. 08. 2021 21:05).
avatar Re: Ivan Dolac Hvar
09. 08. 2021 09:33
Tak teď na pláži viditelně méně lidí? Že by ještě dospávali? Nebo už hlavní nápor turistů pominul? Uvidíme odpoledne.
Stejné je to v Igrane na městské pláži i v Promajně.
Re: Ivan Dolac Hvar
24. 08. 2021 18:45
jerryjerryk napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ale funguje minimarket a taky slávinka ale obsluha
> na zabití... angry smiley

Takhle, jsme tu po 5 (s pauzou loni) a chtela jsem chvalit ze za nas letos vlastne dobry,jiny personal (krom jedne pani snad vsichni), i velmi mili...ale...objednani ok,donesli jidlo a pak hodinu nikdo...dostavali vsichni kolem....snazila jsem se o kontakt...chteli jsme si pridat neco dobreho,ale presla nas chut. Cestou na wc odchycena obsluha,ze chcem ucet. Pak se pry jeste omlouvali
Par dni predtim manzel cekal na ucet skoro hodinu taky. Kdyby se mi tu nelibilo a byla bych ta povaha,seberu se a jdu bez placeni. Ani by si nevsimli,myslim, ze tam maj spis chaos. A to si nenechavame vracet,spropitne nechavame a ne halere.
Nicmene za me letos zmena spis pozitivni i pres vyse uvedene.
Letos jsme se taky naucili rezerovat stul na veceri a dnes uz byla pulka zarezervovanych stolu i na obed
avatar Re: Ivan Dolac Hvar
24. 08. 2021 21:18
... Pagam ... mohu potvrdit ... zadní část Slávinky téměř volná a půl hodiny po příchodu se nikdo ani nezeptali, jestli chceme aspoň něco na pití ... po upozornění následovaly velké omluvy, že je tam slečna sama ... přitom do přední části restaurace nosila sporadicky pití další kočka a občas s jídlem přišla i třetí z obsluhy ...
... no, co už ... je pravda, že to bylo v jednom dni a při dalších asi třech návštěvách na jídlo "s plnou palbou" to bylo bez problému, po čemž následovalo i nemalé zpropitné ...

smileys with beer
Re: Ivan Dolac Hvar
25. 08. 2021 09:31
Od té doby, co staří přenechali Slavinku mladým, to stoji za prd.
Re: Ivan Dolac Hvar
25. 08. 2021 10:13
Letos jsem tam nebyl a vubec mě to nechybí. Uvydíme v září v drašnici jak se pochlapí.
Re: Ivan Dolac Hvar
16. 09. 2021 16:02
Neví tady někdo jak je to v ID s bójkami na úvaz lodí? Mám sice jen nafukovací kajak, ale nechávám jej uvázaný u bójky. Minulý rok byla volná bójka a nebyl žádný problém. Letos už ta loňská bójka na místě nebyla, ale našel jsem poblíž jinou volnou. Celou dobu u ní nic nebylo uvázané, ale ke konci se mi stalo, že se ozval nějaký pán, snad Chorvat nebo Slovinec. Myslím,že místní nebyl, že je to jeho bójka a je potřeba se zeptat. Snažil jsem se mu vysvětlit, že jsem ho u bójky celou dobu neviděl. jinak bych se zeptal. Druhý den jsem kajak stejně uklízel.
Spíš bych potřeboval info jak to příští rok pořešit.
Re: Ivan Dolac Hvar
16. 09. 2021 20:25
Udělěj si svojí.
Re: Ivan Dolac Hvar
17. 09. 2021 08:45
To mne napadlo, akorát tak nějak nevím jak. Možná nějaká rada.
Re: Ivan Dolac Hvar
17. 09. 2021 09:27
Vzal jsem šnorchl a brejle a jal se očumovat dno. Je tam dost děr, kterými se dá provléknout řetěz, nebo betonových bloků s oky. Řetězu tak 2m, na tvoji kocábku nemusí být nic extra, čtyřka bude stačit. Provlíkneš tou ďourou ve skále či okem, spojíš oba konce šeklem nebo karabinou, provlíkneš lano a na něj uvážeš bójku, v nouzi i 3l plastový kanyst s uchem. Uvážeš tak, aby to celé šlo natáhnout tak 1-1,3m nad hladinu. To proto, aby to umělo pracovat s přílivem a odlivem. Místo vybírej tak, aby až se to bude točit s větrem, nemlátilo to do ostatních lodí či břehu. Loď se uvazuje buď na stejné lano, nebo navážeš jiné, ale do stejného oka na bójce, jako lano ode dna. Ona se bójka umí přetrhnout, je to jenom plast. Nepoužívej karabiny, oni pak nepříjemně cvakají. Při likvidaci bójky jsem jen od ní odvázal lano a vatáhl. Řetěz jsem tam nechával, třeba posloužil pak někomu jinému, hlavně se mi pro něj už nechtělo potápět. V ID budou po mě tak tři čtyři, pokud už neshnily, pár let jsem tam nebyl.
Řetěz je důležitý, jednak svou vahou napíná lano, ale hlavně se ve skále nebo zrezlém oku nepředře, jako lano.
Re: Ivan Dolac Hvar
17. 09. 2021 09:54
Pokud jsou ještě v ID zábrany u pláží, tak se dá malý kajak přivázat na jejich bójku, jinak je nejjednodušší říci domácímu, ten ji obvykle zajistí. Další možnost je jí se pobavit s Jitkou Carič v Jadran agentuře. Se svojí bójkou bych se opravdu nanamáhal. Možná by pomohl ještě ten starý pán co má šlapadla a lodě - Jure. Česky v ID rozumí všichni Chorvati, alespoň částečně, na bójku to bude stačit.
Re: Ivan Dolac Hvar
21. 09. 2021 08:54
Vždy se najde bojka,kterou někdo nevyužívá,minulý rok jsem měl na jednu navázanej windsurf celejch 14 dní. Jen jednou,když jsem k ní s ws plaval ne mě někdo pokřikoval ze břehu, když jsem dovázal a doplaval,tak po krátkém rozhovoru a panáčku lózy se vše ke spokojenosti obou vysvětlilo.Bojka nebyla jeho,jen chtěl pototknout ať ws vážu víc na "krátko".
Re: Ivan Dolac Hvar
21. 09. 2021 12:08
Využít k přivázání bójku od "kuliček", které vymezují prostor pro plavce, je spojeno s jedním rizikem. Vítr. Na vlastní oči jsem viděl gumový člun takto uvázaný a bylo to v pohodě, než přišel pořádný vítr. Výsledek byl od bójky utržené lanko s kuličkami a člun sebou házel tak 10 m vysoko, přičemž ho právě ty kuličky držely.
Re: Ivan Dolac Hvar
06. 10. 2021 15:34
Jen taková zajímavost. Když kliknete na stránku s kamerou snímající pláž v ID, tak když sjedete na stránce níž uvidíte pohled na ID z dronu. Když kliknete na šipku Zavala a pak na šipku ID, tak se objeví více menších šipek a dá se projít celé pobřeží i centrum ID. Možná se tam někteří po přiblížení poznáte, tak jako my. Jsme tam na kajaku, naše ležení na břehu a také apartmán i s autem. Natáčeli to letos koncem srpna.
Dá se tak zhlédnout celý Hvar.
Re: Ivan Dolac Hvar
18. 10. 2021 14:37
v ID už zvesili HR vlajku..,
Re: Ivan Dolac Hvar
28. 11. 2021 14:28
To, co se dnes děje na pláži v ID jsem ještě neviděl a to jsem tam zažil už pěkné bouřky ! confused smiley

[www.whatsupcams.com]
Re: Ivan Dolac Hvar
28. 11. 2021 15:23
To je už od včera. Tiež som neveril vlastným očiam. Treba sledovať ten tmavý pásik naplavenín vpravo na štrku:
Pusti video "Jučerašnji dan" prvé vľavo.
[www.livecamcroatia.com]
smiling smiley
avatar Re: Ivan Dolac Hvar
28. 11. 2021 15:25
Aspoň se jim tam " properou" šutry na pláži a spláchnou se vajgly do moře.
avatar Re: Ivan Dolac Hvar
01. 03. 2022 08:43
... no řekněte sami ... není to oáza klidu ? ...
odhaduji ještě tak 3,5 měsíce ... yawning smiley
[www.whatsupcams.com]

smileys with beer
Re: Ivan Dolac Hvar
17. 05. 2022 07:55
Tak pokud vše půjde dobře, za 102 dnů v Ivan Dolac.
Re: Ivan Dolac Hvar
20. 05. 2022 09:36
Od 28. 8. na 3 týdny v ID. spinning smiley sticking its tongue outhot smiley
Leto
07. 06. 2022 10:43
V Ivan Dolac to už žije. Na kamerke se už koupou. Počasie azúro. Už aby byl konec srpna. spinning smiley sticking its tongue out
Re: Leto
07. 06. 2022 13:52
Nebo druhá půlka září . thumbs up smiley
avatar Re: Leto
09. 06. 2022 13:04
No, dnes nikdo...
avatar Re: Leto
09. 06. 2022 16:30
Jak že nikdo, 4 lidi, voda 23 stupňů.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
avatar Re: Leto
10. 06. 2022 10:49
10.06.2022, 10,48 hod. ... 12 lidí, z toho dva ve vodě, jeden volně pobíhající pes ... a toho pro vás ukradnu, paní Mullerová ...

smileys with beer
avatar Re: Leto
13. 06. 2022 10:51
... nemohl by jste tu plážovou kameru někdo zase zapnout ... ? ... minimálně už druhý den jedou jen noční záběry ... yawning smiley

smileys with beer
Re: Leto
13. 06. 2022 13:52
Jsem myslel že je to jenom muj problém. Bessy,zavolej Jitce třeba pomuže.spinning smiley sticking its tongue out
Re: Ivan Dolac Hvar
20. 06. 2022 10:33
Kamera stále nefunguje sad smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 55
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.