Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Ivan Dolac Hvar

Autor Moniulik 
Re: Ivan Dolac Hvar
14. 06. 2020 13:22
Od Humace tam tehdá byla nádherná cesta s jemným makadamem. Jezdí po ní domácí, kteří tam mají políčka a vinohrady Já to jel od Humace až hodně za odbočku na Zavalu a pak se vrátil a sjel k Zavale. Taky jsem to zkusil od té vápenky, ale byl v protisměru šílený provoz, auto za autem a blížila se bouřka, tak jsem to otočil a dál nejel.
Re: Ivan Dolac Hvar
17. 06. 2020 14:23
Ahoj, zdravím všechny HVARÁKY a zvláště ty co mají v lásce jižní stranu za tunelem Pitve. Ani jsem už moc letos nevěřil, že se to ještě rozjede, a tak jsem rád, že to zase funguje.
Probíhá tady diskuze k vyhlídkové cestě po hřebeni od Humace směrem na západ nad Zavalu. Před pár rokama jsme se po ní vydali kus pěšky. Oktávkou jsem si netroufl, ale myslím, že by to bylo i šlo s trochou opatrnosti.
Stejně tak se obávám vydat se po té nové požární cestě ze Sv.Nedelji na Dubovicu. Prý je to tak na čtyřkolku s vyšším podvozkem. Máte s touto cestou někdo zkušenost? Náš domácí říká, že pro ně je to taková nouzovka, když místní potřebují do Hvaru a nechce se jim to objíždět tunelem. Ale hostům to nedoporučuje. Náhodou někde trefí šutr na spodek a je zaděláno na pořádný problém. Minulý rok se tam mluvilo o tom, že by v dohledné době měli tu cestu ještě rozšířit a položit asfalt. ??? Na jednu stranu pro místní asi super, ale co to udělá s turismem!!! Tak to raději nééé. Pamatuji si ještě tu původní oslí stezku, chodili jsme po ní na Lučiště a na Piščenu. Vejšlap na celý den. Ale stálo to za to. Parádní koupačka, sami na pláži, hned vedle zralé fíky a víno. Prostě idylka.
Letos máme zatím plánovanou rezervaci pobytu první dvě sedmice v září v Jagodni. Mělo by to být jubilejní, podvacátézasebou do stejného apartmánu. Nemůžeme se dočkat. Snad nám do toho plánu něco nevleze. Nechci to zakřiknout.
Tak všem HVARÁKŮM a nejen jim, ŠŤASTNOU CESTU.
Franta
Re: Ivan Dolac Hvar
17. 06. 2020 19:59
Nová požární cesta? Už tam hezkých pár let je. Jel jsem po ní několikrát, ale každým rokem to bylo horší a horší. Vždy je lépe to jet směr Dubovica, jedeš u svahu a ne u srázu. Lepší je při potkání auta v protisměru auto odřít, než s tím zahučet dolů. I když...asi by ti to už bylo jednosmiling smiley Cestou jsou nádherné výhledy. Jen za Lučiščem byl takový prudký kopec, vybetonovaný a na něm natahaný štěrk. A ten klouzal. Jednou jsem zůstal kvůli autu proti stát a už jsem se nerozjel. Tak nacouvat zpět dolů a dát to na druhý pokus. Stojí to za to tu ceestu alespoň jednou dát.
avatar Re: Ivan Dolac Hvar
23. 06. 2020 19:18
Dnes dle webky na pláži podstatně více vodomilů, ale citelně méně, než bývá zvykem. I pevninská letoviska tak na 1/4 kapacity, i méně.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: Ivan Dolac Hvar
28. 06. 2020 18:17
Je tu úplná pohoda, málo ľudí v hospode Ožujsko a Svijany, sladoled.....
...sve u redu 👍
Re: Ivan Dolac Hvar
28. 06. 2020 18:36
Pinin. Plzen není? V které lajně Tě najdu? thumbs up smiley
Re: Ivan Dolac Hvar
28. 06. 2020 18:55
Plzeň není, apartmani Plaža...
Re: Ivan Dolac Hvar
29. 06. 2020 10:08
Vloni Plzeň čepovali nad útesem v Jadodni. A byla levnější jak Karlovačko 🍻👌😎
avatar Re: Ivan Dolac Hvar
29. 06. 2020 11:38
… no tě péro … grinning smiley za chvilku to bude muset někdo rovnat metr od sebe ...

[www.whatsupcams.com]

smileys with beer
Re: Ivan Dolac Hvar
29. 06. 2020 12:01
a že, Chorvátsko nemá turistov😀
Re: Ivan Dolac Hvar
29. 06. 2020 12:08
Bessy: Sice předposlední, ale pořád ještě červen. Za 14 dní tam bude hlava na hlavě.
Re: Ivan Dolac Hvar
30. 06. 2020 09:56
Máte to tam dost narvaný. To je proto, že všude píšete kam jezdíte a jak to tam máte rádi grinning smiley Já už radši nikam na FB nic nepíšu (tady asi kdo chce tuší, kam jezdím smiling smiley ať tam není tolik lidí smiling smiley smiling smiley
Re: Ivan Dolac Hvar
30. 06. 2020 10:08
Pláž v ID je už od včerejška nejnacpanější ze všech co jich na kamerách je.
avatar Re: Ivan Dolac Hvar
30. 06. 2020 11:19
To je dáno i tím, že se všichni z daného letoviska sejdou na jedné pláži, mnozí nechodí na ty vedlejší. Ať se jim nechce, nebo nevědí. Přitom je tam takových zákoutí dost, ale chápu, že ne každému se chce vláčet plážovou výbavu do vzdálenějších míst.

Když někdy vidím, co vše si rodinka k moři přinese (tedy hlavně otec nosič), zírám. Chápu drobnosti pro děti, ale nafukovací obludy typu plameňáka nebo Unicorna....to je síla. Pak foukne západní a jsou hoňky. Plážové stany- na to je tu samostatné vlákno.grinning smiley

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: Ivan Dolac Hvar
30. 06. 2020 13:07
... couddy ... proto je tam tolik Poláků a Němců ... na druhou stranu je dobře, že se přes naše Forum naučí česky ...

smileys with beer
Re: Ivan Dolac Hvar
30. 06. 2020 23:15
Dnes super bolo na Jagodnej, cca15 ľudí a dokonca aj v kempe iba cca 10 áut....
....Slavinka zatvorená, Vartal Svijany👎..,
... veľmi teplo! cca 35 cez deň a 26 v noci...
Re: Ivan Dolac Hvar
01. 07. 2020 22:28
Je otevřená konoba v Jagodni na útesu nad pláží? A čepují Prazdroj?
Re: Ivan Dolac Hvar
02. 07. 2020 07:59
Áno je otvorená ale až od 13:00-22:00....
A ešte jedna pozitívna informácia za Vartalom v Tom fastfood e majú aj Staropramen a aj plzničku....!!!
Re: Ivan Dolac Hvar
02. 07. 2020 09:45
Hvala ljepo
Re: Ivan Dolac Hvar
02. 07. 2020 10:01
to pinin: no nevím, ale brát jako pozitivní, že prodávají patoky?
Re: Ivan Dolac Hvar
03. 07. 2020 20:22
Ako neviem či je Plzeň patok ale ok niekto čaj niekto pivo....
mimochodom dnes otvorili Slavinku, otváracia doba je denne od 13:00-22:00



Upraveno 1krát. Naposledy upravil pinin (06. 07. 2020 09:20).
avatar Re: Ivan Dolac Hvar
04. 07. 2020 15:58
... stanů pomaloučku přibývá ...

[www.whatsupcams.com]

smileys with beer
Re: Ivan Dolac Hvar
05. 07. 2020 18:53
Zdravíme osazenstvo v ID, dnes jsme dorazili do Jelsy. Ekin
Re: Ivan Dolac Hvar
06. 07. 2020 09:26
Akurát sme sa tu s jedným znamim z Brna bavili o rozšírenej požiarnej ceste zo Sv.Nedelje do mesta Hvar a dnes som sa od domáceho dozvedel že dokonca sa bude asfaltovať a potom bude plnohodnotná cesta...
Vraj bolo zobraných veľa€ z EU a začne sa stavebný boom aj v tejto oblasti.... sad smiley
Re: Ivan Dolac Hvar
06. 07. 2020 10:30
O asfaltování se již mluvilo několikrát a asfalt doposud není.
Re: Ivan Dolac Hvar
06. 07. 2020 14:34
Pokud je někdo na místě... je letos otevřená restaurace "Rot" nahoře u silnice směrem na Sv. Nedjelju?
https://www.google.com/maps/place/Restoran+Rot+Ivan+Dolac/
Re: Ivan Dolac Hvar
17. 07. 2020 12:02
Dobrá otázka.
Taky by mě zajímalo. Mají hoši Rotovi IZLETIŠTĚ otvorené?
Dělají skvělé maso a ryby, hlavně janětinu nebo chobotnici pod pekou. Tohle jídlo je třeba si objednat nejlépe den dopředu a na určitou hodinu, abyste nemuseli dvě hodiny čekat. Kdo jste ještě neměli možnost vyzkoušet, tak doporučuji. A nebo jejich specialitu PASTA ROT jsou to linguine s bazalkovým pestem, cuketou a pršutem. Vypadá to atraktivně a chutná to skvěle. Dělají to také s mořskými plody.
Tak tohle by asi chtělo dát do jiného vlákna. Doufám, že to admin nevyhodí jako reklamu.Franta
Re: Ivan Dolac Hvar
18. 07. 2020 09:48
Smazaná úplně zbytečná citace přímo předcházejícího příspěvku

Loni jsme tam chtěli zajít a nakonec jsme to zavrhli.Podle mě je celá Hvarská gastronomie převážně o "pocitu",žádný velký gastro umění.Nic proti Vašemu gustu. Za ty prachy to nestojí.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil filhou (19. 07. 2020 18:13).
Re: Ivan Dolac Hvar
18. 07. 2020 14:23
to kubangc: ano je to hodně o "pocitech". Ale taková je gastronomie všude.
Také nevím s čím srovnáváte ceny jídel, ale právě tady na Izletišti měli ceny nastaveny o cca 10 - 20% níž než v okolí.
Protože byli noví, tak trochu stranou a potřebovali nalákat hosty. Uvidíme za kolik to tam bude letos.
A pokud jde o gastro umění, tak právě kousek od ID ve Sv.Nedjelji žije "Chorvatský MasterChef 2019" [www.facebook.com]
Měli jsme tu čest od něho také pár dobrot ochutnat. A chutnalo to fakt skvěle.
Přeji všem nejen na Hvaru "dobar tek"
Franta
Re: Ivan Dolac Hvar
19. 07. 2020 07:34
Minulý rok jsem podlehl pocitům v konobě NONO (Jelsa).Ceny jsou s Izletištem +- stejné.Popravdě když si rozkliknete fotky od strávníků zde tak mě to rozhodně nepřesvědčí k návštěvě,ale rozhodně moje tvrzení neberte jako nějakou univerzální pravdu,nebo návod
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 54
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.