Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Ivan Dolac Hvar

Autor Moniulik 
Re: Ivan Dolac Hvar
31. 07. 2019 11:31
No tych baru tam moc neníthumbs up smiley
Re: Ivan Dolac Hvar
31. 07. 2019 19:36
Ajax: ...a Plzeň mám radši
avatar Re: Ivan Dolac Hvar
31. 07. 2019 20:43
… kubangc ... tak to je škoda, jistě bych to zkusil … už vydržím několik minut stát na paddleboardu … grinning smiley
podmínka by ale byla … tvá přítomnost, 2 potápěči, vrtulník s plováky, sanita na břehu … a hyperbarická komora k tomu …

smileys with beer
Re: Ivan Dolac Hvar
01. 08. 2019 07:47
Bessy: je pravda,že když už pěkně foukne (zvlášt mistrál je v ID pěkný),tak se dělaj vlny kolem metru možná i metr a půl a přiznám se,že bylo několik okamžiků,kdy jsem byl přesvědčen že bojuji o holý život.V roce 2012 jsem plaval se zlomeným stěžněm kolem 4 hodin ke břehu a skončil někde mezi ID a Zavalou.
Re: Ivan Dolac Hvar
01. 08. 2019 08:13
Tady jeden "slabší" mistrál (vítr něco mezi 7-9 ms)
Mistál 8/2018
avatar Re: Ivan Dolac Hvar
01. 08. 2019 16:20
… kubangc ... tak dnes fouká jen půlka toho, co na You Tube … ale loď nemůžu vytáhnout, jelikož nejede trim a nejde zvednout motor … ve splavu u Slavinky bych ho asi urazil o kámen … a u Jureho jsou taky pěkný vlny … uvidíme večer, nebo zítra brzo ráno ...

smileys with beer
Re: Ivan Dolac Hvar
05. 08. 2019 10:06
Bessy - můžu mít člun pod Slavinkou uvázaný pořád. Myslím,hot smiley místo ho kotvit na vodě.
Re: Ivan Dolac Hvar
05. 08. 2019 10:55
Pod Slavinkou, pokud bude místo, můžeš člun zaparkovat. Jen měj v cajku kolečka, na sešupu jsou zabetonované fošny, co trčí nad beton a sešup klouže.
Re: Ivan Dolac Hvar
05. 08. 2019 11:36
Kolečka mám myslím dobrý. Nemám představu kolik bývá lidí v Dolacu v září, tak snad tam místečko zbude.hot smiley
avatar Re: Ivan Dolac Hvar
11. 08. 2019 11:10
... hlavně musíš nafukovák vytahovat pokud nejsou větší vlny, jinak nemáš šanci ... případně mít pomocníka(y) ...

smileys with beer
Re: Ivan Dolac Hvar
11. 08. 2019 12:07
Jde to, vyzkoušeno několikrát. Rozhulit proti sešupu tak, abych i se snesením kvůli vlnám a větru to trefil, zavčasu chcípnout motor a vyklopit, jakmile se špička dotkne betonu vystřelit z člunu ven a povytáhnout. Bacha, hrozně to tam klouže. Dobré je mít už spuštěná kolečka, ale se slabým motorem to pak nejede. Když jsou dva, je to lepší, jeden sedí ve špici, uvázané lano ke špici v ruce, ten pak vyskočí , vyleze nad kluzkou část a člun za lano podrží. Povedlo se i v metrových vlnách.
Re: Ivan Dolac Hvar
11. 08. 2019 12:53
Když to tak čtu, tak to není žádná prča. To je akce spíš pro nějakého artistu. No tak to si už dovedu představit nás dva jak páčíme člun pod Slavinku. Kdykoli jsme s mojí něco dělali okolo člunu, vždy to byl program pro ostatní. hot smiley
Re: Ivan Dolac Hvar
21. 08. 2019 17:34
Tak už konečně po roce došlo i na nás. vyrážíme směr IDhot smiley
Re: Ivan Dolac Hvar
28. 08. 2019 09:56
Mně se vyplatilo 20 m lano od Lanexu Zephyr, hodit někomu na molu, pak jak říká Zahajský vypnout a zvednou motor. ono to molo v ID je opravdu kluzké a vyskakující asistent stejně ukouzne s spadne zvl ve vlnách. Je ale ještě jedna možnost. Za pláží u autokempu je další plážička, pod stromy, tam se dá dojet shora od cesty - domácí, kteří moc nohy nepoužívají v těch kopcích tam jezdili a dojede se mez i stromy až k pláži a tam ten člun vytáhnete bez ztráty desítky a žonglérských schopností jež jsou nutné pod Slávinkou. Myslím tedy klas. gumák. Něco se budovalo i dále myslím si že u nudistů, část suti bylo v moři, přítomní v ID by měli zkontrolovat zda tam nejde vytáhnout člun i na vozíku.
avatar Re: Ivan Dolac Hvar
04. 09. 2019 18:39
… za FKK bude nejluxusnější nájezd do vody jaký bude v Ivan Dolaci … už je vybetonovaný od chodníku až k moři …
zatím ale není upraveno dno moře … dále se musí počítat i s novou cestou shora lesem … je otázkou, s jak velkými loděmi se tam počítá …

smileys with beer
avatar
mdr
Re: Ivan Dolac Hvar
05. 09. 2019 09:44
Nebude to FKK nájezd?
Re: Ivan Dolac Hvar
05. 09. 2019 12:10
Pravda, možná po nové cestě, je už hezky vidět z trajektu, přijede autobus nudistů, které vyhodí na dané pláži, možná i dva.
odhaduji tak lodičky i 10 m možná 15, ale předpokládám že budou muset pokorně a hezky couvat až dolů po makadanu, časem po betonu, ale to by musela být ta cesta soukromá. Záleží kolik kun ubytovatelé v ID na to toto obětují. myslím si, že se tam zatím moc otočit nedá, pokud nespojí cestu s cestou na předchozí plážičku blíže ID.
avatar Re: Ivan Dolac Hvar
05. 09. 2019 20:54
Marabu … když pominu myšlenku, jestli bude nájezd k moři patřit k FKK … tak mám pocit ( mimochodem letos mají na ostrově Hvar plnou vytíženost ubytovaných kapacit dvě destinace … město Hvar a vesnička Ivan Dolac) …
… tak mám pocit, že se výstavba jak apartmánů, tak cest … velkoryse tlačí od Ivan Dolace směrem k Zavale … a poněkud mírněji, i na druhou stranu obce ...
… to se ještě urychlí po dobudování "autostrády" ze Hvaru po pobřeží … tudíž mi to vychází tak, že cesta od budoucích apartmánů dolů ke zmíněnému splavu je jen otázkou času …

… no a pokud je již vybudovaný nájezd k moři určen pro čluny (Bože chraň před tím, jak píšeš) i patnáctimetrové … tak je to na jeřábovou jednotku jak ve Vrbosce …
… proto točna určená k tomu, aby se auta, či tahače mohly před splavem otočit tak, aby podvozky s menšími čluny nacouvaly rovnou do moře, je z celého pohledu pouhý detail …

… musíme věřit, že to může být i jinak …

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (05. 09. 2019 22:20).
avatar Re: Ivan Dolac Hvar
06. 09. 2019 13:04
Když čtu o "modernizaci" Ivan Dolca, tak si říkám, jaké štěstí jsme měli před 14 lety, kdy jsme ho navštívili poprvé. To na zmiňovanou FKK pláž jsme se prodírali lesíkem a osobně jsme byli i svědky toho, jak místní chasa za jedno odpoledne udělala první chodník právě k této pláži. A co třeba musí říkat naši přátelé, kteří tam jezdili v polovině 90-tých let... Pokrok se holt dá stěží zastavit a žít tam trvale, asi taky na to hledím jinak. Jen těch apartmánů, co tam za ta léta vyrostlo, jakou obrovskou proměnou prošla cesta na Lučišče. Snad jedinou věc vnímám pozitivněji, a to je cesta ze Sučuraje do Jelsy, to se opravdu povedlo a ten komfort je skvělý. Vzpomínky na prázdné pláže na přelomu června a července v kontextu posledních let jsou jako z říše sci-fi. V sezóně do Ivan Dolca asi už ne, jsou i jiná krásná místa, která rádi poznáme. Ale přesto je Ivan Dolac neskutečná srdcovka, takže letos za několik týdnů už po dvacáté do stejné postele v prázdném Ivan Dolcu.
Re: Ivan Dolac Hvar
06. 09. 2019 20:32
My jsme tam byli poprvé v roce 1990, 2 roky před tím ve Starém Gradu, tunel byl bez světel, a ta krásná cesta do Sučuraje, bez svodidel, trochu užší ale prakticky bez aut. Při dnešním provozu by už to nebylo možné v klidu projet
Re: Ivan Dolac Hvar
07. 09. 2019 07:10
Modernizaci by mohli místní škipetarové začít u stavby kanalizace,která by končila v čističce místo roury do moře.Z apartmánu v první řadě jsme měli přehled kdy to plave,takže koupání podle směru větru buď brzy ráno do 8:00 nebo po 10:00-10:30 kdy už to odplavalo.Hodně jsem nad tím přemýšlel,zas taková katastrofa pro moře to vypouštění není,protože vypouštějí jen květen-září (sezóna) a dle zjištění to rozeberou ryby.
avatar Re: Ivan Dolac Hvar
07. 09. 2019 07:46
No to kdyby viděla ekoteroristka Greta, tak nechodí do školy ne jen v pátek, ale dokonce by musela chodit za školu i ve čtvrtek. A někteří "pomatenci" i u nás taktéž.
A na tom Hvaru i jinde, raději kdyby "to" vypouštěli září - květen, než se koupat v období květen - září v ředěných fekáliích. I když ono je to skoro jedno. Rozhodně je "to" tam. A pak "to"navíc platíš draze i v restauracích, neboť ryby si "to" rozeberou.
Re: Ivan Dolac Hvar
07. 09. 2019 11:27
Vypoustito vsude
Kdo snorchluje vidi na dne neco jako kanalizaci mirici hloub do more
Nekde to vede docela daleko a neni to vubec citit...
Tak co....
Greta je borec...je dobre ze se nekdo ozve
Re: Ivan Dolac Hvar
07. 09. 2019 17:30
Mucik napsal(a):
-------------------------------------------------------

> Greta je borec...je dobre ze se nekdo ozve


no hlavně je to zlatej důl pro rodiče ,a skvělá cestovka pro duševně nemocnou .
Jinak je lepší než analizátory za pár mega když vidí to CO2 thumbs up smiley
Re: Ivan Dolac Hvar
08. 12. 2019 10:51
neviem či to tu už bolo ale pridávam....
[www.whatsupcams.com] hot smiley
Re: Ivan Dolac Hvar
08. 12. 2019 10:56
....sorry bolo to už uvedené medzi kamerami, ale myslím že môže byť aj tu v ID zložke...
avatar Re: Ivan Dolac Hvar
10. 12. 2019 11:48
… pár fotek z letošního přejezdu nad tunelem u Pitve …
[www.rajce.net]

smileys with beer
avatar Re: Ivan Dolac Hvar
02. 01. 2020 11:37
… teď mi volá Drahoš, ať se podívám, jak se lidi čvachtají v Ivan Dolacu … má pravdu chlapec …
doufám, že se na Foru dozvíme, kdo to dnes (beze sporu někdo z Fora HR) … byl … thumbs up

[www.whatsupcams.com]

smileys with beer
Re: Ivan Dolac Hvar
02. 01. 2020 21:07
Nepatří to zde, ale včera jsem na vlastní oči pozoroval 2 plavce v Zadaru na pláži v okolí Borika, nevěřil jsem svým očím! Pravda, asi bych na otočku do moře taky vešel, ale jaké by to mělo následky, těžko soudit....
Re: Ivan Dolac Hvar
09. 01. 2020 08:50
To jsem viděl taky, byli to dva puberťáci.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 48
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.