Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Ivan Dolac Hvar

Autor Moniulik 
Re: Ivan Dolac Hvar
02. 02. 2018 22:30
V tunelu je rozšíření, kde se dá přinejhorším s protijedoucím vyhnout. Já jsem místní asi rozčiloval rychlosti jízdy. Jezdil jsem to tak 30-40 km/h, protože jsem si nechtěl vymlátit čepy hned na novém autě.
Kolony? Většinou průjezd na první zelenou, sem tam na druhou.
Re: Ivan Dolac Hvar
04. 02. 2018 10:18
tak ono tam hlavně není na pořádnou kolonu místo
avatar Re: Ivan Dolac Hvar
05. 02. 2018 20:51
Ty vyhýbací zálivy jsou tam 2, vždy vpravo směrem od Pitve. Nějaké kolony jsem tam nikdy nezaznamenal, maximálně na jeden cyklus semaforu. V době, kdy to řídili regulovčíci a ve 20,00 měli padla to bylo dobrodružnější. Vždy o ale vyšlo. Nyní se tyto problémy objeví zejména po větším dešti.

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: Ivan Dolac Hvar
06. 02. 2018 09:04
... motocykly a kolisti mají do tunelu zákaz ...
no, ale když už se tam nasouká parta krajanů, tak jim neposviťte ... ale musí do toho šlápnout ... yawning smiley

[www.youtube.com]

smileys with beer
Re: Ivan Dolac Hvar
06. 02. 2018 09:32
A není nad to potkat kolo uprostřed tunelu v protisměru. Málem jsem škrtnul o stěnu tunelu, jak jsem se lekl. A k rychlosti průjezdu. Vždy na začátku dovolené jsem se plazil tunelem tak 30, vykulenej jak pětník. Na konci dovolené už okolo šedesátky a sr..štvali mě ti, co jeli hrozně pomalu. Dobré je před tunelem nasadit brýle proti sluníčku a koukat do tmavého, ať si oči zvyknou a při vjezdu do tunelu si je nezapomenout sundat.
avatar Re: Ivan Dolac Hvar
06. 02. 2018 09:37
... i menší náklaďák tam má rezervu ... na 00:57 je vidět rozšíření tunelu ...

[www.youtube.com]

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (06. 02. 2018 09:40).
Re: Ivan Dolac Hvar
06. 02. 2018 11:18
Já tam nejezdil pomalu, že bych se bál samotného průjezdu tunelu. Tunel je pro osobní auto tak široký, že to nevyžáduje ani žádné velké soustředění.
Jen jsem šetřil auto, protože přes ty díry bych tam hned na novém autě něco určitě vymlátil, nebo rozvrzal.
Re: Ivan Dolac Hvar
06. 02. 2018 12:29
On se ten asfalt v tunelu řeší nějaký rok, Už se měl dávno položit nový koberec. Jenže nevědí co s vodou, která tam zatéká a destrukci vozovky pomáhá.
Re: Ivan Dolac Hvar
06. 02. 2018 13:17
parádička....
Re: Ivan Dolac Hvar
06. 02. 2018 16:16
mám prosím otázku, bol niekto ubytovaný v apt. dome ANA 4*2 osobové izby, nejaké skúsenosti, malo by to byť pár metrov pod agenturou na lavo, cca 40m od mora, diky moc
Re: Ivan Dolac Hvar
06. 02. 2018 20:43
Ať to 30cm vyhrabou, šoupnou tam hydroizolaci udělají 30cm tlustou armovanou betonovou desku, kterou po pěti metrech nařežou a tam v těch podmínkách to musí všechny z nás přežít. Z betonu tam umí udělat cokoli, tak tohle by byla hračka.
Re: Ivan Dolac Hvar
06. 02. 2018 20:58
A než to udělají, každý si hodí auto na záda a veme to na druhou stranu přes kopec. Ono to jde sice i přejet, zkusil jsem si to jen z hřebene na jižní stranu, ale klepu se, jen když si na to vzpomenu.
avatar Re: Ivan Dolac Hvar
06. 02. 2018 21:04
Michale, jsu rád, žes konečně zareagoval na můj dotaz ... jak se jede nad tunelem ...
... tak popiš ...

smileys with beer
Re: Ivan Dolac Hvar
07. 02. 2018 09:24
Nejel jsem od Pitve přes kopec, ale od Humace po hřebeni nad Zavalu a pak dolů po cestě, co je od Pitve. Cesta ústí kousek pod tunelem. Na hřebeni je, nebo spíše byla, cesta super, jemný makadam, jen auto vypadalo, jako když ho někdo posype cementem. Dolů už to bylo zlé. Velké kameny, bylo potřeba občas nějaký odklidit, vyryté hluboké strouhy od lijáků, které tenkrát asi 14 dní předtím na Hvaru byly. Takže často zastavit, zkouknout cestu jako golfista, když se chystá na jamku. Stejně jsem si několikrát škrtnul spodkem. V jednom místě to bylo tak strmé, že se auto neudrželo na ruční brzdě a sunulo se dolů z kopce. Pomohlo až chcípnutí motoru a zařazení kvaltu. Dobré je pak to finále k silnici. Zatáčky vracečky, z jedné strany sráz do nevidim. Některé jsem najížděl na několikráte, abych se nedostal moc ke kraji. Když jsem konečně dojel k asfaltu, zastavil jsem a vykouřil pomalu celou Kutnou Horu. Domácí tudy jezdí, mají nahoře vinohrady a políčka, jenže pro otřískané Yugo to asi nic není. Někdo tady dokonce psal, že to projel s karavanem. pro mě nepochopitelné.
Jinak když se pohedá, jsou tu někde ode mě fotky.
Re: Ivan Dolac Hvar
07. 02. 2018 11:05
A co na to paní Zahajská?thumbs up smiley Já to sjet tak jsem asi rozvedený.
Re: Ivan Dolac Hvar
07. 02. 2018 12:21
No coby, pokud se chtěla vrátit zpět do civilizace a nejít pěšky, musela jet se mnousmiling smiley
Re: Ivan Dolac Hvar
07. 02. 2018 13:28
musel to byť parádny adrenalín, kedysi som mal Vitaru cabrio "krátku" a takéto veci ma pokúšali dosť často, defekty, svetlo, blatník a ohnutý rám boli pomaly na dennom poriadku...... ale bolo to už dávno....
Re: Ivan Dolac Hvar
07. 02. 2018 20:23
V Ivan Dolci stojí v každé druhé odbočce Samuraj nebo Niva bez čísla. Tyhle plechovky jsou na to ideální.
Re: Ivan Dolac Hvar
08. 02. 2018 11:38
Pár foteček k cestě po hřebeni Hvaru a sjezd dolů pod tunel Pitve.
Cesta po hřebeni
[www.rajce.net]
[www.rajce.net]
Výhled z cesty
[www.rajce.net]
Dole je Fousovo, v pozadí Ščedro, Pelješac a Korčula
[www.rajce.net]
Cesta dolů, tady už byly jen malé kamínky
[www.rajce.net]
[www.rajce.net]
[www.rajce.net]
Vzadu už je vidět silnice od tunelu Pitve
[www.rajce.net]
Pohled zpět, odkud jsem přifrčel
[www.rajce.net]
[www.rajce.net]
Re: Ivan Dolac Hvar
08. 02. 2018 13:14
perfektné zábery,,,,
avatar Re: Ivan Dolac Hvar
08. 02. 2018 14:28
... pinin ... jo jo ...
a pak za týden ...10, či čtrnáct dní přijde ...
[www.rajce.net]
... a pak nezbývá, něž věřit, že zase za rok ... yawning smiley

... ostatně, někdy už začátek dovolené při pohledu vzhůru vypadá tak, že to otočíš a cestou se v Maďarsku zastavíš v termálkách ...
[www.rajce.net]

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (08. 02. 2018 14:33).
Re: Ivan Dolac Hvar
08. 02. 2018 15:45
Bessy... Tých oblakov sa nebojím, mnohokrát sa prehnali ponad alebo blízkosti Braču a onedlho sme sa len pozerali ako pekne prší od Trogiru po Makarsku a na ostrove ani "kapička"...
Už aby bolo leto.... I love Hrvatska.
avatar Re: Ivan Dolac Hvar
08. 02. 2018 18:35
... pinin, když na Tebe nezabírají mraky ... tak ještě jeden pokus ...
v den příjezdu byla taková zima, že se dalo koupat leda takto ...

[www.rajce.net]

... pořád ještě chceš do Ivan Dolace ... ?

smileys with beer
Re: Ivan Dolac Hvar
08. 02. 2018 19:32
...Bessy tak ten termín si celkom pamatám, boli sme totiž posledný trajekt ktorý pustili vtedy z Braču, otočili ho na Omiš a potom sme šli popri pobreží do Splitu, cestovali sme navyše 50 minút takže raz toľko, po nás zastavili premávku na jeden a pol dňa, boli sme už na ceste domov a poviem zažil som to prvý krát, na palube padali na zem poháre taniere šálky a dokonca aj ludia, tak nás hojdalo že sme pri náklone videli hladinu a lodný šrób sa dostával do takých "turbolencií" že rachotil akokeby sme sa šúchali po skalách.... bol to pre nás šok, zažili sme to jediný krát za 11 rokov
Re: Ivan Dolac Hvar
08. 02. 2018 21:44
Ještě že moje žena není zde na fóru a nečte to,letos plánuju cestu trajektem ze Splitu na Korčulu a já jí uklidňuju,źe to bude v pohodě,pro klid v rodině to asi objedu.....
Omlouvám se moderátorům za OT
avatar Re: Ivan Dolac Hvar
08. 02. 2018 23:34
... pánové, pro trajekty to na Jadranu není zas až takové drama, pokud je pustí na trasu ... ano, jsou drsné bouře, které jsou vidět na videích, ale to trajekty nejezdí ... že to trajekt Marco Polo před pár roky napěchoval u Pašmanu do ostrova Sit ... to byla chyba posádky, ne počasí ...
cestou ze Splitu do St. Gradu to pravda víc šplouchalo, sem tam se ozval i jakýsi varovný signál a pár alarmů v autě, ale jinak nic ...
... jo ... to když jsme si na Hvaru po prvé půjčili loďku s 5 koňákem a vraceli se ze Štědra do Ivan Dolace v metrových vlnách, tak jsem se to snažil šněrovat po hřebenech, i tak to pěkně bouchalo, loďka laminátová snad neměla tři metry, ostrov Ščedro za náma 1,5 km, Hvar před náma 1,5 km ... to jsem měl i strach ... navíc to nad vodou tak smetalo, že jsem byl prosolený jak slaneček ...
... ještě, že jsem měl brýle ... no a když jsem pak loďku předával zpátky Juremu a popisoval ty vlny, tak mi řekl ... " velký strach, velké vlny" ... asi mi chtěl naznačit, že kdybych měl měl ještě větší strach, tak měly vlny minimálně pět metrů ...
... i tak říkám, opatrnost je potřeba ...

smileys with beer
Re: Ivan Dolac Hvar
09. 02. 2018 09:03
Tak už bylo dost OT, trakže se vrátíme k Ivánkovi. Loni jsem ID vynechal, letos vynechám také. Holt v sezóně to tam na můj vkus nejde, poté co jsem tam jezdil léta v červnu. Tak se ptám, je tam něco nového? Je již dodělán chodník, resp.zábradlí, směrem k FKK? A jak se pokračuje s cestou podél moře směrem na Zavalu? Prostě novinky.
Re: Ivan Dolac Hvar
09. 02. 2018 11:25
Vydrž prdka vydrž. V puli června podám hlášení. Jestli máš Watsapko tak aj foto pošlu.thumbs up smiley
Re: Ivan Dolac Hvar
09. 02. 2018 17:14
vlastne bolo to "napoprvé hrozné" ale kamarát ktorý chodí na jachty v Chorvatsku ma vtedy ukludnil a povedal mi - pozri sa na posádku a.... tá bola napodiv úplne kludná takže sme sa všetci znormalizovali, ešte že bol vtedy s nami na dovolenke....
vlastne až po príchode domov do reality sme si uvedomili že najhoršie na tej ceste domov nebola tá plavba ale to že sme sa už vracali domov..... a to ma bolí každoročne najviac. smiling smiley))
Re: Ivan Dolac Hvar
31. 07. 2019 07:26
Ahoj vespolek. V termínu 22.8 - 6.9 nabízím v ID možnost soukromých lekcí windsurfingu,nebo zapůjčení vybavení (plovák 122 a 160 lt,plachty 1,3 - 8,5 m,vesty a neopreny pro děti i dospělé) Budu k zastižení u apt. ARPINA,nebo po místních barech.Na ceně se jistě domluvíme.thumbs up smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 92
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.