Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Istrie

Autor mjlh 
Istrie
15. 02. 2013 12:18
Ahoj,
hledáme na letošní konec června příhodné místo v apartmánu s dobrými „domácími“ na Istrii. Tímto myslím pobřeží od Umagu až po Senj, nebo Starigrad. Chceme jet s vnoučaty 4 a 5 let, dohromady čtyři osoby. Normálně jezdíme do Podgory, ale kvůli dětem chceme mít kratší cestu. Máte někdo vhodný tip na příhodné místo s koupáním i pro děti a jejich vyžití? Zároveň bych rád věděl jak to vypadá s počasím v této oblasti a v tomto ročním období.
Dík Mirek
dovolená s dětmi červenec 2013 - společná jízda
11. 03. 2013 14:28
Ahoj všem. HLEDÁME RODINU NA DOVOLENOU V CHORVATSKU v hlavní sezoně 2013. Už nějakou dobu marně hledám v okolí někoho, kdo by s námi jel na dovolenou do Chorvatska. Známí buď jedou v jiný termín, nebo mají čerstvě mimi. Jsme rodina z východních Čech dva dospělí se dvěma dětmi - holka 5 let, kluk 1,5 roku - a máme představu týdenní až dvoutýdenní dovolené v Chorvatsku v termínu 13. 7.-4.8 2013, někde severněji - Istrie, ostrov Rab,Pag... optimálně klidnější místo s pozvolným vstupem do moře. S dětmi si ještě neriskneme jet autobusem. Bylo by to na častější zastávky autem a rádi bychom našli další rodinu alespoň na cestu, pro strýčka Příhodu, když by se něco šustlo. Potřebovali bychom k moři hlavně kvůli dětem, dcera trpí hodně na dutiny. Jsme celkem přizpůsobiví, ale pod stan bychom s dětmi nejeli. Nevíte o někom, kdo řeší podobný problém, nebo by mu nevadilo se na nás vázat s cestou? Díky Martina

budgeto@seznam.cz
Re: Istrie
15. 03. 2013 17:26
Zdravím všechny, již léta jezdíme k Omiši, ale letos bychom rádi zkusili Istrii. Může někdo doporučit konkrétní ubytování, případně u jakých webů, CK, agentur vybrat dle dobrých zkušeností. Chceme klasicky apartmán do 500m od moře. Moc díky, Milan
avatar Re: Istrie
15. 03. 2013 18:31
... Martino, pokud by Vám nevadily písčité pláže, naprosto mělký vstup do moře ... Medulin ... a pak už vybírat z nabídky cestovek ...
tím spíš, že Istrie je v monoha letoviscích známá skalnatým pobřežím ...
je to jeden z námětů smiling smiley
[www.chorvatsko.cz]
Re: Istrie
15. 03. 2013 18:58
lagunaporec.com
Re: Istrie
23. 03. 2013 21:20
Díky za typ.
Anonymní uživatel
Re: Istrie
29. 03. 2013 12:44
Ahoj všem,

v létě se chystáme na Istrii - Umag, Poreč. Můžete doporučit jakou destinaci zvolit?
Chtěli bychom hodně času trávit u moře, tzn.krásné pláže, sportovat a také se večer dobře pobavit.

Díky
Re: Istrie
28. 04. 2013 07:26
První dvě dovolené jsem byl na Istrii v Rabacu.Poprvé přes CK Vítkovice. Ubytování v nějakém komplexu s názvy planet.
Bylo to s polopenzí autobusem a byl jsem znechucený.Nejsem hotelový typ a nesnáším organizovaný program a bez auta v Chorvatsku si již nedokážu dovolenou představit.
Poté jsem byl v Rabacu v roce 2003.Za deset let se to tam změnilo k nepoznání. Pláže srovnané, Itálie se vším všudy,po dvou dnech jsem tahal karavan do Bašky Polje po magistrále.To byl mazec 12.hodin.
Počasí nemohu ze tří navštěv posuzovat, ale večer v Rabacu byla často bouře a deštěm.Jezdím vždy v srpnu a výjmečně na rozmezí května a června.Lidi mi připadnou na Istrii pohodovější, ale to posoudit z jedné lokality není přesné.
Re: Istrie
01. 05. 2013 12:58
Ahoj, jedeme na konci června na Istrii, do Fažana, pojedeme po SLO dálnici, a zajímá mě, kde přejet SLO/HR hranice. Našel jsem dvě možnosti, přechody Plovaňa a Kaštěl. Který je lepší, méně frekventovaný, a není na některém z nich nějaké omezení?

Diky za odpověď.
Re: Istrie
02. 05. 2013 07:17
Ahoj, nevím jak se přechod jmenuje, ale je přímo v Koperu. Jezdím již šestým rokem do Premantury. Tzn. za Fažanu.
Tento přechod navazuje na novou istarskou cestu. Je to zcela bez problémů.
Jarda
avatar Re: Istrie
02. 05. 2013 08:27
Jj, zcela bez problémů. Jednou jsme tudy museli jet koncem srpna v sobotu kolem druhé hodiny odpolední zpět do republiky a před přechodem byla kolona minimálně 5 km dlouhá a za přechodem už ve Slovinsku kolona až do Koperu, než se vjelo na dálnici. Přitom nehoda nebyla, auta popojížděla jako jindy v koloně. Jestli si dobře vzpomínám, tak je tam pouze jedna budka pro celníky. A Slovinci se zrovna nepřetrhli. Nejvíc tam bylo Italů, tudy to mají nejblíže domů.

A totéž bylo v protisměru do Chorvatska, tam navíc byla ucpaná dálnice až k Ljubljani. A na dvou odpočivadlech nějací "agenti" ten den kontrolovali platnost slovinských dálničních známek. Stalo se před čtyřmi (?) roky.
Takže příště, tzn.letos v srpnu zvolíme při odjezdu z Poreče jiný termín, spíš hodinu odjezdu.
Re: Istrie
02. 05. 2013 09:55
Minulý rok prvá prázdninová sobota:
Plovanja cca. 11.30 - čakanie 1 min.
Kaštel cca. 12.00 - čakanie 1,5 hod.

druhá prázdninová sobota:
Plovanja cca. 11.30 - čakanie v oboch smeroch (z a do Ch) 2 hod.
Plovanja cca. 14.00 - 1 min.
Re: Istrie
02. 05. 2013 13:32
my jedeme letos na konci června poprvé na Istrii do Umagu - taky hledám nějakou přijatelnou cestu a možná se potkáme někde na odpočivadle,snad 21.6 ještě nebudou žádné velké fronty, pěkný den všem
avatar Re: Istrie
02. 05. 2013 18:45
to Mára:
ve Fažaně a dokonce i v kempu Pineta jsem byl v letech 2007 a 2010
vždy jsme jeli přes Kaštel a čekačka byla max. 10 minut,
ale záleží na tom, v kolik na hranici dorazíš, protože při cestě zpátky
v roce 2010 byla ve směru do HR kolona odhadem na 3 hodiny čekání
Re: Istrie
02. 05. 2013 18:50
Díky všem za odpovědi ohledně přechodu Kaštěl vs. Plovanja. Sleduji webky, zatím klidnější a to výrazně je Plovanja.
Nevíte jak je to s WiFi ve Fažana?
avatar Re: Istrie
02. 05. 2013 19:32
V nějaký hospůdce určitě wifina bude.
My jsme tam byli tlupa taťků s dětma, tak jsme spíš řešili kde děti nasytíme a sebe napojíme smileys with beer
Pokud Tě to zajímá můžeš kouknout na fotky a video z této akce na našich stránkách
Fažana



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tumling (27. 04. 2014 21:52).
Re: Istrie
02. 05. 2013 22:55
tumlingu-pěkný fotky, my jedeme asi do těch samých chatek jako vy. Jedeme od Vítkovic tur do chatek Tereza. Byli jsme v nich v roce 2009 v Solarisu a vypadaly stejně. Ta wifi se mi hodí tak trochu na skype, poslání pár fotek zbytku rodiny a kouknou co se doma děje. No, uvidíme. Typ na nějakou dobrou hospodu ve Fažana nemáš? Něco je jak jsem se dočetl přímo v kempu. Děti mají rády italskou kuchyni, žena ryby a já jak tu Itálii, tak mořské příšery, ale i Chorvatská mletá masa, jako Pljeskavicu, čevaby. No, vlastně já mám rád všechno...cool smiley
Re: Istrie
03. 05. 2013 06:19
Pravda, já cestuji vždy prvních čtrnáct dní v červenci.
Jarda
avatar Re: Istrie
03. 05. 2013 09:01
Máro,
byli jsme ve stejných (nebo podobných) chatkách od CK Victoria, Vítkovický chaty byly myslím hned za námi.
Co se týká restaurace v kempu, tak najíst se tam sice dalo, ale jak říká Zdenda Polreich "nic o čem bych psal domů"
Do Fažany to je podél moře cca 10 minut chůze a hospoda je tam jedna vedle druhý, takže si určitě vyberete.
My jsme spíž pizzový, tak jsme testovali pizzérky. Dle mého názoru byla nejlepší v Pizzerii Bambino, jen škoda že jsme
na ni narazili až předposlední den.
Koukal jsem že jedeš před prázdninama, to by tam ještě nemuselo být tolik lidí.
Ještě mě napadá jedna myšlenka, v Pinetě je krásná travnatá pláž, ale my jsme si ji nikdy moc neužili, rychle se vyšlapala,
jelikož jsme moc nemuseli velkej plážovej mumraj, našli jsme si pěkný klidnější místečko napravo od restaurace těsně za
"parkovištěm" motorových člunů.
Tak si to tam užijte smiling smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 93
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.