Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kaštela

Autor darko 
Kaštela
08. 02. 2013 17:01
zdravím,plánuji letošní dovolenou a náhodou jsem narazil na kaštelskou riviéru mezi Trogirem a Splitem.Moc se oní nepíše.,akorát x let staré příspěvky,že je tam špinavá voda a pláže kvůli blízkému průmyslu.Ten však dávno zkrachoval a podle fotek na Rajčeti a dostupných videíí to tam vypadá velice pěkně a upraveně.Byl tam někdo vloni (ne před deseti lety !) ? .Jak to tam vypadá ? Podle toho co jsem viděl tak pohodička ,klídek a poloprázdné pláže.
avatar Re: Kaštela
08. 02. 2013 17:26
Ahojte. Darko, bydlí tam již skoro 3 roky A.K. z PF. Pravidelně píše z Kaštel a okolí aktuální informace doplněné fotodokumentací. Je tam i odkaz na její e-mail a FB.
Odkazy: [www.cro.pl] [www.cro.pl] Zdravísmiling smileyR.
Re: Kaštela
09. 02. 2013 22:24
Ahoj Darko,

Ja v Kastela zijem 3 roky a mozem Ti povedat, ze je to miesto pre dovolenku velmi dobre.. Hm, teraz uz len zalezi medzi aki typ dovolenkarov patris... :-) Nie je to dovolenka plna luxusu, ale plaze sa kazde leto upravuju, more je ocistene, pretoze sa vybudoval ekokastelansky zaliv a z vlastnych skusenosti moztem povedat, ze som s cistotou mora spokojna, ak nefuka neprijemny juzny vietor (jugo), ktory ale prinasa necistotu na plaze aj v takych miestach ako je Makarska...

Inak len pre zaujimavost, prave preto, ze si myslim, ze je Kastela naozaj miesto, ktore stoji za povsimnutie, s kamaratkou sme sa rohodli otvorit miestnu agenturu, na ktorej pracujeme...Nasim cielom je ukazat turistom aj ine vyhody tohto kraja, nielen oddych na plazi, ale napriklad ranna kava pri vychode slnka a tak planujeme male tury na Malacku a Kozjak..

Na stranke momentalne robime, ale predpokladam, ze ked si o mesiac zadas do googlu Kastela Travel, tak snad Ti blizsie predstavime Kastela....

V pripade, ze mas akekolvek otazky, kludne sa pytaj, rada Ti odpoviem....

Katka.
Re: Kaštela
11. 02. 2013 09:53
Dik za tip. Do Kaštelychceme jet koncem června na "blind". Hodil by se mi tedy odkaz na vasi agenturu,popř. na další,které poskytují ubytovaní.
avatar Re: Kaštela
04. 05. 2013 11:38
Prohulko neznáš v Kaštelu Stari vilu Julča? Asi před 35 lety jsme u nich párkrát s rodiči dovolenkovali. Vila tenkrát patřila Lukasům, paní Julie byla Češka a pán Jugoslávec. Když zemřeli tak vilu údajně zdědili jejich sousedé, kteří se o ně ve stáří starali.
Re: Kaštela
04. 05. 2013 13:06
Zdravim Kudu!

nevieš kde to približne bolo? možno blizo hotela Palace? inak ten momentalne nie je vo funkcii žial, ale aspon plaž upravuju.. Ja sa popytam znamych čo prenajimaju v Kaštel Starom či o nich niečo nevedia a aj na turistickom urade (teda..ehm dufam že sa pani riaditelka neurazi, ved predsa nie je tak stara že by mala poznat prenajimatelov spred 35 rokov yawning smiley ) ked niečo zistim ozvem sa!!!

zdravim Čechy a posielam sluničkovy pozdrav z Dalmacie :-)
avatar Re: Kaštela
06. 05. 2013 07:33
Bohužel už přesně nevím kde ta vila stojí. Vím jen, že to bylo hned u moře, okolo byla velká zahrada a vedle tenkrát byla zubní ordinace.
A ten název Julča byl napsaný přímo na domu.
Re: Kaštela
06. 05. 2013 18:33
predpokladam že viem približne, ktory dom myslite, najbližšie dni sa pojdem pozriet ,či je to naozaj ten a potom sa popytam jednej znamej čo byva v tej časti... Tak zatim!
Re: Kaštela
25. 05. 2013 19:43
Zdravim Kudu,

tak som tu vilu Julču konečne našla ... dnes je namiesto zahrady zahradna reštauracia - velmi dobra mimochodom, a tak ten napis od cesty skoro nevidno. par fotiek z facebooku reštauracie "Stari Dvor"


[www.facebook.com]
[www.facebook.com]

Dmeska sme mali blaznive pocasie teploty asi od 15 do 23 ked vybehlo slniečko :-)
Krasny sobotny večer prajem
avatar Re: Kaštela
26. 05. 2013 17:33
Prohulka, moc děkuju za info. Podle fotek vilu poznávám, ale vůbec by mě nenapadlo, že tam bude restaurace. Snad se tam ještě někdy podíváme, až budeme na dovolené někde poblíž.
Re: Kaštela
26. 05. 2013 18:01
tak so ta predtym ohlas, ak budeš v okoli .... ja pracujem v jednej malej agenture na druhej strane Kaštel Stari ... dame si kavu a pokecame :-)
Re: Kaštela
03. 01. 2014 15:44
Zdravím všetkých dovolenkárov z kaštelanskej riviéry a prajem do nového roku 2014 veľa zdravíčka, pohody, dobrej nálady a peňazí tak akurát, aby vystalo na aspoň 10-dňovú dovolenku pri mori v Chorvátsku! Samozrejme vás rada privítam aj u nás v Kaštele!
Majte sa! Andrea
Re: Kaštela
06. 02. 2014 21:41
Pro Kudu
Vilu Julču známe moc dobře, dnes patří rodině Biluš, na zahradě mají kemp a konobu Stari dvor pronajimají, každoročně tam strávíme příjemnou dovolenou, mohu jen doporučit.
avatar Re: Kaštela
07. 02. 2014 07:28
Kucmais, díky za informaci. Kdyby byly nějaké aktuální fotky, byla bych moc ráda. Naposledy jsme tam byli v roce 1981, takže už bych to tam dnes asi nepoznala. Tenkrát jsme tam taky stanovali, ale nebyl to klasický kemp. Lukasovi měli tenkrát povoleno myslím že max 5 stanů v zadní části zahrady a pak ještě pronajímali pokoje ve vile. Do vily jsme chodili na toaletu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kudu (07. 02. 2014 07:35).
Re: Kaštela
07. 02. 2014 16:23
Já myslím že poznali, fotky jsou na [www.campsplit.com]
jinak Růžičkovi tam jezdili také díky jim víme o tom kempu.
Re: Kaštela
05. 03. 2014 10:47
Ahojky, 25/6 jedem s rodinou do Kastela...do Hotel Resort Resnik, Kaštel Štafilič ...mame bungalow..jedem s dvema detma 2,5 a 3 roky a tchyni :-) .. nejake info, jak se Vam tam nakonec libilo ? jake je more a pristup pro deti..mnoho informaci jsem nenasla, presto ale jsem si rekla, ze tam pojedem...nekde jsem cetla ze jse hluk od letadel ? dekuji za jakekoliv info...
Re: Kaštela
05. 03. 2014 10:54
luciasnik napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahojky, 25/6 jedem s rodinou do Kastela...do Hotel
> Resort Resnik, Kaštel Štafilič ...mame
> bungalow..jedem s dvema detma 2,5 a 3 roky a
> tchyni :-) .. nejake info, jak se Vam tam nakonec
> libilo ? jake je more a pristup pro deti..mnoho
> informaci jsem nenasla, presto ale jsem si rekla,
> ze tam pojedem...nekde jsem cetla ze jse hluk od
> letadel ? dekuji za jakekoliv info...


Je pravda, ze tam leta dost letadel do a ze Splitu, ale jinak mam zpravy, ze je to misto, kde to jen kvete. A zatim to neni tolik navstevovane. Drive tam totiz nebylo ciste more. Ale jak rikam, to uz je minulost. Slysel jsem, ze to tam ted nema chybu.
Re: Kaštela
05. 03. 2014 15:20
Taky o tom resortu Resnik uvažujeme. Ale asi v polovině května, jako takovou relaxačně-poznávací dovolenou. Taky chceme bungalov a vychází to v tomto termínu s all-inclusive dost dobře. Potom bych to asi viděl na přelom srpna a září na nějaký apartmán někde víc na jihu. Nicméně na ten resort Resnik jsou hodně dobré recenze. A letadla by snad vadit neměla, naopak. Loni jsme byli týden hned naproti - ve Slatine na ostrově Čiovo a letadla byla pro nás docela atrakce.
Re: Kaštela
20. 03. 2014 10:59
Stačí se podívat na mapy Googlu a je vidět, že Resnik je od ranveje cca 500 m. Takže hluk od startujících nebo přistávajících letadel bude větší než na Čiovu, které je 2 - 3 km daleko, ale dá se to vydržet a není to zas tak hrozné, když si na to člověk zvykne, pak už to ani nepříjde, spíše je to takové zpestření. Možnost výletů do okolí to ale vynahradí - Split a Trogir za to stojí a koupání na Čiovu také není špatné. Vím o čem píšu, jezdíme do Kaštelu od roku 2004.
Re: Kaštela
20. 03. 2014 14:46
Strit:

A co možnosti jiných výletů? Split, Trogir i Čiovo docela známe, jsou tam i nějaké jiné možnosti? Co třeba pevnost Klis? Taky jsem četl něco o nějakých pozůstatcích snad z dob Antiky, snad někde u Splitu, ale teď si nemůžu vzpomenout na název a nemůžu ani dohledat ten článek....
Re: Kaštela
22. 03. 2014 09:24
Výhled od kapličky Saint Ivan ale výstup doporučuji ráno před rozedněním na východ slunce. Dále je možné navštívit cca 60 km vzdálené vodopády Krka a ty antické vykopávky je amfiteatr v Solinu. Tek kdo loví "kešky" tak o zajímavých místech ví, např. kostelík Gospa na Čiovu.
avatar
muf
Re: Kaštela
16. 04. 2014 20:12
zdar jezdime resnik kazdy rok a nemuzem si vynachvalit jidlo super a letadel jdme se baly ale zbytecne za 4 hodky jsme nevnimaly a vecer nic neleta za ty penize do 6000kc all je vse super cisto utulno jedem zas 6.6 2014
Mia
Re: Kaštela
19. 07. 2014 20:45
to Prohulka:

Dobrý deň, niekde som čítala, že v Kaštela je pláž, na ktorú môžete vziať aj psíka. Viete mi poradiť, kde to je, ako to tam funguje, kde najbližšie si tam hľadať apartmán? Ďakujem.
avatar Re: Kaštela
20. 12. 2014 13:34
Jak to vypadá v této poměrně zemědělské oblasti ( Kaštel Štafilič) v noci s komáry a štípajícími muškami?
Re: Kaštela
05. 01. 2015 22:25
Na komáry poměrně s úspěchem platí přípravky z ČR (Hajánek, Biolit,.. - vše kapalné), od domácí jsme měli vždy jen strojek na tablety a komáři štípali jak diví a že jich tam je a drží se hlavně v břečťanu a v popínavém vínu na pergole.
avatar Re: Kaštela
20. 01. 2015 11:41
Pobyt v bungalovech Resortu Resnik objednán, zaplacen, už jen vyrazit. Do září ale času dost.
Na komáry vezmeme přípravky, ani si nevrznou. Těším se na pohled na startující a přistávající letadla.
Ještě objednat "slušné" počasí. Ale to nás bude "objednávat" více, takže jsem klidný, že by nebylo hezky.
avatar Re: Kaštela
21. 01. 2015 12:51
Možná by příspěvek patřil do dopravy, ale nechci tam zakládat nové vlákno. Určitě se můj dotaz dá zodpovědět i tady. Moje odpověď na můj dotaz by byla za a, ale rád bych znal názory i jiných, co mají tuto trasu projetou.
Dotaz: Který sjezd z dálnice a hlavně silnice do Trogiru je výhodnější jet v noci? (Možná to pojedu i ve dne, podle situace.)
Sjíždět z dálnice na sjezdu 23 a jet dále po D 58 do Trogiru nebo sjíždět na sjezdu 24 a jet dále na Prgomet, Labin, Plano ,atd. Trogir?
Re: Kaštela
23. 01. 2015 07:30
Když jsme jeli na Čiovo, tak jsme sjížděli tím sjezdem č. 23. Cestu ze sjezdu č. 24 jsem nezkoušel. Cesta ze sjezdu č. 23 byla v pohodě, na posledním úseku byly nádherné výhledy na Split, Trogir (ty přístavní jeřáby nic moc), Čiovo.

Už nevím jak se tady vkládají odkazy na fotky, až si to zase nastuduju tak sem něco dám.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil MartinR (23. 01. 2015 07:33).
Re: Kaštela
23. 01. 2015 18:32
Martine mohu li poradit,tak sjezd dálnice až exit 24 Prgomet a je jedno zda za mítnicí pojedeš rovně na Labin,nebo se dáš doprava na Prapatici.Obě komunikace jsou i v noci naprosto bez problémů a co do kvality a reliéfu vozovky téměř shodné.
Ten exit 23 je potom zdlouhavý,osobně bych ho nedoporučoval.Ve dne je po průjezdu Prapaticí lepší výhled na Trogir,Čiovo,
včetně v dáli Split.
Re: Kaštela
24. 01. 2015 12:47
Rozhodně souhlas a exitem 24.je to pohoda a nemám s tím problema
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 60
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.