Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kde sme už v HR dovolenkovali - a kde to bolo najlepšie

Autor jozef1 
avatar Re: Kde sme už v HR dovolenkovali - a kde to bolo najlepšie
07. 01. 2014 13:48
Citaci
drahoslav napsal(a):
Čím méně [www.rajce.net] tím lépe, alespoň pro nás. Letošní září v Žuljaně.

Pláž Vučine za Žuljanou tak většinou vypadá už od půlky posledního týdne srpna, konec prázdnin ji vymete.
Asi nebudu dostatečně objektivní, protože tam už jezdíme dlouho, máme tam kamarády a berou nás tak trochu víc jako místní. Ale ani poprvé to nebylo špatné, rozhodně ze srovnání třeba se Zadrem, Živogošći nebo Gradcem vyšla Žuljana líp. Také to mohlo být tím, že mezi předchozími návštěvami pobřeží Jadranu a první Žuljanou uplynulo nějakých deset let... třeba máme už i jiné představy, co dělat s dovolenou. Jak říkám - těžko být objektivní
Tam jsme nějakou dobu u vody, nějakou dobu ve vodě, nějakou dobu cestujeme po okolí (sto kilásků sem nebo tam, to se vstřebá). A dáváme očím (a nejen očím) nažrat. Taková lehčí ochutnávka, hele: [galerie-jadran.net]

Podivné je jen, že jsem zkoušel na Panoramio vrazit různé fotky z jeskyně pod letištěm Dubrovník - Ćilipi, ale žádnou na GoogleEarth nechtějí ani napodruhé, zatímco ostatní obrázky vzali do několika málo hodin napoprvé... za tím bude ještě něco jiného...
avatar Re: Kde sme už v HR dovolenkovali - a kde to bolo najlepšie
07. 01. 2014 15:04
Ahojte.smiling smileyR.

Hille, do útrob hor a ambasád ve světě - raději nekoukat a nefotit ...smiling smileysmiling smileysmiling smiley Jen u nás to jistí stále - snad spolehlivě - Blaničtí rytíři... [paranormalnijevy.blog.cz]

Všude, kde jsem byla - bylo vždy krásně, a kam pojedu - čekám, že bude ještě krásněji...smiling smiley
Ale takové dejavu... [cs.wikipedia.org] okamžiky - jsem měla při ranním koupání při východu slunce v zátoce Mlaska na Hvaru, a v moři u pláže Crvena Glavica - v Montenegru...taky při východu slunce.
avatar Re: Kde sme už v HR dovolenkovali - a kde to bolo najlepšie
07. 01. 2014 17:16
gandalf, prohulka je myslím z Kaštela mezi Trogirem a Splitem.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
avatar Re: Kde sme už v HR dovolenkovali - a kde to bolo najlepšie
01. 02. 2014 17:26
No taky přispěji pobyty na dovolené v HR.Je to jednoduché:

1999 TRPANJ
2000 taky
2001 -,,-
2002 -,,-
2003 -,,-
2004 -,,-
2005 -,,-
2007 -,,-
2008 -,,-
2012 -,,-
2014 zasespinning smiley sticking its tongue outspinning smiley sticking its tongue out


KDYŽ JI MILUJEŠ NENÍ CO ŘEŠITspinning smiley sticking its tongue out



Upraveno 1krát. Naposledy upravil fajkrt (01. 02. 2014 17:27).
avatar Re: Kde sme už v HR dovolenkovali - a kde to bolo najlepšie
01. 02. 2014 18:26
Také mám jednotvárný seznam, jen místo Trpanje je to Žuljana: 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, a doufám, že i 2014...
Mimoto by měly přijít na seznam i Zadar a Zelenika (MNE), ale jdnou tam a jednou tam, to snad ani nestojí za řeč.
Re: Kde sme už v HR dovolenkovali - a kde to bolo najlepšie
01. 02. 2014 19:34
I když známý nechápu proč jen Chorvatsko smileys with beerale není nad Jadránek Poreč Lanterna.Rovinj Vilas Rubin.Trogir Medena.ostrov Krk město Krk.Premantura.Rabac.Podgora.Biograd na Moru.Rovinj Amarys.Ostrov Cres kemp Kovačine.Pisak Vodice Srima.Pisak.Rabac.Drveník.Podaca.Nejlepší je Pisak,Drveník a Ostrov Creshot smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil baculka (01. 02. 2014 19:36).
avatar Re: Kde sme už v HR dovolenkovali - a kde to bolo najlepšie
01. 02. 2014 20:04
no já taky jednotvárné a všichni jistě ví kde...a to v roce 2012 sem byl na Blatě dokonce 3x...letos bych chtěl 2x smileys with beer
Re: Kde sme už v HR dovolenkovali - a kde to bolo najlepšie
11. 05. 2014 01:45
1987
- ešte na devízak 17-dňový road trip 3 dospelý na Skode Rapid po kempoch od Neumu dole až k Budve. Potom nazad hore. Pri Molunate sa nám tak zapáčilo, že sme sa zdržali takmer týždeň. Pokračovali sme hore až k Zadaru a potom k Plitvickým jaz. Famózna dovolenka. Asi top zo všetkých na jadrane. Na záver sme zo zúfalstva oplieskali zvyšných asi 500 tisíc inflačných dinárov v nejakom obchodnom dome v Zagrebe. Zamiloval som sa do tejto krajiny.

2004
- Omiš, návrat do celkom inej krajiny po vojnových udalostiach. Ale spokojnosť.

2007
- ostrov Pag, Novalja, stredisko Gajac. Úplna katastrofa. Otrasné ubytovanie, jak v nejakej robotníckej ubytovni, susedia nonstop ožratí, hluční, mladí Slovinci. Pláž otrasná. Kompenzovali sme si to výletmi do Povljany, Pagu, Starej Novalje, Zrče. Asi najhoršia dovolenka v HR.

2010
- Makarska, celkom fajn. Trochu rušno,ale dalo sa. Ubytovanie v Hoteli Biokovka. Síce starší hotel, ale čistý a s fantastickou stravou. Pekne sme tam pribrali.

2012
- back to Makarska, Biokovka. Zase sme tam pribrali. Tento krát sme si to predĺžili a pokračovali sme na súkromí vo Sv.Petari. Ubytovanie skromné, ale lacné a hlavne 10m od mora. Dojem pokazilo rozpačité rozlúčenie s domácimi, keď sme museli z rodinných dôvodov odísť o 1 deň skôr ako bolo dohodnuté. Domáci to nejako nevedeli stráviť,lebo prišli o peniaze za 1 noc. Pán domu nám pri odchode ani ruku nepodal.

2013
- Biograd na moru, hotel Adriatic. Podobne ako na Makarskej. Rušný večerný život,decká sa mohli vyblázniť na rôznych atrakciach. Pizza, pivo, zmrzlina, večer bary a reštaurácie. Výborný hotel, s bazénom, 30 m od mora.
Opäť sme sa rozhodli že si pobyt predĺžime. Známy boli v tom čase na ostrove Ugljan. Tak trajektom na Pašman a odtiaľ na Ugljan. Ostrovy sú prepojené mostom. Tam opäť na súkromí. Perfektné luxusné ubytko za rovnaké peniaze ako vo Sv.Petari a pohodoví domáci.

2014
- back to Biograd na moru,Hotel Adriatic...
avatar
muf
Re: Kde sme už v HR dovolenkovali - a kde to bolo najlepšie
11. 05. 2014 10:50
tak mi jsme byly makarska umag ciovo ale nejlepe dopada resnik kastel stafilic krasne klidne a levne
Re: Kde sme už v HR dovolenkovali - a kde to bolo najlepšie
11. 05. 2014 11:46
2006 - Makarska (apartmán), první dovolená, první pohled na moře při sjezdu v Zadvarje, ubytování v apartmánu a naprostá spokojenost
2008 - Baška Krk (autokemp - karavan), jelo se naslepo, dovolená v pořádku, jen to ubytování trošku horší
2009 - Makarska (apartmán - 21 dnů), to vedro mě po 2 - týdnech lezlo krkem thumbs up smiley, ale naprostá spokojenost, zpětně na ni strašně moc rád vzpomínám, výlet na Korčulu, Medugorje atd.
2010 - Fažana (apartmán), zase se jelo naslepo, na "křižovatce" dálnic v Bosiljevo rozhodování, zda pojedeme "dolů" směr Split a nebo rovně na Istrii, po dřívějších zkušenostech s Makarskou byl pro nás ve Fažaně absolutní klid :-)
2011 - Makarska (apartmán)
2012 - Makarska (apartmán)
2013 - Makarska (apartmán)

Asi jsem si Makarskou nějak zamiloval. Rušno mi nevadí, přeplněné pláže taky ne, stejně vždy chodíme bokem hlavní. Libí se mi ta možnost si každý den sednout jinam na kafe :-), jít různě na večeři (loď / restaurace) a hlavně i ty hory v pozadí sv. Jure, Vošac.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil gandalf (12. 05. 2014 15:13).
avatar Re: Kde sme už v HR dovolenkovali - a kde to bolo najlepšie
11. 05. 2014 13:42
Peter a on nechtěl zaplatit poslední noc nebo vy jste mu nechtěli zaplatit? Já bych tedy zaplatil určitě celý pobyt i kdybych odjížděl třeba o tři dny dřív - můj problém, navíc píšeš, že ubytko bylo "levné".
Pak bych nechal na majiteli, jestli mě něco odečte. Jinak my platíme celou částku už hned při příjezdu, abychom ty prachy nemuseli hlídat.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
avatar Re: Kde sme už v HR dovolenkovali - a kde to bolo najlepšie
11. 05. 2014 16:08
89 Hvar /SG a kemp Mlaska/
94 Monsena u Rovinje
96 Lanterna Istrie
97 Bon Repos u Korčuly
98 Brela
2000 Krk+ Baško Polje
2001 Hvar ID
2002 Rabac
2003 Rab Suha Punta
2005 Brač/ Sumartin/ a Uvala Jozipova
2006 Pelješac/Borak/ a Hvar / uvala Jedra/
2008 Korčula kousek od Vela Luky
2009 Hvar Zavala
2010 Hvar Zavala
2011 Hvar Zavala
2012 Hvar Zavala
2013 Hvar Zavala a 2x
2014 Hvar Zavala

Z uvedeného je téma vlákna vcelku vypovídající......

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: Kde sme už v HR dovolenkovali - a kde to bolo najlepšie
11. 05. 2014 21:10
Tak za mě pořadí:
1. místo: Hvar - Uvala Veprinova
2. Pelješac - Drače
3. Staniči u Omiše
4. Vinisce u Trogiru
5. Vodice
Jinde jsem nebyl (nebyl ubytovaný), ale tak nějak to mám projetý od Zadaru skoro po Černou Horu...
Re: Kde sme už v HR dovolenkovali - a kde to bolo najlepšie
12. 05. 2014 13:39
1. Starigrad Paklenica - letos bude jiz po seste a sedme, soukromi
2. Istrie, Medulin - hotel Brioni
3. Krk, Baska - pronajaty karavan v kempu
4. Cres, Cres - soukromi, pak vlastni stan v kempu
5. Porec - soukromi
6. Razanac - soukromi, pak vlastni stan v kempu
7. Brodarica - soukromi

8. Kemp Boban - pronajate karavany
Re: Kde sme už v HR dovolenkovali - a kde to bolo najlepšie
16. 05. 2014 08:53
Já mám top 1: Pelješac - kdekoliv u "velkého moře" - letos to bude klidná osada Borak


Jinak nezbývá než souhlasit s příspěvky od milošhr Bomiňo, Schimi, MotoMoto a Petr70.

______________________
*Dříve pod nickem LOVA registrace 20.7.2006
avatar Re: Kde sme už v HR dovolenkovali - a kde to bolo najlepšie
19. 05. 2014 21:44
peter964 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Hm, to ale neznamená, že budem platiť za niečo, čo nevyužijem, to sa mi zdá divné. Mne tiež nedá
> nikto nič zadarmo. Navyše v jeho prípade je to riziko podnikania a to že sme museli odísť nebol
> náš rozmar. 20 euro za noc na dospelého, 15 euro za dieťa. 2 dospelý, 2 deti t.j. 70 euro. Nie som
> žiadny držgroš, ale zase až taký grand nie som. Za tie prachy mám skoro plnú nádrž.


Peter, snažím se tě pochopit. Prodloužili jste si dovolenou, takže toto ubytování jste si sehnali "na blint" jenom na několik dnů. Chápu tedy, že nechceš platit za něco, co nevyužiješ.

Na druhou stranu se ale snaž pochopit, že pokud jste si předem domluvili počet nocí/dnů pobytu, tak majitel samozřejmě počítá s tím, že po tuto domluvenou dobu má obsazeno. Představ si situaci, že se mu ozve další zájemce který shání ubytování od čtvrtka, majitel mu ale řekne, že má volno až od pátku. Zákazník si tedy najde ubytování jinde, vy si pak neplánovaně odjedete místo v pátek už ve čtvrtek, no a majitel takto zbytečně přišel o další výdělek. Nechápu jak ty můžeš vědět, že by to měl stejně volné? A brát to jako jeho riziko podnikání, nezlob se na mě, ale to je dost bezohledné a krátkozraké stanovisko.
Riziko podnikání by určitě nemělo spočívat v tom, že druhá strana nedodrží smlouvu. To potom stačí pár podobných zákazníků, ať v jakém-koliv oboru, a podnikání rychlě skončí neboť se stane prodělečným. Vím dobe o čem mluvím, živím se rukama a svým řemeslem jsem si "sám na sebe" jako živnostník vydělával 17 let. A právě kvůli podobným zákazníkům, kteří si například objednali opravu na kterou jsem musel koupit dražší jednoúčelový díl a pak si to rozmysleli apod., jsem musel zavést u některých zakázek vybírání zálohy. A podobná opatření pak samozřejmě dolehnou i na ty poctivé zákazníky, bohužel.

Vše je ale o důvěře a komunikaci. Pokud už se stane, že musím z dovolené odjet o den dříve, určitě by to měl člověk s ubytovatelem projednat a nechat na něm, zda bude chtít zaplatit vše objednané v plné výši, či nikoliv. Případně už v počátku takového ubytování na blint se na tuhle možnost zeptat, co se stane, když budu muset odjet dříve.

Tam kam jezdíme, už nechtějí při objednání ubytování ode mne ani zaplatit žádnou zálohu. Že jsme prý stálí hosté. Celé ubytování potom platím majiteli až den před odjezdem. To z toho důvodu, že bydlí v jiné obci a v den odjezdu se mě nechce ho shánět. Vždy mě řekne, ať mu pak při odjezdu necháme klíč v zámku a to je vše. Odjíždíme vždy ve všední den kdy další hosty nemá, takže vegetíme ještě až do večera, jak se nám chce. Naposledy mě dokonce nabízel, že můžeme být o další dva dny déle než mu přijedou další hosté, a platit ty dva dny ani nemusíme. Odjet jsme stejně museli, protože jsem měl další povinosti už doma. A proč to píšu? Protože v atmosféře důvěry se mnohem lépe a spokojeněji žije na obou stranách. Ubytovateli se mnohem lépe podniká a já jako zákazník mám skvělý pocit, že jsem vždy vítán a jejich důvěra mě hřeje u srdce. A o tom to je. O tom pocitu, nevím jak to přesně vyjádřit.

Fakt si neumím představit, že kdyby se cokoliv nečekaného stalo a musel bych odjet třeba i o týden dříve zpět domu, že bych mu nezaplatil celý domluvený pobyt. Zaplatit co jsem si objednal považuju za naprostou samozřejmost. Je dost pravděpodobné, že by si to ode mne nevzal, ovšem to už by bylo jeho dobrovolné rozhodnutí. Abych si já určoval že tam stejně nebudu tak mu nezaplatím, to by bylo slušně řečeno hodně nečestné jednání, jednoduše podraz. Já sice za to nemůžu že musím odjet dříve, ALE UBYTOVATEL ZA TO TAKY NEMŮŽE! To je prostě jenom můj problém. Dokonce se cítím zavázán i tím, že ode mne nechtějí žádnou zálohu. Kdybych měl objenaný termín a krátce před odjezdem zjistil že nemohu jet, okamžitě bych zvedl telefon a volal do Chorvatska. A pokud by chtěli něco zaplatit, zaplatil bych. Peněz přitom nazbyt rozhodně nemám, spíš naopak. Ale považuju to prostě za normální. Jestli mě někdo natolik důvěřuje, je to pro mě závazek abych ho nezklamal, nepodrazil. A je jedno, jestli je to soused a nebo někdo 1400km daleko.

Vem si zájezdy od CK. Tam máš automaticky také storno poplatek, když pak na objednanou dovolenou z jakého-koliv důvodu nejedeš. A pokud to zjistíš třeba týden nebo den před odjezdem, je ten poplatek klidně 100%. Logicky, protože za tebe v tak krátkém termínu CK náhradu nesežene a pokoj v hotelu a další služby jsou již zarezervovány. Obdobně když si objednáš letenku a na poslední chvíli zjistíš, že nemůžeš letět, taky ti nikdo nic nevrátí. Žádný argument že je to "riziko podnikání" tu zcela logicky taky neplatí, letecká společnost tvé místo již rezervovala a že neletíš a sedadlo zůstane prázdné je jenom tvůj problém. Když si něco závazně objednáváš, je to jenom tvé rozhodnutí a TVÉ RIZIKO, nikoliv riziko podnikání druhé strany, jak se mylně domníváš.

Jsem se ale zase rozepsal, no nedalo mě to....

** Petr **



Upraveno 3krát. Naposledy upravil PetrK (19. 05. 2014 21:53).
Re: Kde sme už v HR dovolenkovali - a kde to bolo najlepšie
19. 05. 2014 22:39
PetrK...je to takthumbs up
Kde sme už v HR dovolenkovali - a kde to bolo najlepšie ... nejlepší to bylo tam,kde se rádi vracíme.
Re: Kde sme už v HR dovolenkovali - a kde to bolo najlepšie
22. 05. 2014 09:26
PetrK napsal(a):
-------------------------------------------------------
> peter964 napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Hm, to ale neznamená, že budem platiť za
> niečo, čo nevyužijem, to sa mi zdá divné. Mne tiež
> nedá
> > nikto nič zadarmo. Navyše v jeho prípade je to
> riziko podnikania a to že sme museli odísť nebol
> > náš rozmar. 20 euro za noc na dospelého, 15 euro
> za dieťa. 2 dospelý, 2 deti t.j. 70 euro. Nie som
> > žiadny držgroš, ale zase až taký grand nie som.
> Za tie prachy mám skoro plnú nádrž.

>
> Peter, snažím se tě pochopit. Prodloužili jste si
> dovolenou, takže toto ubytování jste si sehnali
> "na blint" jenom na několik dnů. Chápu tedy, že
> nechceš platit za něco, co nevyužiješ.
>
> Na druhou stranu se ale snaž pochopit, že pokud
> jste si předem domluvili počet nocí/dnů pobytu,
> tak majitel samozřejmě počítá s tím, že po tuto
> domluvenou dobu má obsazeno. Představ si situaci,
> že se mu ozve další zájemce který shání ubytování
> od čtvrtka, majitel mu ale řekne, že má volno až
> od pátku. Zákazník si tedy najde ubytování jinde,
> vy si pak neplánovaně odjedete místo v pátek už ve
> čtvrtek, no a majitel takto zbytečně přišel o
> další výdělek. Nechápu jak ty můžeš vědět, že by
> to měl stejně volné?

najskor som sa už nechcel k tejto veci vracať a komentovať ho keďže evidentne máme rozdielne názory, ale nedá mi to nereagovať.
PetrK ako možem vedieť že by mal volné? no jednoducho. pán mal v dome štyri "apartmány". keď sme tam prišli všetky boli voľné, obsadili sme dva "apartmány" (boli sme tam so známymi). keby teoreticky mal iných záujemcov kludne ich mohol ubytovať vo zvyšných ubytovacích jednotkách.
keď sme odchádzali boli tie zvyšné dva kvázy apartmány, resp po našom odchode už tri, stále voľné, naši známy zostali ďalej do soboty. tí nám potom potvrdili, že nikto tam ani po nás neprišiel,
evidentne tam nemal žiadnych hostí ani pred nami, a s 99,99% pravdepodobnostou si dovolím tvrdiť, že ani po odchode našich známych tam nikto neprišiel. nebyť toho, že sme sa tam ubytovali my, nezarobil by ani na slanú vodu.
okrem iného, aj preto si myslím, že porovnávanie z CK je absolútne nereálne.
rešpektujem vaše názory, ale moj názor je v tomto prípade diametrálne odlišný, rešpektujte ho tiež. ďakujem
OFF



Upraveno 2krát. Naposledy upravil peter964 (22. 05. 2014 09:38).
avatar Re: Kde sme už v HR dovolenkovali - a kde to bolo najlepšie
22. 05. 2014 09:59
Peter964
Promiň, ale Tvůj názor se nedá respektovat. Stejně jako se nedá respektovat stejný názor, který může mít někdo kdo nedodrží smlouvu na něco jiného.
Určitě jsi byl někdy v restauraci. Jak se bude číšník, vrchní či majitel restaurace koukat na hosta, který si objedná tři jídla, kuchař je uvaří a host potom sní jen jídla dvě a třetí řekne že nechce. Já vím, že to je možné trochu jiné, nebo že se to nemůže stát, ale skutečně by mě zajímalo, kde bereš tu "drzost" se ohánět jakýmkoliv argumentem o obsazenosti či neobsazenosti a podobně. To vše nemá s tím problémem nic společného. Prostě si jen omlouváš svoje chyby a jak říkám, s někým takovým bych já rozhodně jakýkoliv obchod dělat nechtěl.
Slovo chlapa, smluvní ujednání a podobně Ti asi nic neříká. Hlavně ušetřit.
Když to vezmu tak je to vlastně svým způsobem hodně blízko ke krádeži. Ne doslovně, ale blízko.
Tak pochop, že tu většina slušných lidí s Tebou souhlasit nebudou.confused smiley

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: Kde sme už v HR dovolenkovali - a kde to bolo najlepšie
22. 05. 2014 12:24
petrK + MotoMoto thumbs up
- taktez jsem musel 2x odjet o 1den drive a vubec me nenapadlo si rikat o penize zpet. To je problem dnesni spolecnosti, co neni na papirech 100x podepsane tak s tebou kde kdo vycura a jeste z toho ma radost.. Kam se podelo - "co reknu to plati" i kdyz to je nekdy pro nas nevyhodne confused smiley

jinak zpatky k tematu:
2004 - Gradac ; naposled pres cestovku a autobusem (autobudes jiz nikdy vice spinning smiley sticking its tongue out)
2007 - Podgora ; poprve autem a na blind
2009 - ostrov Krk - Baska ; na blind
2010 - Primosten ; na blind
2010 - Drvenik; na blind
2011 - Biograd na Moru; na blind
2011 - Malinska ; na blind
2012 - Brela ; ubytovani predem, rezervace pres email + platba zalohy
2012 - Pisak ; ubytovani predem, rezervace pres email + platba zalohy
2013 - Primosten ; ubytovani predem, rezervace pres email + platba zalohy
2014 - Tribunj ; ubytovani predem, rezervace pres email + platba zalohy - uz jen 30dni hot smiley
avatar Re: Kde sme už v HR dovolenkovali - a kde to bolo najlepšie
22. 05. 2014 12:52
Jasně zpátky k tématu vlákna. Jen ještě doplním, proč se v tom tak rýpáme. Mám velkou, ale opravdu velkou radost, že tu je dost lidí, kteří by se zachovali jinak a nedělají nám v zahraničí ostudu, kterou jsme si občas vysloužili. Jen tak dál. Chovejme se jako lidé a hlavně podle hesla: Nedělej druhému co by jsi nechtěl aby dělali tobě.

Jinak za sebe, kde bylo nejkrásněji?
Asi Molunat, ale ono je to složitější. Byli jsme mladí, nic nás nebolelo, poprvé jako rodina na dovolené jinde než v DDR. Divokost výpravy, devalvace Dináru, složitosti s doklady a přeci jsme vše zvládli. Sice kemp bez sladké vody, tu vozili v cisterně, ale zvládli. Uvařená Škoda 120 v kopcích, ale zvládli.
Ale jinak hezky je všude, kde jste s lidmi, které máte rádi.spinning smiley sticking its tongue out
Takže letos Luka Dubrava na Pelješacu, již po třetí. Těšíme se

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: Kde sme už v HR dovolenkovali - a kde to bolo najlepšie
22. 05. 2014 18:50
My to máme jako Bomiňo.
Když dorazíme k baráku, zavolám domácí, že jsme na místě ( bydlí kousek ). Dáme jí pasy a ona nám je večer přinese zpět. My jí dáme rovnou peníze. Ona říká, že to má čas, ale my to přece nebudeme hlídat. Zálohu už neplatím, takže důvěra za důvěru.
Dřívější odjezd jsem tam ještě neřešil, ale nikdy bych si o peníze zpátky neřekl. Vím jaké to je u nás na krámě, když si lidi objednají zboží, které jim seženeš na pult a oni si "to rozmyslí".
K tématu: Mně se líbilo všude, jen v Bratuši bylo poněkud přelidněno i v červnu a to nám moc nesedí.
Re: Kde sme už v HR dovolenkovali - a kde to bolo najlepšie
22. 05. 2014 19:43
Dobrý den všem. Já osobně nechal srdce a osrdí v Pisaku.

A teď mimo:

Brodarica - p. domácí /na začátku pobytu/, když odjedete o den dříve, zaplatíte o den méně.


Hvar /Zarače/ - pí domácí/opět na začátku/, jeďte třeba zítra pryč, ale máte objednáno 14 dní zaplatíte 14.


Myslím si, že záleží na více okolnostech. Hlavně dohodě předem.

Letos nevěra ,za 21 Drvenik.
Re: Kde sme už v HR dovolenkovali - a kde to bolo najlepšie
22. 05. 2014 20:23
To co napsala Mia, jako by myslela za mne.
cit....Je úplne jedno, či apartmán zostal alebo nezostal po odchode prázdny - ak bol dohodnutý pobyt na X dní, tak je slušné za tých X dní aj zaplatiť.
Pokud toto základní pravidlo budou turisti dodržovat tak bude spokojenost na obou stranách.grinning smiley
avatar Re: Kde sme už v HR dovolenkovali - a kde to bolo najlepšie
22. 05. 2014 21:34
Ahojte.smiling smileyR.

Tak jasně, že taky platíme za celý pobyt - jak bylo předem dohodnuto, většinou druhý den pobytu. Domluva - ať už písemná - či ústní - je pro mě závazná.

Ale svého času jsem si pročetla chorvatské fórum na téma - problémy s hosty. A pokud si dobře pamatuji - názorů hodně, ale tak nějak co jsem si zevšeobecnilasmiling smiley

1. Nemají moc rádi své vlastní chorvatské hosty...bojí se totiž, že se více orientují v pronajímání, a pošlou na ně nějakou kontrolu.
2. Zvláště Češi a Poláci...hodně vaří na apartmánu, zvláště pak věci s cibulí a česnekem, a apartmán jim pak zasmrádne, a nejde to vyvětrat.
3. Nejraději mají hosty stálé - nebo stálými hosty doporučené...
4. Velmi rádi mají hosty, kteří ráno "vypadnou" - a vracejí se až navečer - najezeni "někde" venku.
5. Přímo se hrozí hostů, kteří si přivážejí vlastní pekárničky apod. - a spotřebují pro ně drahou elektřinu.
6. Touží po hostech ze Skandinávie a vzdálenějších zemí, kteří mají silnou kupní sílu, cenu za pronájem zaokrouhlují - např. 570E na 600E, a ještě pak při odjezdu nechají na posteli "tringelt".
7. Mnozí nechtějí hosty s malými dětmi, psy, dále pak třeba homosexuály, a taky větší rodiny či skupiny přátel
8. Diví se, že někteří západní hosté si poručí vyprat prádlo, či požadují dokonce snídaně
9. Jen nezabíjet komáry na zdi
10. Moc se jim nelíbí hosté, kteří vysedávají na terasách a balkónech, popíjejí - a jsou hlasití...dlouho do noci
11. Samozřejmě se jim nelíbí, když hosté nedorazí vůbec v dohodnutém termínu.

Tak to je jen pár věcí...které se mi vybavily.
Jinak, vybírám si pečlivě, a tak se mi líbilo doposud všude. smiling smileyR.
avatar Re: Kde sme už v HR dovolenkovali - a kde to bolo najlepšie
23. 05. 2014 01:14
Taky přidám něco k tématu:

září 2001: Pelješac - Žuljana (Na blint. Má první návštěva Chorvatska, Pelješac se mě okamžitě zavrtal hluboko do srdce)

červen 2002: Privlaka - Sabunie, u ostrova Vir. (Ubytování přes chorvatskou CK, chtěl jsem někam blíž a vybíral jsem pečlivě tak dlouho, až jsem "přebral". S chorvatskou CK maximální spokojenost, domácí byli taky super, ale to okolí.... Zklamání z nešťastné volby destinace, obzvláště po tom, co jsem se "namlsal" rok před tím z Pelješace. Kdyby toto bylo mé první místo v Chorvatsku, asi by to dopadlo úplně jinak a možná bych se do Chorvatska již nevrátil.

červen 2004: Mali Lošinj a Cres (Ubytování přes českou CK, tak to už nikdy. Jinak super)

červenec/srpen 2005: Černá Hora - Prčanj v Kotorském zálivu (Ubytování přes internet vyjednáno přímo s majitelem)

červen 2006: Hvar - Ivan Dolac (Ubytování přes Jitku, to je jasné :-) )

červen 2008: Pelješac - Žuljana (Ubytování přes internet vyjednáno přímo s majitelem, do Žuljany od té doby jezdíme pouze k nim)

červen 2009: Peljeršac - Žuljana

červen 2011: Pelješac - Žuljana

Nad tím, kde se mě líbilo nejméně, nemusím ani vteřinu přemýšlet, jednoznačně r.2002 a Privlaka u Viru. Ani ostrov Vir mě nenadchnul, pod mostem smetiště, stavělo se tam jak o závod dům vedle domu, prostě turistická továrna..

Kde to bylo nejlepší - tak to je už mnohem složitější, protože ve všech ostatních destinacích se mě líbilo naprosto všude. Každé místo má své kouzlo. Za srdce mě ale jednoznačně vzala Žuljana a celý Pelješac, proto se tam stále vracíme. Škoda, že nemohu jezdit aspoň dvakrát do roka, jednou bych jel jinam a podruhé opět do Žuljany. Když jedeme jednou za dva roky nebo i déle, pak vždycky automaticky zvítězí Žuljana yawning smiley

** Petr **
Re: Kde sme už v HR dovolenkovali - a kde to bolo najlepšie
23. 05. 2014 07:39
Mne se líbilo také všude, ať jde o Istrii - Kamenjak, Vrsar, Rovinj - kam jezdíme poslední roky do kempu, Makarskou - Gradac, Pelješac - ten je opravdu nádherný, Murter.Stačí mi sluníčko, slaná voda a kolem sebe lidi, které mám ráda. Na každé místo mám krásné vzpomínky, spojené s dobou, kdy mí kluci byli ještě malí, před odjezdem si v kalendáři odškrtávali dny, kolikrát se ještě vyspí, než pojedeme.Večer vyparádění koukali po holkách, v Podobuče se seznámili s místními hochy, se kterými si dodnes občas píší. Čas uběhl, dnes již jezdí sami, lásku k Chorvatsku po nás podědili. Už zůstal jen nejmladší - 14 let - tak si také říkám, kolikrát ještě bude chtít jet s rodiči. Každá dovolená tam je pro mne malý zázrak, vychutnávám si každou vteřinu, v půl sedmé ráno už sedím s kávou na pláži a koukám, jak se probouzí den.Tuto dobu mám nejraději. Doufám, že i letos se mi podaří se tam opět vrátit. Je to jako droga, bez které nemůžu být. Ale to mnozí z vás znají.....
avatar Re: Kde sme už v HR dovolenkovali - a kde to bolo najlepšie
23. 05. 2014 08:27
Evíku thumbs upKaždá dovolená tam je pro mne malý zázrak, vychutnávám si každou vteřinu, v půl sedmé ráno už sedím s kávou na pláži a koukám, jak se probouzí den.Tuto dobu mám nejraději. Doufám, že i letos se mi podaří se tam opět vrátit. Je to jako droga, bez které nemůžu být. Ale to mnozí z vás znají.......moc hezky napsáno, lépe to snad ani nejde. Jen ode mne malá poznámka..u té kávičky a štamprlátka životobudiče sedávám ještě dříve smileys with beer
Re: Kde sme už v HR dovolenkovali - a kde to bolo najlepšie
23. 05. 2014 09:30
To už jsme tady 3, co máme stejný rituál
Zdarec
smileys with beer
Re: Kde sme už v HR dovolenkovali - a kde to bolo najlepšie
23. 05. 2014 09:59
4 pro mně je ráno u moře taky nejkrásnější.Vetšinou už sedím na balkoně po 5h. s kafem a knížkou.smiling smiley)a užívám si ten ranní klídek.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 173
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.