Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Sreser - Pelješac

Autor ertepetr 
avatar Sreser - Pelješac
17. 07. 2012 19:33
Ahojtě SRESERÁCI thumbs up smiley
Brousil jsem po všech fórech a nenašel jsem to které se věnuje SRESERU.
Pokud se mýlým tak mě opravte.Jelikož do Sreseru jezdím s přestávkami už šestý rok tak bych byl rád kdyby jsme se Sreseráci dali do kupy a sdělovali si zážitky,novoty,pocity a zmněny z tohoto magického místa ale i z dopravy od nás z Čech a zpět ze Sresru.smiling smiley
Loni ( 2011 ) a i letos ( 2012 ) mi to nevyšlo a nevyjde.hot smiley
Pokud se toto téma ujme budu moc rád.Nějak ztrácím přehled co se tam děje a také jaké jsou poznatky z dopravy.
Jak je daleko most na Pelješac.confused smiley

Slunce a mír v duši!
avatar Re: Sreser - Pelješac
18. 07. 2012 07:52
Zdravím a připojuji se.
Ve Sreseru jsme byli asi 6x, Minulý rok dokonce 2x. Letos ale zahraniční dovolenou v plánu nemáme sad smiley a tak bych se aspoň touto cestou znovu vrátil na Pelješac a hlavně do Sreseru.
avatar Re: Sreser - Pelješac
18. 07. 2012 13:00
Jsem rád, že jsi se ozval.Píšeš,že jsi ve Sreseru často.Tak to na Tebe a Tvou rodinu působí kladně ?
Kde tam bydlíte a v jakém období ? Já,manželka a náš malý 7 letý psík jsme tradičně u Urliče.Většinou to bylo ke konci srpna a na 14 dnů. Asi na nás působí to, co říká domácí paní Urličová : " Sreser je jako magnet.Kdo se sem jednou podívá bude se vracet "yawning smiley
Je mi vždy v tomto období moc smutno, když se do Sreseru nejede.Ale nejsou many a navíc už s tou naší babičkou Felinou z r. 1996 se dostaneme nanejvíš do Prahy za dcerou a to máme ještě stažený zadek.eye rolling smiley
Stejně,vydržela hodně............6 x cesta z Českých Budějovic do Sreseru a zpět.Kromě i výletů do Mostaru,Dubrovníku,po Pelješaci a tady jízdy v Čechách.thumbs upVždyť cesta od nás do Sreseru a zpět je 2316 kmeye popping smiley
No modlím se aby se vláda umoudřila a i my obyčejní lidé si mohli dopřát to co oni........nebo.alespoň jednou za rok dovču u moře v Jižní Dalmáciiyawning smiley

Slunce a mír v duši!



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ertepetr (18. 07. 2012 13:01).
avatar Re: Sreser - Pelješac
18. 07. 2012 17:02
Ve Sreseru jsme byli v r.2005 v červnu. Bydleli u Slobodana Mratinoviče, tehdy měl v přízemí domu malý krámek. Je to hned na kraji Sreseru od Janjiny. Na výletě v Dubrovníku mi v půli procházky po hradbách došla baterie v kameře a tak jsme si slíbili, že se tam musíme vrátit. No, ještě k tomu nedošlo. Bohužel. Samotný Sreser za to stojí.
avatar Re: Sreser - Pelješac
18. 07. 2012 17:53
Sreser na nás působí kladně, o tom není pochyb. Loni jsme byli dokonce 2x. Termín nemáme stanovený ale většinou je to přelom červenec/srpen nebo začátek července. 2x jsme zažili "Sreserskou noc". v roce 2008 jsme si řekli, že pojedeme na blind někam pod Makarskou a dále a kde nás to bude přitahovat, tam že si najdeme apartmán. No a co myslíte - skončili jsme zase na Pelješacu. Tentokrát ale týden v Drače a 5 dní ve Sreseru. U našich domácích místo nebylo a tak jsme tentokrát bydleli u pana Bana (u hlavní pláže). Jinak bydlíme u Nožiců.

S Feldou máme taky své zkušenosti. Když jsme byli prvně ve Sreseru, jeli jsme přes Maďarsko a Bosnu, prasklo nám po večerním příjezdu přední sklo. Objevilo se to až druhý den ráno a měl jsem podezření, že nám to někdo rozbil. Netušili jsme, že se nám vařila baterie a ta to způsobila. Cestou zpět asi 14 km před Vídní na dálnici v 1.30 hod po půlnoci v autě vše zhaslo a konec. Duchapřítomně jsem odbočil ke kraji (na odstavný pruh) a počkal na rozednění. Odtáhli mě do škodováckýho servisu, kde mi řekli, že oprava bude stát asi 60-70 tisíc. Tak jsem zavovlal známému, odtáhl nás domů do Podkrkonoší za 7.500,-, dal jsem mu 10.000, oprava stála 8.000 Kč. Vícekrát jsem s Feldou do zahraničí nejel,



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Beran (19. 07. 2012 15:27).
avatar Re: Sreser - Pelješac
19. 07. 2012 14:32
Tak to je teda nářez.To bych fakt nevěřil, že vařicí baterka může tohle udělat.No a bylo po dovolené,co.sad smiley Ale co mě šoklo, že oprava by stála takovou pálku.eye rolling smiley
Jeli jste na blink a opět vás to vtáhlo na Pelješac.Asi je opravdu magnetem.
To teda naše felda koukám obstála nad rámec jejích možností,ale už to má za sebou.confused smiley
A kde jsou ti Nožicovi............nejsou u pláže u příjezdové cesty podél moře ?
Urličovi mají apartmán když se jede od restaurace k apartmánům,tak asi 100m za kostelem je doprava cesta k buši.
Je to takový skromnější apartmán,ale nám to nevadí.yawning smiley
http://pitrsanxchybny-odkaz-rajceChorvatsko_2%2C_SRESER_2010_2/
Tady je odkaz na fotko,video z našeho posledního pobytu ve Sreseru v r. 2010
Jinak souhlasím s Luis, že Sreser stojí za to.thumbs up
Doufám, že už příští rok se prolimí ta penězo absence a že se mi podaří schrastit něco spolehlivého na dlouhé cesty.
To Beran, třeba se tam někdy potkámesmileys with beer
Jsem napnutý,jak to bude dál vypadat až vstoupí do EU.eye rolling smiley
Tak zatím ahoj Petr z Č. Budějovic

Slunce a mír v duši!
avatar Re: Sreser - Pelješac
19. 07. 2012 15:25
Ano, Nožicovi jsou před Urličovými, asi 50 m od kostela.
Po dovolené, když prasklo sklo, nebylo. Naštěstí to nebylo celé přední sklo ale jen v rohu, takže se dalo dojet. To s tou baterií bylo horší.
Rakušáci chtěli objednávat veškerou elektroniku včetně řídící jednotky. Muselbych čekat do druhého dne, jelikož by to museli dovézt z Německa. Za diagnostiku závady si řekli 70 Euro, za odtah vozidla 80 Euro (nechtěl jsem doklad, tak řidič řekl 20 Euro).

Tak jestli se tam někdy potkáme, zajdem na pivko.
avatar Re: Sreser - Pelješac
19. 07. 2012 15:41
To ertepetr: ti místní rybáři, co jsou na tvé fotce v odkazu, jsou Nožicovi.
avatar Re: Sreser - Pelješac
24. 07. 2012 20:24
Tak to je hned vedle apartmánu Urlič.thumbs up smiley

Slunce a mír v duši!
avatar Re: Sreser - Pelješac
25. 07. 2012 08:32
avatar Re: Sreser - Pelješac
25. 07. 2012 16:52
Rosmarine napsal(a):
-------------------------------------------------------
> sad smiley

Ahojtě z Č.L..Co to mračení ?confused smiley

Slunce a mír v duši!
Re: Sreser - Pelješac
31. 07. 2012 20:37
Děkuji za založení vlákna. V neděli jsem se vrátil ze Sreseru. Ubytování bylo opět na 14 dní u Roberta Vištici( po příjezdu do Sreseru se odbočí vlevo podél pobřeží a jede se do kopce až úplně na konec silnice). Počasí super, pouze trochu foukalo. S mostem se nic neděje. Pouze tam v týdnu po Sreseru a i u našeho domácího natáčela jejich TV Nova reportáž k tomuto mostu. Částečně se jim podařilo dodělat to nábřeží po levé straně Sreseru, co tam bylo jen kamení. Už je tam betonový chodníček s molem. Restaurace i její majitel je stále stejná, a to včetně jídelního lístku a cen ( jen jsem zvědav jestli mu to tam po vstupu do EU nezavřou pro malou kuchyň). Kdo jezdí ke stejnému ubytovateli jako já, tak jedna zpráva, začal stavět ten druhý apartmánový dům, tak tam zřejmě již příští rok nebude takový klid. Jinak je tam pořád stejně krásně, na příští rok mám opět zamluveno ubytování na 14 dní a začínám odpočítávat.
Re: Sreser - Pelješac
17. 09. 2012 09:34
ahoj, jezdíme do Sreseru už léta, je to tam nádherné. Moc mě potěšilo, že jsem tu našla lidi, kteří sdílí stejný názor se mnou. Teď jsme měli pár let pauzu, nechtěla jsem jet, dokud byl syn malý, tu cestu by nezvládl, dvacet kilometrů a už jen zvrací a zvrací, to bychom jeli asi týden. Ale příští rok už prostě musíme jet, potřebuju to!! Takže nakoupíme Kinedryly a sáčky a pojedem. Přemýšlela jsem i o vlaku nebo letadlu, ale chci tam mít auto, nenechám si ujít Dubrovník, Orebič, Trpaň....Máte někdo zkušenost s takovouhle nebo jinou dopravou? A ještě jsem se chtěla zeptat, jezdíte někdo k Dežulovičovým?
avatar Re: Sreser - Pelješac
17. 09. 2012 11:22
Letadlo poměrně často používáme na cesty na Pelješac, ale s jednou podmínkou, že alespoň jedno auto tam přijede a bude k dispozici. Bez auta Pelješac nějak není to ono. To samé platí i pro autobus, který bych ale volil pouze z ekonomických důvodů, kdybych tam měl jet pouze sám.
Re: Sreser - Pelješac
29. 04. 2013 21:18
Přeji všem hezký den,
nabízím spolucestování na Pelješac z Vrchlabí, Hradec Králové, termín 7.6.(odpoledne) tam a 15.6.2013 zpět. mobil 774864404.
Re: Sreser - Pelješac
30. 04. 2013 08:51
Myslím, že to stačí napsat do jednoho vlákna a nezasírat s tím kde co.
Re: Sreser - Pelješac
02. 05. 2013 10:28
Re: Sreser - Pelješac
03. 05. 2013 09:13
Když se Ti to nelíbí tak to nečti
Re: Sreser - Pelješac
21. 05. 2016 23:31
Ahoj vim ze je to stare tema ale treba nekdo odpovi .Jedeme do Sreseru na dovolenou a chtel bych poprosit pokud nekdo zna aktualni stav v oblasti stravovani je tam nejaka slusna restaurace nebo i kavarna ?Diky za kazde info Martin.
Re: Sreser - Pelješac
03. 06. 2016 12:49
Ahoj, primo ve Sreseru je restaurace s vyhledem na more. Prijemny personal, slusne vari, maji zmrzliny, ryby, myslim i pizzu, salaty.
Na vecere jezdime do Drace - dalmatinska kuca [www.dalmatinskakuca.com], velice prijemne prostredi, vyborna kuchyne (hlavne ryby a morske plody)
Uzijte si dovcu, je to raj ;-)
Re: Sreser - Pelješac
05. 06. 2016 16:35
Ahoj dekuji za odpoved vyzkousime obě to Drace vypada ze bude kousek takze super .Ještě bych si dovolil dotaz ohledne smenarny da se nekde v okoli vymenit EUR za Kuny nebo to mame radsi vymenit nekde cestou pred Peljesacem?
avatar Re: Sreser - Pelješac
06. 06. 2016 11:34
100% se nechá směnit ve Stonu, nebo na druhé straně Pelješace v Orebiči. V minulosti se nechalo libovolně směňovat na Chorvatských poštách, ale nevím jek je to dnes. Vše platím kartou a kuny vybírám z bankomatu v HR.
Re: Sreser - Pelješac
06. 06. 2016 18:08
Měníme v bance v Trpanji. Banka většinou vychází výhodněji než směnárny. Často měníme Kč na EUR, také to může vyjít lépe.
Re: Sreser - Pelješac
06. 06. 2016 22:43
Diky vsem za reakce,vzdy jsme jezdili na Makarskou kde bylo vse po ruce toto bude prvni dovolena v Chorvatsku v "divocine"tak at vim s cim tam mame počitat.Jeste jednou velke diky Martin.smiling smiley
avatar Re: Sreser - Pelješac
07. 06. 2016 09:37
Pokud jde o směnárny, na poštách stále mění jak koruny, tak kuny. Ty najdeš ve Stonu, Putnikovići, Žuljaně, Janjině, Trsteniku, Potomje, v Kuně Pelješce, Oskorušnu, Trpanji, Orebići, Kučišti a Lovišti.
Pak jsou směnárny (například ve Stonu a Orebiči), kde koruny neberou, jen eura, ta ti ale vymění i pobočky kterékoli banky. Pozor na soboty, neděle a svátky, to někdy nesměníš ani ta eura, dokonce i některé bankomaty ti řeknou, že "mezistátní převod až v pracovní den".
Jinak na Pelješcu jsou bankomaty, které můžeš využít s debetní kartou (jestli umožňuje výběry i v zahraničí a za kolik, si ověř u své banky), a to:
PBZ (Privredna banka Zagreb): Ston, Orebić, Korčula
RB (Raiffeisen Bank): Ston, Prapratno, Orebić, Kučište
SB (Splitska banka): Orebić, Korčula
ZB (Zagrebačka banka): Orebić, Korčula
HPB (Hrvatska poštanska banka): Orebić, Korčula
OTP banka: Ston, Janjina, Trpanj, Orebić a Viganj
avatar Re: Sreser - Pelješac
07. 06. 2016 17:12
V Orebiči na hlavní ulici naproti "malému" Konzumu je směnárna, kde jsem často měnil koruny za kuny. Otevřeno celý týden.
V přístavu v Orebiči je také směnárna. Jedna přímo u parkoviště na trajekt, další na druhé straně přístavu směrem k hotelům na pobřežní promenádě. Obě mění i koruny. Otevřeno ráno i večer každý den.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Jarda Cimrman (07. 06. 2016 17:29).
avatar Re: Sreser - Pelješac
07. 06. 2016 18:22
Tak to se v Orebiči polepšili. Možná i ve Stonu, však jsem se tam pokoušel ve směnárně u velkého parkoviště měnit naposledy před pěti roky a ještě v říjnu. Od té doby mi kuny stačily, protože jsem platil kartou, kde se dalo, a z bankomatu jsem vybíral kuny dvakrát (a jednou v Rakousku eura - bankomaty Sparkasse tam umí i česky!). Kurs vyšel dokonce o malinko lépe, než ve směnárně.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (07. 06. 2016 22:02).
avatar Re: Sreser - Pelješac
08. 06. 2016 12:49
Hille, myslím, že v Potomje již přes 2 roky pošta není. A v Potomje zrušili i bankomat, který byl vedle benzinky.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil RadekK (08. 06. 2016 12:51).
Re: Sreser - Pelješac
02. 09. 2016 21:41
Dobrý večer, chceme jet příští rok na Sreser. Chtěla bych se zeptat, zda tam je obchod s potravinami a zda se tam dá platit kartou? Moc děkuji za odpověď.
avatar Re: Sreser - Pelješac
02. 09. 2016 21:46
Obchod tam je, ale kartou se platit nedá.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 45
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.