Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Pisak

Autor sika 
avatar Re: Pisak
06. 08. 2009 14:25
Tak teda jsem zpět z Pisaku.
Byl jsem tam 14 dní a musím uznat poloprázdno.
Putvrule od poloviny až dozadu prázdno.
Čemu sem se dost divil, bylo tam dost místních Chorvatů,což minulé roky v takové míře nebývalo.
Asi je dostihla krize a ti co jezdily na dovolenou letecky hold zůstali doma, jen jeli níže na pobřeží.
Západná ulice taky tak poloprázdná od poloviny až dozadu.
Bylo plno jen ve středu Pisaku okolo obchodu a dole u vody.
Kdybych to věděl, mohl jsem i ušetřit za ubytování,zamlouval jsem ubytování v unoru a kdo to mohl tušit.
Rozhodně kdo jede na blind žádné obavy, sežene ubytování bez problému a může usmlouvat i dobrou cenu.
Já platil 55 EURO za apartmán se dvěma balkony + garáž.
PS:kupodivu ceny mírně podražily oproti minulým letům,místo aby klesaly.
V Chorvatsku je to ale vždycky tak nějak proti přírodě.
Kde snorchlovat?
09. 08. 2009 23:58
Zdravim, letos chci jet taky do Pisaku ale pojedu poprve a zajima me jestli jsou treba nekde za Pisakem nejake skalni utesy vhodne ke snorchlovani. Neco tak do 15-20ti minut chuze po pobrezi treba. Diky za jakekoli info smiling smiley
Re: Kde snorchlovat?
10. 08. 2009 07:49
Masser napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ...a zajima me jestli jsou treba nekde za Pisakem nejake skalni utesy vhodne ke snorchlovani.

O šnorchlu v Pisaku píšu zde Pisak - šnorchl . A jelikož je místní pobřeží prudké a skalnaté, dá se tam šnorchlovat prakticky všude.

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: Kde snorchlovat?
10. 08. 2009 13:20
jo diky Ti moc smiling smiley
Re: Pisak
23. 08. 2009 21:11
My jsme se vrátili z Pisaku v sobotu v noci. Byli jsme tam již počtvrté a je to opravdu srdeční záležitost. Jezdíme vždy na "blint", ale letos poprvé jsme měli opravdu problém sehnat apartmá. Vždy jsme jezdili v červenci a to jsme sehnali bez problémů a nyní, kdy jsme předpokládali, že už mají všichni po dovolené, tak jsme byli opravdu překvapeni, jak bylo plno. Počasí ale nádherné, moře jako vždy čisté a teplé. Jo a jak někdo psal, že jsou tam komáři, tak můžu říct, že jsme tam ani jednou "nepotkali" ani jednoho komára a ani jednu mouchu.
Ota
Re: Pisak
24. 08. 2009 10:40
Také jsme se vrátili z Pisaku a to ve čtvrtek 20.8.2009 večer. V roce 2007 jsme byli ve Staniči. Pisak se nám líbí o trochu víc. Je zde více možnost večerních procházek. Před Pisakem jsme byli týden na Hvaru v jížní zátoce Torac. Zde bylo v porovnání z Pisakem příjemnější klima. Krásné teplo s příjemným vánkem, ale né vedro jako v Pisaku. Pro mne to bylo zajímavé zjištění. V Pisaku je ovšem krásně, opravdu velmi příjemná lokalita. Ve středu poslední den pobytu nám místní hasičské letadla předváděli úchvatné divadlo kdy nabírali přímo v moři před Pisakem vodu z moře pro hašení požáru někde za Biokovem. Žádný kouř jsme ale nepozorovali. Byli to dvě velké žluté letadla a jedno menší. Nalétávali od Biokova přímo do té zátoky, kde je na úpatí hory ten serpentýnový sjezd na magistrálu. Do teď nechápu jak mohou tato letadla tak rychle sestoupat k hladině moře. Byly vždy u hladiny už v zátoce. Když se člověk díval z terasy apartmánu na ulici Put Vrulje (apartmán MIRO), tak to vypadalo jako by vylétávali ze zátoky a to přímo z hory a ne z oblaků. Šli jsme se tento poslední den pobytu koupat do této velké zátoky, na tu poslední nádhernou pláž a tak jsme to přistávání letadel viděli snad 100m přímo před námi. Opradu úchvatné. Máte někdo podobnou zkušenost?

Co se týče komárů, tak mě osobně asi 4x večer při usínání nějaký ten komárek otravoval. Asi 3 noci jsme měli zapnutý přístroj na odpuzování komárů v zásuvce. Nevím jestli to pomáhalo, možná ano. Ovšem musím říct že naše desetiletá dcera jako jediná byla doštípaná dost. Na ni chodí tento hmyz snad na každé dovolené.
Ota
Re: Pisak
24. 08. 2009 10:58
Pro ty kdo pojedou do Pisaku po prvé, chci upozornit že při příjezdu po magistrále k Pisaku ve směru od sjezdu z dálnice od Šestanovače směrem na Omiš, tak se nedá odbočit v levo z magistrály do Pisaku, ale musíte jet dál po magistrále. Za tímto účelem je na magistrále asi 1km za Pisakem vybudované místo na otočení, kde se otočíte a jedete po magistrále zpět a odbočíte z magistrály do Pisaku v pravo.

No a pro ty co jedou s navigací IGO8, mapy 2.2009, tak pozor!!! Je zde Chyba v mapě. Odbočka do Pisaku je v mapě navigace ŠPATNĚ o 150m dál než je skutečná odbočka. Takže hrozí přejetí odbočky. Tato se nachází přímo u autobusové zastávky. Mluvím o odbočce v pravo do Pisaku, tedy již při jízdě po magistrále jakoby od Omiše...
avatar Re: Pisak
24. 08. 2009 11:21
Oto, do Pisaku k Mirovi odjíždíme příští týden, 1. září.
Ota
Re: Pisak
24. 08. 2009 11:55
Gratuluji, máte se na co těšit. Ubytování je tam přímo luxusní. Hlavně apartmány nahoře.
Re: Pisak
24. 08. 2009 13:10
To ubytovani v apartmanu MIRO mate pres tu cestovku od pana Vavry nebo nakou jinou nebo jste meli primo kontakt na majitele? Kdybyste meli kontakt na majitele mohli by jste mi ho nekdo poslat na email: 0.0.8@seznam.cz Diky
Ota
Re: Pisak
24. 08. 2009 13:38
Jeli jsme přes Vávru už po druhé a spokojenost. Má dobré jednání.
avatar Re: Pisak
24. 08. 2009 14:29
My letos také přes Vávru ....
Re: Pisak
24. 08. 2009 14:51
Tak už se to taky blíží, ve čtvrtek 27.8. večer odjezd směr Pisak, ubytování u Slamiče. Včera jsem trnul, mrňous měl 38,5 horečku, že by předstartovní? Dnes už OK, tak doufám, že vše klapne.
Re: Pisak
24. 08. 2009 15:31
Ota napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jeli jsme přes Vávru už po druhé a spokojenost. Má
> dobré jednání.


Jo diky to jsem chtel slysetsmoking smiley
Re: Pisak
24. 08. 2009 16:51
A jeste jsem se chtel zeptat jestli je apartman MIRO na Zapadne ulici nebo Put Vrulje dikysmiling smiley
avatar Re: Pisak
24. 08. 2009 20:06
to Masser: app. Miro Put Vrulje 64 a poslala jsem Ti SZ.

Slamiče jsem měla taky vyhlídnutého, chtěla jsem pak na něm číslo účtu, abych mohla poslat zálohu. Neodpovídal mi na maily, tak jsem nakonec zamluvila app. MIRO. On se pak asi po měsíci ozval, že měl rozbitý PC.

to Zahajskej: budeme tam asi ve stejné době - my od 2. do 12.září
Re: Pisak
24. 08. 2009 20:36
Jo mam to, diky Kuduthumbs up
Mia
Re: Pisak
29. 08. 2009 17:33
Diobrý deň, budúci rok plánujem dovolenku v Pisaku. Sledujem vašu debatu a odhadujem, že by to mohla byť lokalita vhodná práve pre nás. Ide o to, že pôjdeme so psom a hľadáme miesto, kde sa dajú nájsť plážičky, na ktorých môžeme byť sami, odkiaľ b y nás nikto nevyhadzoval. Tipujem dobre, alebo sa mýlim a nič takéto v Pisaku nenájdem. Ak by predsa, poprosím vás o radu - ako a kde hľadať ubytovanie, aby apartmán bol čo najbližšie k moru a mal väčší balkón alebo terasu s výhľadom na more? (stránky, konkrétne kontakty...). Ako sa dostanem k spomínaným plážičkám, ktoré mi poskytnú súkromie? Vďaka za každú radu.
Ota
Re: Pisak
30. 08. 2009 00:50
Nalétávání hasičského letadla, asi 100m přímo před námi v zátoce u Pisaku. Natočeno 19.8.2009


avatar Re: Pisak
30. 08. 2009 18:23
Pisak je velmi krásný,ale pejska raději nechte doma.Bude mu tam lépe a lidi vám alespoň nebudou nadávat.Sám jsem toho byl svědkem když jeden tata se koupal asi s ročním synkem a vedle něj šli koupat psa(ten ho hnal že si pomalu nestačil složit slunečník)Přiznám se,že to taky moc rád nevidím.Nic moc když jdete po cestičce v horku k moři a je tam hov.. vedle hov.. a hrozný smrad.Díky za pochopení.smoking smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil fandawww (30. 08. 2009 18:24).
Mia
Re: Pisak
30. 08. 2009 19:02
ˇVďaka za záujem a radu, ale psíka doma určite nenechám - jednak nemám príbuzných, ktorí by ho postrážili a k cudzím by som ho v žiadnom prípade nedala, a jednak je to člen rodiny, ktorý s nami chodí všade, na všetky dovolenky - a doteraz bez problémov. Výkaly mi vadia rovnako ako Vám, ale po tom svojom psovi si poctivo zbieram a budem v tom pokračovať aj na dovolenke. Ako píšem inde, bola som t. r. v Ražanji, a tam som videla kadiť pri pláži skôr miestneho psa, než nejakého s dovolenkárom.
No a pokiaľ ide o to horko - všetko sa dá zvládnuť, ísť sa dá aj na konci leta, a Chorvátsko sa od SK až tak podnebím nelíši. Zažili sme už neraz tropické horúčavy aj u nás, a prežili sme.
Re: Pisak
30. 08. 2009 22:59
Zdravim vsetkych tu čítajúcich,

v Chorvátsku som ešte nikdy nebola, chystáme sa do Pisaku 17.9. v dvoch pároch. Chcela by som Vás veľmi pekne poprosiť o zodpovedanie pár mojích zvedavých otázok:
1: Aké môžme očakávať v tomto období počasie? (17.9 - 30.9.)
2: Býva v tom období ešte veľa dovolenkárov?
3: Kde je najlepšie ubytovanie? /blízko pláže/
4: Aké ceny ubytovania možno v tomto období očakávať na osobu?

Voľba padla na Pisak, vďaka tomuto fóru. Oslovilo ma to po prečítaní reakcií a príspevkov, v ktorých bol akokoľvek Pisak spomínaný.
Preto veľmi pekne ďakujem, že aj vďaka Vám som sa mohla takto pekne zorientovať v krajine, ktorú poznám len z rozprávania a obrázkov.
avatar Re: Pisak
13. 09. 2009 18:11
Díky všem, kteří vychválili tohle místečko. Opravdu je tam krásně a teď v září bylo i málo turistů, takže jsme si to užili.


Re: Pisak
14. 09. 2009 09:01
Hezké fotečky z pokračování Západní ulice. Kouknu do foťáku, mám pocit že tu první fotku v něm mám taky.
Škoda, že se v Pisaku hodně staví, pláže nejsou nafukovací. Jinak supr konoba hned ta první po příchodu k přístavu. Personál měl pocit, že jsme jedli naposledy na vánoce a porce tomu odpovídali. Jen chybí majitelům konob trochu stavovská čest v domácích pivech. Tuborg, Heineken a v konobě nad pláží nějakej bavorskej samoser, něco jako rozpuštěný kobylince. Vše po patnácti lasičkách. O Karlovačko si člověk musel poprosit.
avatar Re: Pisak
14. 09. 2009 10:27
Minulý týden byly pláže skoro prázdné, konec sezony byl vidět a taky byla ledová voda. Ideální je mít člun a jezdit se koupat buď k vruljím nebo mezi Pisakem a Marušiči je plno malých plážiček. Ale to znalci Pisaku dobře ví.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kudu (14. 09. 2009 10:27).
Re: Pisak
09. 10. 2009 06:28
Dopředu hážu sondu - nebyli jste někdo ubytování v těchto apartmánech - Kapovič, Anka, Ivica?
Mia
Re: Pisak
09. 10. 2009 12:58
Pre znalcov Pisaku:
môžete mi, prosím, charakterizovať tie hlavné ulice, ktoré v Pisaku sú? Neviem, ako a podľa čoho sa orientovať pri výbere ubytovania, odkiaľ je to kam blízko či ďaleko.
Chcem byť ubytovaná čo najbližšie k moru a niekde v dostupnej blízkosti plážičiek, na ktorých je minimum ľudí (uvítam radu, kam sa chodiť kúpať tak, aby tam podľa možností nebola ani noha - dá sa takto niekam zájsť aj bez člnu?)

Ešte prosím o info, kde nájdem avizovanú agentúru pána Vávru?
avatar Re: Pisak
09. 10. 2009 13:54
Mia poslala jsem ti SZ. Jinak když si dáš práci a pročteš tady všechny stránky, tak budeš v obraze.
Re: Pisak
09. 10. 2009 22:06
Kudu napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... Jinak když si dáš práci a pročteš tady všechny stránky, tak budeš v obraze.

T je bzhledem k 32 stránkám obsahu (někdy i kydů) trochu drsná rada. Já mám pro Marse1404 méně drsnou - zadej do hledání název APP (Kapovič, Ana, ...) a zobrazí se ti jen zprávy, které se těchto APP týkají.

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: Pisak
13. 11. 2009 10:38
Mám rozhodnuto a objednáno - jedeme do apartmánu Kapovič.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 101
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.