Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Pisak

Autor sika 
Re: Pisak
09. 07. 2015 18:15
Ahojte, tak tento rok ideme osmy krat v rade 3.8. a uz si ani neviem predstavit, ze by som mal ist oddychovat a uzivat si krasnu chorvatsku prirodu niekde inde.. skalni co chodievate, prihodte nejaky koment, co je tam noveho..? smiling smiley
Re: Pisak
13. 07. 2015 19:04
Ahoj, my to letos navštívili opět po cca 3 letech a byli jsme spokojeni i když počasí moc nepřálo. Bora foukala od rána do večera, voda ledová, ale ubytování super a ty pláže. No raději nebudu více psát, ale pozor ony pláže jsou přístupné pouze z lodě a voda díky vruljím je tam dle pana místního o cca 5-9° nižší, což mohu potvrdit.
avatar Re: Pisak
26. 02. 2016 17:30
Nevíte někdo, jak je to s přístupem na pláž v této části Pisaku?
Re: Pisak
26. 02. 2016 23:42
Tam je to v pohodě, pokud jsem v Pisaku, nikam jinam už nechodím. Nejlépe je to spodní cestou od kostelíka (záleží na tom, kde bydlíš) furt po rovině až dojdeš ke starému hřbitovu, kolem něho dolů asi 50-70 m a pak si můžeš vybrat dvě pláže vpravo nebo vlevo. Je to pak ještě kousek dolů, ale naprosto bez problému. Pokud se dáš na větší pláž vlevo ("je za rohem", vidět na ní je z cesty od kostelíka), je tam ještě pár schodů a dole musíš projít asi 2 metry vodu (max. do půl lýtek) a jsi na pláži. Menší pláž vpravo je od hřitova vidět, taky trochu dolů a jsi tam. No blbě se to vysvětluje, ale uvidíš sám, nema problema.hot smileyhot smileyhot smiley
avatar Re: Pisak
27. 02. 2016 01:43
Díky, bydlet máme právě v této lokalitě. S nějakým kopcem samozřejmě počítáme, šlo mi hlavně o přístup z té cesty na pláž.
Jdu potvrdit rezervaci...
avatar Re: Pisak
28. 02. 2016 13:30
Slavkov
Tady se koukni na mé video s Pisaku od času 51:21 jsou záběry i z pláže pod hřbitovem
[www.youtube.com]

a zde je přímo vstup na pláž přes vodu čas 21:32
[www.youtube.com]
avatar Re: Pisak
28. 02. 2016 21:46
Všem děkuji za informace, jak zde, tak v SZ.
smileys with beer
avatar Re: Pisak
07. 05. 2016 11:07
Nádherná Omišská riviéra - od Omiše až po můj milovaný Pisaksmiling smiley Zdravísmiling smileyR.

[www.360split.com]
Re: Pisak
07. 05. 2016 23:03
Omiš milujeme celá má rodina smiling smiley
Re: Pisak
14. 06. 2016 13:45
Dobrý den, jaká bývá prosím teplota vody v Pisaku, jedem 3.7., děkuji
avatar Re: Pisak
13. 08. 2016 12:01
Ahojte.smiling smileyR.

Tak hlavně pro ten kostelíček / a taky pro ty super plážičky/ jsem se asi po 7 - 8 létech vrátila na nějakou dobu do Pisakusmiling smiley.


avatar Re: Pisak
12. 09. 2016 15:00
Ještě pár foto z Pisaku... a krátká ukázka cesty z Marušiči /koupání/ do Pisaku smiling smileyR.


Cikády: [www.youtube.com]



Druhý den po bure...ještě trochu fouká, ale už je teplo... [www.youtube.com]
Re: Pisak
13. 09. 2016 11:02
Fakt pěkné snímky a hlavně ta videa. Obrazová dokumentace z lokality kterou neznám.
avatar Re: Pisak
13. 09. 2016 23:10
Vranko, díky. To víš, jeli jsme s vnoučky sami s manželem - tak jsem vybírala místa, která dobře znám - a mám ráda. Tak ten "Tvůj Vis" mám tudíž ještě stále neprobádaný. Tam se budem muset vypravit s manželem jen sami dva. Ale moc se na ten Vis - někdy - těším, je to moje asi jediné neprobádané místo v Chorvatsku - a přitom pravděpodobně nejkrásnější. smiling smileyR.
avatar Re: Pisak
13. 09. 2016 23:54
Velmi rád bych ještě jednou poděkoval všem, kteří mi poskytli informace o Pisaku smileys with beer
Letos jsme Brelu vyměnili za Pisak, krásné klidné místo...
Také přidám několik svých letošních "fotografií" (zrcadlovka zůstala zapomenuta doma, tudíž pouze z mobilu).
















Kdo hledáte klidnější místo, tak Pisak je jedno z nich... a pokud jste ochotni se na pláž i trochu projít, tak budete odměněni.
Uvidíme, jak to bude vypadat za rok, neboť zde probíhá intenzivní výstavba velkých apartmánových domů...
avatar Re: Pisak
27. 05. 2021 13:44
Tak jsme se rozhodli a po pobytu v naší Zavale to ukončíme týdenním pobytem zde. Tohle místo nás oslovilo a rádi poznáme. Domácí má i člun, tak to pobereme zeširoka. Pak na Šestanovac jen kousek do kopce.
Loni Brist, letos na opačnou stranu. Asi to tak budeme praktikovat i nadále, je to vítané zpestření pobytu.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: Pisak
27. 05. 2021 14:32
Tohle bylo první místo v HR, kam jsem jel autem. Ubytován u Slamiče, jak jinak, že?
avatar Re: Pisak
27. 05. 2021 15:30
Jj, Pisak je Pisak thumbs up

Nás lákala Žuljana, tak letos týden tam a pak týden v "našem" AP v Pisaku
avatar Re: Pisak
28. 05. 2021 10:09
Zdravím smiling smileyR.
Souhlasím, byla jsem 2x - Pisak je zvláštní a nádherný. Taky vždy vystřídáme 2 - 3 destinace. Miluji Pisaksmiling smiley.





Cikády , vedro a nádherně - v Pisaku: [www.youtube.com]

Ten kostelíček s pozadím hor opravdu nemá chybu. Naše paní domácí chodila kostel uklízet. Vzala tam i vnuky - tehdy ještě dost malé. Nejmladší pak křičel a brečel - lidé se ptali " Co ti je chlapečku?" Já chci si koupit ten kostel...smiling smiley odpovídal. Tehdy jsem ještě nevěděla - že asi trpí "Arenbergerovým No 65 syndromem"smiling smileysmiling smileysmiling smiley

Při obou pobytech bylo moře jak kafíčko, ale při obou pobytech se na jedno dopoledne koncem pobytu přihnala bouře. Odpoledne už bylo polojasno - tak procházka
: [www.youtube.com]

Další den už bylo opět vedro a nádherně. Vnuk radostně opět vběhl do moře - ale začal křičet "Já chci teplé moře"...:) A najednou jsem si všimla, že se všichni sluní - a nikdo není v moři. Lidé na osuškách se na něho dívali - v hlavě jim prolétalo totéž - co dítě vykřičelo - až to pak jeden nevydržel - a říká - "Jo hochu - to bychom chtěli všichni". Ale prolomilo to ledy - a začala velká plážová soutěž - kdo vydrží déle v studeném moři...smiling smiley V Pisaku když se moře promíchá - je fakt ledové...Jak bylo dál v Pisaku - nevím - jeli jsme pak na Hvar - a tam bylo moře zase super teploučké... A pozítří ráno už v Jelse - cestou pro pečivo...smiling smileyLíbí se mi ta velmi různorodá atmosféra na různých místech v Chorvatsku.
[www.youtube.com]

Přeji všem - kdo tam jede - hezký pobyt v Pisaku...a nejen tam - ale všude v Chorvatsku.
Re: Pisak
04. 06. 2021 10:56
ahoj, nemáte někdo zkušenosti případně i tip s kontaktem na nějaké ubytování v Pisaku Put Vrulje na východním konci té ulice? díky
avatar Re: Pisak
04. 06. 2021 22:31
Předchozí poptávka mě inspirovala k dotazu na vrulje. Na některých videích je v zátoce u skal směrem k Brele vidět jakoby vývěr podzemních vod tvořících na hladině klasický jev a asi je to podle toho pojmenováno. Víte o tom někdo podrobnosti? Zřejmě bych se tam vydal na člunu, docela mě to zajímá.
Předem děkuji.
Re: Pisak
04. 06. 2021 23:43
Pláž Vrulja dostala své jméno podle podmořského pramene sladké vody, který zde vyvěrá. Kvůli podmořskému pramenu (chorvatsky vrulja) je moře v těchto místech chladnější. Vrulja je díky bohatému podmořskému světu a pramenům vyhledávaným místem potápěčů.

Vrulja je místo, na kterém se setkávají dva horské masivy, Mosor a Biokovo, a také dvě vody, protože zde sladká voda řeky Cetina vtéká do moře. Po pozvolném potápění do hloubky 20 m se dostanete ke skalní stěně. Po dalších 10 metrech se ve stěně nachází podmořská díra, z níž vyvěrá voda Cetiny do moře. V hloubce 55 m najdete druhou díru, avšak tento pramen v sušších letních měsících vysychá. Stěny ústí jsou pokryty životem, specifická směs sladké a slané vody poskytuje životadárné podmínky planktonu, barevným mořským houbám, žlutým mořským sasankám a spoustě ryb. Na stěně je také vchod do mělké jeskyně, ale kvůli prudkému toku Cetiny je vstup možný jen pro pokročilé potápěče.
Re: Pisak
05. 06. 2021 14:04
avatar Re: Pisak
05. 06. 2021 21:43
Ano, je to tak, jak je popsáno výše... vyvěrá tam v hloubce řeka. Na hladině je voda samozřejmě slaná... thumbs up smiley
Nicméně nepotápěl jsem se tam, tak jsem to nemohl osobně ověřit grinning smiley... zázemí pro potápění máme v Molunatu, v Pisaku ne...
Směrem k Pisaku jsou tam takové osamocené budovy, tak tam Fousi nehledej restauraci... jsou tam velmi divní lidé... taková "trochu" místní mafie smoking smiley
avatar Re: Pisak
17. 06. 2021 12:27
Určitě to prozkoumám, jako i širší okolí. Paní domácí jsem volal ohledně člunu. Má, ....ale nemá motor. Neradil povídala.. Ale nebude problém od známých, domluví to. Hlavně aby to mělo slušnou motorizaci, chtěl bych to natáhnout k Brele a na druhou stranu je taktéž spousta zajímavých lokalit. Bude změna, kolem Zavaly to známe nazpaměť, ale neomrzí se.
Re: Pisak
18. 06. 2021 11:41
Jo pisak nahoru a dolu...a vrulja chladnejsi voda...ale tajy hezke prochazky po uboci kozimi stezkami az do brely a dal....ja bych osobne volil bratus..nebo mimice...hezky je tam ale vsude..
avatar Re: Pisak
18. 06. 2021 16:39
Mucik napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jo pisak nahoru a dolu...

Tak, záleží, kde bydlíš... totéž Brela... totální průšvih je sousední vesnice Marušiči thumbs up smiley
... a ty Čechy tam nad magistrálou už nechápu vůbec... a to jezdí opakovaně hot smiley

Mucik napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ....ja bych osobne volil bratus..nebo mimice...

Tohle tam mají?



P.S. Fousi, tato pláž je směrem na sever (ideální přístup po moři thumbs up). Obvykle, u jižní skály "muslimačky" v overalech, pak normál pláž, u severní skály "hore bez"... a za skálou FKK... kousek dál "jeskyně".
avatar Re: Pisak
25. 07. 2021 22:35
Tak hlásím, že jsme od včerejška zde. Přesunuli jsme se v nejblbší dobu, ale nešlo jinak, kvůli nástupu. Zdržení v Sučuraji cca 2,5 hod.a to pendlovali Ston i Laslovo. No střídání stráží. 13,45 průjezd Drašnice. Troubil jsem, ale nikdo nemával. Asi zase schůzovali.drinking smiley
Tak pomalu to zde poznáváme, včera večer i v centru, dá -li se tak nazvat, dne navečer pěšky Marušiči. Tam to bylo výživné, furt nahoru a dolů. Ale krásná zákoutí. Celkově se nám zde líbí, o něco více, než loni v Bristu. Ubytko vzdušnou čarou 100 m od kostelíka, dnes nás krásně ráno budil. Na koupání se dají najít velmi pěkná místa, ale raději trochu dál od městských pláží, to nemusíme.
Re: Pisak
27. 07. 2021 13:58
Zdravím, doporučíte konobu v okolí Pisaku nebo má někdo zkušenosti s těmi co jsou v Pisaku? Kde nejblíž koupit čerstvé ryby mimo Makarské. Do Pisaku jedeme letos poprvé...
Díky. T.
avatar Re: Pisak
27. 07. 2021 14:52
Letos jsme ještě nebyli, ale čersvé ryby prodával borec ráno před Studenacem, ale osobně preferuji (opravdu) RÁNO zajet do Omiše... nebo se domluvit s domácím... občas ryby pro turisty nejsou stejné jako ryby pro domácí smoking smiley
Konoby v Pisaku a ryby... hmm... čerstvé ryby... hmm... z "Makra"... hmm... asi jako 85% po celém pobřeží.
Pominu-li ceny, tak o opravdu svěží rybě mám většinou odlišnou představu smileys with beer
Pokud lidem stačí vidět rybu ve vitríně na ledu a (nejenom) z jejího pohledu nic nepoznají, tak asi OK... stejně čerstvou mořskou rybu lze koupit běžně i v ČR grinning smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 51
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.