Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Robinsonáda s dětmi

Autor kornelie 
Robinsonáda s dětmi
26. 05. 2012 21:59
Chorvatsko jsme s manželem navštívili už mnohokrát. Od Istrie přes Novi Vinodolski, Rab, Murter, Vodice, Podgora, Živogošče až Hvar. Vyzkoušeli jsme BUS, auto, stop, kempy i apartmany, dobře i spoře vybavené, s cestovkou (ze začátku) i bez i na "pas blint". Nejvíce se nám líbilo na Hvaru (Uvala Torac) a 100% doporučujeme. I v sezoně málo lidí, nádherné místo, stále slunečno, odpočinek podle našich představ, pláž vhodná i pro děti. Letos jedeme na týden a nechceme cestovat až tak daleko na jih, poraďte prosím místo, které by mohlo nahradit "robinsonovskou" dovolenou v rybářské zátoce na Hvaru.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil kornelie (27. 05. 2012 16:38).
avatar Re: Robinsonáda s dětmi
26. 05. 2012 22:51
... Kornelie ... to kdyby se Vám podařilo být nějakou dobu na ostrůvku Šćedro ... naproti Zavale a Ivan Dolacu ... ale nevím, jaké jsou tam možnosti ubytování ... když tak napiš SZ paní Jitce2 ... jestli Vám něco poradí yawning smiley
Re: Robinsonáda s dětmi
26. 05. 2012 23:18
Bessy, díky za tip, musí to tam být skvělé, už jsem o tom místě něco slyšela, ale je o moc daleko na jih a to už je mimo naše obzory. Tedy pro tento rok... Letos jen týden a ne nikam daleko.
Re: Robinsonáda s dětmi
27. 05. 2012 14:15
Pokud už jste postoupili na level robinzonád,na rozdíl od ostatních,kteří si v Ivan Dolacu musí přes noc nechávat karimatky na pláži,aby bylo druhý den kam lehnout,je každá rada drahá.Ostrov Ščedro se jeví jako ideální,ale nejsem si jist,zda tam vůbec někdo něco takového v Lovišče,nebo Manastiru nabízí k pronájmu.Jestli jste ale schopni dojet na přelidněný Hvar,neměl by pro Vás být problém dojet na jižní stranu Korčuly,ať už ze Splitu,nebo přes Pelješac.A to je pro robinzony
uplně jiná liga než Hvar.V zátokách Orlanduša,Bratinja,Bačva,Rasohatica,Pupnat,nebo Zavalatica,je v každé minimálně jeden,ale spíš 2-3 domy,přesně jaké hledáte.V době kdy jsem tam byl,tam proud nebyl zaveden,takže lednička na plyn,
vodu ohřívalo sluníčko.Ke každé se dá makadamem někde hůř,někde lépe dojet autem.Ale ten luxus tam,stojí za to.Žádní,nebo málo lidí,sem tam jachta (no Zavalatica je trošku víc frekventovaná).Super šnorchl v každé z nich.S nejlevnější harpunou nebudete mít denně starost o večeři.Navíc je v dosahu relativně pár km městečko Korčula,což je samoosobě se svými hradbami a uličkami malý Dubrovnik.Sqjelé restaurace,najde se nějaká ta diskotéka atd.Z přístavu odjíždí každý den rychlá loď (raketa),která Vás podél Pelješace a Mljetu zaveze do Dubrovníku a večer zpátky-o výlet postaráno.Nebo lodní taxi do Orebiče na Pelješac každou hoďku.

Orlanduša:

Bratinja:

Bačva:

Rasohatica:

Pupnat:

Zavalatica:


Pro ostřílené samotáře potom ostrůvek Biševo u ostrova Vis.Tam je domů k pronájmu poměrně hodně.
Nebo Mljet,ten sice není robinzonský,ale má tu výhodu,že tam nikdo nejezdí.Pokud nebudete ubytováni přímo na jezerech v NP,tak moc lidí nepotkáte.
Info o domech na korcula.net
Tak třeba Vám tyhle info k něčemu budou.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil PetrPV (27. 05. 2012 14:21).
Re: Robinsonáda s dětmi
27. 05. 2012 15:45
Skús pozrieť ostrov pašman juh až stred západného pobrežia.
avatar Re: Robinsonáda s dětmi
27. 05. 2012 16:34
kornelie: mrkněte na www valsa cz
Re: Robinsonáda s dětmi
27. 05. 2012 17:26
Díky všem za tipy, nejvíce se mi líbil Pašman.
Re: Robinsonáda s dětmi
21. 11. 2012 14:27
Zdravim.Pěkné fotky z robinzonad PetrePV.Na korčula jsem ještě nebyl jezdím mnoho let na Hvar na samoty ale už jich moc není.Zátoka Virak je pěkná ale pokud nejsou opodál v jednom větším apartmánu ubytováný Poláci ty se roztahuji pak po celé zátoce i tam kde nemaj co dělat.Sviračina asi 4 km od města Hvaru pěkná asfaltka až dolu což znamená další návštěvníci na vykoupání z města,je tam sice jeden domek který se pronajíma ale nad tím domkem koupil nějaký Anglán barák renovuje a roztahuje se tam už to taky není vono.Scháním proto stále nějaké kontakty na samoty na hvaru nebo na jiným ostrově nemaš nějaké kontaktyDík
Tom
Re: Robinsonáda s dětmi
21. 11. 2012 14:57
Re: Robinsonáda s dětmi
21. 11. 2012 15:46
Tyto robinzonády mam proběhnutý na netu ja myslel nějakou vyzkoušenou s vlastníma poznatkama.
Re: Robinsonáda s dětmi
21. 11. 2012 15:50
No,gůgl je prima.Jen z prdele jsem tam klikl na jeden obrázek a zjistil jsem,že se nachází na Pelješaci v zátoce Divna.
V tomto případě mi název "robinzonáda" přijde hodně žertovný.Pokud si pamatuju,tak ty domy tam jsou v rohu dva nebo tři a za nima býval ještě kemp.Lidí tam jezdilo dost už před deseti lety,takže teď nevím,nevím.

Zkus fakt tu Korčulu,nebo se dá něco najít ještě na Visu.Celkem neprofláklej je i Dugi Otok.Něco prubni tady:
korčula.net
tz-vis.hr

Nebo jeď na maják,ale to je možná zas zbytečně drahy.Nebo se na ně vybodni,oni po vstupu stejně zas zdraží a jeď někam jinam.V Itošce je spousta osamělých krásných míst.Nemyslím tím třeba mnou propagovanou Sardinku (byť se tam dají najít pláže,kde se budeš sám bát),stačí zůstat na pobřeží.
Re: Robinsonáda s dětmi
21. 11. 2012 15:56
Majak zkoušet nebudu.Prostě semotu a uvázat člun nejlépe ještě sjezd do vody ale to už bych chtěl moc co
Re: Robinsonáda s dětmi
21. 11. 2012 15:57
Zkus kontaktovat nick "ma1211".Ten se mnou komunikoval a jel v červenci s rodinou na robinzonádu v zátoce Bratinja Luka na Korčule.Nevím teda jestli sem ještě chodí,ale měl bys informace od zdroje.
Re: Robinsonáda s dětmi
21. 11. 2012 16:03
Tom
Re: Robinsonáda s dětmi
21. 11. 2012 16:07
PetrPV to dělají ženský, že najdou pár věcí ze sta a pak na ně upozorňují drinking smiley

Chtěl jsem pomoct. Je tam opravdu pár dobrých, na jedné jsem byl a super!

Tak hodně štěstí s výběrem.
Re: Robinsonáda s dětmi
21. 11. 2012 16:11
Jasan dík
Re: Robinsonáda s dětmi
21. 11. 2012 16:38
to Tom:
Já jsem ho chtěl pouze upozornit,že ne všechno co se tam tváří jako robinzonáda,tak potom i vypadá.Že první kliknutí byla píčovina,za to fakt nemůžu.Nebylo v tom nic proti tobě.Ženská určitě nejsem.
Tom
Re: Robinsonáda s dětmi
21. 11. 2012 16:53
Petr - Jasná páka! Taky jsem jen špičkoval yawning smiley
Re: Robinsonáda s dětmi
21. 11. 2012 21:25
Zdravim.Nebyl někdo ubytovaný na pašmanu nebo dugi otok ,u většiny míst je napsáno že není možný přístup autem že majitel zajistí transfer na místo.Jak to ale funguje když budu mít svuj vlastní člun a budu to chtít někde u majitele schodit na vodu a dopravit se tam sám.Pravděpodobně bude moct auto zustat někde u něj i s vlekem nemám vubec tušení
Re: Robinsonáda s dětmi
08. 02. 2013 12:56
Kdyby někdo věděl o nějaké nemusí to být robinzonáda stačila by samota pár metru od moře na nějakým z ostrovu.Ono to je docela velkej problém sehnat něco takového.
avatar Re: Robinsonáda s dětmi
08. 02. 2013 15:33
Výběr robinzonád má Adriadatabanka, pokud máte člun, neměl by být problém
třeba
Robinzonáda Alga

Horší už je to, že většína majitelů mají své klienty a v tomto období mají už letní sezonu obsazenou.
Objednávají už rok předem.
Re: Robinsonáda s dětmi
08. 02. 2013 19:26
nebo ck Valsa, taktéž nabízí hodně robinzonád
Re: Robinsonáda s dětmi
10. 02. 2013 18:37
CK Valsu znam jezdim od ní 8.let.Ja jenom jestli nema někdo svoje osvěčené místo nebo ví o klidném ubytování ono sehnat něco nového je docela dost velký problem.
Re: Robinsonáda s dětmi
19. 03. 2013 15:59
Nema někdo vlastní zkušenost s robinzonádou nebo nějakým apartmanem na samotě v zatoce.Nemusí to být robinzonada ani ostrov ani uplně pusto stačí klidné místo.Schánim něco ověřeného Parkrat jsem jel jen podle fotek z nabídky a nevyplatilo se mě to.Raději si místo ověřím nejsem tak na tom dobře abych si nechal skazit dovču a mavnul nad tim rukou.Dík Mirek
Re: Robinsonáda s dětmi
20. 03. 2013 17:55
Ahoj, poslala jsem ti soukromou zprávu.
Re: Robinsonáda s dětmi
24. 03. 2013 13:34
Ahoj Mirku, nelze mi odeslat soukromá zpráva, pokud chceš kontaktuj mě na imail.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil KatkaB (24. 03. 2013 15:08).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 68
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.