avatar Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
21. 09. 2017 21:49
... atnarfus ... co stopy, kdyby jen stopy ...
někdy se z Jadranu i vynoří ...
[www.rajce.net]

smileys with beer
avatar Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
23. 09. 2017 20:59
Ahojte smiling smileyR.

Pořád jsem si říkala, že se tam "někdy" kouknu. Nemohla jsem se totiž vynadívat na obrázcích - na ten nádherný pohled na hory od moře. A letos se podařilo na 2 noci - cestou zpátky z dovči. Nezklamal pohled - a byl ještě krásnější - než jsem očekávala. Protože letos nám počasí mimořádně přálo, bylo i koupání v bezvětří a klídku. Vinjerac: [www.youtube.com]
avatar Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
24. 09. 2017 12:48
video: [www.youtube.com]

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
25. 09. 2017 09:51
Martine, hezké videjko. Ze vzduchu mnoho míst vypadá úplně jinak a byl problém je identifikovat. Točené to dronem za pár kaček určitě nebylo.
avatar Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
27. 11. 2017 09:59
Ahojte smiling smileyR
Ještě jednou Vinjerac v obrázcích... [www.youtube.com]

Někdo touží a hledá ojedinělá místečka v Chorvatsku - kde je trošku výhled na otevřené moře. Já tedy většinou naopak. Už jsem prozkoumala, že někde v Evropě i mimo Evropu jsou pohledy z 90 % na otevřené moře či oceán. Ale tam jsou většinou Top místa ta, kde je nějaká zátočka nebo nějaké zajímavé členění pobřeží - a jsou pak i cenově patřičně taková místa naceněna. A Chorvatsko je právě zajímavé a nádherné tím, že takových míst má povícero - ne li většinu.

Jedním z takových pohledově velice zajímavých ba krásných míst je Vinjerac. Zatím je to taková velice poklidná vesnička - ale i tam se už vystavěly nové apartmány. Trochu mě tam zklamal obchod - připadal mi trošku zanedbaný, neplatilo se tam kartou, a zboží oproti třeba letošní Žuljaně mi přišlo trochu horší kvalty. Ale to jsou malé věci - a nic to nemění na kráse Vinjeracu.

Druhý večer jsme si chtěli výjimečně zajít na večeři - na rozloučenou s Chorvatskem - ale odpoledne vypla elektřina v celém zálivu. Prý vyhořelo trafo někde naproti u Starigradu. A tak restaurace byly navečer zavřeny, paní domácí nám donesla baterku. Trošku nás to zklamalo vzhledem k té restauraci, ale nevyvedlo z míry, protože potíže s elektřinou už jsme zažili v Drašnicích, později pak i v Pisaku. Jsou to zajímavé zážitky - někdy až dojemné. Vzpomínám si, jak před 2 léty v Pisaku zapli znovu asi po 3 hodinách elektřinu - a celý Pisak jásal a odezva byla jak při fotbalovém zápasu - když se dá gól. Totéž se událo ve Vinjeraci - kdy elektřina začala fungovat až kolem půlnoci - a nesmírný jásot a tleskání zažíval celý záliv.
Trochu mě to vedlo k zamyšlení, jak je už nyní ta naše společnost zranitelná. Stačí vypnout elektřinu, plyn, mobilní sítě a media - a jsme ztraceni. Najednou nic nefunguje. Ani nemusí být válka.

Ale zpět k obrázkům...



Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
03. 12. 2017 11:40
Ahoj Rero,

i my jsme letos strávili 2 dny ve Vinjeracu v půlce června.Bydleli jsme v apartmanu Karlo ,který je od centra asi 10 minut.Na pláži jsme byli sami bylo to úžasný.Obchod měl zavřeno a všechny restaurace se otvírali ,až další den.Tak jsme večer zajeli do Posedarje což je asi 10 minut a výborně se tam najedli. Ráno jsme si užívala kavárnu v přístavu tu na tvé fotcesmiling smiley) bylo to fakt svělý.Takových míst ,kde převládají místní a ne turisti je už v Chorvatsku opravdu málo.Vimjerac je prostě krásný a romantickýsmiling smiley)
avatar Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
05. 12. 2017 17:28
Ahojte smiling smileyR.

Mykys, tak ten obchod není otevřen celoročně? No, my jsme tam byli uprostřed sezóny, ale celkově tam ve Vinjeracu byl taky klídek - takový domácký. Sice za 2 noci toho člověk moc nepozná - zvláště když už jsme vyčerpali poznávací limity cestou do Žuljany - ale ten pohled je prostě nádherný - a klídek - tak z toho pohledu čerpám energii i teď v zimě. Posedarje známe, ale i tam naproti nebyla elektřina v ten daný den a večer.

Cestou zpátky jsme se zastavili taky v Blače [mapa-mapy.info.sk] . A taky jsem ho zařadila mezi zajímavá místa v Chorvatsku. Společným jmenovatelem Blače a Vinjeracu je klídek, pěkné pohledy a "domácká" pohoda. Klidně bych se tam na pár dnů usadila.





A 2 - 3 km dál... pro děti a pejsky na vyběhání v moři...


Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
10. 12. 2017 07:52
Rero obchod asi celoročně ,ale od 7-12h a od 16 30-18.h
Ještě je moc pěkná zastávka jezero Sabljaci u Ogulinu.Od dálnice asi 10 km.
Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
11. 12. 2017 19:31
Rero máš pravdu v Blace trávíme dovolenou již 5 let a naprostá pohoda
Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
19. 06. 2018 09:05
Všem , kteří se letos chystají do Zadaru a jeho okolí doporučuji výlet na řeku Zrmanju. Je zde málo lidí, neplatíte žádné vstupné a můžete se zde koupat dle libosti pod všemi vodopády. Voda je sice studenější, ale krásně čistá.
Za návštěvu stojí při cestě i vyhlídka Pueblo ( místo, kde měl Vinnetou vesnici)
avatar Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
19. 06. 2018 10:21
Mohl by jsi prosím k tomu napsat něco víc?
K těm vodopádum se dá dostat od Obrovace nebo od Muškovci nebo...?
Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
19. 06. 2018 10:43
Dá se tam dostat od Obrovace ( směr Bilišane), cca v půlce této cesty je odbočka doleva .... kamenitá cesta... značená jen malou cedulí upozorňující na toto místo. Na google mapách je to dobře vidět.
Na místě je malý kemp. Dvě restaurace. Dají se tam pronajmout lodě (kajaky a kánoe) a dojet si pod jeden z větších vodopádů. Zvládne to i úplný začátečník, voda je v tomto úseku úplně klidná.
Přímo pod jednou z restaurací je poměrně velký vodopád, kde se dá krásně koupat. Je tam i prostor na ležení.
Voda je tam naprosto úžasně čistá. Málo lidí. Kemp je maličký.

Ale dá se tam dostat i od Muškovci ... tam si cestu moc nepamatuji, jezdíme tudy zpět.
avatar Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
19. 06. 2018 11:48
Ten větší vodopád je cca 1,5km proti proudu? (něco vidím na ortofotomapě)
Koukal jsem, že kousek po proudu je nějaká nádrž s vodní elektrárnou...
Co vše by jsi doporučil tam navštívit? Ten známý kaňon je až pod Obrovacem k moři? Dá se tam nějak projít kousek kolem vody nebo je to pouze na loď?
Ještě jsi zmínil vyhlídku Pueblo, ta je kde?
Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
19. 06. 2018 11:51
Ja tam byl tak tri roky zpatky a bylo to fajn. Zaparkovat v okoli neni problem
avatar Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
19. 06. 2018 12:10
Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
19. 06. 2018 12:39
Ano, větší vodopád je proti proudu cca 1,5 km.
U vodní elektrárny jsme nebyli.
My vždy podnikáme výlet na celý den. Ráno si půjčíme lodě a vyrazíme k vodopádu. Poté návrat zpět, oběd ( tradičně burgery v místní restauraci... obrovská porce), no a odpol koupání ve vodopádech u restaurace.
Po cestě se stavujeme na vyhlídce u Maslenického mostu a pak na vyhlídce Pueblo. Ta je za obcí Jasenice.... opět je to dost nenápadná odbočka na místní kamenitou cestu ( vpravo). Přiznávám se, že se každý rok bojím, že zde píchneme. Cesta je opravdu dost hrozná ( větší kameny na cestě), ale výhled je tam fakt skvělý.
Kaňon je opravdu až níže směrem k moři. Na ten je právě na Pueblu krásný výhled. Jak se dá projít dolu k vodě netuším. Jsou tam dost strmé stěny.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Oudrey (19. 06. 2018 12:40).
Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
20. 06. 2018 10:45
Oudrey je to myšlen :Camping Muškovci Zrmanja,?

Pokud ano ,za jakých podmínek pujčují kajaky. Vloni jsme v tomto kempu byli ale jen jednu noc ale místo pěkné.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vranka (20. 06. 2018 10:49).
Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
20. 06. 2018 13:25
Ano je to tento kemp.
Půjčujeme si lodě za mostem u baru. Když přijedete ráno, lodí bude dost. Kolem oběda už to bude horší. My jezdíme cca na devátou, bývá nás cca na pět až šest lodí...
Cenu si bohužel nepamatuji, ale je účtována na hodinu a určitě to není žádná hrůza. Vždy si to všichni naši přátele chválí jako skvělý výlet na málo peněz. Za hodinu se to ale moc stihnout nedá, pokud si chcete užít i koupání. Stíháme většinou za dvě hodiny.
Je to půjčení vlastně jen na ten úsek od mostu nahoru k vodopádu a zpět- kde si loď půjčíte, tam jí také vrátíte.
K lodi vám půjčí i barely na věci, pro děti vesty ...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Oudrey (20. 06. 2018 13:31).
avatar Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
20. 06. 2018 17:10
Oudrey, díky za super info.

> K lodi vám půjčí i barely na věci, pro děti vesty...

thumbs up Pro nás podstatné = o starost méně...

S ohledem na to, že jedeme (asi to letos vezmu po staré kolem Plitvic) dolů na makarskou riviéru, tak to pro nás bude pouze delší zastávka s aktivním odpočinkem po cestě k moři. Viděl bych to tak, že cestu naplánuji, abych tam na tu devátou byl, půjčil lodě...
Pak 1,5km k vodopádům (cca 30-45min na pohodu).
Tam se dá také koupat?
Pak těch 1,5km zpět, vrátit lodě. To by se do 2h mělo na pohodu stihnout. Nějaké koupání / čekání = někdy před polednem / kolem poledne oběd či "fastfood"...
Myslíš si, že je to takto reálné?
Pak už jen necelé 3h cesty... a někdy okolo třetí u moře grinning smiley

Vyhlídku Pueblo asi vynecháme, vychází mi to cca na hodinu navíc (tam + zpět + něco na místě)... a děti už moc na Vinnetouovi nevyrostli... Možná pokud bych tam byl dříve, než na tu devátou. Že bych tím zaplnil případné čekání, než otevřou půjčovnu lodí...
Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
20. 06. 2018 17:49
Myslím,že to reálné je. Bude to jistě po noci v autě milé zpestření. Jen upozorňuji, že voda tam je opravdu studenější.
U vodopádu se koupat dá. Záleží dost na množství vody...jak si kdo troufne, jaký je plavec. Pokud je hodně vody, je tam dost silný proud. Ale dám od vodopádu po proudu to je v pohodě.
Ještě bych doporučila boty do vody. Netuším jakého původu tam kameny jsou, ale jsou ostřejší. A dávat si pozor při pohybu tam celkově ... chvíli totiž budete stát ne velikém kameni a mít vodu po kotníky, uděláte krok a je pod vámi metr a půl... ale voda je průzračná, vše je dobře vidět.

Na oběd doporučuji přímo tam restauraci Zrmanja. Moc dobrá jídla, příjemný personál a obří porce. smileys with beer
avatar Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
20. 06. 2018 19:20
Super, díky za upozornění. Vyjma plavek připravíme / zabalíme, aby byly po ruce i boty do vody.
Pochopil jsem dobře, že lodě si půjčíme v Beach Bar Marija a jídlo doporučuješ (jinde) v Restaurant Slapovi Zrmanje (názvy dle Google map)?
Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
20. 06. 2018 20:17
Je to tak. Půjčení je v tom Beach baru, resp. u něj. Asi to patří k sobě.
Oběd já doporučuji ve Food House Zrmanja ( podle Google map) ...restaurace blíže tomu baru.

V té druhé jsme nikdy nejedli. Tam už jen chodíme pro pití při koupání u vodopádů, takže jídlo nemohu hodnotit. Obsluha je ale také ok.
Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
11. 08. 2018 22:46
Letos jsme díky poznámce t152 měli parádní výlet cestou k moři. Tímto mu moc děkuji za rady a informace.
Už dříve jsem několikrát registrovala u cesty tabulku s označením řeka Una a izvor Une. Jenže jsem to nikdy nezkoumala, až právě t152 mi to připomněl.

Takže letos řeka Una a tedy rovnou 4x.

Pohled první a to bosenský národní park Una.

Brzy ráno jsme za deště odbočili směr Bihač. V údolích se pěkně válela bílá mlha, tudíž viditelnost minimální a neustálý jemný déšť. Po delším studiu internetu jsme zvolili třetí vstup do parku, a to z vesnice Orašac . Vstup Ćelie. V praxi to znamená několik km po šotolině z vesnice podél toku řeky až ke vstupu. Vzhledem k dešti cesta nebyla prašná a ani nijak moc hrbolatá. Většinou se jede podél smaragdové řeky, jen pár úseků se jí cesta vzdaluje. Asi 2x jsou u řeky plácky a tabulky s označením koupaliště. Na jednom spali ve dvou, jak jinak českých autech. Taky u jednoho z domů cestou je označení kemp.
Je něco po sedmé hodině ráno a projíždíme vstupem do parku. Závora je zvednutá a nikde ani živá duše. Jedeme dále. Zastavujeme pak u odbočky k řece a jdeme blíž, ale je tu soukromý pozemek a lano. Zato na protějším břehu vidím Chorvatské celníky nebo policajty jak sledují každý náš krok. Řeka tu dělá hranici mezi oběma státy . Přijíždíme do samotného areálu, který je nad vodopádem Štrbačky buk. Co je zajímavé, déšť nám ustává, a tak si můžeme užívat liduprázdného nádherného přírodního úkazu.
Zázemí je tu v podobě několika bufetů, pěkně upravený areál a možnost posezení. Taky stánky se suvenýry. Nyní vše pusté. K samotnému vodopádu vedou dřevěné lávky, chodníky a dřevěné vyhlídky nad vodou. Samotný vodopád moc pěkný, průtok vydatný, hukot vody taky ohlušující.. Jako perlička - stále nás pozorují z druhého břehu Chorvaté a zmizí, až se vracíme.
Užili jsme si to maximálně. Teprve při zpáteční cestě po půl deváté potkáváme cestou auto s označením národního parku. Zábavné byly také cedulky cestou: vepar na putu, vuk na putu, meda na putu.

https://www.rajce.net/a15423724


Pokračujeme dále národním
parkem do osady Kulen Vakuf. Zase prší a mlha by se dala krájet. Hledáme cestu ke zřícenině hradu. Z vesnice opět šotolina a oklikou jedeme směr hrad. Asi nic neuvidíme, ale když už tu jsme, tak zkoušíme. Co je velmi zajímavé je, že snad u každého druhého domu mají v zahradě nebo za domem muslimské náhrobky. Vypadá to jako by každý měl své předky pohřbené doma na pozemku, s ohledem na mešity tu asi převládájí muslimové. Cesta už není sjízdná, a tak vyrážíme k hradu pěšky asi 500m. Kupodivu přestalo pršet a taky mlha trošku ustupuje.
Z hradu je pěkný pohled na osadu a okolí. V našem případě pokud se objeví v mlze občasné okénko. Je to zřícenina s jednou jakoby věží, která je nová dřevostavba. Paradoxně opravena evropskou unií jak hlásá mohutná tabule před hradem.
Úmysl jsme měli pokračovat dále do osady Martn Brod, ale nastala změna. Jelikož tam vede jen šotolina, čeká nás nemilé překvapení. Očividně začali cestu připravovat a rozšiřovat na asfalt a teď při dešti je to hromada bahna. To vzdáváme, a tak se neplánovaně vracíme stejnou cestou až kousek před Bihač, kde odbočujeme k hranici do Chorvatska. Tu nás poněkud více proklepávají celníci a zajímá je kde co. Můj kosmetický kufřík i termoska s kávou. Ale nic hrozného, asi se tu v dešti nudí a těch aut tu asi nejede moc.

https://www.rajce.net/a15423894

Pohled druhý. Una Mamea a Chorvatská strana řeky.

Když nám nevyšel celý bosenský úsek a všechny tamní vodopády, jedeme se podívat na Unu z druhé strany. Po krátkém úseku betonky opět šotolina, ale cesta v pohodě. Je to úzká silnička, ale v pohodě. Klesáme stále k řece, až v zatáčce je oznamovací tabule. Dá se tu pohodlně parkovat. Někomu to ale nestač,í a tak jedeme dolu až k železnici, která vede podél řeky. Z těch kolejí nás právě pozorovali celníci. Je tu podjezd a za ním začíná něco jako arboretum a pěkný areál podél toku řeky. Pěkně upravený areál a zajímavá výsadba rostlin.
Chodníkem dojdeme opět k vodopádu, kde jsou vyhlídky a lavičky. No a pohled na vodopád z druhé strany. Opět úžasná nádhera. Jako bonus opět neprší a jsme tu sami na rozdíl od protějšího břehu, kde jsou lávky a vyhlídky plné lidí. Nevím, jestli to je nějaký zájezd, ale samé zahalené děvčata a mladí muži. Také samé selfí.
Po kolejích jdeme po proudu až k viaduktu, kde je před ním vpravo dole chodnik k vodě, kde se spouští rafty na vodu. Zrovna se tu jedna parta chystá na vyplutí. Když jsme slezli po kamenech v houští až k vodě, řekla bych, že tu je ten nejlepší pohled na celý Štrbačky buk, jelikož jsou vidět všechny kaskády. Bomba.

Štrbačky buk a Una po třetí

Zpět stavíme u cedule v zatáčce a vydáváme se dřevěnými chodníky do lesa na vyhlídku .Někde jsem předtím četla, že Chorvatské lávky jsou nově opravené a z Bosenské strany jsem viděla u vrcholku hory dřevěné vyhlídky mezi stromy.
Chodníčky v lese jsou dřevěné, a tudíž teď při deštivém počasí pěkně kluzké. Moje sandály nekloužou, takže pohoda. Asi po 300m dojdeme k dřevěným lávkám a vyhlídkám na řeku a vodopád z výšky. Zase jiný a zajímavý pohled na tuto přírodní nádheru. Opět neprší, takže pohoda.

https://www.rajce.net/a15423806

Pohled čtvrtý a původně neplánovaný.

Jedeme směr vnitrozemí a asi po 40km cedue iizvor Une. Takže prý, když už jsme ji viděli ze všech stran, tak i ten pramen by to chtělo. No ale teď opravdu prší, a tak se mi moc nechce. Jen co jsme vystoupili z auta, tak hned tu byl maník a prý vstup se platí. No budka tu byla, ale nikdo nikde, takže tu asi mají čidlo a dorazil z domu, jelikož jsme pak viděli jeho auto u blízkého domu. No kdo by taky chodil v dešti k pramenu řeky, že.
Stezka vede lesem po kluzkém kamení, stále stoupá. Opět jsou tu asi dvě vyhlídky, ale přes stromy není nic vidět. Zato voda hučí a jsou tu prudké splávky. Samotný pramen je veliký a vody se z něj valí obrovské množství. Skoro nad tím rozum stojí, že od pramene má řeka takový vydatný tok. Tady naše cesta s Unou končí, jedeme již směrem k moři.
No ještě kousek za pramenem je zastavená křižovatka a policie kontroluje všechny v obou směrech. Takže opět kontrola co vezeme, kde jedeme, jakou řečí mluvíme. No a nakonec otázka proč jsme celí mokří. Tak říkám, že jsme byli na izvor Une. Vrací nám doklady a pouští nás, asi jsme byli opravdu podezřelí.
Jinak Štračky buk stojí za zastavení.
avatar Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
11. 08. 2018 23:02
avatar Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
12. 08. 2018 09:05
... moc hezké fotky, má to hloubku ... obrazně
když to vidím, tu mlhu po dešti .... tak cítím, jak ta příroda dýchá ... je to pro mě více vnímatelné, než u fotek dělaných za jasného počasí ...
... a propo, ten hastrman (opr.: hastrmaćić), jak čučí z vody, kdo mu to tam sonduje thumbs up [www.rajce.net] ...

smileys with beer
avatar Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
12. 08. 2018 10:51
Teda vranko, nádhera... Nevím, kdy jste tam letos byli, zda jsme my šli ve Vašich šlépějích, či Vy v našich, ale na bosenské straně jsme měli téměř identický program. Byli jsme dvě noci v Kulen Vakuf, tam to byl teprve ten pravý Balkán...smiling bouncing smiley Příroda všude kolem nádherná, kopce, údolí... Řeka na první pohled čistá, při bližším prozkoumání okolí ale zjištění, že všechny domy vypouští splašky právě do ní. Překvapeni jsme byli i z toho, že na Štrbačky buk se dá těsně k němu dojet autem. Nevím, no... Ekologie je tady ještě v plenkách. Bihač plný policistů, kteří na každém rohu hlídkují kvůli obrovskému množství uprchlíků, stejně tak i v Kulen Vakuf, kde se najednou objevila asi dvacítka uprchlíků a zabrali opuštěný dům, za dva dny už zase pokračovali na západ... Bosnu jsme si ale všichni doma zamilovali, příští rok už zase pojedeme...
avatar Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
12. 08. 2018 13:37
Janko Vranko, jedním slovem nádhera thumbs up

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
avatar Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
12. 08. 2018 16:13
Super a ten pán tam to je Pepa ? nebo je to medvěd na cestě

Opravený odkaz

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jiri.velmez (12. 08. 2018 21:03).
Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
13. 08. 2018 15:42
martas tak je to Pepa, ikdyž někdy taky bručí jako ten meda,

michalhk- tak byli jsme tam 29.června a kdyby nebylo toho deště a té rozestavěné cesty do Martin Brodu, tak tam pobudeme déle.Plán byl zůstat právě v Martn Brodu a pak projet vnitrozemím Bosny.Taky si tam celkově toho víc prohlédnout. Jenže to počasí nás netěšilo a tak jme si řekli,že příště je taky možnost a vydali se omrknout Unu z Chorvatské strany. Třeba už tam položí i asfalt do té doby.Ty kolíky okolo cesty by tomu asi nasvědčovaly.
A vy jste byli i v M.B?
Jinak se mi to tam líbilo a jak říkáš, ty kanálu do řeky není to moc překvapivé .Příroda super a celkově jak píšeš, je to čistý Balkán.
avatar Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
14. 08. 2018 14:23
vranka
my jsem tam byli 14.- 16. červenec. Martin Brod jsme nakonec nenavštívili, ale v plánu to bylo. Měli jsme ho na dosah ruky, když jsme přijížděli po silnici R 408, ale další den už nezbyl čas (zdrželi jsme se na jídle a pak už odpoledne začínalo finále MS smileys with beer )a taky ten prašný makadam jet tam i zpět se mi moc nechtělo. Už takhle mě stačilo jet v tom prachu k vodopádům, že jsem při poslední kávě v Bihaču musel nechat auto umýt grinning smiley. Příští rok budeme v Bosně v Sarajevu a Mostaru, tak bosenskou přírodu budeme plánovat zase na jindy, ale určitě se tam ještě někdy vrátíme, údolí Uny je nádherné a lidi skvělí a vděční...
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 50
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.