Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Zadarmo na Plitvice

Autor Radek 21 
Radek 21
Zadarmo na Plitvice
16. 07. 2005 09:51
Pokud chcete zadarmo navštívit nejatraktivnější část Plitvických jezer(dolní jezera) a nevadí Vám ,že se nesvezete lodí a vláčkem,nabízím tuto možnost:Zastavte na prvním parkovišti ve směru od Záhřebu a dejte se pěšky po silnici asi 300 metrů.Po prave straně je vjezd do lesa ze značkou zákaz vjezdu.cesta vede k točně vláčku,který převáží návštěvníky jezer.Je tam pouze obsluha bufetu,která si vás nevšímá.Hned za bufetem začíná lesní pěšina,kterou se dostanete po pěti minutách chůze z mírného kopce(jezera budete mít po pravé ruce)přímo k jezerům.V celém areálu se lze pohybovat zcela volně,pouze nelze použít vláček a loď,kde se kontrolují vstupenky.Za ušetřených 95 Kn za osobu si dejte dobrý oběd,nebo fajn místní štrůdl...Tímto způsobem jsme si jezera prohlédly již 2 krát.
Re: Zadarmo na Plitvice
16. 07. 2005 19:05
Přesně tak to raději zaplatím vstup a užiju si celej den výlet lodí,vláčkem koupáním a dopřeji si i to jídlo.Zadarmo se můžu jít koupat u nás doma na rybník.Nerad bych byl vyhoštěn z Chorvatska,jenom proto,že jsem někam vlezl načerno.
Tom
Re: Zadarmo na Plitvice
16. 07. 2005 20:53
Jako financni kompenzace, za pripadnou nespravedlive ulozenou pokutu ci uplatek, je to absolutne idealni!
To co odevzdam, si proste zase vemu...
Re: Zadarmo na Plitvice
16. 07. 2005 21:17
Radku, za dobrotu na žebrotu.Hned jak jsem si to ráno četl, tak jsem si říkal, že tě ostatní pomluví.Jak jsem psal již jinde, jsou to informace, dík za ně.Ti co ti odpověděli,tak ti jenom závidí,že na to nepřišli oni.Když se to někomu nelíbí,tak ať to nedšělá, ale nemusí sem psát a hned to odsoudit.Já si myslím být to v Česku, tak Chorvati totu informaci též ocení.Nenech se znechutit.Čau
Re: Zadarmo na Plitvice
16. 07. 2005 21:28
Pro Tomáše:
Vše je OK a souhlasím, několikrát jsem na Plitvicích byl a platil. Jen jedna drobnost: v plitvickém parku je absolutní zákaz koupání.

smiling smileysmiling smileysmiling smiley
Tom
Re: Zadarmo na Plitvice
16. 07. 2005 21:30
to Jarda:
TAk to te lituju, ze jsi se tam nekoupal!! Oficialne je povoleno koupani na Kozjaku - to je nejvetsi jezero na Plitvicich!!
HankaD
Re: Zadarmo na Plitvice
16. 07. 2005 21:32
Papine, že to tak jde vím dávno a nezávidím, ale stojí to za to? I ten park musí z něčeho existovat. Když na něco mám, tak si zaplatím, když nemám tak tam nelezu.
Radek 21
Re: Zadarmo na Plitvice
17. 07. 2005 15:27
Pokud někoho moje informace naštvala,tak jí prosím zapomeňte.Byla určena hlavně pro ty,co se vracejí a nemají už např.400,-kn.jako vstup pro celou rodinu.Tento "vstup"používají velmi hojně i Chorvati od kterých jsem před lety tuto informaci získal.....co se týče českého přispění do chorvatské kasy,nemám osobně žádné výčitky,myslím že patříme k největším přispěvatelům a nár.park Plitvice,který je velmi hojně dotován z fondů Unesco,to nepoloží.
Re: Zadarmo na Plitvice
17. 07. 2005 17:30
Souhlas.Policie se k návštěvníkům Chorvatska chová nelidsky,místního člověka nezastaví i když jede bez přilby přes plnou čáru,neustále bezdůvodně troubějí atd.Jestli jste koukali před týdnem na občanské judo,tak tam říkal policajt z Makarské,že čechy rozdělují na tři skupinytongue sticking out smileyrvní neustále bourá,druhá neumí parkovat a poslední skupina krade.To mě dostalo...
Meli by si nejdřív zamést před vlastním prahem!Mají krásnou zemi a zneužívají toho.
Člověk se musí chovat jako oni...takže příště půjdu asi zadarmo :-)))
Rogger
Re: Zadarmo na Plitvice
17. 07. 2005 17:36
A ukážeš že ten policajt má pravdu.
Re: Zadarmo na Plitvice
17. 07. 2005 17:44
Jo jo,tam má policajt vždy pravdu a když ne,tak zaplatíš jednou tolik i když jsi v právu.Stál jsem na chodníku mezi chorvatskejma autama a odtáhli jen moje auto,chorvatských SPZ se to netýká.Policie tam je moc okatě nespravedlivá a je jim to úplně jedno co si čecháček o nich myslí...
Tom
Re: Zadarmo na Plitvice
17. 07. 2005 17:51
Jo ten policajt z Makasky byl arogantni kreten a pekne me nas..l !!! Co si mysli!!! A ten reporter mu ani neoponoval.Je to kreten taky.
Re: Zadarmo na Plitvice
17. 07. 2005 18:30
Jojo v Itálii jsme byli taky hned po převratu a v krámech i ve velkých byla jenom prodavačka u kasy.Když jsme tam byli před rokem,jakmile zjistili,že jsme češi,tak hned jedna chodila za náma a koukala nám pod ruce.Bylo mi docela trapně.Doufám jenom že to takhle nedopadne i v Chorvatsku.
Radek 21
Re: Zadarmo na Plitvice
17. 07. 2005 20:57
Patřím ke skalním fandům Chorvatska,ale každý rok mi připadá přístup a chování nastupující generace Chorvatů arogantnější a nadřazenější.Obávám se,že nebude dlouho trvat a svoje "dojení krávy"přeženou natolik,že nastane odliv Českých turistů do dnes již levnějších destinací(Egypt,Řecko apod.).Pravidelně se snažíme bydlet u starších lidí,ze kterých přímo čiší upřímnost a solidnost,což společně s mořem a dostupností tvoří hlavní důvody proč většina Čechů Chorvatsko navštěvuje.Ale většina dalších setkání z "ekonomicky"uvažujícím zbytkem mě BOHUŽEL rok od roku přivádí na ty myšlenky,které jsem uvedl výše.Hodně místních lidí si tam neuvědomuje,že pokud nebude existovat spokojený turista,nebudou existovat ani oni a to doslova...Životní podmínky ve vnitrozemí jsou toho důkazem.Zatím je ještě čas s tím něco dělat.....
PP
Re: Zadarmo na Plitvice
17. 07. 2005 21:17
to Radek21:
svata pravda,s jednim upresnenim,ten odliv uz nastal,letos zase o 50tis. cechu mene,na ukor napr. Egypta,Tunisu,atd. a bude to pokracovat.
Franta pm
Re: Zadarmo na Plitvice
19. 07. 2005 10:26
Až budete někdo chtít využít Radkovu radu jak na Plitvice zadara, tak pozor při vystupování z auta na tom "dobrém místečku" ať někoho z vás nesrazí právě projíždějící atobus nebo kamion. To "dobré místečko" se totiž nachází asi 1 km mezi oběma bránami, musí se tam dojet autem, protože pěšky po té úzké silnici to je sebevražda a je tam přísný zákaz zastavení.

Přeji hlavně hodně štěstí.

P.S. Správa NP i policajti o tom moc dobře vědí. Právě z uvedených důvodů už tam bylo několik ošklivých bouraček.
Radek 21
Re: Zadarmo na Plitvice
19. 07. 2005 13:26
Neviděl bych to tak hrozně.Po otevření dálnice se tamní provoz rapidně snížil.Bylo to znát i na reakcích místních,ubytování tranzitních šlo údajně o polovinu dolů.A na místě vstupu k točně rozhodně nezastavujte,z parkoviště je to pět minut chůze lesem po pěšinách.Všem a hlavně zmiňované místní policii bych doporučil zpočítat počet zadarmo vstupujících Chorvatů a cizinců,je tak 10:1.
zavi
Re: Zadarmo na Plitvice
19. 07. 2005 20:37
jel jsem přes plitvice včera a zastavit se v tom místě dá celkem dobře, mnohdy je mnohem horší vyjet z obou parkovišť, když stojí autobusy až u silnice a není přes ně absolutně vidět, nezbyde stejně nic jinýho, než-li si stoupnout do silnice a ukázat řidičovi.
Leo
Re: Zadarmo na Plitvice
20. 07. 2005 13:40
Na Plitvicích jsme byli třikrát. Naposledy před dvěma roky a to jsem nechtěně naplánoval takovou trasu, že po nás celou cestu vstupenky nikdo nechtěl (ve vláčku je nechtěli nikdy a mám dojem, že ani na lodi ne). Jenom pro zajímavost uvedu trasu (možná se to už změnilo). Zaparkovali jsme na horním parkovišti a tam si koupili v jedné budce vstupenky. Volně jsme prošli k vláčku (nikde žádné zábrany ani kontrolóři). Vláčkem jsme sjeli ke spodnímu vstupu. Zastávka je až pod pokladnami, takže jsme šli přímo na chodníček a prošli celé Plitvice. Z horní zastávky vláčku jsme se potom vrátili k hornímu parkovišti. Tehdy jsme měli ještě studentské slevy, takže jsme ceny moc neřešili.
Re: Zadarmo na Plitvice
20. 07. 2005 14:35
Při mé loňské návštěvě Plitvic jsem byl svědkem, jak asi místní revizoři před východem kontrolovali vycházející (ale ještě vevnitř), jestli mají vstupenky. Ta hanba, jak tam fackovala tu starší pani, co ji zrovna načapali, nestojí za to.

smiling smileysmiling smileysmiling smiley
Re: Zadarmo na Plitvice
20. 07. 2005 14:43
Vaše příspěvky jsou určitě všechny pravdivé a mají cosi do sebe jenom s tím rozdílem, že neznám stát , který čechy vítá na hranicích v "krojích". Když někam jedeme tak se nemůžeme chovat nadřazeně jenom z toho důvodu, že máme silnější korunu a pod.a hlavně většina státu sleduje chování cizích příslušníků poze v čechách si může dovolit cizinec dělat co chce. Takže Vážený turisti dodržujme zákony.
YPSILON
Re: Zadarmo na Plitvice
02. 08. 2005 14:41
A co miny? Zrovna Plitvice patřily k nejvíce zaminovanému území, proto i z toho důvodu se mělo chodit jen po značených očištěných místech. Někomu se ale vyplatí ušetřit pár kun a být o nožičku kratší...

Lidi neblbněte, ať neděláme v Chorvatsku našemu národu ostudu! Jak někdo už napsal, ať nás nemají za paštikáře! Kupte si radši salám...
Re: Zadarmo na Plitvice
03. 08. 2005 08:36
Mám nápad - co takhle začít hledat díry v plotě okolo dálnice, abychom neplatili mýtné a nebo můžem odjíždět z apartmánu bez placení dva dny předem s tím, že se jedem někam podívat. O těch Plitvicích to už je vychytaný, což je dobře, no a občas můžem něco ukrást v obchodě a pak za ušetřený prachy pojedem ještě na jednu dovolenou u nás v čechách. To není špatný ne ?
Re: Zadarmo na Plitvice
03. 08. 2005 08:37
Zdravim.
Tato infoska nie je nic zvlastne, vela ludi tam takto chodi ale treba mysliet na jedno. Ked Ta dnu zastavi kontrolor a nemas listok platis pokutu. Mna tam nekontrolovali ale jedneho znameho ano. Sice to zahral nejak tak ze listok ma jeho priatelka a ta sa mu niekde stratila.... no nechcel by som to vysvetlovat.
Ovela lepsie je si kupit studentsky listok, napr na kartu euro26. Ked ides kupovat listky staci ukazat jednu kartu a predaju aj 10 listkov. Takto to je aj na Krke. Teda aspon bolo yawning smiley)
Re: Zadarmo na Plitvice
03. 08. 2005 08:46
Este nieco.
Ja ked som tam bol tak som si kupil listok v budke a vstup bol uplne inde a tam nebol ani naznak toho ze by tam niekto vstupenky kontroloval. Takze netreba chodit cez les yawning smiley))
lidkan
Re: Zadarmo na Plitvice
03. 08. 2005 10:03
Byli jsme na Plitvicívh 10.7.05, vstup jsme zaplatili . Byli jsme tam od 9.30 - 16.30, bylo to super. Je pravda, že vstupenky při vstupu vidět nechtěli, jen na lodi.
Ale asi okolo 15hod. na jedné z cest k vodopádům nás zastavili a chtěli vidět zaplacené vstupenky. A nezastavili jenom nás, ale všechny.
Možná to byla náhoda, ale namátkově se to stát může .................
a nám se to stalo.
Had
Re: Zadarmo na Plitvice
14. 08. 2005 18:54
Ve světě se rozmáhá jeden velkej neduh a tím je snaha o zpolatnění naprosto všeho,počínaje parkováním,jízdou po silnici a konče vstupem do tzv.národních parků.Stručně řečeno jdeš se projít do lesa a platíš.Platíš za to,že se díváš,že jdeš kouskem Světa,kde jsi se narodil,platíš někomu,kdo na to nemá o nic větší právo než Ty.A my jsme si na tuhle naprostou ztrátu svobody už tak zvykli,že někteří jedinci,kteří z nějakého důvodu mají více peněz a tím se cítí nadřazeni druhým křičí a pomlouvají ty,kteří vstup obejdou.Ať obejdou,když chtějí a Vy plaťte,když chcete...
Re: Zadarmo na Plitvice
14. 08. 2005 19:15
AHoj, taky nás při návštěvě kontrolovali, lístky jsme měli- je to sice dost vysoká cena, ale tentokrát jsme nelitovali.
Re: Zadarmo na Plitvice
18. 08. 2005 20:44
Pozor, obcas sa da stretnut zamestnanca Jazier, a pyta vstupenku aj od pesiaka.
My sa tam vzdy cestou zastavime, je pravda, ze prvykrat sme platili 40 kn, ale to uz bolo velmi davno, podla cien odlozenych vstupeniek vidime, ako stupa zivotna uroven HR.
avatar Re: Zadarmo na Plitvice
05. 06. 2018 10:33
My sme platili v sobotu 150kun na osobu mimo sezona este. 20,5€ na osobu. Nikoho sme pocas celych 18km nestretli ani na lodi nepytal nikto vstupenky. Ludi je tam stale dost az moc by som povedal...
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 59
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.