avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
29. 04. 2019 13:34
… no, pro mě je to za 2x trajekt přes Drvenik, myšleno na lodních lístcích levnější skoro o 6 tisíc Kč než za 2x trajekt Split/Stari Grad …
nejsou v tom pravda zohledněny vícenáklady za 2 cesty Dugopolje/Drvenik a 2x cesta po Hvaru (Sucuraj/Jelsa) … na druhou stranu není odečtena 2x cesta Stari Grad/Jelsa …
… loni jsem to neřešil, ale letos to asi udělám a pojedu po dálnici po Zagvozd, sjedu pod Sv. Iljou a pak … nějakých 37 km po pobřeží do Drveniku …

smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
29. 04. 2019 17:51
Petře to dáš,jezdím tak každý rok a v pohodě.

Jen jednou jsem jel Stary Grad - Split a to když se mi
posr... auto.angry smiley

Letos opět přes Drveník a možná i s novým přírustkem(nemyslím živým)
jak to všechno klapne...smoking smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
30. 04. 2019 09:23
Jezdili jsme tak léta, nebavilo mne motat se po Splitu, dnes po dálnici a tunelem je to pohoda a oproti roku 89 je ze Sučuraje do Jelsy prakticky dálnice, svodidla už jsou všude, cesta je širší. I do ID je širší, lepší cesta a rozdíl je je zhruba 150 km, což je u nafty minimum 400 - 500 kč ? Do Splitu a po Splitu přískoky s přívěsem si auto taky něco vezme, takže rozdíl bude menší. Já sice nejsem člověk kochající se okolím cesty ale cesta Sučuraj - Jelsa -ID má své kouzlo a dnes nejhorší úsek nad Jelsou se objíždí. Ještě si člověk může cestou utrhnout pár Levandulí, ať mu to v autě voní. Pro nás vždycky takhle teprve začínala dovolená a zpátky nad ránem se člověk s Hvarem krásně rozloučil. I když teď už je plno i na tomto trajektu.
[www.jadrolinija.hr]
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
30. 04. 2019 09:59
Koukám, že se jízdní řád oproti předešlým letům trochu změnil. Jízdní řád mi byl k ničemu, protože jsem většinou při sjezdu z magistrály do Drveniku koukal, jak mi před nosem trajekt odjíždísmiling smiley
SG - Split jsem jezdil cestou domů, i když pokus v opačném směru 2x byl. Jen se jaksi nepovedlo na trajekt v 5 ráno dostat, když jsem přesně v 5 přijel. Ale ten luxus ze Splitu do Drveniku v pět ráno po prázdné magistrále, k nezaplacení.
Ze Sučuraje je dnes již hezká cesta, ale to kouzlo posledního úseku do Jelsy mělo po noční cestě s 1100km v rukách něco do sebe. Jen do vás nesmí cestou nikdo nabourat....třeba Trosečník....grinning smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
30. 04. 2019 10:26
No on ten pohled na odjíždějící trajekt z Drveniku je lehce smutný, já už si po letech na to zvykl, byl to tradiční kolorit, zase ráno jsme byli na trajektu první.Občas žena využila lavičku a prý se hezky vyspala. Vždy jsem si trajekty poctivě vytiskl, abych na konci cesty zbytečně nespěchal, po projetých km, cesta ze Šestanovace po celé Makarské už byla hodně náročná. Ale stejně jsem ji měl raději než Split.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
30. 04. 2019 13:35
… no ja chlapci, Vy to ale po Hvaru profičíte, kdežto já se potáhnu jak sliz … i tak preventivně pustím odjet vše, co se mnou přijede trajektem …
P.S. Vojto, já vím … kolik máš koní a délku ?

smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
30. 04. 2019 16:20
Bessy. Vždy to řeším tak že vyjedu s trajektu. Zaparkuji. Dáme si cafíčko. Kouknu k pevnině a když vydím že již vyjíždí trajekt z Drveníku tak kopnu do vrtule a v klidu frčím směr Ivan Dolac.hot smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
30. 04. 2019 17:15
Petře, pouštěl jsem vláček od trajektu vždy před sebe i bez lafety. Po výjezdu z trajektu jsem zastavil vpravo u stánků a počkal, až to vše odjede. Pak pohodová jízda, kdy ti nikdo nefuní za krkem. Zastávky můžeš využít ke koupi vinjety.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
30. 04. 2019 18:10
Přesně jak píše Záhájda,zastavím dáme kávičku,koupím vinětu a valím do ID.smileys with beer

Petře 4,8 m a 50 koníků.....smiling smiley

https://www.rajce.net/f1355807621
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
30. 04. 2019 18:54
Vojto62. Ajax to napsal dřív. Zahajský to jenom zkopíroval a upravil podle sebe.To sem fakt od tebe nečekal.angry smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
30. 04. 2019 19:36
Jééé Ajaxi,

sem si nevšiml tak sorry,máš u mě panáka...drinking smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
30. 04. 2019 19:40
Vojto62. Beru tě za slovo. Kdy vyrážíš? Tímto Ti odpouštím.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ajax (30. 04. 2019 19:41).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
30. 04. 2019 19:45
Jako obvykle 20.6.letos asi o něco dřív,cesta bude delší s tím kolosem,tak
aby mi neujely všechny trajekty s Drveníku...thumbs up smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
30. 04. 2019 20:10
My v září. Nech to u Jitky. thumbs upthumbs up smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
01. 05. 2019 10:17
... když už jsme u cesty na Hvar ...
1) ... kde se v Drveniku kupují lodní lístky ... až si najedu na své místo v koloně (jako ve Splitu), nebo dříve, u nějaké závory a pak se zařadím ?
2) ... kde jsou v Sučuraji ty stánky na kafe ... ?
3) ... chápu, že cestou musím dávat pozor celých 1100 km, ale neříkejte, že po projeté tisícovce to bude po Hvaru taková lahoda, jak se tu píše o čučení po krajině a kochání se, byť je to před Jelsou rozšířené ... chlapi hezky po pravdě ... ve kterých místech za Sučurajem si s těmi 12 metry musím dávat na krajnicích zvláště bacha ... ?

... P.S. Vojto, paráda, podobný jsem viděl za Prostějovem ... kam s tím pofrčíš, I.D. ... ? ...
jinak, motor Evinrude 50 (2takt) by měl být super ...

smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
01. 05. 2019 11:01
Bessy bojí bojí.thumbs up smileyhot smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
01. 05. 2019 11:32
1) Přijedeš, zařadíš se a dojdeš kousek zpět, je tam takový domeček s pokladnou. Otvírají obvykle půl hoďky před odjezdem trajektu. S lafetou se postavíš před rampu, nepojedeš do fronty. Na točně by ses s lafetou neotočil.
2) Hned po sjezdu jsou po pravé straně stánky na nábřeží, tisak a spol.Bar máš i v budově s pokladnami Jadrolinije, zrovna tak je vedle baru kapitanát, když tam nikdo nebude, na dveřích je číslo, zavoláš a on přiběhne. Vlevo od tisaku jsou také zahrádky.
3) Asi hned za Sučurajem, kdy se budeš škrábat nahoru do kopce, potom po přejezdu na stranu ke Korčule. Po h4ebeni je to v pohodě, jedeš téměř po rovině. Pak před Jelsou už je to jak po dálnici.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
01. 05. 2019 11:57
... Ajaxi, už mám leta ... tak se bojím ...
Michale, rampa je v Drveniku co ... a kde ... ? ... ať tam někoho nepředjedu ...
co se týče cesty ze Sučuraje, nerad bych se v nejprudší točce potkal s náklaďákem s naloženou rolbou na led ... to prý pak stál kamoš v mnohakilometrové koloně 10 hodin než dovezli kompresor, aby odsekali skálu a prosoukali se s jeřábem k místu nehody pro vytažení účastníků ...

smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
01. 05. 2019 15:24
Ajaxi,měj úctu k létům a šedinámsmiling smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
01. 05. 2019 19:01
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
02. 05. 2019 10:08
O Drveniku si promluvíme v Doubici. Jinak jsem neviděl na místě takto se naloďovat, ale valíme většinou prvním ranním, případně druhým trajektem a to tihle dlouzí ještě cestují.
O odjezdu ze Sučuraje jsem také psal a řešíme stejně, necháme to odjet. Vždy jsem v tuto dobu řešil vinjetu, letos to odpadá, takže krátký špacír, presso a pak už jen kochačka. Za 60 to bude reál.hot smiley

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
02. 05. 2019 12:17
Petře, když přijedeš v Drveniku dolů k vodě na nábřeží, kasa je vlevo, jen takové okýnko. Najížděcí rampa na trajekt je před vlnolamem. Před tou rampou vpavo necháš autí. Když přijede někdo další do fronty k trajektu, je slušností říci, že jseš před ním, i když ve frontě nestojíš. Oni si stejně pikolící při lifrování na trajekt tebe nalodí, tak jak se jim to bude hodit, třeba jako prvního. Ale je dobré vědět, kde by bylo tvoje místo ve frontě, občas se někdo z čekajících vzteká, že nalodí jiného přednostně. Toto je odpozorováno za léta, co jsem se v Drveniku naloďoval. Ze Sučuraje do Drveniku to je jinak, tam se postavíš na konec fronty, necháš tam auto a dojdeš koupit lístky.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
06. 05. 2019 12:43
Ahoj všem chorvatomilům :-) Mám velkou prosbu, kam na Hvar? Jih nebo sever? Máme rádi zapadlý pláže. Hvar mi chybí do sbírky, jinak mám Chorvatsko skoro kompletní, tak potřebuju poradit ohledně Hvaru. Koukal jsem na google a hezké zapadlé plážičky, jsou na jihu kolem Milny, Zarače a Ivan Doláč. Někde jsem četl, že na severu je více mraků a silně fouká. Tak si nechám rád poradit. Díky za případné tipy :-)
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
06. 05. 2019 13:32
Ivan Dolac nic moc. My tam pojedeme teprve po desáté. Zkus napsat Fous57. On jezdí do Zavaly asi to tam taky nebude špatné.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
06. 05. 2019 14:56
Pokud na té hezké zapadlé plážičce nemá být plno lidí, tak potřebuješ buď loď nebo jet mimo sezónu. Pokud u té zapadlé plážičky má být i zapadlé místo k bydlení tak bych zkoušel nějakou robinzonádu na jihu, ale v téhle době už asi bude problém sehnat místo nebo to bude drahé.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
06. 05. 2019 15:00
Je mi jasný, že na zapadlý plážičce budou lidi, bydlení si zajistím v Hvaru přímo. Ale spíš jestli je lepší na objíždění pláží sever nebo jih.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
06. 05. 2019 19:54
V Hvaru přímo, to jakože v "hlavním městě" Hvaru? A ty plážičky budete objíždět autem?
Já bych tedy volil jih a jako výchozí bod pro takové výpravy raději Zavalu, přeci jen je tam dosažitelnost podobné plážičky lepší než v ID, a to i pěšky.
Jinak pokud budete poprvé na Hvaru tak návštěvu minimálně Stari Gradu a Jelsy a výstup na Sv. Nikolu bych považoval skoro za povinnost smiling smiley .
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
06. 05. 2019 20:10
Taky ceny ubytování přímo v městě Hvaru by byly asi dosti vysoké.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
07. 05. 2019 11:12
Pokud budeš chtít s ubytkem v zapadlé zátoce, tak od Sučuraje po Gromin Dolac na jižní straně, něco i na severní. Když pojedeš ze Sučuraje na Jelsu, je spousta ukazatelů do zátok. Ale na ubytko se poptej cestou ve vesničkách, domácí tam většinou bydlí, či tě nasměrují. Můžu v SZ poslat odkaz na jednu českou agenturu, co ubytko v zapadlých zátokách na Hvaru nabízí a sám jsem ji jednou vyzkoušel.
Pozor, do mnoha zátok s baráky se autem nedostaneš, jsou tam závory a soukromí si tam střeží. Pokud přijdeš pěšky, netváří se také moc nadšeně.
Ideální je člun, ubytovat se třeba v té výše uvedené Zavale a opušťěné zátoky navštěvovat s člunem. Zde platí pravidlo, kdo dřív přijde..., a i když se ti povede být na pláži první, stejně se ti je tam schopna bezohledně vetřít polská svoloč.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
07. 05. 2019 16:04
A co odbočit v Gdinj na jih - zátoky Torac, Tvrdi Dolac, nebo ještě zapadlejší Skozanje, Lučica, Rapak, Veprinova...?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 96
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.