Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na HVAR??? (2)

Autor admin 
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
05. 10. 2015 22:08
Zdravím Hvaráky,
pokud si chcete zavzpomínat na léto a máte rádi tu méně civilizovanou část ostrova Hvar, tak se s námi můžete pokochat přírodou a mořem na jihovýchodní straně Hvaru, kde jsme letos v srpnu pobývali v zátoce Veprinova.

[www.rajce.net]
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
06. 10. 2015 09:26
Jitko, hezké fotky. My jsme na té křížovatce, co je na třetí a čtvrté foto, jeli bohužel doprava. Tak jsme zátoku napřed zkoukli z druhé strany a pak teprve dojeli do stejného baráku. Jen lidiček tam bylo o hodně méně.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
06. 10. 2015 09:43
... Waja, všechny fotky jsou krásné ... příroda je krásná, fauna, flora, moře, počasí ...
... nejkrásnější ( ale to je můj subjektivní pohled ) jsou pak fotky č. 211 až 214 ...
smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
07. 10. 2015 07:53
V zátoce Veprinova jsme byli před dvěma lety. Bydleli jsme v tom domku pod váma. Ale zaujala mě terasa u rybárny. Že by tam byla hospůdka? V roce 2013 tam ještě nic takového nebylo, jen domek místních rybářů. nejbližší hospodůdka byla v zátoce Tvrdni Dolac.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
07. 10. 2015 10:20
Romans
jojo, ta hospůdka tam byla letos úplně nově otevřená. Provozovali ji místní, co v tom domku bydleli se svým synem. Každý den večer vyráželi člunem natahovat sítě na ryby a ráno pak jezdili na výlov. Kolem desáté dopoledne vyndavali úlovek z lodi v přepravkách na molo, vybrali větší ryby, které pak večer grilovali pro hosty. Ty zbylé pak buď prodávali, nebo pustili zpět do moře. Já jsem si šla vybrat rybku, kterou mi pak večer ugrilovali, takže byla zaručeně čerstvá. Když měli večer víc hostů, kteří tam začali chodit i z vedlejších zátok, tak jsem měla pocit, že nestíhají. Mladej tam měl nějakého pomocníka, opravdu se snažili. Ale bylo vidět, že v tom kšeftu ještě neumí moc chodit. Nevím, jestli se jim to vyplatí a jestli vydrží. Ale bylo to fain, když jsme mohli zajít na večeři jen pár kroků od našeho apartmánu. Jen pivo tam měli dost drahé - 20 kuna za půllitr lahvového Karlovačka, točené neměli.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
13. 10. 2015 19:41
Tak jsem "pustila do světa" další fotoalbum z našich letošních cest po ostrově Hvar, tentokrát jsme se procházeli některými severovýchodními zátokami ostrova.

[www.rajce.net]
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
13. 10. 2015 20:19
Prosím, kdo ví, co je to za objekt a k čemu slouží?

[www.rajce.net]
[www.rajce.net]

A mám další prosbu, kdo by věděl, co je v pozadí za místo? Koukám do mapy, ale nedokážu posoudit, zda je to ostrov Brač, nebo pevnina?

[www.rajce.net]
[www.rajce.net]
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
13. 10. 2015 20:56
to je Brač, ako vyšitý.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
13. 10. 2015 22:58
waja,
je to opravdu Brač a uplně vlevo na tom pohoří ta klikatá čára je silnice, která končí skoro až nahoře bílou budovou.
Když jsme při cestě do Jelsy zastavili v Pitve a fotil jsem si dole malý kostelík, všiml jsem si té klikatice.
Dalekohled zůstal na apartmánu, tak jsem pro přiblížení (60x) použil fotoaparát. U té budovy stálo zaparkovaných několik požarních aut (jedno zrovna přijíždělo), takže asi nějaká předsunutá požár.stanice ohledně možnosti požáru v těchto kopcích.
Foto bohužel nemám, bez stativu se to nedalo udržet.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
14. 10. 2015 10:07
wajo, takto se staví baráky ve Středomoří a už i u nás. Odlije se z betonu deska, pak pilíře a na ně další deska. Mezi pilíři se to vyzdí tvárnicemi. Má to výhodu v tom, že je možné vyzdít mezi stropema a podlahou cokoliv, protože nosné jsou pilíře. No a pokud se stavba začne a nedokončí, vznikne toto.
V Pokriveniku jsem se byl také podívat, bohužel né až u té hezké pláže, jen jsem na ní koukal od hotelu.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
22. 10. 2015 20:47
Posílám odkaz na obrázky z naší procházky kolem zátok na jižní straně ostrova Hvar, tentokrát směrem k robinzonské zátoce Kozja:

[www.rajce.net]

Jako každý rok, jsme navštívili také tu civilizovanější část ostrova:

[www.rajce.net]

[www.rajce.net]
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
28. 10. 2015 12:16
A je to tady, jako každoročně. Jak se začne kazit počasí, vyrukuje waja s fotogaleriemi netušuíce, co tím způsobí. Vždy si povídám, neotvírej to, víš jak to dopadne. Ale....je to marný, je to marný, je to marný.

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
28. 10. 2015 12:47
Fousi, dík za pochvalu, ještě všemu není konec. Mám v záloze další materiál. yawning smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
28. 10. 2015 17:18
Fous 57 napsal(a):
-------------------------------------------------------
Vždy si povídám, neotvírej to, víš
> jak to dopadne. Ale....je to marný, je to marný,
> je to marný.

Ale . . . je to příjemný, je to příjemný, je to příjemný, thumbs upthumbs upthumbs up
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
28. 10. 2015 18:07
Dnešní volný den mi dal prostor pro zpracování dalšího našeho fotopříběhu, tentokrát tak trochu pohádkového:

[www.rajce.net]

Fousi: otevři to a Mirusi: pokochej se hvarskými krajinkami yawning smiley

Pro Zahajského: možná je to pro vás další tip pro příští rok na průzkum hvarského terénu smiling smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
28. 10. 2015 18:15
waja..paráda thumbs up
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
29. 10. 2015 09:43
Wajo, máš pravdu. Občas by to opravdu chtělo zastavit a vylézt z auta. Né jenom projíždět. Říkám to pořád dokola, Hvar je asi nevyčerpatelný, stále je kam se jet podívat.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
31. 10. 2015 13:43
Tady jsou nějaké fotky - září 2015 Stari Grad

[www.rajce.net]
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
02. 11. 2015 19:42
Pozrete a nastudovane :-) vdaka za vsetky infosky
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
13. 11. 2015 10:29
Po vzoru waji jsem sesmolil malou reportáž z jednoho neplánovaného výletu po Hvaru. Zajeli jsme do Humace to tam okouknout. Narazil jsem na ceduli Spilja, tak jsme se po cedulích vydali. Výsledkem byla cesta po hřebeni ostrova až nad Zavalu a tam sjezd k tunelu Pitve na jižní straně. Adrenalinu jsem si užil hodně, hlavně se sjezdem dolů k tunelu.
Z kopečku za Humacem jsou krásné výhledy. Trochu to kazí opar.

Pohled k nejvyššímu "kopečku" ostrova

Kuk směr Brač

Cesta na hřebeni je přímo luxusní


Pohled směrem k jihu

Někde tam dole je "Fousovo" (Zavala)

Snad i tu nějakou spilju jsme viděli, sice jen jako díru do skály

A teď šupem dolů

Někde to cestou dolů vypadalo takhle, někde i podstatně hůře

Některé "vracky" byly i ostřejší, musel jsem je najíždět naněkolikrát,

Už na asfaltu pod tunelem a odtuď jsme přijeli

A tady je celá trasa z Humače.

avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
13. 11. 2015 16:25
Tou samou trasou jsme se vydali z Humace i my letos, ale po projetí většího úseku jsem zavelel k ústupu, neměl jsem jistotu, že tento terén zvládneme našim přibližovadlem. Asi jsme udělali dobře. Mít SUV, pokračovali bychom, ale takto....raději ne.Výhledy fenomenální,měli jsme to bez jakéhokoliv oparu nad mořem, tak někdy kolem 11.hod. Určitě ne naposledy.

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
13. 11. 2015 19:21
... pane jo, a co kdyby ses musel vracet ... kde se otočit ... ?
já se raději vrátil po této cestě ... [www.youtube.com]
smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (13. 11. 2015 19:26).
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
13. 11. 2015 21:28
Tak když jsme poprve přijeli na Hvar a jeli ze Sud. do Jagodne zaujala nás vývěska na Humac a tedy hned tam vyjeli. Podívali se a vydali se tou cestou jako Zahajskej. Jenže časem se nám to moc nezdálo a vidina celé dovolené před náma, tak jsme to obrátili. Pak už jsme tam nikdy nebyli, ale jedni známí z kempu v Jagodne to sjeli s karavanem. No téměř neuvěřitelné.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
14. 11. 2015 17:02
... trochu moře pro ty, kdo to potřebují ... yawning smiley
[www.rajce.net]
smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
14. 11. 2015 19:13
Já když to tenkrát jel, tak jsem taky nevěděl, kde skončím. Prostě jsem jel furt po hřebeni. Pak byla najednou křižovatka s malou dřevěnou cedulkou s nápisem Zavala dolů z kopce. A tam právě začal ten správný adrenalin. Asi 14 dní před naším příjezdem proběhlo na Hvaru něco málo prudkých slejváků a v té cestě dolů bylo místy vyryté vodou koryto, tak 30cm hluboké, i více. Vyplavené velké šutry, takže jsem musel mockrát zastavit, šutry odklidit, pak si sednout na bobek jak golfista před závěrečným úderem na jamku a najít optimální stopu. Stejně jsem si několikrát škrtnul. Otočit se nebylo kde a couvat to zpět do kopce už vůbec. Po dojetí k asfaltu jsem byl vyklepaný jak startka. Dle mého, jet to opačně je asi jednodušší.
Vranko, karavanem si to nedokážu představit, ale prý to takhle dělají, protože se s obytňákem nevejdou do tunelu.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
14. 11. 2015 19:42
... ať si prší ... stejně vyjde ... yawning smiley
[www.rajce.net]
smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
15. 11. 2015 13:56
... hlava ohaře, nebo šutr ? ... yawning smiley
[www.rajce.net]
smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
16. 11. 2015 15:01
Poprosím osobné skúsenosti s hotelom ARKADA - Stari Grad , mám pár hodín na potvrdenie predbežnej rezervácie. Všetky plusy, mínusy okolie, pláže ..... ĎAKUJEM.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
16. 11. 2015 15:44
Na recenzích CK Invia máš několik "osobních skúseností" desítek lidí s hotelem, někdy od roku 2012 do současnosti.
Nejde sem nějak zkopírovat adresa, ale ty to najdeš.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
16. 11. 2015 16:28
ďakujem, to je prečítané, ruším tu rezervačku
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 104
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.