Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na HVAR??? (2)

Autor admin 
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
12. 05. 2013 17:48
Nahoře ve vesnici je nějaký market, dole, asi 3 minut chůze od vašeho ap. je pekárna, otevřená denně a v podvečer zajíždí do přístavu auto se zelinářem. Jinak si nakupujeme cestou do Jelsy, ale kolik je toho potřeba, že?
Jinak ta pizzerie a konoba Davor.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
12. 05. 2013 19:19
To Fous 57.
Děkuji ti za informace, ještě se zeptám. Máš nějaký tip na výlet po ostrově - Stari Grad, Jelsa, Hvar už jsme absolvovali a rádi se tam určitě vrátíme, ale spíš nějakou zajímavost. Díky
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
12. 05. 2013 19:25
Jo a Firemane, kousek od našeho apartmánu je restaurace Stella Mare, mají i své webstránky a dělají dobře dary moře. Cenově trochu výš.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
12. 05. 2013 19:46
... pánové, pač jsem mj. dospával včerejší setkání přátel Jadranu v Doksech, odkud jsem se vrátil do Vyškova ve 22,15, tak jsem Vaši debatu zaregistroval až nyní ... kdybych věděl o nabídce Fousa57, tak jsem se zastavil kolem 22,00 v Brně na štatlu a splkli jsme o Hvaru a jiných krásných místech jižně od nás ...
... tímto se přidávám k uvítacímu výboru Fousa57 zde ...na Foru ... ahoj
smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
12. 05. 2013 19:56
Já su slušný a ve 22 se už držím máminy sukně, ne abych pabózňal po štatlu mezi morčatama a čekal na nějakó čórku.

Ale mohli jsme hodit řeč. Ale žádné debatě se nebráním, na tohle téma móóóc rád. A díkas za uvítačku, rádi se budeme účastnit všeho možného. Však aj do Vyškova jezdím služebně.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
12. 05. 2013 21:25
Ahojte. Taky jsem už velký kus Hvaru viděla - jižní i severní. Ale takové krásné fota nemám, jak třeba tady tento fórista z PF. Byl v Zavale v kempu, a kolik procestovali s 2 dětmi - klobouk dolů. Ale je to zdatný sportovec, a tak asi vede i své děti, Už od malička šplhá i s dětmi všude možně po skalách. Odkaz: Zavala a výlety: [www.cro.pl]

Výlet - Kajakem na Ščedro: [www.cro.pl]

Mimo jiné...určitě doporučuji výlet z města Hvar přes Brusje do Stari Gradu - nebo naopak. Nádherné výhledy a rozhledy.
A taky kdo připlouvá na Hvar pořád jenom ze Splitu...nezná většinou vůbec zátoky od Sučuraje směrem na Jelsu - po obou stranách Hvaru. Nádhera a klid.

A všichni hledají tento dům v Gromin Dolac - i já jsem si ho minulý rok našla. Až zajedu ještě na Vis, tak pak možná někdy tam - na klidnou dovču...smiling smiley

Zdravísmiling smileyR.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
13. 05. 2013 08:39
Historickou, nebo přírodní? Těch prvních není zase až tak moc, ale pokud máš člun, tak určitě zátoky na obě strany od Zavaly, potom na druhé straně ostrova Mudri Dolac, je to kousek i do SG. Krásné koupčo na skalách s přístupem do hl.vody, výhledy na Brač a sev.část Hvaru směrem k Vrbosce. Kára se nechá zaparkovat ve stínu v osadě a po novém /v noci osvětleném chodníčku/ dojdeš na výběžek, kde je již popsané, možno i bez textilu.
Jinak vždy jedeme Pakleni otoci z Hvaru vodním taxíkem na Štipansku, první zastávka Jerolim, ale ten je více FKK. Nádherné skalní placany, procházka po stezce kolem ostrova, super voda. Večer potom na Španjolu /pevnost nad Hvarem/. Nemusíš pěšky, dá se tam zajet autem, parking v hájku u pevnosti bez poplatku. Jinak i ve Hvaru vím o místech, kde se dá parkovat bez placení a centr.parkingu celý den. Chce to jen trochu přivstat a na prvním rondelu doleva a tam mezi zástavbou se vždy něco najde. Kolem školy, kde školník chová neskutečnou smečku koček,dolů k přístavišti a po chodníčku kousek do centra. Spousta kavárniček a plno Taliánů, co chodí po pařbě na první presso.
Jinak každá zátoka stojí za návštěvu, záleží jen na přístupové cestě a schopnosti vozu zdolat, některé jsou spíše na offroad, ale při opatrné jízdě se dá.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
13. 05. 2013 18:12
To Fous 57:
Díky za inspiraci, určitě něco takového podniknem.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
13. 05. 2013 20:07
To Fireman:

Maličkost, rádi se podělíme, už jsme tady něco prolezli. Sem se dá jezdit století a neuvidíš vše. Nechápu ty neumětely, co posuzují"Jugošku" podle sežraných konzerv a vypitého piva v PET lahvi a v zásadě ani nevědí, kde byli. S nimi zbytečná debata. Jenom kydají hnůj a neumějí se chovat. Za celou dobu, co se jezdíme, jsme neměli jediný problém s domácími a že jsme jich poznali. Když přijíždím do země,která má i mírně odlišnou kulturu, jsem zde host a jsem povinen tyto zvyky ctít, i když mohu mít jiný náhled na věc.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
13. 05. 2013 22:56
To Fous 57:
plně souhlasím, jedním z mnoha důvodů, proč mám tolik rád Chorvatsko, je i to, že jsem schopen si popovídat s místními lidmi a že jim dobře rozumím.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
15. 05. 2013 11:10
Už je to tady, už je to tady, dnes jsem obstaral lasičky v potřebném objemu. Vždy první známka blížícího se odjezdu.Začíná mi popraskávat pokožka mezi prsty rukou a pomalu vyjíždějí plovací blány. Budou sice překážet na kole, ale my to vydržíme.

Horší je to v okamžiku, když v místech, kterým ostravaci říkají lica, dochází k rupturám pokožky. Každý žábra nechápe.....Ale naštěstí až těsně před cestou a celníci už tam nebudou........
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
18. 05. 2013 12:24
už se opět těšíme. jedeme tentokrát přes CK Victoria do hotelu Lavanda ve Starém Gradu. Předloni Arkáda. jinak na Hváru již několikrát a max spokojenost. dcerka si vyzvedne 28.6. vízo a hned vyrážíme na cestu autem. čistě náhodou dotaz - nejede někdo taky přes uvedenou CK a v tomto období 29.6. - 6.7. ? a s dítětem kolem 7 let? pak ještě budem operativně řešit prodloužení dovči o pár dní. a to buď ještě na Hváru nebo někde na vnitrozemí. uvažujeme i o Plitvických jezerech.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
18. 05. 2013 12:30
Ahoj,
v Arkáde sme boli v r.2009-ale na prelome máj/jún.Ľudí bolo na pláži málo,paráda.....
Nemáš skúsenosť ako je to s "narvanosťou" kamienkovej pláže pod Arkádou v sezóne?
Radi by sme sa tam ešte vrátili počas sezóny,len sa obávame davov ľudí .
vďaka.....smiling smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
18. 05. 2013 13:17
my tam byli v srpnu (aug) a nebylo to tak strašný. lidi tak akorát. prostě nebylo přeplácáno. ale my stejně jezdili na jiný místa. pod hotelem arkada jsme byli snad 2x dopoledne.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
18. 05. 2013 13:18
Mám dotaz ohledně půjčení auta na ostrově Hvar.
Letos jedeme na Hvar už poněkolikáté, vloni jsem měla cíl zdolat jakýmkoli způsobem vrchol Sv. Nikola. Jelikož manžel má problém se zády při delší chůzi a já si sama v žádném případě netroufnu, tak jsme se snažili maximálně přiblížit autem. Skončili jsme těsně pod vrcholem u konoby Kolumbić (už jsem to tady před časem popisovala). A já, když si něco usmyslím, tak se nerada vzdávám. Letos první týden budeme na ostrově pobývat blíž k civilizaci - nedaleko města Hvar, tak chceme prozkoumat místa, kde jsme ještě nebyli, máme už docela slušný seznam, stejně to určitě za letošní dovču opět vše nezvládneme. Když jsem na náš seznam připsala Sv. Nikolu, tak to můj muž přeškrtl, prý už jsme tam byli. Já se ale nespokojím s tím, že jsme byli půl kilometru od vrcholu, a manžel odmítá znovu zkoušet, co naše auto vydrží, ani s tím, že ten poslední úsek už dojdu sama pěšky. Proto mne napadlo, že je možné si nějaké auto půjčit v půjčovně (po ostrově jsem viděla jezdit taková ta barevná malá autíčka s místní SPZ). Ale nemůžu na internetu najít žádný bližší odkaz na půjčovny. Našla jsem jen, že jsou ve Stari Gradu, Vrbosce, Jelse a ve Hvaru, ale nemají tam žádné podmínky, ani ceník a nabízejí klasická silniční auta. Zatím o tom nápadu doma neříkám, jen hledám možnosti, mám obavy, že by mne manžel vysadil ve Sv. Nedjelji s baťůžkem s pitím a poslal by mě nahoru samotnou, když o to tolik stojím moody smiley

Nemá někdo s půjčením autíčka na ostrově zkušenost?
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
18. 05. 2013 15:19
... Waja ... ve Starim Gradu, Ve Hvaru i ve Vrbosce ... jsem viděl půjčovny VW brouků upravených i jako bugyny ...
první dvě fotky jsou od půjčovny ve Hvaru ( kousek od náměstí )
další 3 fotky jsou z Vrbosky ( Rent car je za lodní čerpačkou )
telefonní čísla by mohla být platná ...
[www.rajce.net]
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
18. 05. 2013 19:07
potvrzuji. ty brouky tam fakt mají. viděl jsem v půjčovně ve starem gradu vedle hlavního obchodu marketu
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
19. 05. 2013 17:15
to waja,
tady mas odkaz i s cenama
[hvar.lukarent.com]
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
19. 05. 2013 20:44
Díky za odkaz, sice ceník těch brouků tam není, ale mám alespoň jakýsi tip. Nedokážu si z ženského pohledu představit, jestli se dají s takovým autem projet makadamové cesty po ostrově, případně požární cesta od Sv. Nedjelji. A také se mi cena půjčovného na jeden den zdá dost vysoká (předpokládám, že cena je bez paliva). I když v Chorvatsku za běžný výlet lodí, který nabízejí některé agentury se zaplatí o dost víc.
Tak mám o čem přemýšlet. Definitivní rozhodnutí padne asi až na místě činu, je potřeba to pořádně promyslet a případně maximálně využít půjčené auto a projet s ním více míst na ostrově. S manželem to zatím probírat nechci, protože on moje nadšení pro dobrodružství sdílí až, když je už po všem a už se nemůže nic nenadálého přihodit. Kdybych se držela jen jeho teorie, tak jsme nikdy k moři autem nevyrazili, a už vůbec ne na ostrov Hvar. Díky tomuto fóru a radám zdejších uživatelů letos vyrážíme autem už devátý rok, na Hvar pošesté. Doufám, že to i letos zvládneme bez problémů.
avatar
mdr
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
19. 05. 2013 22:45
Tak jsme se rozhodli podruhé pro dovolenou na Hvaru, tentokrát v Zavale. A tak řeším otázku: přes Split nebo přes Drvenik? Radši přes Split, ale chci se zeptat zkušených, jak dlouho před odjezdem trajektu ze Splitu je potřeba tam být, abychom ho stihli a nezůstali na pevnině, protože jsme se už nevešli? Chtěli bychom stihnout v pondělí 24.6. trajekt v 11:00 nebo ve 14:30 a taky se případně trochu porozhlédnout po městě. Díky
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
19. 05. 2013 23:19
mdr, myslím, že v ten datum, který uvádíš Ti stačí být na mole cca půl hodiny před odjezdem. Sezóna teprve začne. Já jsem byl 8.7. 2012 hodinu před 17tým trajektem a byl jsem v koloně asi 20tý.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
20. 05. 2013 10:23
Hmmmm, minulý rok jsme byli na Hvaru v ID a jeli jsme TAM z Drveniku-Sučuraj a ZPĚT Stari Grad-Split. Stihli jsme ranní trajekt, který jel z Drveniku myslím v 7:00, na mole jsme byli nějak po 6:00 a naprosto v pohodě. Cesta ze Sučuraje do ID pěkná, nebylo kam spěchat, pohoda. Ale pokud chcete vidět Split, tak pak to chápu. smileys with beer


mdr napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak jsme se rozhodli podruhé pro dovolenou na
> Hvaru, tentokrát v Zavale. A tak řeším otázku:
> přes Split nebo přes Drvenik? Radši přes Split,
> ale chci se zeptat zkušených, jak dlouho před
> odjezdem trajektu ze Splitu je potřeba tam být,
> abychom ho stihli a nezůstali na pevnině, protože
> jsme se už nevešli? Chtěli bychom stihnout v
> pondělí 24.6. trajekt v 11:00 nebo ve 14:30 a taky
> se případně trochu porozhlédnout po městě. Díky
avatar
mdr
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
20. 05. 2013 11:09
Když jsme jeli před dvěma lety do Bogomolje, tak jsme taky jeli z Drveniku, ale do Zavaly nebo ID se mi to zdá být lepší ze Splitu, než jet přes Makarskou na Drvenik a pak projíždět skoro celý Hvar zpátky (předloni jsme si ho projeli, takže tu silničku znám a nebojím se jí ;-). Taky chceme zkusit zase jinou cestu ;-) A vyjíždět budeme 24.6. ráno od Plitvických jezer, kde budeme nocovat.

Bude to asi věčné dilema mezi kratším trajektem z Drveniku a delší cestou autem vs. delší trajekt ze Splitu a kratší cesta autem ;-)
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
20. 05. 2013 15:12
Já vyjíždím z domu kolem páté ráno a ve Splitu (900km) jsem byl v 16 hod. Po 11 hodinách jízdy byly 2 hodiny na trajektu jako balzám. Jen jsem chodil po lodi a koukal kolem. Pak už jen 20 km po ostrově po vylodění. Asi nebudu měnit, Hvarských silniček si užiju za dovolenou dost.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
20. 05. 2013 17:07
... na Hvaru jsme byli 4 x a po každé, jak píše Bomiňo ... přes Split,
pravda, je to dražší než přes Drvenik ... ale po nonstop toho mám u Dugopolje plný kecky ...
jednou mi trajekt před polednem ujel 20 minutami ...
jednou jsem byl ve Splitu naštěstí o hodinu a půl dřív před odjezdem, takže když mi spadlo přední sklo u řidiče do dveří, tak jsem stačil přivolat žlutýho anděla, který vše spravil a i trajekt se stihnul ...
předposledně jsem před ranním trajektem ( před pátou ) dojel s desetiminutovou rezervou ... jak jsme koupili lodní lístky tak už se najíždělo ...
minule ranní trajekt ... příjezd v pohodě ...
smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
20. 05. 2013 17:16
Já jsem jezdil na Hvar tam i zpět přez Drvenik. Tahle cesta je naprosto v pohodě.
Ale až tam pojedu zase příště, tak už budu volit cestu ze Splitu tam i zpět, protože po 1000 km je opravdu lepší se 2 hodinky zklidnit na trajektu, než se pak plahočit po celé Makarské a přez celý Hvar.
Takže souhlas jak píše Bomiňosmileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
20. 05. 2013 17:33
Na Hvare sme boli 2x-raz tam aj späť cez Drvenik,druhýkrát späť do Splitu a naozaj pohodová cesta.
Ak ešte na Hvar pôjdeme/dúfam,že určitesmiling smiley/ tak pôjdeme na trajekt zo Splitu.Po nočnej jazde je to naozaj lepšia voľba.thumbs up
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
20. 05. 2013 20:10
přesně tak. i my opět pojedeme ze Splitu trajektem. odpočinek po dlouhé cestě se bude hodit. ale možná uvažujeme , že pojedeme na Plitvická jezera, kde přespíme a pak další den dojedeme do Splitu na trajekt. snad tam seženeme přespání. pak to tam okoukneme, možná vykoupeme. akorát nevím, v kolik cca bychom tam dorazili, když vyjedeme z Práglu kolem 9-10hod. dřív to nejde, dcerka vyzvedává ráno vízo a pak hned fičíme.
avatar
mdr
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
21. 05. 2013 13:35
Díky přátelé za názory. Takže to vypadá, že se není čeho obávat. Máme plánovaný nocleh z 23. na 24.6. ve Smoljanaku u Plitvických jezer, ráno až se vyspinkáme a nasnídáme tak vyrazíme do Splitu. Pokud se nám podaří vyjet dost brzo, mohli bychom stihnout trajekt v 11:00, pokud ne, ve 14:30 vyplouvá další. A kdyby ani ten ne, tak další v 17:00.

Takže ahoj 24.6. ve večerních hodinách v Zavale!

Mirek Dr.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
21. 05. 2013 15:35
Tak my jezdíme kolem 18 hod. z Brna a obvykle stíhám první, nebo druhý trajekt z Drveniku. Je pravdou, že odpočinek není dlouhý, ale pokud jsem v Drveniku kolem 6 ráno, hodím na molu malou chrupku. Už se mi ale stalo, že se silnička na Hvaru tak nějak začala vlnit, tak honem zastávka a tělovýchovná chvilka.
Většinou v Sučuraji po vylodění zaparkuji ve městečku a nechám všechny, aby odjeli. Několikrát se přihodilo, že jsem jel ve štrůdlu, a to se děly věci. Nedočkaví Slovinci předváděli balkánrallye a najednou hup ze srázu a jen zadek trčel do cesty.
Letos asi po mnoha letech pojedeme ze Splitu, pokusím se stihnout první ranní trajekt a v Zavale být na ranní koupčo. Pak už jen travarica s domácím a dobrou noc. A časné ráno z paluby trajektu je mocný zážitek.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 204
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.