Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na HVAR??? (2)

Autor admin 
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
23. 08. 2012 06:46
Pravdu díš sokolíku. Za 8. hot smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
23. 08. 2012 07:13
Ajax je zřejmě ze slušného oddílu, v červnu do ID, v září do Gradacu yawning smiley. Ale Hvar není tak daleko, tak když ti bude smutno, víš co dělat... spinning smiley sticking its tongue out.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
23. 08. 2012 12:18
Martin 77. Jelikož jedem s mladýma a s vnučkou tak bude asi veselo. Jinak dělám pod synem a každý tvrdí že mě přeplácí tak že dělám Chorvatsko dvakrát ročně. Výhoda LPG. Cesta vyjde na pulku.thumbs up smileyhot smileyhot smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
23. 08. 2012 12:44
ajax napsal(a):
-------------------------------------------------------
> tak dělám Chorvatsko
> dvakrát ročně. Výhoda LPG. Cesta vyjde na
> pulku.thumbs up smileyhot smileyhot smiley

Ale zase ta servisní příprava před první jízdou do Hr u těchto vozů je strašně dlouhá, slyšel jsem, že i několik měsícú ! thumbs up smileythumbs up smileythumbs up smileysmileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
23. 08. 2012 15:23
... Míro ... a ta díra v ledu stačí na průměr udice
... ty čudle, co se Ti podaří dostat na háček ... tama jistě projdou smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
23. 08. 2012 22:06
Třicet cm není čudla, aspoń tedy při chytání z břehu a dala se oproti tomu Tvému žralokovi dát i na gril !



Ta malá černá je návnada na větší a velké !


avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
23. 08. 2012 22:52
jóó návnada.... ta velká to muselo bejt alespoň 40 Kuna thumbs up smiley To známe od Bohouše v Chalupářích thumbs up smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
24. 08. 2012 07:10
Ta velká, to nebylo 40 Kun, to byla ta potvora, která mi stáhla prut do moře, když jsem jej měl jen tak položený na břehu.
Byl jsem nas..ný, proto tak brutální usmrcení, bylo to hned druhý nebo třetí den po příjezdu. Těď už povolená cívka a prut v ruce.

Když víš jak, je to brnkačka.


Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
25. 08. 2012 18:23
Mirus
Jestli jste úhoře snědli, jakým způsobem jste ho připravovali?
Dostali jsme takové tři kousky a všichni nás přesvědčovali, že úprava na" brudet" je to pravé. A ještě je tam jedí se špagetami? Další neznámá.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
25. 08. 2012 21:42
Vranko vidím, že stojíš před stejným problémem jako já poprvé. Dělala jsem ho ( úhoře ) na grilu, ale nebylo to ono. Byl tak jako trochu gumový. Tak jsem ho dala ještě na chvíli podusit na pánev a pak to bylo dobré. No a druhý den nám ho přinesl domácí v takové paprikovo- rajčatové "omáčce", která chutnala trochu jako guláš a bylo to taky dobré. Víckrát jsme ho ale nedělali, protože měl moc kostí a ryby nám chutnají víc než úhoř.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
30. 08. 2012 13:14
Vranko,
soused ho dělal na grilu a byl dobrý, ale je to zase jiné maso než ryba.

Odpověď na předcházející příspěvky Bessyho a Zahajskýho je o řádek níže, pouze připomínám, že jedu 13.9. večer a s těmito "válečnými štváči " se už nebudu bavít, tedy aspoň dva dny ! thumbs up smiley

[www.accuweather.com]
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
30. 08. 2012 19:50
... podotýkám ... předpověď uvedená Mirusem po 13.09. je spíš přání a odpovídá vzdálenosti do 1 metru od akumulačních kamen ... smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
02. 09. 2012 16:40
Vranko, před dvěma lety jsme společně s domácím vařili brudet z úhoře. Čím je úhoř větší, tím se hodí víc, nemá tolik malých kostí.... Nevím, jestli si to vše budu pamatovat, ale nejdříve jsme na oleji osmahli hodně česneku a cibule. Dále se přidal rajčatový protlak, červené víno, sůl a koření. Nechalo se to provařit a pak se tam hodil na kousky nakrájený úhoř a k tomu krabi a celé se to dusilo do změknutí ryby. Jako příloha byla kukuřičná kaše. Byla to lahoda, i ti vaření krabi byli super. Nevím, jestli je to obecným zvykem, ale prý se to maso jí normálně rukama. Když jsme kdysi dovezli jako prezent králíka, domácí z něco taky dělala brudet a taky jsme ty kousky masa s kostí jedli rukama. Ten králík byl pro změnu s bramborovými noky spinning smiley sticking its tongue out No a takhle vypadal výsledek vaření úhoře thumbs up

Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
02. 09. 2012 20:54
[mildous.rajce.net]
... nebo do remosky, trochu oliváče,koření...a je to. Páteř šla ven i s kostičkama.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
08. 09. 2012 19:47
... smileys with beer





... a ještě pár obrázků z cesty ... z gradu Hvar na Pakleni otoci ... yawning smiley
[img9chybny-odkaz-rajced0903] [img9chybny-odkaz-rajced0903] [img9chybny-odkaz-rajced0903]
[img9chybny-odkaz-rajced0903] [img9chybny-odkaz-rajced0903] [img9chybny-odkaz-rajced0903]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (08. 09. 2012 20:23).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
09. 09. 2012 20:44
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
09. 09. 2012 21:04
Bessy, super fotkythumbs up, byli jsme v Humacu vloni:
[wajachybny-odkaz-rajceChorvatsko_2011_-_ostrov_Hvar_-_osada_Humac]

tu fotku z interiéru kostela jsem si dovolila trochu upravit, bylo mi líto, že na ní nic není vidět:

[www.q3.cz]
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
09. 09. 2012 21:07
Bessy ty pohovečky nemají chybu. Taky jsme podobné gaučíky obdivovali ve Vise ale bylo přeplněno. To vy jste přijeli asi záhy.

Mirus, Michalhk.
Máte pravdu. Manžel jednoho zkoušel jen na pánvičce ale to nebylo ono. Pak jsem vedla hovory s místními kuchařkami a jedině brudet pro úhoře střední velikosti. Velké na gril.
Došlo i na ty ruce jak je vidět. Manžel je chtěl dovézt domů ale to jsem zavrhla, jelikož jsme neměli ledničku. Představa,že z jakéhokoli důvodu nás něco na cestě zdrží a z ryb nebude, nic nepřipadala v úvahu.Vařila jsem já podle instrukcí jako poslední dovolenkovou večeři. Doma jsem zkoušela z jiné mořské ryby ale již to nebylo ono. Ale musím říci, že to masíčko na samé špičce bylo sice samá kost ale úplně delikatesní.
Měla jsem oliváč, pak ryba pokapaná citronem, nakrájená rajčata,pepř,sůl,bobkový list. A nemíchat jen hrncem potřásat. Jak píše znalec Mildous i ta remoska by byla dokonalá. No a vínem jsme zapíjeli.
Ale ti krabi to taky není k zahození. Ještě mě překvapilo, jak nám je jedna paní co jsme u ní kupovali olej a víno chtěla vyměnit za víno.jen ať jí je prodáme.
A příště již budu vařit na správném vláknu.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
10. 09. 2012 14:43
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
16. 09. 2012 22:27
V červnu jsme tu rozvíjeli diskuzi, kudy se dostat autem na sv. Nikolu. Byl to můj letošní tajný plán, který jsem hodlala realizovat až na místě činu během výletu po ostrově Hvar.eye rolling smiley
Dle vašich návodů jak a kudy, jsem tuto cestu při srpnové dovolené na ostrově pečlivě naplánovala. Měla jsem připravený i pamětní kámen s datem akce, který jsem chtěla zanechat na vrcholu sv. Nikola. Vyrazili jsme s manželem na výlet po ostrově a on netušíc, co se na něho chystá, odbočil na mojí prosbu z hlavní silnice před tunelem na cestu pod záminkou, že si bych si ráda nafotila tu nádhernou krajinu. A směrovka ke konobě Kolumbič nám ukázala cíl cesty. Sice jsem si při jízdě po kamenité cestě vyslechla kritiku, že nemám soucit s naším autem, ale cestu místy střídal asfaltový povrch, takže jsme úspěšně dojeli až ke konobě. Už jsem neměla to svědomí, tajit svůj plán, tak jsem prozradila svůj dlouho plánovaný cíl. Podmínkou dalšího pokračování jízdy autem bylo ze strany mého muže občerstvení v místní konobě. Stůl byl prostřený, nabídka travarice, vína, smokví a dalšího pití byla k dispozici, ale nikde ani živáčka. Barák včetně kuchyně byl otevřený, netroufli jsme si vstoupit dovnitř, a ani na hlasité zavolání se nikdo neozýval. Čekali jsme dobrou půlhodinu, ale nikdo nepřišel. Takže jsem prohrála, v odpoledním vedru pokračovat v cestě pěšky bylo dost riskantní, tak moje dlouho plánovaná výprava skončila těsně před vrcholem. Ke své spokojenosti jsem pořídila dostatek fotek a díky momentální špatné viditelnosti směrem na jižní stranu ostrova jsem ani nelitovala, že jsme nedosáhli vrcholu. Celkově jsem zhodnotila výlet jako velice vydařený, jen jsem se při zpáteční cestě "modlila", aby naše autí vydrželo. eye rolling smiley
Jako "třešničku na dortu" jsme dostali po příjezdu do našeho místa pobytu od domácích vysvětlení, že je zvykem za takovéto situace, kdy v konobě nikdo není, zavolat na uvedené číslo telefonu. Až pak jsem si uvědomila, že na prostřeném stole byly položené i vizitky s telefonem na majitele konoby. Kdybychom se řídili podle hesla našich domácích, že co je na stole je všech, tak bychom ani zpátky nedojeli, protože toho pití tam bylo opravdu dost. yawning smiley

[www.q3.cz] [www.q3.cz]
[www.q3.cz] [www.q3.cz]
[www.q3.cz] [www.q3.cz]
[www.q3.cz] [www.q3.cz]
[www.q3.cz] [www.q3.cz]
[www.q3.cz] [www.q3.cz]
[www.q3.cz] [www.q3.cz]
[www.q3.cz] [www.q3.cz]
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
17. 09. 2012 08:50
waja, super fotky i povídání. Škoda, že vrchol nebyl zdolán, ale zase o jeden důvod více se na Hvar vrátit. Jestli nám letos vyjde říjnová expedice na Hvar, tak tu Vaši cestu zkusíme, zdá se mi mnohem sjízdnější, než ze Svirče.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
17. 09. 2012 15:47
Díval se někdo v neděli ráno na pořad Nová cestománie - Chorvatsko: Nema problema? Byla to paní Jitka, která provázela ostrovem Hvar?
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
21. 09. 2012 08:49
Ahojte. Tak tak si tam asi nyní žije Mirussmiling smiley - tímto ho zdravím. Trošku fouká, ale jinak bezva počasí.... natočeno včera - koukněte... R.

avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
22. 09. 2012 08:28
... maličká oprava Rero ... na YOU TUBE publikováno 20.09.2012 ... natočeno ... ?
ale jinak Mirkovi přeji alespoň takovou pohodu ... drinking smiley






Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (22. 09. 2012 08:31).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
25. 09. 2012 19:02
Je, nebo byl někdo teď na Hvaru na vinobraní?
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
05. 10. 2012 19:41
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
06. 10. 2012 21:37
Jsou to vše krásné obrázky a určitě krásné zážitky.Nemá někdo obrázky samot a zátoček okolo Žukovy zátoky u S.Gradu tam se nam moc líbilo stále tam scháním ubytování.Ta paní co pronajímala v Rudině baraček jsou tam ty trpaslíci,před pár lety chtěla dovést barvu tak jsme ji tam po večerech pomáhali při vinečku obnovovat natěr nepronajíma.Spíš ani nevím co s ní je změnil jsem na čas lokalitu ,jsem radši blíže k moři tam jsem musel přes 700metru k moři s kopečka a scelou výbavou pro pobýt a dítě v krosně.Nevíte někdo o něčem Dík
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
08. 10. 2012 19:40
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
09. 10. 2012 07:23
To je přesně ona
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
09. 10. 2012 13:59
... je krásná, děkuji za inspiraci, dá li Pán Bůh, tak snad příště ... uvedené stránky jsou práce Admina ( Michala ) thumbs up



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (09. 10. 2012 14:00).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 121
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.