Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na HVAR??? (2)

Autor admin 
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
07. 07. 2022 13:14
Změny v nájezdu na trajekty v Sučuraji . thumbs up

[www2.hak.hr]
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
10. 07. 2022 15:25
Kolegové, trochu poopravím potom, co jsem získal info od domácí v Sučuraji. Nové molo: o jeho využití se uvažuje v souvislosti s nově zvažovanou linkou Ploče - Sučuraj. Využívala by velkokapacitní lodě a přístaviště v Ploče je dostupnější z dálnice. Zároveň by se rušila linka Ploče - Trpanj kvůli dostupnosti mostu. Současná linka Drvenik - Sučuraj by na žádosti místních zůstala v provozu a využívala by stávající molo. Navíc velký trajekt nemá možnost manévrovat v Drveniku.
Je otázka, co by to udělalo se současnou jedinou cestou středem ostrova. Na to není dostatečně dimenzována. To vše se má vyhodnocovat a rozhodovat v nejbližších dnech. Paní je dobře informována, žije v Sučuraji 42 let a tak jsme to spolu probrali. Nikde ovšem není dáno, že to tak bude, ale vše tomu nahrává.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
11. 07. 2022 20:26
Zajímavé, ale asi logické. Ploče má výbornou dostupnost, plaví se větší trajekty a Drveniku jako takovému by se výrazně oddechlo. Samozřejmě druhá strana mince je kapacita vozidel na Hvaru a místních úzkých cestách. O trajektu Ploče-Trpanj v případě komplet vybudovaných příjezdových silnic nemá asi ani cenu mluvit. A kdyby se zrušila linka Ploče -Trpanj tak by Ploče ztratilo zcela svůj účel a to by asi byla škoda, především pro Ploče.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
11. 07. 2022 21:47
Na případné lince Ploče - Sučuraj nevidím žádnou výhodu, snad jen časovou a to jen v případě, že bude jezdit často.

Jinak jen mínusy:
zaplatím na poplatku za dálnici navíc za cca 60 km a při porovnání vzdálenosti trajekt. linky (přibližně stejná jako Split - Stari Grad) bude asi i cena podobná, tedy trojnásobná.

Takže za mne by byla jasná volba Drvenik - Sučuraj, ten jezdí skoro tak často jako v Brně šalina ! thumbs up smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
12. 07. 2022 07:12
To se v tom velkém odpočívadle u D1...Brně, moc dobře nemáte, když vám tam jezdí tramvaje v tak dlouhých intervalechgrinning smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
12. 07. 2022 07:42
Jsme tu, jižní strana, od pátku (8.7.) večer a nemůžu si pomoct, přijde mi že je tu zima, resp.chladněji než jindy... sad smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
12. 07. 2022 11:27
Moře se ochladilo v celém Chorvatsku, Dubrovník před týdnem 28 st. a teď 21 st.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
24. 07. 2022 12:55
Je pravdou, že před moc lety jsem také zkusil split Hvar vs varianta drvenik.
Přišlo mi, že krom ceny, tak i časově podobně lepší.
Cestu ze Sučuraje směr Hvar miluji.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
24. 07. 2022 22:51
Snad to mnoha Hvarákům pomůže.....Při odjezdu trajektem ze SG do Splitu doporučuju minimálně den před odjezdem zakoupit online přes stránky Jadrolinije nebo aplikaci nebo přímo v pokladně v přístavu lístky na trajekt, kterým chcete odjet.
My jsme poprvé co tam jezdíme zakoupili online a udělali jsme velmi dobře, protože páteční trajekt v 7:45 byl v 7 ráno vyprodán, ba co víc, byl vyprodán i další v 11:30. Trajekt Zadar byl pak naplněn opravdu až po vrata.
Nezapomeňte pak podle provozního řádu být v přístavu nejpozději 45minut před vyplutím, u závory na vjezdu ukážete jen lístek s kódem v mobilu.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
04. 08. 2022 21:25
V Sučuraji teď tři trajekty : Laslovo, Brestova a Kijevo (asi měl Bessy hodně báglů) ! spinning smiley sticking its tongue outsmileys with beer

[www2.hak.hr]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mirus (04. 08. 2022 21:31).
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
05. 08. 2022 11:19
Takže pokud pojedu s trajektem s Drveniku,tak je lepší si koupit online lístek,abych nečekal?
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
05. 08. 2022 17:31
To nevím, jak bys tam předjížděl kolonu...
Tak už to vím....Sučuraj - Drvenik nejde koupit s rezervací na konkrétní trajekt...odpověď na otázku č. 4

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bomiňo (05. 08. 2022 17:44).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
07. 08. 2022 21:59
Je to tak, loni to zkoušel nějaký namachrovanec s meďourem, ZL registrace. Suverénně se natlačil dopředu a mával tam papírkem a hulákal, že ho slyšeli i v Drveniku.. No, nemazali se s ním. Lučka uprava jej odeslala na konec kolony, to bylo někde u zatáčky k trajektu . Těch nadávek jsme si vyslechli všichni. Ještě měl myšky se někam vecpat do mezery, ale všichni jej prokoukli a namačkali se na sebe. Každopádně si až k té zatáčce musel nacouvat, otočit to nešlo. Nadávky pršely znovu. Prostě klasika, když si do takového vozu vleze holohlavý nabušenec se zlatým řetězem. Intouš od pohledu a mě patří svět. Takže jak uvádí Bomiňo - nelze.

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
07. 08. 2022 22:11
Jinak o Sučuraji tady není samostatné vlákno, tak po sezoně zkusím něco z nabytých poznatků shrnout. Nyní ten prostor není.

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
08. 08. 2022 13:00
... pokud jde o zakoupení lodních lístků dopředu při cestě Stari Grad / Split ... mohu jen doporučit ...
nicméně, při cestě ze Splitu na ostrov Hvar, kdy jsme přijeli na nábřeží ve Splitu v sobotu 23.07., někdy kolem půlnoci ... jsem rezervaci neměl
... a tak první co jsem udělal, tak jsem se postavil do pruhu, který byl zcela volný a kupodivu jasně označený šipkou Stari Grad ...
pak jsem šel do budovy Jadrolinije koupit lístky a cestou zpět k autu jsem se zeptal nějakého námořníka Chorvata ... jestli stojím dobře ... ten mi řekl, že směrovka není správně a že se mám zařadit za asi 10 aut, která tam ve vedlejším pruhu stála bokem ... což jsem samozřejmě udělal
... za chvíli přišel další námořník a oznámil nám, že se máme všichni přesunout do dalšího, sousedního pruhu
... já stál poslední, tak jsem musel do konečně správného pruhu přejet jako první, anžto by se přeze mě z kolony nikdo nedostal ... všichni jsme už nacvičovali palubní vzdálenosti mezi auty ...
... tak jsem si oddechl, že z takové pozice se na trajekt určitě dostaneme i bez rezervace lístků, a teď ať už si přijede hlavní vlna opozdilců, nočních vlků ...

... přijel trajekt, otevřel mordu, z něj vyjela kolona aut i s autobusem CK Viktoria, pikolíci zkontrolovali palubu a začali nás pouštět do vnútra ... na loď s kapacitou kolem 200 aut nás vjelo celkem asi 15 osobáků a 5 nákladních aut ... vrata zaklapla a my zvolna odplouvali vstříc dovolené ... místa na palubě, na spaní bylo habaděj ...

... na zpáteční cestu, ve středu 03.08. na 07,45 jsme už ale měli rezervaci, kterou jsme vyřídili nákupem lístků v sobotu předem ...
a udělali jsme dobře ... yawning smiley

tož asi tak ...

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (10. 08. 2022 14:52).
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
25. 08. 2022 10:07
Když nejde udělat rezervac s Drveníku,tak stačí tam být hodinu předem,když pojedu v 7.30hod?
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
25. 08. 2022 10:19
Většinou ano, ale záleží, který den a kolik zásobovacích, tj. nákladních vozidel zrovna pojede - ty mají přednost.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
25. 08. 2022 11:16
V sobotu v sezóně určitě ne. Mnohdy stojí v koloně vozidla již z doby chvíli po půlnoci, řidiči dospávají. A jak píše Květa, přijede pár zásobovacích a je vymalováno. Jsou schopni i vyhnat nějaké to auto z trajektu ven, aby náklaďák, který přijel na poslední chvíli, dovnitř dostali.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
25. 08. 2022 21:19
Dříve v sezoně jezdily 2 trajekty (Ston a Laslovo), každý naložil 36 osob. aut.
Před asi dvěmi nebo třemi týdny došlo ke změně a místo Stonu jezdí Brestova, která naloží 70 osob. aut, čili jednou tolik, takže záleží, kterým pojedeš.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
01. 09. 2022 12:39
Chudáci, co se budou trmácet ve vláčku středem ostrova a nepočkají v Sučuraji na jeho odjezd. V této kolonce bych se nerad pohyboval, někteří dokáží divy za kolečkem. Je to jasné. Cíl v dohledu, únava z cesty, nějaká ta nervozito horko k tomu...a na malér zaděláno. Letos jsem také jednoho zahlédl cestou do cíle. Jen záď čouhala ze srázku, naštěstí tam zahučel jen čumákem a nešel přes boudu. Bylo to 3.7. kolem 10 kousek za odbočkou na Mlasku. Ani MRZ jsem nestačil zaregistrovat, moc jej vidět nebylo, ale něco malého tmavého, jako 206, Brava, nebo tak něco. Možná někdo z noční pařby.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
01. 09. 2022 19:56
4.7 ráno tam ještě byl, černej mercedes. Pěkně zaparkovanej mezi stromy ale "o patro níž"
avatar
mdr
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
01. 09. 2022 21:32
Doufám, že posádka tam už nebyla.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
03. 09. 2022 09:42
To auto bylo na první pohled nepoškozený, nevím teda zespoda na čem přistál. Tak předpokládám že sami vylezli. Byl tam i rozježděnej trojúhelník, i když nevím na co tam byl když to bylo úplně mimo cestu.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
05. 10. 2022 10:26
smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil břeťin (10. 10. 2022 07:54).
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
14. 02. 2023 09:59
Zdravim,
priatelia Jadranu, nebol niekto posledne roky v uvale Torac?
rad by som nejake osobne zazite info, - plaz, komare?, pristupova cesta, predajna - potraviny..atd
vdaka moc, M.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
05. 03. 2023 21:37
Sice se zpožděním, ale nebyla tam Rero? Něco se mi motá v paměti.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
22. 06. 2023 06:35
Krásný den všem přeji a po delší době bych ráda vznesla dotaz smiling smiley
Jedeme letos do Igrane a rádi bychom si jeden den vyhradili na ostrov Hvar. Samozřejmě autem se přesuneme trajektem z Drveniku do Sučuraje a pak ? Je to jeden den a je mi jasné, že nestihneme všechno, ale budu ráda za nějaké tipy, co bychom měli vidět.
Jedeme až po desátém září a bude dle mého větší klid a určitě dobrý čas na takovýto výlet.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
22. 06. 2023 07:17
Začni v Sučuraji, projdi si ho. Stačí půl hodinyy. Dojeď do Jelsy, cestou se zastav v Humaci, cedule z hlavní to jistí. Do Jelsy dojeď starou, spodní cestou, zastav se u opuštěného hotelu. Projdi si Jelsu. Dále pak Vrboska, Stari Grad. Cestou ze Sučuraje do Jelsy si udělej zastávky na vyhlídkách, je na co koukat. Na jeden den toho budeš mít až až.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
22. 06. 2023 10:22
Já osobně bych v Sučuraji zašel na zmrzlinku a kolem zátoky, v Humaci skoro nic není, kromě restaurace, tam jsem nikdy nestavěl ale cestou jsou levandulová pole. Jedno smítko domácí nezruinuje a v autě to hezky voní. Starý hotel je pro mne smutný pohled, zvláště proto, že souvisí s válkou. Po staré před hotelem je nad zátokou parkoviště, kde se dá protáhnout a je to hezké panorama včetně pohledu na ten hotel. Pak bych navštívil. Stragradkou zátoku, dá se tam projít. něco nakoupit. Dále po staré cestě do Hvaru -zase pro mne pěkné pohledy na obě strany Hvaru. Je li průjezdná požární cesta do Sv. Neděle, tak bych nevynechal tunel v Pitve. Bez průjezdem tímto tunelem nelze říci, že jsme byli na Hvaru, Pro ty co jím jedou poprvé,
uprostřed tunelu jsou 3 kaverny vpravo když jedete od Jelsy - Pitve, kde se pohodlně mine několik aut. Já sám jsem tam zažil vzpříčený bagr, všichni jsme projeli v obou směrech. Adrenalin to samozřejmě byl, ale vyhnout se v tunelu pohodlně dá a dnes jsou tam semafory, tak to už není ten správný zážitek, nicméně při současném provozu by to už po staru nešlo. Míst na Hvaru je hodně, tohle je jen můj úhel pohledu.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
22. 06. 2023 17:15
Tak k Igrane už jsem před chvílí odpovídal, ale teď ještě ten Hvar. Výlet na Hvar je taky OK, ale abyste si to stihli užít, doporučuji příští rok na celý týden, možná i dva. Když jde jen o výlet, jednou jsme byli jen v Sučuraji aby si vnuk užil velkou loď. Pak jsme tam byli na výlet do Jelsy. Jenže problém, dcera a vnučka nezvládali cestu ostrovem. Jednou jsme byli s manželkou a projeli jsme to až na druhou stranu do města Hvar. Můžeme tedy říct, že jsme tam byli, ale např. na pevnost jsme se nedostali. V plánu bez stanovení termínu tedy máme katamarán Split - Hvar a pak ten výšlap. A taky nějaký výlet na Pakleni otoci je pořád jen v plánu. A jednou jsme si s manželkou dali na Hvaru týdenní robinzonádu, ale odsud se nám nikam nechtělo.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 58
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.