Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na HVAR??? (2)

Autor admin 
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
09. 03. 2021 14:51
Asi v Číně. Nééé.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
24. 03. 2021 13:37
... nedaleko ostrova Ščedro jsou zajímavé nálezy z římských časů ... před nenechavými "archeology" jsou však amfory a zbytky vraku (z velké části pod vrstvou písku) navíc chráněny ochrannou sítí ... možná v budoucnu bude na Ščedru vybudován archeopark ...

[morski.hr]

smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
30. 05. 2021 23:50
Při vjezdu do Jelsy [www.google.com] byl otevřen velký obchod Plodine...


[www.jutarnji.hr]



avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
31. 05. 2021 09:26
Vcelku dobré info, nebude se muset do SG do Tommy. U stávajících baráků to je komplikované s parkováním. I když ribarnicu si nenechám vzít, hlavně tu starou. Ale na rychlý nákup tohle nebude špatné. Ono zase, kolikrát se tam jede nakupovat, 1 -2x za celý pobyt, zbytek je možno obstarat v místě pobytu / pečivo, ryby, víno, zelenina/. Co více..

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
31. 05. 2021 11:54
... tak to je dobrá informace ... Plodine považuji za jeden z nejlepších, ne li nejlepší obchodní řetězec v Chorvatsku ... ostatně i proto, že je to chorvatský, a nikoliv zahraniční obchod ... thumbs up

smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
01. 06. 2021 14:10
Ano, Plodine je víc než OK, máme zkušenosti z Ninu. Také ty velké Konzumy nejsou špatné, zkušenost ze Zadaru.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
01. 06. 2021 18:30
Akorát ty Studenace, Konzum a Ribola v Jelse dostanou trochu na frak. To je konkurenční prostředí. A i zmiňovaný Tommy ve SG to mírně pocítí. Zákazník na tom bude lépe. Pro mě informace celkově vstřícná, ale nejedu na dovču shopovat, to nejnutnější a zpět a nejlépe spojit s jiným důvodem cesty. Dělám to tak vždy.

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
18. 06. 2021 09:57
Martine, já mám zkušenost se supermarketem Plodine v Rabacu ... proto se na ten, co je nově otevřen v Jelse těším, byť to není to hlavní, kvůli čemuž se jede k moři ... ale je to příjemné zchlazení se ...

smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
18. 06. 2021 10:58
V Plodine jsem nakupoval 2014 v Rovinji. Vcelku rychlé, trochu chaos na ploše, ale to se v sezoně dá tolerovat, nestačí vše vybalovat, hlavně rychloobrátkový sortiment. To není pouze v Plodine, ale plošně. Je dovča, tak kam chvátat.
Hlavně, aby to někteří nezneužívali jako parking při cestě do centra Jelsy. Asi vhodná instalace závory a časově omezený pobyt. Navíc čas za poplatek. Nebo zvednout závoru aktuálním kuponem za nákup, jednorázovým.

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
19. 06. 2021 12:20
Plodine v Trogiru nás nenadchlo nevím ,ale zelenina 2 roky zpět hnus

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
22. 06. 2021 09:40
… tak ať jim ten pořádek (viz. foto) vydrží …
[slobodnadalmacija.hr]

smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
09. 07. 2021 19:31
Mládež se tam stavila nakoupit a pochvalovali si to. Pouze nemají odd. ryb. Zatím jsem osobně nenavštívil, není důvod. V Jelse jsme byli ve středu večer, trochu zaplácnout vnoučata zmrzkou. Známá místa vždy zahřejí na duši, turistů zatím celkově méně, což nevadí.

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
12. 07. 2021 23:46
Při plavbě na Lučiště jsme spatřili: u Sv.N brutálně rozšířená požární cesta se spadem materiálu k hladině. Tragický pohled na takto zasypanou levou část Lučiště, kde téměř zmizela vegetace. Ono se to časem obnoví, ale další kus krásné lokality ustupující turistické lobby.
Stejný pohled potom před tunelem směrem z Hvaru na SG.

Pokud se to vyasfaltuje, bude po klidu v těchto lokalitách. Nájezdníci na skútrech a jiní rádobyturisté bez určité pokory zaplevelí tyto lokality.

I v Zavale je uměle upravená část FKK, kdy bagr ohlodal přístupovou část a odtěžený materiál prostě odhodil na oblázky. Jo, příboj si s tím časem poradí, ale ten pohled není radostný a skaláci to náležitě okomentovali. Ten menší sesuv šel řešit citlivěji. NE ZASYPAT MALOU PLÁŽIČKU.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
15. 07. 2021 08:59
Nevíte někdo, kde se mezi Sučurají a Jelsou dělá cesta? Na fotkách od trajektu je vidět, jak tak jezdí auto z obalovačky.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
15. 07. 2021 10:41
Pruběžně spravují. Už v puli června byli přeasfaltované některé useky.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
28. 07. 2021 11:36
Nehořelo náhodou včera na Hvaru? Z pobřeží byl vidět čoud, asi 1/3 délky od Sučuraje. Bylo brzo uhašeno.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
11. 10. 2021 19:27
Odvoz "odpadů" z Hvaru (právě teď).

[www2.hak.hr]
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
04. 12. 2021 11:40
Jedna historická pohlednice Hvaru, bohužel poštou neprošlá a nedatovaná, ale tipoval bych 20-30 léta.

Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
04. 12. 2021 14:41
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
05. 01. 2022 11:09
Dobrý den všem, po delší době se sem vracím. V Chorvatsku už jsem nebyl asi deset let. Jsem překvapen, že to tu stále běží.
Začínáme pokukovat po nějaké destinaci na léto. Na Hvaru jsem ještě nebyl. Moje otázka zní jaké to je v těch zátokách? Nejvíce se nám zamlouvá Bristova. Byl jste tam někdo? Jak daleko je obchod nebo pekárna? Nebo můžete doporučit něco jiného na Hvaru? Mám dvě děti, tak preferuji pozvolný vstup do vody.
Díky Standa
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
05. 01. 2022 20:23
nejbliž je nějakej obchůdek v Bogomolje, cca 5km daleko. Přímo tam není nic. Však si to projdi na Google street wiew
[goo.gl]
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
11. 01. 2022 08:35
... jeden rituál ze Hvaru ... podvečer v Jelse ...

[www.youtube.com]

smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
17. 01. 2022 15:39
V Jelse přibyla nová pohyblivá webka a jedna pevná :

[www.whatsupcams.com]

[www.whatsupcams.com]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mirus (17. 01. 2022 15:43).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
17. 01. 2022 19:34
Mirku díky, paráda. Zase je na co koukat.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
19. 04. 2022 11:35
Ono se to celkem navýšilo, nová je i v Drveniku. Tedy nevím, jak dlouho, ale chvilku jsem zde nebyl.
No, raději bych už na ní byl viděn.....

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
08. 05. 2022 09:36
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
09. 05. 2022 13:56
Na trase Drvenik - Sučuraj už nasazují dva trajekty (jako loni).
Laslovo a Ston - ale ještě si počkám, než na nich zaparkuju.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
10. 05. 2022 15:34
Ahoj všichni, tak se po cca 15 letech vracíme na dovču do Ivan Dolac. Tak jsem zvědavá, nakolik se to tam změnilo. Funguje tam stále ještě pekárna a malý obchůdek?
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
10. 05. 2022 15:57
Bude dost záležet na termínu v kterém tam budete.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
10. 05. 2022 16:03
To khanka. Obchod na vrchu již asi 2 roky zavřený. Pekárna fungovala. Jinak vše při starém.thumbs up smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 55
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.