Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na HVAR??? (2)

Autor admin 
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
02. 06. 2020 14:54
Tak jestli tě trápí jenom to, máš po starostech - dobiješ úplně snadno ze stránek HAC thumbs up smiley
A jestli tam máš aspoň nějaký zůstatek, brána tě pustí i do mínusu yawning smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
02. 06. 2020 16:13
to kvetaca: pustí ale treba do nejakého času dobiť....
musím si to naštudovať mám tam nejakých 200KN
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
02. 06. 2020 17:43
Jasně, to byl jen vtípek - i když jednou už se nám "povedlo" přečerpat kredit - doplatili jsme v pohodě a bez sankcí.
Přeji hezkou dovčusmiling smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
02. 06. 2020 20:59
Díky moc 👍
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
03. 06. 2020 21:15
No tak představa, že přesně za měsíc budu míti své lepé (pro někoho) těleso naloženo ve slaném nálevu, mě opravdu nakopává k nevídané aktivitě, abych vše do odjezdu dle plánu zvládnul. Nyní nátěr fasády, po žebříku jako veverička poletuji, před tím revitalizace zahrady, výsadba nových dřevin, zhotovení vyvýšeného záhonu, nátěr všech dřevěných konstrukcí. obnova trávníku spolu s vyrovnáním terénu, na který padly 3 kubíčky zeminy a jiné drobnosti. Něco málo kolem vozidla, něco s vnoučaty....ještě jsem se nezastavil. Penzi jsem si jinak maloval.grinning smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
03. 06. 2020 21:51
Tak už jsi Fousku konečně pochopil pozdrav důchodců: Promiň, nemám čas ! spinning smiley sticking its tongue out

Je ještě druhá varianta, ale dost náročná na dodržování:
Co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítřek, pozítří bude taky času dost, no a hned máš dva dny volna ! thumbs up smileysmileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
03. 06. 2020 22:29
Fousi prosím bez urážky, ale pročítám li tvé naplánované aktivity,napadá mě jen jeden příměr...jen blbni.Mám dojem,že tě za tak krátkou dobu nestačí zregenerovat ani svěcená voda,natož pak slaný nálev ochucený rakijí.yawning smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
04. 06. 2020 06:38
Fous to dělá celkem dobře. Začátek důchodu, plný elánu a ještě i síly, dohání resty (možná).Ale časem pracovní nadšené tempo opadne a naopak bude přibývat vysněných odpočinkových" aktivit třeba i na Hvaru.
A s největší pravděpodobností přejde i ke klasice v heslech. "Co nemusíš dělat dnes, nedělej ani zítra.A taky má hned dva dny volna. A navíc ho třeba nemusí bolet "celý člověk". A že to tak je, hlavně po 3 kubících zeminy, to mi věř. Pak si člověk i říká....že jsem to nenechal mladým. jenže ti většinou na takovou práci zrovna "nadržení" nejsou.
Hlavně přeji k činnosti všech důchodů hodně zdraví, protože lítat po doktorech, to neuděláš vůbec nic. A Hvar je bez zdraví taky hodně "vzdálený".
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
04. 06. 2020 07:00
Až se Fousek proletí vrtulníkem jako já tak ubere na tempu a přehodnotí priority.thumbs up smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
04. 06. 2020 11:25
Ono to zase není tak divoké, tyto aktivity se rozložily od 6.3., kdy jsem s tím začal. Bylo to způsobeno hlavně výstavbou ze strany souseda a s tím souvisela i reorganizace zahrady (přeložení části závlahy, jiné osvětlení, výsadba, vyrovnání terénu). Fasádu mám jen z poloviny, zbytek po návratu z HR. Bylo i dost času na relax, kolo, pobyt na Vysočině, ještě v červnu týden na horách. A také jsme byli doma s ohledem na karanténu a to tomu také pomohlo. Pravda je také v tom, že jsem některé resty doháněl z minula.
A také jsem chtěl mít většinu hotovou do odjezdu, i když ještě nebylo zřejmé, zdali vůbec pojedeme. Nyní již jen něco málo nátěrů a aktivity přesměrujeme na přípravy, ovšem pozvolna. Ale varianta, že pojedeme, to je motor.
I skupina našich známých z PL, se kterými se tam léta potkáváme potvrdila příjezd, takže bude zase veselo. Nejsou to klasičtí hosté z oné země, ale velmi společenští a kultivovaní lidé. Jezdí do Zavaly již 22 let. Tak za 29.

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
06. 06. 2020 14:12
... Karle .o Fouse se teda bát nemusíš ... jezdím kolem 2x každý den, a když mu zavolám ... tak to je pořád ...
zrovna natírám fasádu, teď měním ryny, teď dávám měním hřebenáče, teď seču trávník ...
... tak mi to nedalo, a jak jsem jel tento týden když nepršelo, tak jsem zastavil u nich před barákem ... a světe div se, Alda na předzahrádce na lehátku, nad ním 3metrový slunečník s palmama, na stolečku Pilsen Urquel, nakrájený meloun, olivy se sardinkama, černý brejle ... no úplně terasa v Zavale ...
... takže zrovna tam infarkt nehrozí ...

... jestli něco nevylučuju, tak leda úraz, pač se po zatroubení převrátil na bok aji s lehátkem ... ale ani to nemusel být pád z leknutí, ale obratný manévr, aby nikdo nevěděl, jak tam "maká" ... co na tom, že se při pádu na břiše spálil od doutníku ...

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (06. 06. 2020 17:51).
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
06. 06. 2020 18:58
Infarkt sice nehrozí, ale plznička a meloun, minimálně střevní kolika rozhodné.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
09. 06. 2020 11:35
Plznička a melun, To na kiliku nevidím, spíš na pořádné zrychlení kroku. S tím souvisí zvýšení tepové frekvence a tady už u starších pánů(promiň, Fousi) riziko nejakého kardiovaskulárního moribundu přece jen stoupá.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
09. 06. 2020 17:30
Pokud v Ivan Dolac seženu meloun tak vyskouším a dám vědět jak to dopadlo.thumbs up smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
09. 06. 2020 19:24
Přípravy na Hvar zatím probíhají čistě v teoretické rovině. Zatím jsem zahájil nákupem příslušného počtu 0,5 l plechovek zlatavého moku, Levandulce potom navíc něco málo Birrelu. Projel jsem stránky HAC a Jadrolinije ( tam zatím mimosezonní plavební řád + ceník).
Bessy si zde zase šplouchá a ani v plynové masce nejel kolem. A výše uvedené kombinace vylučuji ( myšleno v přípravné fázi). Nejsu nejmladší, abych takové hovadiny provozoval. Panáčka drinking smiley, to jo. Ale meloun...Jo takhle napíchaný litrem Božkova, to je ňamka. Kdysi, v časech malin nezralých,jsem jej pozřel napuštěný Hanáckou vodkou. Jeden by nevěřil, jak se lze spařit ze zeleniny.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
09. 06. 2020 20:53
Meloun je to vůbec zelenina ? Slovo do pranice, jak je to tu psaný, tak nevím jestli ovoce nebo bobule nebo co ???
[cs.wikipedia.org]
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
09. 06. 2020 21:13
Jak pravil V. Menšík: je to jedno, zdali ovoce , nebo zelenina. Hlavně, že se motám,,,,,grinning smiley A také: mi to vlastně ani nechutná, ale piji kvůli tomu efektu. Trochu jsem poopravil, nedalo mi to.
Zajímavost: na odkazu na Wikipedii jsem se dočetl, že vodní melou nemá rád při pěstování silné větry. Pro mě novinka, jsem nevěděl confused smiley Furt ve střehu, i při chystání na Hvar.

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
11. 06. 2020 10:42
Letmý pohled na kamery: v ID 2 osoby na pláži, jedna ve vodě. Zavala: v přístavu pouze 11 plavidel domácích, ani čluny z půjčovny zatím nic. Velmi pomalý nástup sezony. Zeťák mluvil s kolegy z D, kteří jsou v Brele a snad se tam i bojí, jak je tam pusto a téměř vše zavřeno. Asi to oživení bude na nás....

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
11. 06. 2020 10:57
Myslím, že od 20.6. to bude lepší. Kamarád chtěl teď sehnat ubytování někde blízko nás (1.7. - 14.7.) a moc se mu nevedlo.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
11. 06. 2020 10:59
A řekněme si to na rovinu. To počasí zatím tam není žádná hitparáda není.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
11. 06. 2020 17:38
Dejff napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Kamarád chtěl teď sehnat ubytování někde blízko
> nás (1.7. -14.7.) a moc se mu nevedlo.

Aktuální nabídka airbnb v ID pro 4 v tomto termínu... asi by se dalo vybrat?




Upraveno 1krát. Naposledy upravil Pedro66 (11. 06. 2020 17:42).
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
11. 06. 2020 19:05
Pedro: Jich je pět a nejedeme do ID 😊
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
11. 06. 2020 19:54
Nejsem jasnovidec, tak nemohu tušit kam jedete. Ten obrázek jsem dal jen jako příklad. Jiné roky se v sezóně v ID ukázaly tak dvě tři volné nabídky, teď jich je přes deset a to jsem to ještě omezil cenou. Na jiných místech je to podobné, od uvolnění cestovních opatření se s nabídkou ubytování roztrhl pytel...
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
11. 06. 2020 22:32
Pedro: Debata byla o tom, že je v Hr pusto prázdno. Napsal jsem, že od 20.6. to bude lepší a že od 1.7. je už výběr ubytování omezený. Psal jsem i našemu domácímu a nemá v tom termínu volného nic.

Netvrdím, že to bude stejné jako loni, to v žádném případě, ale pusto prázdno tam rozhodně nebude.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
07. 07. 2020 22:46
Dne odpolko návštěva Jelsy. Dali jsme něco za žebro a pak i na sladoled ve větším došlo. Celkově méně lidiček působí to poklidněji, ale jsme zvyklí na větší šrumec. V restauraci dle obsluhy návštěvnost tak 40% normálu. Některé podniky ani neotevřely. V Caffe Eis Riva nás poznal a byl rád za větší tržbu, ještě mi dal Ožujsko na cestu, když jsem vozač. Omladina je naslazena na týden dopředu. Ale i tato cesta do Jelsy potěšila, jako všechny. Navíc nádherná viditelnost po vyfoukaní větrem

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
20. 07. 2020 19:57
Pro ty co se chystají i pro ty co se nechystají na Hvar. Pěkné fotky a také zajímavé vily.https://villashvar.com/en/blog

Když pořád prší je třeba trochu sluníčka.smiling smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
02. 08. 2020 08:30
Bude letos na konci srpna Fešta ?
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
03. 08. 2020 08:20
no loni byla festa ve Sv.Nedelji první neděli v září,potom je ještě v Jelse,ale nevím kdy,v ID nebývá nikdy.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
03. 08. 2020 09:26
Festa vina v Jelse bývá poslední víkend v srpnu, vypadá to,že bude i letos.

[www.facebook.com]
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
03. 08. 2020 23:00
Minulý týden jsme strávili na Hvaru v kempu Lili v Jagodne. Přijeli jsme poslední sobotu v červenci. To byla voda ještě hodně studená ale kažgý den se to lepšilo.Takže u úterý jsem už v pohodě šnorchlovala .Ryb v moři tolik jako nikdy a i velké hejna opravdu pořádných macků. Zato sluníčko peklo vydatně a ani obláček.

Mým pohledem na ostrově nebylo nic jinak proti jiným letům.Ano roušky a o pár stanů v kempu méně ale nijak výrazně méně.

Co bylo ale jinak, je velké procento Chorvatských turistů na Hvaru.Řekla bych, domácí objevili Hvar jako oblíbenou destinaci.Taky si myslím,že výrazně doplnili absenci turistů z jiných zemí. Ani by mě nepřekvapilo ,že tento nárust bude pokračovat a každoročně se budou na tato místa vracet. Tudíž když na pevnině kamarád bydlel sám v celém apartmánovém domě, tady byla v podstatě hlava na hlavě.Jinak národnosti převyšovali Slovinci, Chorvaté, Poláci, Češi a Němci.

Pouze ve městě Hvar bylo poloprázdno a riva zela prázdnotu bez velkých lodí a jachet.s masovým turismem.

Co mě zaujalo byly glampingové stany v Jelse mezi kempy Holidey a Grebiška. Taky zenová restaurace u ruin bývalé ozdravovny před Jelsou, kde nůžete ležet v hamace u stolíku na pláži.Taky houpačky na lanech u stolu místo židlí.

Ještě pro milovníky adrenalinu je ve Sveti Nedjelji nová ferraty vedle jeskyně nad vesnicí.I s lanovým chodníkem mezi skálamí.Taková zkratka cestou na Nikolusmiling smiley Mluvili jsme s partičkou co šli právě dolů a byli nadšení.

A v srpnu již posílili počet trajektů v Drveniku

Jinak klasicky krásně a na pohodu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vranka (04. 08. 2020 06:49).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 50
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.