Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na HVAR??? (2)

Autor admin 
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
06. 06. 2019 13:38
Jo, a budu sedět jak hastrman s mokrou zádelí v konobě. To raději chvilku počkám, pohyb u mola je a pak to tam nějak vyřeším, jako loni. Chvilka manévrování a pak přídí na vývaz. Na zaslaných fotkách je molo prázdné, ovšem kolem poledního to bývá naopak. Jednou jsem tam musel uvolňovat 3 čluny, abych vyplul a samo je zase vyvázat. Naskládali se tam nějak humpolácky systémem připluji a nějak to tam namotám.

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
06. 06. 2019 20:24
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
20. 06. 2019 14:47
Zdravím přátelé,
tak se po pár letech opět chystám na Hvar, a protože doba a technika za těch pár let opět poskočila, mám otázku. V googleplay jsem našel mobilní aplikaci jadrolinia, přes kterou lze zakoupit palubní lístky již 24 hodin před naloděním. Nemáte s tímto způsobem platby někdo zkušenost? A jakým způsobem probíhá kontrola lístků, když platbu provedu mobilem?

A otázka č.2 spinning smiley sticking its tongue out Jedeme do ID, a v chorvatsku vlastně poprvé do apartmánu a né do hotelu, a protože tu je spousta návštěvníků ID, tak se optám: Rezervace a půl platby proběhla přes Booking, druhá půlka v hotovosti v eurech, to tam bude někde celou dobu v určeném čase číhat majitel, nebo apartmány patří nějaké společnosti a musím se někde hlásit? smoking smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil trevlboj (20. 06. 2019 16:05).
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
20. 06. 2019 16:55
Ad otázka 2 - na Bookingu se většinou vyplňuje předpokládaný čas příjezdu a majitel tam už na místě je, jinak záleží na konkrétním místě a domluvě, jeden až dva dny před odjezdem ti většinou majitel pošle připomínku a nějakou bližší informaci a domluvíte se.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
20. 06. 2019 17:49
OK , dík thumbs up smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
20. 06. 2019 20:22
Jízdenku dopředu nekupuj, je to zbytečné. Přijedeš do přístavu, ať už Split, nebo Drvenik a lístky koupíš u pokladny. Mluvit můžeš klidně česky, rozumí ti. Dvě osoby, jedno dítě, jedno auto.. a máš lístek v ruce.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
20. 06. 2019 20:53
... pokud jde o jízdenku dopředu ... to chápu tak, že se vyhneš nákupu na místě, po příjezdu do přístavu ... tento nákup obvykle trvá pár minut ...
v žádném případě jsem ale ještě nezaznamenal, že by přijel někdo chvíli před odjezdem trajektu a zařadil se do fronty před někoho ... trevlboj ... to Tě snad nenapadlo yawning smiley
... co se týče apartmánu, tak ten máme domluven přes místní agenturu Jadran (paní Jitka Carić) ... když přijedeme na místo, tak cca od 10,00/10,30 je apartmán připraven, odemčen ... a proběhne stěhování ... obvykle 1 den se objeví domácí (majitel apartmánu) s lahvinkou vína, proběhne oficiální přivítání a vše (celý pobyt i s taxou ... platíme večer před odjezdem (při loučení na CK Jadran) ...

smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
21. 06. 2019 08:17
Dík pánové, koukám že pár věrných z dob dávnějších tu zůstalo smiling smiley Na hvaru jsem už mockrát byl, tak trajektem snad umim grinning smiley , Jen mě bavěj nové technologie. Předpokládám tedy, že na pokladně v Drveniku už nebude karta problém? Teď pár let byla MNE, ale na Hvar to pořád táhne. Silnice přes ostrov určitě taky prošla modernizací? smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
21. 06. 2019 08:40
trevlboj … učíme se celý život … a jelikož jsem nikdy, byť na Hvar jezdím 10 let, nejel přes Drvenik, tak to i pro mě (vyjde li to i letos)
bude škola, jet ze Sućuraje na Ivan Dolac … lecos se zde o tom i psalo, ale dokud to neabsolvuješ, nevíš nic … yawning smiley

smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
21. 06. 2019 08:49
Buďte klidní, kartou v Drveniku nebo v Sučuraji lze platit nejméně 10 let, jen v Drveniku ráno obvykle obsluha přijde tak 20 min před příjezdem trajektu. Stejně ještě trvá než se trajekt vyloží, takže je vždycky dost času a kaváren je tam plno.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
21. 06. 2019 08:54
Díky grinning smiley To já mám zas už zažitý takový koloběh, na Hvar přes Drvenik, projet si ostrov a domů už přes Split. spinning smiley sticking its tongue out
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
21. 06. 2019 10:59
A silnice ze Sučuraje na Jelsu je již taky nějaký pátek v novém, hlavně úsek před jelsou je posazen výše nad vodu, takže je rovnější, širší, svodidla, kapsy na focení atd.I část blíže Sučuraji prošla opravami, rozšířením na mnoha úsecích, přibyla svodidla. Z Jelsy přes Pitve je také rozšířeno na mnoha místech.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
21. 06. 2019 12:20
To my jsme byli ochotni přes Split max. tam, zpět jedině přes Sučuraj, člověk je odpočatý scenérie je ráno nádherná a člověk si ty pocity odváží domů. On pohled na zelené pobřeží v oparu je nezapomenutelný a nějaká levandule do auta také není k zahození na cestu.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
25. 06. 2019 10:01
Mínil jsem napsat několik realit, ale kolegové byli pružnější, jen bych se opakoval. Už se to blíží, za týden start. Který trajekt zvolíme se uvidí dle dojezdu. Pokud se budeme někde kolem Dugopolje motat po půlnoci, možná zvítězí spoj 1,30 ze Splitu a to znamená ve 4 ráno v Zavale. Dcera tam již bude a klíče od obydlí vím, kde hledat. Ale nic nepředjímám a nemíním to hnát na krev. Více stejně láká Drvenik a když si pak pustím záznam z autokamery z ostrova, to je něco. Stejně vždy v nových zálivech nahoře na cestě zastavím a kochačka + foto. Sice poněkolikáté, ale to se neomrzí.

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
25. 06. 2019 13:21
... Aleši, taky se toho Drveniku bojím ... hlavně, pokud tam přijedu tak, že pak budu Pitvem projíždět v pravé poledne ... raději bych opět někdy kolem té čtvrté ráno, tzn. ze Splitu v 01,30 ...
... jen v Pitve nikoho nepotkat pod kostelem a pak hlavně pak u té rampy, co je z každé strany 15 cm (pak je vlevo do kopečka kiosek) ... tunel už je v pohodě, i když má člun 2,30 metru a tunel dvapade, do něj by nikdo vjet neměl, když všechny v mým směru pustím a pojedu na dálkový ...
... zpátky bych jel z Ivan Dolace brzo ráno na Drvenik, když mě nebude před tunelem nebude limitovat žádný trajekt ... a cesta do Sućuraje a dál domů, ať už se děje vůle Boží ...

smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
25. 06. 2019 18:12
Bessy a co tak poslat Evu před tebou s červeným praporkem?thumbs up smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
25. 06. 2019 18:18
Správně! Bez regulovčika ani ranu smiling smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
26. 06. 2019 10:42
Pravda, dnes je to masakr, cestovat přes Pitve, nejhorší budou esíčka za za odbočkou na Svirče, tu rampu bych neřešil, zůstat klidně stát, ony se ty osobáky nakonec srovnají. Chce to klid, nejdelší souprava má přednost, turisté jsou divocí a nedočkaví, především Chorvati a Slovinci, patrně ještě nechápou zcela pojem dovolená. Opravdu bych se nebál, pomalu vřed a při jakémkoliv problému zůstat stát. Místní jsou v pohodě.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
26. 06. 2019 13:02
… první co bych chtěl, tak přijet prvním trajektem do Stariho Gradu … loni v Pitve v 03,45 nebyla ani čapa, protože těch pár z trajektu v 03,30 mě předjelo cestou na Jelsu …
… ale s tím regulovčíkem to není špatný nápad … před nejblbějšími místy asi zastavím, navigátorka vyběhne, mrkne, ukáže jeď, nebo stůj …
loni nikdo nejel ani do protivky při sjíždění serpentin od tunelu k Zavale … ty první tři točky to chtělo nadjet až na druhou stranu (to jsou horší serpentiny než ty v Pitve) …
… jinak, dík za účast …

smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
26. 06. 2019 13:10
Copak, Drvenik již není aktuální? Kdo se bojí, nesmí na Hvarsmiling smiley
avatar
mdr
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
26. 06. 2019 13:16
Vždyť tak nějak nás to učili v autoškole, že pokud nemůžeš manévr uskutečnit sám, tak si musíš přibrat poučenou a schopnou osobu.

Jště by jsi mohl dát fotku té nadrozměrné soupravy, abychom věděli, na čem jsi.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
26. 06. 2019 13:27
Ta osoba by měla být dle vyhlášky "způsobilá a náležitě poučená".
avatar
mdr
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
26. 06. 2019 13:54
Tak, správně, "způsobilá". Nevzpomněl jsem si hned na ten správný výraz.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
26. 06. 2019 13:57
Michale, Drveniku se nebojím … řeším brzký příjezd na Hvar a ten noční, ze Splitu je vzhledem ke kapacitě trajektů a … řekněme 2hodinovým příjezdovým forem do přístavu před odjezdem trajektu bez problému … od toho se odvíjí čas průjezdu přes Pitve …
… jak jsem tady četl před pár dny, že se někdo málem nedostal, byť přijel do Drveniku 2 hodiny před odjezdem na první trajekt na Sučuraj (a to bylo jen samo auto, ne souprava) … tak v tom nejlepším případě bych byl v Pitve mezi 06/07 hodinou ranní, a to mě svírá …
… zpátky už mě žádný trajekt netrápí … tunelem od Zavaly mě žádný trajekt nelimituje a tudíž bych cestou domů Pitve projížděl taky kolem 04,00 … a následně kterým trajektem do Drveniku už je mi jedno … (skoro jedno) ...

smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
26. 06. 2019 22:07
No nevím Bessy. nechceš první zkusit Mácháč?thumbs up smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
26. 06. 2019 22:18
zdar všem milovníkům Hvaru, no i já se letos chystám na H,do ID,opět,ale protože synek povyrostl do univerzitního věku,tak podruhé jedeme v září,konkrétně 1.9 ,takže kolem 23.00 bouchám šampus na plážismileys with beer
všem hezkou dovolenou a pohodovou a klidnou cestu tam i zpět.thumbs up
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
27. 06. 2019 10:13
To je zvláštní, my co jsme přijížděli do Drvenku a dívali se na poslední odjíždějící trajekt jsme se na ten první ranní vždy dostali. Ty zatáčky za tunelem Pitve jsou ostré ale shora dobře přehledné a z trajektu ze Splitu v tom čase bude největším nepřítelem ospalost. Nebál bych se provozu, v tu dobu tam nikdo nepojede, spí i místní.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
27. 06. 2019 10:22
… nejvíc mě svírá tohle … a jak říkám, coufat nebudu …
[www.rajce.net]

smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
27. 06. 2019 11:03
Ve 3 ráno tam nebude ani noha a pokud, ten jedinec vycouvá, tak nepřehledné to zase není, už jsem sice stál i na té rampě vpravo s 5 m, autem,
ale jak říkám, zůstat klidu, zastavit, dát najevo dostatek času. Už jsem to řešil s jedním Chorvatem, v opačném směru v tom zúžení nad roklí, tak s nadávkami a vztekem uhnul, vpravo. Chce to klid a vydržet. Ještě pomáhá nasadit hloupý výraz idiota.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
27. 06. 2019 11:05
Přede třemi roky jsem musel najet na tu šikmou rampu, v protisměru od tunelu jelo SUV MB + podval s lodí a v pohodě jsme se minuli.

[www.google.cz]

Marabu mně předběhl. smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mirus (27. 06. 2019 11:06).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 54
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.