Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na HVAR??? (2)

Autor admin 
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
13. 09. 2018 07:33
... kratičký návrat do letošního léta (na You Tube) ... cesta do Hvaru ... a po tankování na INA ve Hvaru ...


[www.youtube.com]
[www.youtube.com]

... jo a Paul Mas, v Ivan Dolacu ... drinking smiley [www.youtube.com]

smileys with beer



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (13. 09. 2018 08:04).
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
13. 09. 2018 08:04
Dobry den, tento tyden jsme na Hvaru-Pokrivenik a prosim zkušenější o radu kde koupit ryby na gril. Předem děkuji. V
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
13. 09. 2018 08:08
... ráno v Jelse ? ... prodejna ryb u parkoviště naproti čerpačce INA ... nebo se poptat ve Vaší destinaci, jestli tam zajíždí prodejce ryb ...

smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
13. 09. 2018 21:38
Dekuji moc za radu. Jeste jsme stihnuli otevreno a ryby byly vyborny.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
14. 09. 2018 10:54
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... ten den jeli tankovat do Hvaru,

Trochu poopravím, pluli jsme pouze do zátok na východ od SN, takže Lučiště /zde se nedalo zakotvit, vcelku očekávaný přetlak/, tak dál na Crvene stijene / krásné útesy/ a skončili jsme v malé zátoce Piščena, poslední před Dubovicou. Zde se šlo krásně vyvázat k malému molu s pacholetem a krásné koupčo, byli jsme tam sami. Jen ty fotky pořád nejsou setříděny a upraveny. Nějak schází časový prostor.
Do té zátoky jsme se vrátili ještě jednou a o týden později, kdy nás plulo více a větším člunem.

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
15. 09. 2018 20:44
... vzpomínky si na Hvar přijel osvěžit Eifel ... s částí rodiny a kamarádem ... smiling smiley

[www.rajce.net]

smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
16. 09. 2018 10:52
... kdo byl letos v Jelse ... tak ví, že molo skví novotou ...

[www.rajce.net]

smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
16. 09. 2018 12:34
Hůůů, dva roky jsem na Hvaru nebyl a po shlédnutí Jelsy se mi strašně stýská...
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
16. 09. 2018 12:56
... navíc si tam ještě dát takový pohár ... grinning smiley
důvod byl (foceno 26.07.) ... a to mají svátek kdo ?

[www.rajce.net]

smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
16. 09. 2018 20:47
Jejda, má židlička je volná....

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
17. 09. 2018 14:46
Taky jsem tu 2 roky nebyla - a při výjezdu z tunelu, kde se vzaly tu se vzaly slzy jako hrachy - stárnu a blbnu, no... thumbs up smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
18. 09. 2018 17:14
... já kdysi nevěděl co je to keška ... letos jsem ji už ale viděl ... po druhé v životě ...
po prvé jsem kvůli ní a především synovcovi, zastavoval na dálnici do Bratislavy ... byla potvora schovaná v tubě ve svodidlech na dálničním odpočivadle ... kdo by to byl řekl ...

... letos, na jedné z dovolenkových plaveb jsme na loď vzali kamaráda z tohoto Fora, Marcela s rodinkou
(Marcel je známý mimo jiné, řízenými létajícími modely) ... to abychom se společně podívali na ostrov Ščedro ...
... no a Marcel na internetu objevil, že i v takové pr...i, s prominutím ... no, raději napíšu končině, se nachází skrýš s keškou ... a prý někde u zříceniny ostrovního kláštera ...
... tak jsme zakotvili v zátoce u hospůdky a jali se tu kešku hledat ... no hledaly holky s Marcelem, já na kešky nejsu a asi ani nebudu, já to (tentokrát opět fšecko) fotil ... smiling smiley
... vida konobu v provozu, jsem je od satelitního zaměřování kešky, nebo jak tomu říkají, samozřejmě odrazoval ...
jako že ... co chcou v takové džungli hledat ... co kdyby tygr ... a vůbec ... no né ?
... nakonec ale, a o to bylo větší hurá, ti zlatokopové ve zdi kláštera kešku našli a slavnostně mohli do sešitku, který vytáhli z krabičky ... udělat zápis o tom, že to byli právě oni, cestovatelé ze Slovenska a Moravy ... kdo tuto "vzácnost" našli ...
... tak jsme si ještě doprohlíželi klášter s kaplí a pak ... drinking smiley

pokračování z ostrovní konoby ... příště ...

[www.rajce.net]

smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
18. 09. 2018 20:59
Nejenom Ščedro ale dokonce i na Lukavcích je ta mrška keška. Letos jsme měli v Jagodne taky sousedy loviče. Takže jsme měli osvětu i v této oblasti.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
18. 09. 2018 22:45
V takové "končině" (jak jsi to nazval) docela přeplněná marina... eye popping smiley
Jsem si myslel, že tam lišky dávají dobrou noc...
smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
19. 09. 2018 06:45
... no jo, a tahle zátoka je ta menší z těch dvou na Ščedru, přes léto obývaných ... v té druhé je kromě konoby i penzion ... pitná voda se na ostrov dováží a ta na umývání se zachytává jako dešťová ...

[www.rajce.net]

smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
19. 09. 2018 08:00
Pěkné podívání.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
19. 09. 2018 22:06
Tak marina to zrovna není, jen takové malé přístaviště pro ty, co jdou na obhlídku samostanu, nebo do konoby. Zátoka se zove Mostir. Velmi pohodlné a klidné kotvení. To čekání ....

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
20. 09. 2018 18:35
... je to trochu na přeskáčku, ale narazil jsem na fotky, které jsem dělal cestou domů třetím, ale tehdy už jediným životaschopným foťákem
... a tak trochu s nadsázkou jsem si říkal, jestli ta loď, která nám skřížila cestu, nepůjde někde mezi Šoltou a Bračem ... ke dnu ...
nešla ... stihla to projet ...
... i tak jsem se šel podívat, kde jsou záchranný vesty, kdyby bylo potřeba něco házet do vody ... yawning smiley

[www.rajce.net]

smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
20. 09. 2018 20:59
Bessy děláš ty vůbec něco jiného než že vše fotíš a natáčíš?
Ne že bych narážel ale v době kdy jsi na dovolené je soukromí všech přítomných spolu dovolenkářů na Hvaru obzvláště v Ivan Dolac a na moři tak nějak v háji. Prostě se v tobě tvá minulost nezapře.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil majak (13. 10. 2018 20:00).
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
21. 09. 2018 09:30
Takhle nějak jsem u Ščedra taky přejížděl na gumáku před trajektem. Netušil jsem, že katamarán jezdí tak rychle..
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
21. 09. 2018 15:01
Michale ... ano, katamarány Jadrolinije jezdí ještě rychleji, než mnou nafocená loď ... Naranča ... ta jezdí do cca 22 uzlů/hod ... přesto nám to "střihla před čumákem" ... grinning smiley
[dalmatinskiportal.hr]
[www.brac-online.com.hr]
... chorvatské katamarány pro převoz pasažérů jezdí rychlostí do cca 36 námořních uzlů, t.j. necelých 67 km/hod ...
trajekty (nejrychlejší je asi Tin Ujevič) jedou většinou do max. poloviny rychlosti kterou jezdí motorové katamarány pro převoz pasažérů (trajekty jedou cca

30/35 km/hod a míň)
... já sice mezi Sčedrem a Korčulou katamarán předjel, ale jak jsem se dostal do vln, tak byl konec závodění ... zato on to hrnul hlava nehlava dál ...

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (21. 09. 2018 18:39).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
01. 10. 2018 20:07
... není to sice ideální cesta pro Bugatti Veyron ... ale pro běžné auto je sjízdná ...
(z Pitve nad tunel) ...

[www.rajce.net]

smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
03. 10. 2018 14:27
Tak tyto záběry mě potěšily. Měli jsme úmysl taky se tudy vydat ,ale nějak nevyšel čas. Zase nové výhledy na známá místa.Paráda.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
03. 10. 2018 18:43
... je tam krásně ...
tak ještě sešup dolů ... [www.rajce.net]

smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
03. 10. 2018 22:15
Skoro jako bys některé fotky vykradl z mého alba. Fotili jsme na stejných místech. Díra ve skále, Fousovo tam někde dole. Cesta je nějaká opravená, patníky, cedule. Já když to projížděl, ještě to tam nebylo.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
04. 10. 2018 12:16
... no jo, ale tys tam byl před 2 lety ... tak pošli fotky, jak to tam vypadalo tehdy ...

smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
04. 10. 2018 14:28
Já tam byl asi před osmi lety... smiling smiley A fotky jsem už dával. Zkusím to pohledat.

edit: Tak jsem příspěvek našel zde A bylo to opravdu před osmi lety, v r.2010, co jsem to jel.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Zahajskej (04. 10. 2018 14:41).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
06. 10. 2018 09:32
... pěkné fotky ... thumbs up věřím, že se tam vrátíš ...
a teď z jiného soudku ...
... takhle to dopadá, když si děti z tatínka udělají ... KFC ... grinning smiley

[www.rajce.net]

smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
21. 10. 2018 10:09
Taky jsem tu 2 roky nebyla - a při výjezdu z tunelu, kde se vzaly tu se vzaly slzy jako hrachy - stárnu a blbnu, no...

Kvetaca, nejsi sama, kdo stárne a slzí, když vyjede z tunelu na jižní stranu. Letos už poosmnácté, bez pauzy. F PM
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
02. 11. 2018 19:11
... zdá se, že si někdo hrál se zápalkami u Ivan Dolace ...
[www.dalmacijadanas.hr] eye rolling smiley

smileys with beer
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 66
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.