Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na HVAR??? (2)

Autor admin 
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
28. 07. 2018 00:08
Proboha, kde tady prší? Dnes v Zavale kolem 17. několikaminutový osvěžující deštík, jinak jasno. V Jelse bylo pocitově o něco chladněji, ale příjemně. Vraceli jsme se kolem 22. hod a jasno. A to jsme byli celý den na člunu, od Dubovice po Gromin Dolac + kolem Ščedra. I bimini jsem musel odrolovat....

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
28. 07. 2018 22:51
Smokvina (jih Bogomolje) a liják jako prase nás chytil v Sučuraji. Za deset dní pršelo 3x.Občas mraky.Mě přijde i chladněji než jiné roky.... Domácí nadšený že není vrůče ale já sem jedu kvůli němusmiling smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
29. 07. 2018 11:25
Zdravím, v loňském roce jsme objevili Hvar a letos se vracíme. Odjíždíme 4.8. na 14 dní. Psát že se těšíme je zbytečné... :-) Nicméně když jsme v loni opouštěli ostrov, čekali jsme na trajekt v Sučuranu více jak 5 hodin než na nás přišla řada. Plán byl odjezd ve 13 hod... na pevninu jsme dorazili cca 19:30.... a to byl všední den-úterý. Letos musíme odjet v sobotu. Mám otázku, jaké máte zkušenosti ohledně naplněnosti trajektu v ranních hodinách? Podle plánu odplutí 6:30,8:15,9:45. Sleduji kamery a vypadá to, že sice fronta ano, ale většina odpluje. Děkuji za poznatky....
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
29. 07. 2018 13:03
Dnes, neděle, k trajektu příjezd 11.15 a druhým v 13.00 odjezd. Imho je to o náhodě ale pátek a sobota bude vždy mazec. Ale už je teplo, koupel při čekání potěší smiling smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
29. 07. 2018 13:50
Som 9ty deň v Drveniku. Cez deň celkom dlhý rad. Ranné trajekty Ok. Dnes aj o 9.00 vzal všetko, ostalo prázdno. Následne sa na mori už striedal s druhým trajektom. Cca do 20.00 zvyknú pendlovať dva. Ranné termíny by aj zo Sučuraja mali byť v pohode.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
29. 07. 2018 17:22
Ze Sučuraje odplouváme vždy v 6:30hod. (Čt nebo Pá), ale v přístavu jsem vždy v 6 hodin , nebo i chvilku dříve a vždy jsme se dostali.( někdy tak tak).
Jednou jsme přijeli v sobotu v 5:50 a byli jsme poslední auto, které vzali.
A to se vracíme domů v rozmezí 27 - 30.září.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
30. 07. 2018 23:52
My jeli ve stredu kolem poledne a nebyl zadny problem, jeden trajekt nam tesne ujel, tak jsme se aspon slusne najedli v Sucuraji u bicyklu, maji tam ceske pivo, slusne jidlo a rozumne ceny a pak pokracovali pohodove smer Bosna. Vodopady Kravica mne zklamaly, uz je to lunapark a udoli premostili dalnici, to mi prislo, jako by skrz Plitvicky natahli dalnici, neuveritelny. Uz mi takhle zkazili i udoli Matice...
...
Z druhe strany z Drveniku si pamatuji i frontu az na magistralu, ale vcelku to tenkrat odsypalo, mam pocit, ze kdyz je aut hodne, tak nehledi na jizdni rad a jedou kyvadlovku. Ale chapu, ze kdyz je smula, tak stane se. Nez na trajektu jsem kdysi hodiny uvizl v tunelu Sveti rok (tenkrat jednotubusovem) a to bylo takove trauma, ze jsem se nekolik let tunelum vyhybal a radeji to objel prusmyky vrchem
...
Uvital bych, kdyby obnovili trajekt z Drveniku na Korculu, ale to uz asi nikdy nebude
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
31. 07. 2018 14:12
Zdravím, děkuji všem za info, tak snad odplujeme dříve, než za 5 hodin....Hurá..už se nám to krátí...sobota, 14hod odjezd směr HR a Hvar...
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
31. 07. 2018 18:21
Vždy se dostaneme na první spoj, odplouvá ze Sučuraje v 5,00. Nebylo tomu jinak ani letos a nebyl plný. Odjezd ze Zavaly tradičně 3,14. Odjezd proto, abych měl rezervu v čase a jistotu, že nebudu na konci chvostu a čekat další 1,5 hod.

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
31. 07. 2018 19:56
4 Fous
To Ludolfovo číslo odchodu mi je sympatické, len na mňa trochu skoro.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
31. 07. 2018 22:06
Zdarec Hvaráci, do ID jedeme v pondělí 6.8. Dotaz na vás zkušené zní: když chcu stihnout trajekt ze Splitu v 11 hodin, v kolik musím přijet na trajektnu luku ve Splitu?
Jestli tam mám být v 9, tak to asi bude lepší jet z Drveniku, kde bych v případě příznivých okolností mohl stihnout trajekt v 10.30. Co vy na to?
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
31. 07. 2018 23:15
V pondělí by teoreticky stačilo být v 9,30 na značkách. Jaký bude promet,totˇotázka Ze Sučuraje musíš počítat 52 km na křižovatku u Jelsy + Pitve, tunel a následně ID, takže dalších 20 min. cesty. Ze Sučuraje to dělá tak 1,15 hod.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
01. 08. 2018 07:55
Také jezdíme trajektem ze Splitu v 11.00. Býváme tam tak kolem 9.00 a jsme mezi prvními. Pak už se to začne plnit. Zpět jezdíme ze Sučuraje.

Zdeněk
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
02. 08. 2018 07:49
My sme šli na 5:00 v nedeľu ráno a poloprazdny trajekt....
Som na Hvare prvý krát, je tu fakt pekne, krásny ostrov, príjemní ľudia a čistota vody, neskutočne....
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
02. 08. 2018 14:33
Včera jsme s dali výlet autem z Gradacu na Hvar a do města Hvar. Už v Drveniku jsme na trajekt museli čekat, na ten v 10:30 jsme se nevešli a to jsme přijeli kolem 9:45... Ale jezdilo se kyvadlově, tak jsme jeli v 11:00. Autem nám to trvalo ze Sućuraje do Jelsy cca 50 minut a pak dalších 20 minut do samotného města Hvar. Cestou přes Stari Grad jsem nevěřil koloně na trajekt směr Split, jeli jsme tam kolem 13:00 a auta stála až za horizontem, nevím, jestli to je běžné, ale celkem jsem koukal. Město Hvar známe, ceny astronomické, pivo v plechu u pláže za 35-40 kuna, blázni.... Ale zmrzlina fantastická!!!! Pravda, kugla 14 a některé druhy 18 kun, ale lepší jsem snad nikdy neměl!!!! A dražší taky..... Cestou zpět jsme se chtěli podivat na skok do ID, kde jsme před 6 léty byli ještě jako mladí a bezdětní.... Už tehdy tam v sezónu bylo plno, ale to, co jsme tam včera viděli, smutný pohled. Kam se hrabe Makarská a Baška Voda, k nehnutí!!!!!!!! A to jsme si říkali, že v Gradacu je letos nějak plno, není, fakt není. thumbs up smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
02. 08. 2018 17:08
TOTTI nestraš. Jedeme do ID 15.8. Byli jsme tam dvakrát 2014 a 2015. Byli jsme nadmíru spokojeni jaký tam byl klid. Cestou zpět jsme se tenkrát stavovali v Bašce Vodě kde jsme před tím byli 4x a připadali jsme si jak ve velkoměstě.. Tak doufám, že ve druhé půlce srpna to bude aspoň trochu lepší než píšeš.

Zdeněk
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
02. 08. 2018 20:28
TOTTI, kde vám nejvíc chutnala zmrzlina? My jsme byli na Hvaru prvních 14dnů v červenci, nám nejvíc chutná v pizzerii Feta nahoře na náměstí Sv. Štěpána za 10 kun, pizza 15, na rivě také 10, pizza 30.
Parking u autobusáku na asfaltu za 10, hned vedle, závorou vlevo za 8.
Pěkně tedy šponují ceny v plné sezóně.
No, Hvar je Hvar, Hvarka se stala pro nás nevyléčitelnou, příští rok po osmé za sebou.
Milujeme tam tu levandulovo pryskyřičnou vůni říznutou slaným vánkem a hlavně klid a pohodu, kterou tam máme.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
02. 08. 2018 22:14
Dámy a pánové, řekl bych, že pinin chytil "bacila"! thumbs up smileysmileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
02. 08. 2018 23:41
Bomiňo: my jsme měli zmrzlinu u mola, kdybych se díval z pevnosti, tak by to bylo na levé straně, jak tam je řada těch restaurací, název neznám. Parkoviště přesně jak píšeš, za 8 kun na tu plastovou kartu, cena na Hvar slušná. Vyjeli jsme si autem i na kopec, jak je observatoř, parádní výhled!!! Zašli jsme i do zdejšího velkého Konzumu, i zde jsou ceny poznamenány městem Hvar. Jídlo jako takové jsme neměli, nemohu sloužit. Byli jsme zde dvě hodinky, tak tak jsme to stíhali zpátky na trajekt.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
03. 08. 2018 09:42
Nejlepší zmrzka je v Jelse v oranžovém domečku.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
03. 08. 2018 10:28
J.j, potvrzuji, ale ani naproti v Rivě není špatná. Všechno jsou to Makedonci, kteří tento byznys zcela ovládli. Ale všichni slušní a komunikují ve všech jazycích. Zmiňovaný domeček, nyní opravený k nepoznání od původního, byla dříve oficína /holičství/. Následně si prostory pronajali a posléze koupili jako celek. Chodívám sem s domácím ráno na presso.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
03. 08. 2018 10:57
Zahajskej : V Jelse jsme to zkusili v tom roce 2012, už tehdy všichni říkali, že je tam dobrá zmrzlina. Ovšem už tehdy se mi zdála zcela běžná, průměr. A pak jsme ochutnali tu z Hvaru a není co řešit, jasná jednička!!! Snad ještě v roce 2011 na Krku ve městě Krk byla velice dobrá zmrzlina, od té doby marně hledáme a já už si poslední roky zmrzlinu skoro ani nedávám. A když už, tak raději nějakou ,,Ledo" než no @#$%&....
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
07. 08. 2018 09:14
Za týden jedeme do ID . Má někdo aktuální zprávu, jak to tam vypadá? Kolik lidí a atd?

Zdeněk
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
08. 08. 2018 21:05
Nejnovější zprávy z ID hovoří o tom, že lidí je tu plno, ale není to nic neobvyklého. Naštěstí nejsme v centru a nemusíme chodit na centrální pláž, kde je to přes den horší než na městském koupališti. Zdá se mi, že oproti loňsku tu nevidím (a neslyším) tolik Poláků, což je jedině dobře. Tím však nechci říct, že tady ta verbež není. Ve Vartalu Svijany, v Big Blue Plzeň, takže kupuju lahvové Karlovačko nebo mám vlastní zásoby Radegastu. Kugla sladoleda 8 HRK, palačinke 9 HRK. Temperatura zraka 30-35°C, temperatura mora 27°C a v nejbližších dnech se to nemá změnit. Zitra od 18:00 je ribarska večer, tož už se těšíme na tuňáka.
smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
09. 08. 2018 22:00
Jo,jo, Hvar a ID ,už dva roky jsem říkal,že naposledy a na příští rok rezervovaný apartmán ...už po 18-té. Nikdy neříkej nikdy !!!! Takže v půli července na viděnou !!!!!
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
10. 08. 2018 13:38
... Mildo, achooóój ... Tebe (Vás) už jsem neviděl 13 dnů ...
a můžeme plánovat tak do předu ?
... snad, dají li nám to ... Ti nahoře ...

smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
12. 08. 2018 14:31
zdravím vás, je čas sa vyjadriť k mojej dovči na Hvaru...
-cesta pohoda, tú vlastne dobre poznám, tunel Pitve krása, videl som mnoho vídeí ale naživo.....krása..., reakcia manželky: prvé slová- ja ťa za..jem, kde si ma to dostal......, po 10sekundách z nej vyšlo, to je krása, nádherné, úžasné...
-ubytko celkom v poho ale možno by som bral niečo iné nabudúce...
-hlavná pláž, ráno 6:00 a večer perfektná, cez deň "lido di je...."confused smiley , top plaža Jagodna, tak trochu Skala a iné....
- mestá Jelsa, St. Grad celková pohoda, ako cez deň tak večer, naj horší pocit z celej dovolenky som mal z mesta Hvar, neviem prečo ale pripomínal mi cenovo a správaním ľudí Bratislavu alebo Dubrovník... "vyslovená práčka na peniaze" thumbs down...

-mám rád jednoduchosť, ID, Zavala, Sv. Nedjelja aj Jelsa a St.Grad stretol som mnoho dobrých, prajných ľudí a som veľmi spokojný s návštevou Hvaru a musím sa priznať že po príchode domov sa mi kýchalo ale neviem čím to bolo, či Hvarka alebo klimatizácia ale ako to tu už viackrát odznelo, nikdy nehovor nikdy... smileys with beer


PS: tá Ribarska večer je hlavne pre nás ale dosť som sa čudoval prečo sa na nej ľudia nezabávajú ale iba postávajú, jedia škeble, tuniaka a pijú Plavac..., chápem takú porciu tuniaka za 40 lasičiek nikde nedostanete, taktiež som neodolal ale na "parkete" tancovali iba deti, hm teda okrem jedného páru a to som bol ja s manželkou...., sorry to som si nemohol nechať ujsť hot smileythumbs up smileyhot smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
15. 08. 2018 05:53
Chystáme se na Hvar! Poraďíte,kde podle Vás v okolí ID mají nejlepší víno ?My jsme vždy kupovali v poslední velké zatáčce před ID u staré paní.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
15. 08. 2018 08:39
Přátelé, ten obchůdek v ID - je otevřený?
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
15. 08. 2018 09:37
neni otevreny
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

mdr , PH
Hosté: 51
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.