Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na HVAR??? (2)

Autor admin 
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
23. 06. 2018 10:46
Ivan Dolac. Opět azuro. teplo. Již se i koupou.hot smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
23. 06. 2018 12:05
Ahoj přátelé.
Přenechám rezervaci domečku v nádherné zátoce na jižní straně ostrova Hvar pod obcí Gdinj.
Termín od čtvrtka 9. srpna do pátku, případně soboty 24/25. srpna.
Rezervaci máme od loňska, kdy jsme tam strávili úžasnou dovolenou a letos bohužel nemůžeme jet. Záloha zaplacená není.

Informace a fotky přes SZ.


[www.otok-hvar.hr]
[www.otok-hvar.hr]
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
25. 06. 2018 15:24
Jejda, to nám budou chybět Tvé fotoseriály z Hvaru a jiné postřehy. Jinak pěkná robinzonáda, tam muselo být kouzelně. Snad se tam letos podíváme z vody, kdy plánujeme plavbu tímto směrem.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
26. 06. 2018 21:42
Ahoj, tak snad nic vážného a třeba příští rok to vyjde "na pohodu" yawning smileysmiling smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
27. 06. 2018 19:36
Fotky za poslední dva roky ještě nemám zpracované, snad najdu nějaký čas a doplním galerii na rajčeti. Ale ostrov Hvar a Jadran asi už bohužel nebude. Ale nic až tak vážného to snad není. Jen se mi po našem moříčku bude moc stýskat sad smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
01. 07. 2018 19:30
Na Hvaru dnes teplota vzduchu 30, moře 22
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
03. 07. 2018 08:05
Zdravím všechny, chci se zeptat, jak to vypadá se silnicemi na Hvaru pro obytné auto, pár lidí nás straší, že cesta ze Sučuraje není moc vhodná, tak přemýšlíme, jakou variantu zvolit.
Zda trajekt ze Splitu do Stary Grad nebo jestli zvládneme Drvenik Sučuraj, prosím kdo to znáte dejte info. Máme obytňák 505 metru.
Díky všem Danielaspinning smiley sticking its tongue out
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
03. 07. 2018 09:09
Ten obytňák bude asi jenom 505 centimetrů... smiling smiley

Silnice ze Sučuraje je už dnes v pohodě, jenom místy trochu užší, takže při potkávání třeba s autobusem budete muset přibrzdit či zastavit na krajnici. Pokud ovšem nemáte nějaký jiný důvod proč jet do Drveniku, volil bych trajekt ze Splitu. Je to pohodlnější a ušetříte minimálně dvě hodiny na cestě, rozdíl v ceně přibližně 100 HRK.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
03. 07. 2018 10:03
Děkuji za info, jasně auto je 5,5metru, to jsem se upsala upsss, tak asi Split , to je prima, ještě jednou díky, ať jedeme v klidu.
Ta cena je minimální rozdíl a je to.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
03. 07. 2018 11:28
Nechtěl jsem to psát, ale cestou ze Splitu taky ušetříte nervy ostatním řidičům smiling smiley .
Loni jsme se za jedním starším obytňáčkem loudali v koloně až do Bogomolje, kde naštěstí zastavil a nechal nás jet. K tomu na zpáteční cestě více než hodinu čekání na trajekt v Sučuraji takže i bez obytňáku jsem vyléčen a příště jen ze Splitu thumbs up .
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
03. 07. 2018 13:45
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
03. 07. 2018 14:19
Pedro66, nevím kde si vzal těch 100 kuna rozdíl. Obytňák ze Splitu nad 5m do 7m stojí 715 kuna, z Drveniku 234, takže rozdíl jen na autě je 481 kuna na jedné cestě. Rozdíl Split/Drvenik dospělák 47/16 kuna, dítě 23,5/8.
Cesta ze Sučuraje po pravách, rozšíření a před Jelsou přeložení výše do kopce, tj.méně zatáček po širší silnici, by měla být v pohodě, jen v případě, že se potkáš s něčím větším proti, je třeba se uhýbat. V Sučuraji se po výjezdu z trajektu dá zastavit napravo u stánků, počkat až vláček aut od trajektu odjede a pak si jet na pohodu bez toho, aby ti někdo dýchal na záda.
Pokud budete chtít jet s obytňákem na jižní stranu ostrova - ID, Zavala, Jagodna, Sv.Nedjelja - obytňák neprojede tunelem Pitve, musí se objet okolo po požární cestě.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
03. 07. 2018 16:38
Pravda, omlouvám se, koukal jsem omylem na Split-Supetar. Takže v tom případě bych asi cestu přes Drvenik zvážil, přeci jen je to jedna hodně dobrá večeře za jednu cestu... drinking smiley .
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
03. 07. 2018 17:33
Taky jsem se divila. Samotny trajekt je za 1/3 ceny cca. Samozrejme pak myto (drobne)a benzin a cas. Ale nam moc 2h na trajektu dobre nedelaly. Neodpocinuli jsme si. Zas cesta ze Sucuraje byla narocnejsi (moc zatacek,mame slabsi zaludky spinning smiley sticking its tongue out )a delsi. Presto letos opet Drvenik...zitra touto dobou razime...
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
03. 07. 2018 21:28
IMHO bych zvážil kam vlastně jedete na Hvar a podle toho trajekt, my cesta tam Drvenik a cesta z5 Stary Grad, jedeme ještě na pár dní do Splitu a zdá se mi to komfortnější. Jsme v Bogomolje. A to s autem bych se nebál, jak píše p. Zahajskej, dát si v Sučuraji zmrzku a vyrazíte v klidu. Mám o pár cm kratší auto a v pohodě smiling smiley
Jinak byl jsem 3 roky Hvaru nevěrný a nějak to se mnou už začíná cvičit, těším se MOC.yawning smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
03. 07. 2018 21:59
HM, ako to tu čítam je tu podľa mňa trochu dôležitejších vecí ako ušetriť pár eur....
ak zoberiem do úvahy že si mám vybrať buď po 11 hodinách jazdy nasadnem na trajekt, oddýchnem 2 hodiny na trajekte a potom cca napr. ja do ID 30min....
alebo od Splitu 1h,30min do Drveniku 30min trajekt a potom 1hod. znova za volantom???
....za 20€ na jedne ceste mi to nestojí... os.auto, 2 osoby, 1 dieťa
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
03. 07. 2018 22:15
Ono je to ještě méně. Připočítej poplatek navíc za dálnici a spotřebované phm za ujeté km navíc. Rozdíl se zmenší. To je u osobáku. Ale čím větší auto nebo vlek, roste rozdíl v ceně až astronomicky, v tisících. Na druhou stranu, kdo si neprojel cestu ze Sučuraje do Jelsy, jako kdyby na Hvaru nikdy nebylsmiling smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
03. 07. 2018 22:23
Ono to neni jen o penezich. Nas ta cesta ze splitu fakt dobila
Ale tak prvne jsme tak jeli taky. Kdovi. Treba tam,nakonec skoncime taky...
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
03. 07. 2018 22:48
to Zahajskej, áno súhlasím, patrím k tým čo nesedia na jednej pláži, chodieval som na Brač 11 rokov a každoročne som ostrov opúšťal s najazdenými cca 500 km za dva týždne, takže tú cestu si prejdem ale nie unavený z cesty ale odpočinutý...
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
03. 07. 2018 22:49
chcem spoznať aj Hvar smileys with beersmiling bouncing smileythumbs up
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
04. 07. 2018 07:58
Zahajskej napsal, že kdo neprojel silnici ze Sučuraje do Jelsy, jako by na Hvaru nebyl.
Ta slova do kamene tesat. Je to nádherný úsek, nádherná cesta s nádhernými výhledy. Na Hvaru jsem byl opakovaně, leč již šest let ne, tak se zeptám, v jakém stavu ta silnice je dnes? Údajně se v některých místech rozšiřovala, prý se pokládal nový asfatl( tedy po r. 2012). Je to pravda?
Přiznám, jen jednou jsem použil trajektu ze Stari Gradu do Splitu. Pro mne to byla obrovská nuda, v podstatě to byl ztracený čas.Připouštím, že jsou tací, kterým to vyhovuje a nic se proti tomu nedá říci či napsat.
Mám raději ty malé trajekty na krátkou vzdálenost. A´t už v dobách, kdy jsem jezdíval na Rab, či při návštěvách Hvaru.
Dnes se na Rab jezdí z poměrně moderního trajektoviště v Stinici, ale dříve, ještě L.P.2004 se jezdilo z Jablanacu. Front po silnici v serpentýnách. Řešil jsem to tak, že jsem si příjezd do Jabalanacu naplánoval( a nakonec i realizoval) tak na jednu hodinu po půlnoci či půl druhou. Tehdejší přítulkyně pak spala v autě, já na karimatce na chodníku v edle auta. Ona v pět ráno rozlámaná, já křepký pětačtyřicetiletý jinoch.
Přešly roky, na sedalde spolujezdce již čtrnáctý rok jiná, dnes platinovláska, leč v Drveniku podobně, tedy letech 2011-12. Ona v autě, já na lavičc. V pohodě. Ona rozlámaná, já křepký , lehce obtloustlý, tedhy dvaa,třiapadesátník.
V obiou případech, jak v tehdy v Jablanacu, tak i v Drveniku, mne probudil lomoz trajektu. Naposledy v Drveniku jsem si ik spánku musel pomoci pivem a kapitánem Morganem....
Letos dovolená v písku a na maltě, je to tak.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
04. 07. 2018 08:09
Cesta byla na několika místech opravena, přibyla svodidla, nový asfalt. Úsek před Jelsou je vybudovaný úplně nově, výše nad vodou, tj.méně zatáček, široká silnice s krajnicemi. Vše je fajn, ale Hvar tímto ztrácí.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
04. 07. 2018 09:42
Tak se pomalu chystáme. V ID bude Mildous a Bessy, v Zavale bioubi, v Jelse Ekin, u Hvaru Bomiňo. Čekají nás zajímavá setkání u Jadranu. Nyní chvilku vypnu a následně podám hlášení.
Všem kamarádům děkuji za přání a rovněž pohodovou dovču s pobytem tam, kde to máme rádi.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
04. 07. 2018 11:46
Aleši, přeju příjemnou cestu na Hvar.
Letos opět domluvíme ministraz/minisrazy.
Neví už někdo, kdy bude v ID ribarska noc?
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
06. 07. 2018 22:36
Trajekt :
Split - StariGrad 7x za den
Drvenik- Sučuraj 11x za den (kratší čekání na další, pokud jsi nestihl)
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
06. 07. 2018 22:55
A ve špičkách jezdí Drvenik - Sučuraj kyvadlově, prostě naplní a jede, třeba i 4x za hodinu.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
07. 07. 2018 09:27
... život je změna ... loď bude jiná, nebude čekat na Jadranu a nepovezu ji po dovolené jen domů, ale proti plánu tuhle musím dovézt i k vodě ... naštěstí i tato má zaplacenou pojistku a je přihlášená na kapitanátu ...

... několikrát jsem dělal bilanci, sice mě při tom svrběl palec a ukazovák pravé ruky ... ale nakonec jsme Drvenik shodili ze stolu ...
chorvatské náklady na mýtné a trajekt s lodí přes Split (jedna cesta) ... jsou pravda proti Drveniku o 368 HRK vyšší ...
... na druhou stranu jsou přes Drvenik vyšší náklady na PHM ... (156 km proti 39 km ) ... ale především (i když pouze teoreticky)

čas s lodí
1) na trase Dugopolje/Zagvozd/Baška Voda/přístav Drvenik ... přístav Sučuraj/ Ivan Dolac ... Slávinka ... 3:15 hod ...
1) trasa Dugopolje/přístav Split ... přístav Stari Grad/ Ivan Dolac ... Slávinka ... 1:10 hod ...

... po prvé s 5 metrovou lodí ... u Dugoplje už za sebou budeme mít přes 900 km t.j. minimálně 14 hodin non stop, byť 2 řidiči ...
k tomu zkušenosti těch, co už ze Sučuraje tahali loď (celá souprava 11 metrů) ... nervy, brzda provozu, únava ...
... to raději sáhnu hlouběji a budu se snažit ušetřit na pokutách ... nebo 3 obědy ? ... mraženýho na apartmánovou stravu se poveze dost a pokud bude počasí, tak chceme být přes poledne na vodě ...

smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
08. 07. 2018 16:52
Petře,

1) na trase Dugopolje/Zagvozd/Baška Voda/přístav Drvenik ... přístav Sučuraj/ Ivan Dolac ... Slávinka ... 3:15 hod ...

jestli to dobře chápu,
2) na trase Dugopolje - Split - StariGrad - ID potřeba k 1:10 hod. ještě přidat asi 2:30 hod. na plavbu + nalodění a vylodění, takže celkem cca 3:40 hod.

Taky je potřeba vzít v úvahu rozdíly cen za oba trajekty.

To vše píšu jen proto, aby byly infomace úplné i pro ostatní.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
08. 07. 2018 17:55
... Mirku ... odpočinek na lodi je po takové cestě (tedy aspoň pro mě) přínosem ... za mínus (nefinanční) beru čas za volantem po pobřeží ( Baška Voda/Drvenik) a hlavně velká část úzké cesty se serpentinami s 11 metrovou soupravou (Sučuraj/Jelsa) ... četl jsem nějaké příspěvky, kdy se větší přívěs, karavan či loď stali špuntem cestou ze Sučuraje ... o to větší tlačenka může být průjezd vesnicí Pitve a první serpentiny pod tunelem ve směru na Zavalu, ale tomuto úseku se nevyhnu ...

nezapomenutelný je pro mě příběh kamaráda ... cestou ze Sućuraje do Jelsy, když jel na dovolenou přes Drvenik ...
... asi by se nic nestalo, ale nějaké chytré hlavy vymyslely způsob, jak převézt z Itálie rolbu na led ... do Splitu ...
kvůli úspoře na nákladech to vymysleli zajímavým způsobem ... lodní dopravou na Hvar, přeložením rolby na kamion, ten pak měl rolbu převézt po Hvaru do Sućuraje odsud trajektem do Drveniku a pak po magistrále do Splitu ... teda, tak to aspoň naplánovali ...
trošku se to zvrtlo, když se kamion v serpentinách na půl cesty do Sućuraje vyvalil i s rolbou a vše se zastavilo z obou stran ... po pár hodinách začal Červený kříž z Jelsy vozit lidem v kolonách pitnou vodu ... jeřáb který se prodíral kolonami se zasekl o skálu, tak povolali borce se sbíječkou a až odsekali skálu, vytáhli rolbu a přeložili ji ... pak se to konečně začalo posouvat do cílových destinací .... prý to trvalo přes deset hodin, co tam kamarád stál v tom vedru ... ale proč to píšu ... taky prý trvalo několik hodin, než jinou chytrou hlavu napadlo zakročit ...
do té doby z Drveniku navážely trajekty kolony aut, které se hromadily v Sučuraji, ale na pevninu nejelo logicky nic ...
tak asi tak ...

... výpočet je úplný včetně trajektu (viz. výše) a upozornil jsem, že se jedná o 1 cestu ...
chorvatské náklady na mýtné a trajekt s lodí přes Split (jedna cesta)
je to pro mě takto po prvé ... to víš, zelenáč ...

pozn.: 2 varianty (vždy 1 cesta)

72,- HRK mýto Goričan/Zagreb
312,- HRK mýto Zagreb Dugopolje
833,- HRK trajekt (Split/ S. Grad)

72,- HRK mýto Goričan/Zagreb
350,- HRK mýto Zagreb/Zagvozd
427,- HRK trajekt Drvenik/Sučuraj
tunel do Bašky Vody je předpokládám zdarma

smileys with beer



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (08. 07. 2018 19:44).
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
08. 07. 2018 21:22
Petře, vím jak jsi to myslel a plný souhlas.
Mně šlo jen o to, aby někdo, kdo na Hvar ještě nejel (pouze auto -sólo) si nemyslel, že za 1:10 hod. od sjezdu v Dugopolje bude v ID u Slavinky.
Dobrou cestu i pěknou dovču. smileys with beer
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 56
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.