Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na HVAR??? (2)

Autor admin 
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
17. 01. 2017 11:30
Zátoky Mala i Vela Stiniva jsme prošli v roce 2015. Vela se nám mnoho nelíbila. Jednak pozvolná písčitější pláž a přístup do vody, poněkud stlačeno do menšího prostoru, restaurace 2x přímo na břehu a s tím spojený provozní hluk. Jinak příjezd pěkný a destinace s parkovištěm v užším údolí.

Mala byla kouzelnější. Sice příjezd po úzké komunikaci s omezeným místem na parking / musí se přímo na vozovce na mírně rozšířeném místečku a natěsno/, ale lokalita opravdu nádherná, přístup k vodě strmější stezkou nebo po schodech, ale jinak klid. Celkově pár baráků a snad ani proud tam není. Viz foto. Ale pouze náš vjem,každému vyhovuje něco jiného. [www.rajce.net]

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
18. 01. 2017 09:50
Zdravím smiling smileyR.

Myslím si taky , že Mala i Vela Stiniva jsou kouzelné - taky jsem byla. Pepan 71 - jestli se Ti líbí apartmán ve Vela Stiniva /a vypadá moc pěkně/ - tak neváhej a jeď. Člověk má dát i na instinkt. S dětmi bych asi taky volila Velu Stinivu - občas možnost pojíst v restauraci. Přece jen jsou jiné priority - když se jede s dětmi - a když jen ve dvojici - dospělí. Ale pokud chceš zvídat celý Hvar jako takový - tak je to trošku stranou ostatních míst na Hvaru.




Ale chtěla jsem dát sem novinky z Hvaru.
Město Stari Grad usiluje o to, být v roce 2017 nejhezčí destinaci Evropy.

Proto už nyní se široce prezentuje - videa, ukázky.

Například: [www.youtube.com] [www.youtube.com] A pohled do historie - Stari Grad: [www.youtube.com]



A jiné novinky - Jelsa apod. - které si můžete prostudovat tady: [www.total-croatia-news.com]

A na lepší náladu trošku chorvatské hudby smiling smiley: [www.liveonlineradio.net] smiling smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
18. 01. 2017 10:55
Zdravím,
jak jsem si tady pročítal příspěvky, tak většina z Vás má už zkušenosti z Hvaru, kam já jedu letos poprvé. Většinou to byla Korčula. Jedu do ID. Jedni si to vychvalují, druzí odsuzují. Asi záleží, co od toho člověk očekává. Tak jsem sám zvědavý jaké to bude.Ale už se těším.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
18. 01. 2017 19:31
... kikinku, tak ať v Ivanu neprošvihneš rybářský večer ... yawning smiley

[www.youtube.com]

smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
18. 01. 2017 20:06
No to je paráda Bessy. Nemusím úplně všechny mořský potvory, ale tyto ano. Vůbec ryby to joooooooooooooooo

Ale kdy ten večer probíhá?
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
19. 01. 2017 06:17
Jak jim rozmrznou ty mořské potvory.thumbs up smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
19. 01. 2017 07:54
To je nějaký zašifrovaný datum?
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
19. 01. 2017 08:29
... rybářský večer, nebo rybářská noc ... spojená s " živou " muzikou, prodejem grilovaných steaků z tuňáka, grilovaných kalamárů, slávek v česnekovém vývaru, vína ... bývá jednou týdně ( případně v intervalu o pár dnů delším ) v hlavní sezóně VII / VIII u vody na nábřeží a na molu u hlavní pláže ... informaci najdeš na plakátu na borovici u lavečky nad pláží ...

... rybky se dají koupit různě u vody, kam nepravidelně jezdí různí prodejci obvykle dodávkou ...
[www.rajce.net]

smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
19. 01. 2017 08:43
Tak to mám smůlu, protože do ID přijedu 1.9.2017 a jak jsem pochopil, tak je to pouze sezonní záležitost. Ryby obstarám na tržnici. Podle referencí je dobře zásobená rybárna ve Sta. Gra. oproti Jelse. Mrknu tam i tam. Škoda
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
19. 01. 2017 08:54
V Jelse v rybarnici nakoupíš dobře, je třeba si jen přivstat.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
19. 01. 2017 09:03
A to já si zase rád přivstanu. Jak jde o něco dobrýho, dlouho se nenutím. Víno, ryby, pršuto, sýr, olivy tím bych se mohl živit pořád. No a nějakou kapku slivky a trochu chmele. Pak že není na světě krásně.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
19. 01. 2017 09:39
... smůla ... ?
tak aspoň pár pohledů na baštu ... [www.rajce.net]
... ale vlny, ty asi nepropásneš ... ty si v Ivan Dolaci sezónu nevybírají ... [www.rajce.net]

smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
19. 01. 2017 10:00
Tak takový vlny jsem v Chorvatsku ještě nezažil. Asi jsme byli na nesprávných místech. největší vlny jsem zažil ve Španělsku v Matalascanas. To bylo už spíš o hubu do toho lézt.
Asi si dnes půjdu koupit kousek rybky, protože když se člověk na to dívá , tak se můžou chuťové pohárky zbláznit.Prosím už žádné obrázky s jídlem.Navíc sedím doma se sádrou na ruce a musím se trochu hlídat.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
19. 01. 2017 10:28
... i tyto vlny v Ivan Dolaci jsou bezpečné, vyhledávají je jak malé děti, tak dospělí ... nestahují dál do moře, maximálně šplouchnou přes hlavu ...
vlny na otevřeném moři, to je něco jiného ... do těch se obvykle neplave dál od břehu ...

[www.rajce.net] této vlnce se říká ... " rychlík od Korčuly " grinning smiley

[www.youtube.com]
[www.youtube.com]
[www.youtube.com]
[www.youtube.com]


a co se týče jídla ... už jen prostírání a prázdné talíře na stole ... [www.rajce.net]

smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
19. 01. 2017 10:39
Jo, v ID se to někdy s vlnama povede, zde máš z roku 2014 [www.youtube.com]
Tady ještě jednou [www.youtube.com] (Budeš si muset otočit monitor, prostě se to tak blbě povedlo) Co se na začátku mihne v záběru světle modré tričko, tak to je jeden z majitelů na vodě uvázaných lodí, který v panice běhal okolo a se svojí kocábkou se už loučil. S jedním raftem vytaženým na břeh se majitelé ani nestihli rozloučit. Příšli, až když byla z člunu na horizontu jen nepatrná čárka.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
19. 01. 2017 11:00
Co se týká nákupu ryb, tak mám tyto zkušenosti. V ID jsem ryby nikdy nekupoval, kamarád Slovinec koupil v sezóně ryby, co dovezl rybář do ID autem, nebyly prý dobré, smrděly. Já pravidelně kupuji v rybárně v Jelse a tam vždy super kvalita. Loni na podzim na celém Hvaru nebyla ani šupina. Když jsme se dávali kávu v Jelse, dojel rybář s lodí Mali Ivo. Něco málo měl, ale hodně malé. Některé vynikající, ale dvě také divně smrděly. Pak jsem šel s taškou ryb k autu a místní jen nevěřícně zírali, kde jsem je koupil...smiling bouncing smiley


Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
19. 01. 2017 11:01
Moře parádní, a stůl s talířema ještě lepší. Ale takovou dietu zas nemusím. hot smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
19. 01. 2017 11:12
Jak je to možný? Loni na Korčuli taky v září jsem jezdil do Blata a tam se dalo něco koupit. Tak doufám, že letos na Hvaru nedojde taky víno.hot smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
19. 01. 2017 11:36
Prý je to s rybami rok od roku horší, moře je prázdné...sad smiley Ale ještě, že jsou jiné místní dobroty smileys with beer


Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
19. 01. 2017 18:27
Na Hvaru nejsou jen občas vlny a nesvítí tam pořád jenom sluníčko. Občas tam napadne i sníh. Za obrázky děkuji "naší" Jitce.
K tomuto snímku není nutno komentáře. Pohled z Brače.

Na druhé fotce určitě znalí poznají Kiki. Takhle stavěli sněhuláka předevčírem.




Upraveno 1krát. Naposledy upravil Zahajskej (19. 01. 2017 18:28).
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
19. 01. 2017 19:38
Tak teď to sedí. Já jsem otevřel PC, u toho misku s olivama a růžové víno a ejhle snížek v Chorvatsku. Však sněžilo i na Sahaře. Když jsem byl mladší, tak jsem měl to potěšení a kvůli mně zastavil autobus, abych se mohl vyčůrat. A když jsem se díval na zem nic tam nebylo. A hádejte, kde jsem čůral. No přeci na Sahaře. Do dnes na to nemohu zapomenout.hot smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
19. 01. 2017 19:46
Teď ve zprávách ukazovali zimu i ve Španělsku. Zasněženou Valencii jsem nikdy nezažil. hot smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
19. 01. 2017 20:14
Mali Ivo, to je snad nejškaredší kocábka v Jelse. Každoročně spoléhám, že ji objevím po repasi.......a jaksi pořád nic.Někde bych i foto našel.

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
19. 01. 2017 21:36
Pepan71:

Mám stejný názor na zátoku Vela Stiniva jako Fous. Moc se nám tam nelíbilo, bylo tam moc lidí na malém prostoru.
Ale každý preferuje něco jiného. Myslím, že na ostrově Hvar jsou mnohem hezčí místa a klidnější zátoky.

Tady mám fotky z výletu do zátok Vela a Mala Stiniva.

[www.rajce.net]
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
20. 01. 2017 14:20
kikinek - to vypadá, že bychom se tam mohli potkat, pokud se tedy podaří.

Zahajskej - snížek ve Svirče?
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
20. 01. 2017 17:52
Waja , souhlas. My jsme se v M.Stinivě stihli otočit na střeše předposledního nedostavěného baráku, která byla skoro v úrovni vozovky, dá -li se to tak nazvat. Pak jsem to našlapal skoro na stráň vpravo, co to šlo. Pěšky jsme se potom po schůdkách kolem app. a vrátky dostali dolů na pláž. Nebyl problém. Absolutní ticho, jen moře šplouchalo a pokud si někdo v některém baráku na stráni trochu hlasitěji ulevil / slovně/, slyšeli to všichni. Krásné místo, asi se tam zase vrátíme.
Uvala Pokrvenik hodně podobná Mudri Dolac, také hezké místo. I Basina.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
20. 01. 2017 18:23
hot smileyhot smileyTo Gina:

A kdy jedete?



Upraveno 2krát. Naposledy upravil kikinek (20. 01. 2017 18:24).
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
20. 01. 2017 18:55
Poslední víkend v srpnu je v Jelse fešta vína, rádi bychom ji navštívili , takže přelom srpen/září, do cca 5.9. Když tak více SZ.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
20. 01. 2017 19:52
hot smileyFešta je něco jako dny vína nebo jak to nazvat?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil kikinek (20. 01. 2017 21:11).
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
20. 01. 2017 21:11
hot smileyUž to vím, podíval jsem se na stránky. Jo tak vypadá to hezky. Jestli se potkáme, podáš hlášení. Přivezu něco dobrého. CCA 55%



Upraveno 1krát. Naposledy upravil kikinek (20. 01. 2017 21:12).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 44
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.